-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
no ale możesz wrzucić te niedomyślne? kurcze - żeby nie ten błąd przy pobieraniu to w sumie nie byłoby problemu jak byłyby widoczne w stylach to by się je wybrało i tyle - w razie czego pobraloby się jeszcze raz i znowu - problem z głowy 🙃
-
o proszę ... czyli poważniejszy temat ... ale nawet jak tam to poprawia to tak się zastanawiam czy aplikacja będzie widziała te ikony których teraz nie pokazuje ... bo pobranie ich ponowne i dodanie do styli najwyraźniej nie wchodzi w grę (przez ten błąd pobierania 300004) - na razie poczekam na rebuilda / nową wersję rozwojową - jak się nie uda to mam plana żeby zrobić przywrócenie do ustawień fabrycznych i zobaczyć co będzie a potem w zależności od sytuacji może zrobi się instalke z wipem - możliwe że to wyeliminuje ten błąd pobierania z motywów ...
-
u mnie poza ikonami wszystko jest ok - z drugiej strony żadnego motywu nie miałem wrzuconego jako takiego ... te ikony z których korzystałem to nie było z tym problemu na żadnej poprzedniej wersji rozwojowej a tu proszę no i przez ten błąd pobierania 300004 nie idzie ich ponownie dodać żeby były na liście do wyboru ... ciekawe czy można jakoś dodać inna paczkę ikon nie korzystając z tej aplikacji motywy - to w wolnej chwili sobie obadam temat 🙃
-
ot nawiązała się ciekawa dyskusja to można trochę popisać w temacie jasne że tak - można robić 😉 nawet sam zarzucę dzisiaj defragmentację na HDD bo dawno tego nie robiłem - a zapchany już nieźle ... może i porządków trochę się zrobi przy okazji 🙃
-
jeśli defragmentujesz ssdka to w zasadzie jest to zbędne - a poza tym zmniejszasz mu żywotność defragmentacja dotyczy tylko hhdkow - to z grubsza chodzi o to żeby głowice szybciej ustawiały się nad danymi sektorami - a tego procesu nie ma w ssdkach ... system operacyjny po wykryciu dysku jako półprzewodnikowy nawet nie daje możliwości jego defragmentacji - tylko optymalizację - w sumie przy aktywnej funkcji trim to nie ma specjalnie znaczenia no ale taka optymalizacje co jakiś czas można zapodac oczywiście na siłę defragmentować SSDka można innym oprogramowaniem niż systemowe - no ale to zupełnie zbędne to raz a dwa nawet niekorzystne bo zapisy komórek zmniejszają ich żywotność ...
-
akurat defragmentacja Ssdkow a hddkow to trochę co innego (w zasadzie w przypadku Ssdkow to nazywa się optymalizacja - oczywiście pod warunkiem że system wykrywa taki dysk jako półprzewodnikowy ... kiedyś było z tym różnie ale np windows 11 nie ma z tym problemu) - co do żywotności Ssdkow to kiedyś pamiętam jakiś portal robił takie testy - chodziło o przekroczenie parametru TBW - wiele osób mylnie sądzi że wtedy dysk od razu się sypie ... a tak nie jest - w przypadku klasycznych HDD wytrzymałość dysku to raczej dotyczy mechaniki (czyli pozycjonowania głowic, silnika napędu talerzy itp.) ogólnie przekroczenie parametru TBW dla takiego zwykłego użytkownika to spokojnie nawet kilkanaście lat ... z drugiej strony w przypadku serwerów to już inna bajka - no ale są te dyski z dużo bardziej odpornymi kośćmi pamięci (których na rynku konsumenckim praktycznie już nie ma ... chodzi mi o SLC i MLC) ja ogólnie mam zawsze ograniczone zaufanie do dysków i często robię archiwa projektów na innym fizycznym nośniku (SSD nvme mam jako systemowy i aplikacyjny a talerzowke jako dodatkowy na różne śmieci i archiwa żeby w razie czego szybko przywrócić dane ...)
