Jump to content

raftter

Użytkownicy
 • Posts

  78
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by raftter

 1. Też nie zauważyłem w X3 NFC , ale UWAGA CIEKAWE!!! W telefonie znajomego, też NFC wersja 6/128 pokazuje pamięć operacyjną 6+2 a w mojej wersji 6/64 tylko 6+1. Taka ciekawostka....
 2. Jeśli chodzi o poziom zabezpieczeń to @Netoper rozkminił cały temat. Najsłabsze ogniwo to człowiek, jak klikniesz coś czego nie powinieneś, to pozamiatane. Dzisiaj gdzieś przeczytałem że Androidowi to nawet Pegasus nie straszny, bo w iPhonie to nic nie musisz klikać (taki piękny system i mają backdoora), a i tak mają wszystko jak na widelcu. A Androidzie muszą wysyłać jakieś oszukańcze SMSy, które dopiero po kliknięciu w spreparowany link, pomogą zainfekować telefon.
 3. Trochę ciężko się przez to przebić ale jedziemy: Ustawienia>Powiadomienia i Centrum funkcji>Powiadomienia aplikacji>SMS>SMS>Dźwięk Tak to u mnie wygląda. Oczywiście na Xiaomi.eu 12.5.4 Jakby nie poszło, napisz to wstawię screeny.
 4. No trochę mi nie poszło, spojrzałem na wersję aktualizacji 12.5.4.0, a Ty masz faktycznie zainstalowaną wersję 12.5.1.0. Nie wiem dlaczego nie chce przepuścić, może już wycofali? Ale to byłoby dziwne, bo to jest najświeższa wersja. Spróbuj może którąś wcześniejszą zaktualizować a dopiero potem najnowszą. Ale coś mi nie pasuje - mówisz że pobierasz 2,5GB a na screenie jest 849 MB.
 5. A co chcesz aktualizować w swoim NFC? Masz najnowszą wersję wgraną 12.5.4.0. Chyba że chcesz zaktualizować softem dla PRO 12.5.7.0 .... ale to tylko dla cierpliwych.
 6. Nie znalazłem działu, dlatego piszę tutaj: Mam kilka problemów z tym urządzeniem 1. Cyklicznie rozświetla się ekran, bez żadnego wywołania z mojej strony (przynajmniej świadomego). Jest to o tyle dziwne, że opcję "Podnieś aby wybudzić" mam wyłączoną. 2. Raz dziennie, czasami raz na dwa dni aplikacja Xiaomi Wear traci kontakt z opaską. Pomaga restart Bluetootha. Wydaje mi się że wszystkie uprawnienia nadane, sama aplikacja dodana do Autostartu i zakłódkowana. 3. Czy ktoś zna jakąś inną aplikację do obsługi tej opaski, do Xiaomi Wear nie mogę podpiąć wagi. Z kolei Mi Fit która obsługuję wagę, nie ma możliwości sparowania z w/w opaską. Poprzednia opaska (Mi Band 4) taką możliwość mi dawała. Ktoś coś podpowie, naprowadzi? Redmi Smart Band PRO jest wygodniejsza dla mnie, bo ma zdecydowanie większy ekran.
 7. Nie znajduję takich pozycji w ustawieniach mojego X3 NFC. Co Ty masz za słuchawkę?
 8. Słowo klucz to: ACR - włącz to u operatora i masz spokój (ta usługa jest darmowa). Ktokolwiek spróbuje połączyć się, usłyszy komunikat że nie przyjmujesz takich połączeń. Używałem tego w Play a teraz w Orange. Zdarzył mi się raz taki przypadek, że zadzwonił Nr prywatny - ale okazało się, że nie było możliwości technicznych żeby pokazać numer rozmówcy. Po za tym jednym przypadkiem, spokój - polecam.
 9. Było na forum, poszukaj w innych modelach. Prawdopodobnie chodzi o zmianę dźwięku przez aplikację Motywy, a nie w Ustawieniach.
