-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Sparaliżowany telefon. Mi 11 ULTRA
Master odpowiedział(a) na Kamil556677 temat w Problemy techniczne
masz długa ścieżkę dostępu do katalogu z miflashem ... wrzuć go na dysk c do krótkiego katalogu ... może pomóc ... zawsze odpalaj tego typu programiki jako administrator ... te problemy co opisałeś w pierwszym poście to wynikły z tego że wrzuciłeś starsza wersję systemu na nowsza ... gdzie miałeś różne daty poprawek zabezpieczeń ... jeśli nie idzie Ci miflashem to jedyne co zostaje - tak jak napisał przedmówca wrzucenie przez fastboota i tu masz dwa warianty - albo wrzucić na to co teraz masz wersję z nowszymi poprawkami zabezpieczeń ... albo jeśli nie ma takiej do Twojego modelu (do mi 11 bety już nie wychodzą od września) to jedyne co Ci zostanie to wrzucenie albo ostatniej wersji stabilnej albo ostatniej bety w trybie clean install (też w fastboot) ale to oczywiście wyczyści Ci zawartość fona i trzeba będzie stawiać wszystko od nowa (lub przywracać z jakiegoś backupa o ile miałeś np. w google ...) -
Xiaomi 13 zamykanie się aplikacji
Master odpowiedział(a) na Julia Muchajer pytanie w HyperOS - korzystanie
tak jak słusznie zauważył @kris68 odinstalowanie i reinstalacja może pomóc - ja u siebie jedynie co poważniejszy problem miałem jeszcze na mi 11 z apka bankowa IKO - jedynie to pomogło a kombinowałem niepotrzebnie przez dłuższy czas ... może jeszcze szanowna Pani spróbować wyczyścić cache tych aplikacji (jeśli z jakiegoś powodu nie chce lub nie może zrobić deinstalacji) tam jest jeszcze opcja czyszczenia wszystkich danych - to w zasadzie wyjdzie na to samo jakby je odinstalować i zainstalować z powrotem ... i więcej nic tu specjalnie nie da się zrobić ... czasami na problemy z aplikacjami pomaga też zmiana trybu oszczędzania baterii - domyślnie jest pewnie ustawione oszczędzanie miui ale bywa że trzeba przełączyć na tryb bez ograniczeń - już kilka razy mi to się sprawdziło jak był komunikat że apka przestaje działać czy są problemy np. z aktualizacjami lub powiadomieniami ... niektóre programy wręcz same sugerują żeby od tego zacząć (vide AdGuard) powodzenia! -
to tak przy okazji jakby kogoś interesowało jest też nowa wersja dla Xiaomi 14 pro ... jeszcze nie wrzuciłem ale postaram się do końca tygodnia to ogarnąć ... może uda się tym już nową betę wrzucić (choć tym razem pojadę z backupem) 🙃
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no na Gmailu jak klikam pdf to pojawia się to okienko żeby apke wybrać - mam dwie tylko - adoba i ten mi pdf - no i oba otwierają dobrze ... z fejsbukiem nie sprawdzę bo nie korzystałem nie korzystam i korzystać nie będę 🙃 ogólnie na razie nie mam żadnych problemów z apkami - specjalnie nie ma do czego się przyczepić ... tam jak coś się wysypywało wystarczyło baterie przełączyć z trybu miui na bez ograniczeń i to załatwiło sprawę ... a tego mi pdfa to w ogóle wywalę - może to trzeba będzie przez debloata ... zobaczę przy okazji 🙃 -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ten mi pdf? ja u siebie zawsze adoba instaluje - sprawdziłem przed chwilą też tego mi pdf i działa dobrze ... otwiera moment ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ja bym radził zaczekać na kolejną betę ... 12.13 jest bardzo dobra - musiałem tylko jeszcze raz robić debloata ... no ale to pół godziny i załatwione 🙃 -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