-
u mnie na razie wszystko ok - pobrane szybko updaterem i wrzucone przez twrp (tym razem cztery czerwone linijki) - patrzę w changelogu że w końcu stan baterii przywrócili i faktycznie jest - niby detal ale może mieć znaczenie przy odsprzedaży żeby pokazać klientowi że nie ma problemów z baterią ... w sumie to już nie te czasy co kiedyś i akurat polimerówki są bardzo dobre no ale nie zaszkodzi taki wskaźnik na pewno 🙃 nt. dźwięków nic nie na czyli możliwe że dalej będzie to jest już od kilku wersji wstecz .... no ale obadamy w praktyce ... ps. ciekawostka - wywaliło mi customowe ikony - nie ma ich też do wyboru ... ciekawe ... to pierwszy raz a korzystam z nich już chyba z półtora roku ... ps2. ikony mam zapisane w ulubionych tam gdzie są motywy ale nie można ich pobrać z tego samego powodu co poprzednio - komunikat o nieudanym pobieraniu i ten kod błędu o którym już pisaliśmy poprzednio .... czyżby ta wersja rozwojowa uciela dostęp do katalogu (uprawnienia do zapisu) też dla ikon? ciekawa sprawa ... jeszcze taka uwaga - w stylu ikon nazwa tego customowego pakietu jest poprawnie wyświetlana (trzy chińskie znaczki) natomiast jak się ten styl kliknie to mamy do wyboru tylko te dwa pakiet domyślne - czyli limitless i ten standardowy systemu - a tych pobranych kiedyś z motywów w ogóle nie ma ... czyli to tak jakby motywy nie miały dostępu do tych ikon ... mimo że fizycznie na pewno są na dysku i wcześniej były poprawnie wyświetlane 🙃
-
tak - pisałem o Orange bo pamiętam że gdzieś widziałem o tym info od nich jako nowość w uslugach - ale sprawdziłem też u siebie w T-Mobile że jest taka mozliwosc dla wybranych telefonów - Xiaomi tam nie widziałem - były za to Samsungi .... a z tymi kartami to też prawda - co więcej ja po ostatnich problemach jakie miałem z płatnościami zbliżeniowymi (udało się temat rozwiązać - przy kilku okazjach pisałem o tym na forum) to na wszelki wypadek wychodząc na miasto mam gdzieś schowana zawsze kartę fizyczna ot tak na wszelki wypadek ... oczywiście przy awarii terminalu i tak nic to nie da - ale profilaktycznie nie zaszkodzi 🙃 a właśnie zawsze znajdziemy gdzieś w okolicy bankomat ... więc tym bardziej warto mieć analoga ze sobą ...
-
słuszna uwaga - przedmówca też ma tu rację tyle że w przypadku PC automatycznie działa funkcja TRIM - a w telefonach najwyraźniej tego nie ma ... tak więc fizyczna degradacja pamięci stałej na pewno będzie szybsza - no ale też co by nie mówić to telefony są wymieniane raczej dość często i szansa że pamięć dla takiego zwykłego użytkownika odmówi już pracy też jest nieduża - z drugiej strony ewentualny problem zostanie dla innych użytkowników telefonu którzy będą z niego korzystać jeszcze długo jak my go sprzedany i zmienimy na lepszy model swoją drogą podsystem pamięci i używane kości dla danych nieulotnych w telefonach to ciekawy temat i sobie w wolnej chwili postaram o tym doczytać bo jednak jest dużo różnic w porównaniu z PC ...
