Skocz do zawartości

Tidnes

Użytkownicy
  • Postów

    381
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Treść opublikowana przez Tidnes

  1. @Grzejnik1111 Mój drogi, samo podłączenie się aplikacją do hulajnogi nie wywołuje takiego efektu. Po pierwsze i najważniejsze napisz co zrobiłeś, coś wgrałeś ? Po drugie, skup się i policz jak hulajnoga mruga/pika (długie i krótkie sygnały) Po trzecie, spróbuj podłączyć się aplikacją DownG (aplikacja do zmiany FW) lub ew. m365 tools w której powinien pokazać się kod błędu ?
  2. Trzymam kciuki. W m365 oprócz jak to nazwałeś „kwadratowe blaszki” (podłączenia balansera) występują również: - pęknięcie blaszek łączących akumulatory w grupy - uszkodzenia jednego lub więcej akumulatorów z grupy Sama metoda jaka zastosowałeś jest słuszna (lutowanie), tylko proszę nie grzej akumulatorów zbyt długo lutownica.
  3. @nightmoon90 Jeżeli jeździ i hamuje to zostaw w spokoju temat MiHome bo przecież w tej aplikacji nie ma nic przydatnego. Na pewno poprzedni użytkownik nie usunął hulajnogi ze swojego konta, co zdarza się nagminnie. Poprzedni użytkownik mógł wgrać również oprogramowanie zmodyfikowane, które wyłącza komunikacje ble po 20 sekundach bezczynności. Pobierz m365 tools i spróbuj się połączyć tylko tak chyżo po włączeniu hulajnogi.
  4. Nareszcie nasz świat normalnieje, staliśmy się klientami a nie petentami A ten stary zacisk wyglada jakby się rozszczelnił i olej chyba mineralny wyciekł. Sa 3 miejsca, dekielek z napisem oraz dwa otwory z śrubkami na dole zacisku.
  5. Takie klik ? Daj znać jak wrażenia z jazdy, czy trzeba się z nią mordować przy zakładaniu ? Czy widzisz różnice w konsumpcji baterii ?
  6. Ach, to wiele wyjaśnia. Proszę zdradź na jakie opony się zdecydowałeś ?
  7. Napisałeś z poziomu teoretyka czy praktyka ? Zdradź proszę jaki model hulajnogi elektrycznej Xiaomi posiadasz ?
  8. Tak dokładnie testował producent, czyli w warunkach idealnych. @mrosiCo do pytania czy baterii wystarczy… przeprowadził bym eksperyment (naładował bym baterie w pracy na powrót). Sam tak zaczynałem przygodę z M365, teoretycznie miała pokonać podróż 28km (tam i z powrotem). Praktycznie jednak tak nie było i musiałem ładować baterie w pracy aż do chwili kiedy moja irytacja na tyle wzrosła że, wymieniłem baterie na dwa razy większą. Oczywiście warto zadbać o odpowiednie ciśnienie, i raczej wybrał bym tryb drive (15 km/h). Co do zużycia komponentów… pewnie będzie ciut szybsze, ale przecież hulajnoga nie jest zrobiona z plasteliny i jak nie będziesz na niej skakał nie powinno się nic stać.
  9. Jakoś mnie tak lekko telepie jak mam do czynienia z częściami z Ali, zawsze jest z nimi coś nie tak. Sytuacja jak najbardziej dziwna. Swoje kupiłem na tme.eu ale widzę że, „wyszły”. Można nabyć oryginalne IRFB4110PBF na mouser.com.
  10. @5555g5 Osobiście nie uważam aby jakakolwiek hulajnoga Xiaomi do offroadu się nadawała ale może zainteresują Cię taki oponki od panów z Chin - klik.
  11. @Rower górski DZIENNIK USTAW 2021 R. POZ. 1877 - https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/1877 Na podstawie art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym minister infrastruktury zarządził zmiany w rozporządzeniu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. maksymalna długość hulajnogi elektrycznej lub urządzenia transportu osobistego - 1,4 m. Szerokość hulajnogi elektrycznej i urządzenia transportu osobistego nie może przekraczać 0,9 m. Hulajnoga elektryczna powinna być wyposażona: 1) z przodu - co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej; 2) z tyłu - co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej; 3) z boku - co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy białej lub żółtej samochodowej, widoczne po obu stronach. Posiadać co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec Posiadać dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku hulajnoga elektryczna powinna być ponadto wyposażona w numer rozpoznawczy lub kod graficzny umożliwiający identyfikację hulajnogi elektrycznej. Posiadać podpórkę lub podpórki zapewniające stabilne ustawienie hulajnogi elektrycznej na podłożu. Minister w § 55d. zastrzegł: „W hulajnodze elektrycznej i urządzeniu transportu osobistego konstrukcja ogranicza rozwijanie prędkości przekraczającej 20 km/h i zapewnia możliwość skutecznego hamowania.”. Według przepisów hulajnogi elektryczne i UTO nie podlegają obowiązkowi homologacji. Wymiana tarczy i/lub zacisku hamulcowego nie stoi w sprzeczności z obowiązującymi warunkami technicznymi. W Polsce nie ma takiego obowiązku. Napisz proszę, co powinien wykonać Twoim zdaniem Slawulo aby wykonać wymianę tarczy na większa ?
  12. @Slawulo Odwiedź raczej jakiś market budowlany co by nabyć podkładki i ewentualnie dłuższe śruby. A może kupiłeś zestaw ? Poszukaj to co Ci zostało, na teraz było by jak znalazł.
  13. Tidnes