u mnie na adb był taki komunikat jak tam jeden załogant pisał w temacie dla rozwojowej i wrzucał printscreena ... jak podłączyłem fona do kompa to w ogóle go nie pokazywało w urządzeniach ... widziałem że tryb pracy jest dobrze ustawiony ale jak go kliklem to w ogóle nic się nie wyświetlało - te opcje do wyboru ... czyli niby jest ok ale system w ogóle nie widział fona jako urządzenia ... stąd pewnie i ten komunikat w adb ... 🙃 więc i nie ma jak tymi komendami się pobawić ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no ale jak puścić komendę jak system nie widzi podłączonego telefonu i nie ma z nim komunikacji ... tam usługi też systemowe przestają działać ... i to kilka ... do tego nawet wifi jest całkowicie martwe ... i sam system się wywala (zawieszenie na ustawieniach i restarty ...) komenda by to poprawiła? no ale jak wspomniałem - nawet nie ma jak jej użyć 🙃 czyli trochę koło zamknięte ... ps. panie Kacprze - u Pana jest ok ta wersja? nie ma żadnych problemów? może trzeba ją wrzucić jako czysta instalkę a nie jako update jak ja to zrobiłem? bo tam przy aktualizacjach też inna osoba pisała o problemach z 14tka ... ja na razie zostaje na 12.13 i poczekam na następną ... to w razie czego proszę o info czy można ją będzie wrzucić jakoś w miarę bezboleśnie 🙃 ps2. to można założyć też że i na wersji CN są takie problemy? skoro Xiaomi to rozgrzebalo ... a podejrzewam że takie krytyczne usługi jak np. ta od karty SIM czy wifi to są u nas te same jak w oryginalnym romie? czyli oni też sobie biedy narobili przez ten ART ... a to zawsze jakieś pocieszenie 🙃 -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
wysypują się co chwila różne usługi ... zawieszają ustawienia ... karty SIM nie można odblokować ... wifi nie działa ... system restartuje ... co więcej trzeba do szczęścia 🙃 a poprzednia wersja działa luks ... no nic ... zaczekamy do kolejnej ale tym razem pierwszy wrzuca @Marekglogow 🙃 -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
tylko zauważ nieścisłość ... bo nad tabelka jest link do romu dla 14/pro ... a w tabelce jest delayed 🙃 przy poprzedniej wersji romu tez była taka tabelka - możliwe że została wzięta z poprzedniego tematu ... bo tam właśnie było to opóźnienie w wydaniu ... prawdopodobnie przez ART ... u nas na miui polska tabelka już jest bez delayed - co by świadczyło że to dobry rom (a nie jest 🙃 ) w każdym razie czekam na kolejną wersję ... dużo czasu dzisiaj straciłem przez ten reinstall ... ale już zrobiłem co trzeba ... -
nie zrobisz bez formata ... bo ta wersja 12.13 ma poprawki bezpieczenstwa z listopada a ta nowa skopana juz z grudnia ... czyli jedyne co mozesz zrobic to clean install wersji 12.13 ...
-
Czyli jednak nie tylko 14 pro ... ja robilem update na wersje 12.13 która działała luks ... a tu i karta i wifi i uslugi i restary i freezy co chcesz pelen komplet no nic ... czekamy na nastepna rozwojowa ...
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no tej ktora dzisiaj wyszla ... 12.26 -
ja wrocilem do wersji 12.13 ...
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ogolnie nie wrzucajcie nowej wersji systemu - przynajmniej na 14 pro - nie da sie korzystac w ogole z telefonu a powrot do poprzedniej wersji wymaga juz zrobienia clean install ... bo sa grudniowe poprawki w tej nowej ... nie wiem jak to wyglada na 14 zwyklej ... -
ja probowalem normalnie - tez nie idzie ... ten sam komunikat ... w ogole telefon nie jest widziany w systemie - a jest w trybie przesylania plikow ... na 14tce nawet nie mozna tej opcji trybu pracy usb wlaczyc (widze tylko ze pisze - tryb przesylania danych) ale nie da sie otworzyc zadnych ustawien ... a do opcji developera w ogole nie mozna wejsc bo zawiesza sie caly panel ustawien jest tzw. freeze i jedyne co mozna zrobic to cofnac ta strzalka z powrotem ...