-
Kompaktowa i niedroga drukarka laserowa Xiaomi Laser Printer K100
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no tak ... co do zamawiania z Ali czy ogólnie chińskich sklepów tego typu sprzętu to widzę tu zasadniczo dwa problemy - raz - zabezpieczenie sprzętu do wysyłki i sama wysyłka - osobiście trochę bałbym się zamawiać tego typu urządzenie z racji możliwych uszkodzeń ... a dwa - możliwe opłaty importowe - tu jest z tym różnie co już zresztą było poruszone przy okazji zakupów np z Trading Shenzen ... kolejna sprawa to dostęp i ceny materiałów eksploatacyjnych - tu nie wiem akurat jak to wygląda u Xiaomi - no ale to i kwestia korzystania - w warunkach domowych przy okazyjnych wydrukach wykorzystanie całego tonera to zajmie pewnie lata a co do sentymentu - jak najbardziej się zgadzam - też kupuje sprzęt (głównie komputerowy) tym się kierując - w zasadzie od 35 lat korzystam z produktów tej samej firmy bo nigdy się na nich nie zawiodłem a i robię trochę przy okazji na złość konkurencji 🙃 a co do Xiaomi - mi 11 to mój pierwszy sprzęt tej firmy i bardzo możliwe że nie ostatni ... -
Kompaktowa i niedroga drukarka laserowa Xiaomi Laser Printer K100
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
nie sądziłem że mamy tu zawody w nabijaniu postów 🙃 widocznie nie jestem w temacie - a tak na serio - moja odpowiedź dotyczyła raz tego co napisał załogant skay77 - czyli dość wysokiej ceny tego sprzętu - może ktoś szuka akurat kompaktowej laserówki - to zawsze to co napisałem może się przydać - sam brałem pod uwagę Xiaomi model K200 bo to całkiem fajny sprzęt ale cena skutecznie zniechęciła ... pomijam już nawet dostępność w naszym regionie ... -
Kompaktowa i niedroga drukarka laserowa Xiaomi Laser Printer K100
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
ostatnio właśnie szukałem takiej niedużej laserówki żeby na parapecie na oknie postawić - w zastępstwie atramentowej gdzie mam problemy z podajnikiem - do tej pory jako tako mi się sprawdzała ale ze ciągam się po sądach i Komornikach bezustannie to bardzo się przydaje - zależało mi żeby dostać coś możliwie kompaktowego w czarnym kolorze i ze skanerem - bo czasem się przydaje i fajnie żeby to było takie all in one no i żeby nie wydać za dużo ... wziąłem HPka od jakiegoś typa z olxa - M1132 - i na razie jest wszystko ok - może żadna nowość ale spełniała moje wymagania a do tego wyszła bardzo tanio ... -
mi osobiście jest to dokładnie obojętne czy karta będzie w wersji E czy zwykłej kiedyś po prostu o tym było dość głośno że są przymiarki do tej wersji E i jakoś temat ucichł (coś pamiętam że chyba Apple chciało całkowicie na to przejść) ... zalety to oczywiście dla producentów telefonów - można byłoby w ogóle zrezygnować z szufladki albo zrobić ją tylko na kartę SD - oszczędność plastiku czyli modna teraz ekologia - łatwiejsza i wygodniejsza zmiana operatorów i przenoszenie numeru itp itd ... zobaczymy co tam przyszłość przyniesie w temacie ale najwyraźniej tradycyjne simy mają się świetnie i na emeryturę się nie wybierają ...
-
ciekawe kiedy w końcu pozbędą się tych kart całkowicie ... od dawna już mówi się o cyfrowych simach ... ale w praktyce słabo to wygląda ... u nas chyba Orange ma taką funkcjonalność ale tylko dla wybranych modeli telefonów ...