    Błąd 24

    Twój problem nie ma nic wspólnego z wersja oprogramowania kontrolera. Blad 24 to informacja o zbyt wysokim napięciu baterii. Jeżeli nie wymieniałeś baterii na taka o wyższym napięciu to może to oznaczać tylko jedno… uszkodzony kontroler (zimny lut, uszkodzony tranzystor Q1, woda w kontrolerze). Jeżeli nie zalałeś hulajnogi wodą oddaj ją w ramach gwarancji.
  14. @Kamil7878 https://youtu.be/IlnOV2efLmA
  15. Hulajnoga oprogramowaniem się nie broni i jak ktoś ja „dziabnie” fizycznie to może zrobić cokolwiek. Można ją próbować zabezpieczać nadajnikiem gps lub jak ostatnio czytałem ustrojstwem w postaci AirTaga (hulajnoga odnaleziona z sukcesem w sklepie z używanym sprzętem). Co do ubezpieczenia to myślałem raczej o czym dedykowanym, co jak Google wskazuje pojawiło się na naszym rynku ubezpieczeniowym (ubezpieczenie hulajnogi OC,NNW,AC).
  16. Masz racje, nie ma 350W silnika od Xiaomi. Oryginał to właśnie 300W ze szczytem w okolicach 600W (krótki okres). Coś następnego to silnik od Monorim (500W) na przykład taki zestaw. Oczywiście można było by próbować przewinąć silnik, tylko nie zapomnij o ferrofluidzie co by się silnik nie zagotował.
  17. No i git, tak być może. Wylacz i włącz i daj znać czy jakaś zmiana nastąpiła ? Uzyj jakiejś aplikacji do hulajnogi nie połącz z urządzeniem w konfiguracji telefonu.
  18. QR nie ma. W hulajnodze jest ble czyli Bluetooth Low Energy nie Bluetooth Classic. Może panowie z Xiaomi coś nakombinowali w ble aby podnieść ciut bezpieczeństwo i z tego cały Twój problem. Skosztuj resetu hulajnogi.
  19. Ciekawa sprawa. Daj znać @Nowynahulajce jak zrobisz doktorat z analizy ofert ubezpieczycieli ?
  20. Zacna bateria milordzie Jak z Ali to loteryjka a co do oryginału to podobno tak.
  21. Wybacz ale nie rozumiem, chyba jakaś galopada myśli. A do rzeczy, próbowałeś innej aplikacji M365 tools, DownG ? Inny telefon (nie Mi) ? Reset hulajnogi może (wylacz, naciśnij jednocześnie włącznik, manetkę gazu, hamulec i trzymaj 3-4 sekundy) ?
  22. Tidnes

    Brick

    @kubeko tak. Spojrzyj https://youtu.be/MInVgRM9WJw Jak wróciłeś do oryginalnego FW a filmik Cię interesuje wgraj używając DownG https://github.com/CamiAlfa/stlink_m365_BLE/tree/master/Downg_zips/pro2-Mi3
  23. Tak, to odwieczne nie rozwiązane pytanie… „Dlaczego na koniec baterii zostaje tak dużo kilometrów do domu ?”
  24. @Szabla Jeżeli chcesz wymienić silnik od M365, 1S lub Essential (nominalnie 250W, szczyt 500W) to nie warto jeżeli nie wymienisz baterii. Bateria powinna być o większym napięciu np. 48V (12S) abyś odczuł i co ważniejsze był zadowolony z mocniejszego silnika.
  25. @Nowynahulajce Praktycznie również jeżeli ma ktoś fizyczny dostęp. Hulajnoga jest nijak zabezpieczona i jak masz ją zamiar gdzieś zostawić to pozostaje przysłowiowy łańcuch. @Battery_Saver Z tym wyłączeniem bt to chyba prawisz o oprogramowaniu ble od CamiAlfa ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...