-
telefonu nawet nie wykrywa w systemie windows ... podlaczone przez usb zeby zgrac pliki ... tez pojawia sie blad uslugi acore - poza tymi co pisalem poprzednio ... ogolnie zostaje wrocic do wersji 12.13 - szkoda ze tam jeszcze poprawki sa listopadowe - a w tej nowej juz grudniowe - to trzeba walnac clean install tez wywala panel ustawien - po jakims czasie pojawia sie komunikat ze przestal odpowiadac ... dwa razy tez byl restart systemu ... ogolnie tragedia oby to tylko dla 14tki byly takie biedy ... jeszcze cos nie tak z procesem media ...
-
udalo mi sie pobrac i wrzucic ale sa jakies dziwne problemy - w ogole nie mozna odblokowac karty sim ... do tego pojawiaja sie bledy z procesami phone i system web wiev ... z wifi tez jest jakis problem ... nie mozna sie polaczyc ... na razie dobrze to nie wyglada ....
-
ok ... sprawdzę - do tej pory było całkiem nieźle z pobieraniem - chwilowo nie siedzę przy kompie - wrócę za godzinę to sprawdzę jak tam idzie ... 🙃
-
pobieram już rom dla 14 pro ale idzie jak krew z nosa 🙃 może do wieczora się ściągnie ...
-
dokładnie tak jak napisał @kris68 - jak weźmiesz tą wersję z unlockiem - czyli xiaomi eu to załatwimy sprawę raz dwa
-
80 watowe ładowanie bezprzewodowe byłoby bardzo mile widziane ... ciekawe czy faktycznie to wprowadza ... ładowarki 100tki są już od dawna - w końcu można będzie to realnie wykorzystac 🙃 teraz czekamy na design tylnej części - reszta parametrów to w zasadzie to samo co w 14 pro ... ogólnie w 14 pro bateria jest świetna - tu chyba tylko lekko zwiększa pojemność (ciekawe czy kosztem grubości / wagi telefonu ... bo zakładam że przekątna ekranu i ogólne wymiary telefonu zostaną takie jak przy wersji pro ...)
-
zdjęcia są luks ... na pewno nie będziesz rozczarowany ... jeśli zależy Ci na zdjęciach to możesz poczekać jeszcze kilka miesięcy aż wyjdzie wersja ultra - dostaniesz na pewno większe możliwości np. obiektyw sonego czy teleobiektyw peryskopowy ... a to zdjęcie to znaczy że bierzesz albo oryginalną wersję z chińskim romem albo sklep odblokowuje telefon i wrzuca tam nasz system Xiaomi eu - gdzieś masz pełną polską wersję ... lepiej wziąć od razu z odblokowaniem niż potem bawić się w to samemu ... a nie jest to wcale proste ... tak więc Twoja decyzja ... 🙃
-
no ja właśnie korzystam cały czas z poczty O2 - i prywatnie i sluzbowo - akurat ta apka ze sklepa Play to jest przeciętna do niej ... wolę zdecydowanie bardziej tam działać przez przeglądarkę 🙃 ale z załącznikami - a w szczególności pdf - nie mam problemów - otwieranie z załącznika tez działa - pobiera się ok ... na mi 11 i miui 14 te nie pamiętam żeby były z tym kłopoty ... ciekawe to że pisałeś że część się pobiera a część nie ... musiałbym zobaczyć teraz na większej liczbie maili bo głównie pobieram te załączniki na kompie (choć i często mi się zdarzało właśnie na telefonie - przeglądarka Chrome)
-
zaraz jeszcze zrobię testa - wyśle coś sobie sam z innej poczty na Gmaila - i zobaczę ... chciałeś chyba napisać - odblokowałem? update - wysłałem sobie z O2 na Gmaila z załącznikiem pdf - w apce Gmail kliklem ta strzałkę do pobrania załącznika - pobrał się elegancko i jest w downloadzie