-
Orange ujawnia ceny smartfonów z serii Xiaomi 13 tuż przed ich premierą
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
Polska bogaty kraj a ludzie żyją dostatnio i majętnie w sumie jakoś nie widzę na razie potrzeby wymieniać mi 11 na 13tkę - chociaż ta wersja PRO jest całkiem fajna - myślę, że zaczekam na 14tkę ... wtedy się pomyśli ... tam jedynie co może być problemem przy tych chińskich wersjach to brak tego jednego pasma w LTE - czyli B20 - ale na terenach zurbanizowanych nie powinno to na nic rzutować ... -
Zdjęcia etui Xiaomi 13 Ultra zdradzają wygląd tylnego panelu
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
zgadzam się z załogantem Puma2012 - dobrze to nie wygląda nic a nic ... takie przejścia na tylnym panelu to fajnie ma zrobiony chyba tylko OPPO FINDX - tam to wygląda i ładnie i spójnie ... zdecydowanie lepiej wyspa z aparatami wygląda w wersji 13 PRO ... -
Orange ujawnia ceny smartfonów z serii Xiaomi 13 tuż przed ich premierą
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no to ładnie pojechali z ceną ... w trading shenzen 13 pro 12gb/256 kosztuje niecałe 1000 euro ... -
Xiaomi 13 Lite znaleziony na stronie sklepu internetowego w Europie
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
wygląda tragicznie ... kiedy w końcu dadzą te podekranowe kamerki ... nie każdy się selfuje dzień i noc ... czy streamuje swoją fizjologię 🙃 mogli to dać w mi mix 4 ... a tu taki regres ... ja sobie daruję chyba w ogóle mi 13 i poczekam na 14 ... -
no ładnie ... ciekawe czy w ogóle można kupić router z wifi 7 ... ciężko w sensownej cenie dostać nawet 6e ... chociaż są już jakiś czas na rynku - najtańszy sensowny sprzęt z tym standardem to chyba firmy Tenda ... nieco wyżej cenowo (około tysiaka) jest jakiś model tplinka a potem wszystko to już wysoka półka ... np nowy MSI o netgearach nawet nie wspominam ... zastanawiałem się jakiś czas temu właśnie nad wymianą routera na wersję 6e ale dostałem z kablówki router z wifi 5 firmy Cisco i działa bardzo dobrze - kompa podpiąłem i tak kablowo (chociaż mam na płycie kartę wifi 6e) a tam gdzie korzystam z wifi przez fona to zasięg i prędkość jest super więc temat na razie odkładam ... kiedyś czytałem że ten standard 7 ma za jakiś czas wejść ale nie wiedziałem że są już telefony z nim zgodne ... z drugiej strony to wykorzystać to nie wiem jakie szybkości neta trzeba mieć (na pewno światłowód) i co na tym biednym telefonie robić 🙃
-
zgadza się ... ja bym tego używał jako ostateczność ... z drugiej strony - co by nie mówić - te 8gb ramu w telefonie to tak trochę już na styk jest ... trzeba brać wersję z 12gb żeby mieć święty spokój i nie kombinować z tym wirtualnym tak przy okazji - dźwięki też na tej wersji wywala ... więc temat nadal otwarty 🙃
-
dokładnie tak ... dlatego to taka ostateczność ... jak się ma zawalony ram i nie ma inaczej jak go zwolnić / zwiększyć to jedyny ratunek ogólnie dobrze że jest taka możliwość ale lepiej właśnie tego unikać z w/w powodów ...
-
czyszczenie pamięci i ewentualnie zwiększenie jej dostępnego rozmiaru to zawsze dobry pomysł na takie problemy ... gorzej miałaby się sprawa z przegrzewaniem procesora ... bo tu chyba zostaje jedynie ustawienie jakiegoś agresywnego trybu oszczędzania baterii - co pewnie też ogranicza pobór mocy przez procesor ... ale i oczywiście wydajność ... no i ewentualnie - w ostateczności - serwis sprzętu - zakładam, że jest taka możliwość ... co do opisanych problemów z ekranem nigdy nie miały u mnie miejsca (oczywiście stukamy w niemalowane drewno) 🙃
-
no możliwe - ja nawet nie zwróciłem na to uwagi u Ciebie to wygląda tak jak u mnie na zrzucie pulpitu? w sumie jakiś odstęp jest potrzebny żeby u uniknąć przypadkowego kliknięcia nie tego co trzeba ... tak więc to zawsze jakaś zaleta ...
-
chodzi Ci o to co w załączniku?
-
no i znowu ciekawostka na działanie tej aplikacji akurat nie narzekam - ale pewnie można zainstalować jakaś apke dialera i smsów - i zobaczyć czy będzie poprawa ... ostatnio z smsami to miałem fajna sytuacje gdzie odbiorca wiadomości dostawał co innego niż pisałem np. początek wiadomości jest zgodny z tym co pisałem ale końcówka już nie (kiedyś - jakiś rok temu - już ten problem wystąpił ale do zeszłego tygodnia się nie powtórzyło ... - to prawdopodobnie coś związane z cache) też te dźwięki smsów wywala przy okazji wywalenia innych systemowych ... a tak poza tym przymulania nie uświadczyłem