 10. Była taka dziwna krzyżówka, plecki trzeba było kupować od 4 a szkiełko od 4X. A oprócz tego co Kacper napisał, można ją rozpoznać po ilości rdzeni procesora - MTK ma 10x a SD 8x.
 11. Ponawiam podpowiedź: Zaloguj się na komputerze na konto Google i z niego bezproblemowo usuniesz wszystkie etykiety w Kontaktach
 12. Kontakty składowane na urządzeniu? Z karty SIM to rozumiem, ale w pamięci urządzenia to chyba już nie ma. Kontakty z konta Xiaomi albo z Googla albo z SIMa albo wszystkie naraz, ale to jakiejś aplikacji nadajesz uprawnienia do dostępu. Może to być Dialer Xiaomi, Kontakty Googla czy jakiś Truephone. Chyba nie ogarniam zagadnienia. EOT z mojej strony, pozdrawiam.
 13. Kontakty Google Najszybciej to logując się na konto Google na PC i w Kontaktach przy etykietach jest znaczek Kosza. A z poziomu telefonu nigdy nie próbowałem.
 14. Mnie z dzwonkami po aktualizacji softu kojarzy się tylko jedno - skasuj folder .Ringtones, ale ty nie masz MIUI to nie wiem.
 15. Twoja odpowiedź jest bardzo interesująca: Wchodząc w Kontakt i Domyślny dzwonek nie widzę aplikacji Motywy Wchodząc w aplikację Motywy nie widzę dźwięków zapisanych na telefonie (brak opcji Wybierz lokalny dzwonek) Podpowiedz proszę, w jaki sposób przyporządkowujesz dzwonek do Kontaktu za pomocą aplikacji Motywy?
 16. Od jakiegoś czasu mam problem z odblokowaniem słuchawki opaską. Przez jakiś czas jest OK, po czym przestaje działać. Wchodząc w Mi Fit widzę, że opaska nie może się połączyć. Po rozłączeniu i ponownym sparowaniu jest w porządku, ale też tylko na jakiś czas. Czasem dzień , czasem pół dnia, jakoś tak losowo. Podpowie ktoś co sprawdzić , czego szukać.
 17. Jedyny słuszny. 😜😜😜 Jak sobie Global przypomnę i Dialer Google - jeszcze do tej pory włosy mi się na plecach prostują 😱😱😱
 18. Nie do końca tak, ale naprowadziłeś mnie na trop. Ustawienia -> Więcej - > Tryb asystenta i tutaj wybrałem Brak. Na razie pomogło, ale o sukcesach będę informował. Thx.
 19. Czy zna ktoś sposób jak w sposób trwały wyłączyć to dobrodziejstwo jakim jest Panel informacyjny? Do tej pory wyłączałem jego autoryzację i chwilkę - dzień, dwa czasami trzy - było dobrze tzn nie uruchamiał się ze skrótem. Jako że używam Gestów, po przeciągnięciu od lewej strony do prawej, najczęściej przypadkowym, po kilku dniach znowu go widzę. Pozostaje tylko odinstalować (a raczej uśpić, wyłączyć) komendami, czy istnieje jakiś lepszy sposób? Wyłączenia komendami nie stosuję, bo wiem że i tak działają do pierwszej aktualizacji. Pzdr.
 20. Wyłącz Sugestie aplikacji w Szufladzie. To nie są podwójne ikony, tylko w górnej części są wyświetlane najczęściej używane aplikacje.
 21. Tak trochę głupio ale zapytam: A nie masz Ty przypadkiem tego samego dzwonka co połączenie, ustawionego jako wiadomość z którejś aplikacji? Sygnał powinien wtedy być taki sam ale zamiast ekranu nadchodzącego połączenia powinna się pojawić ikona powiadomienia. Sprawdziłem u siebie i np. Gmail potrafi użyć tego samego dźwięku co nadchodzące połączenie. A jak na dodatek masz wyłączone powiadomienia z tej aplikacji na ekranie blokady..... wtedy tylko dźwięk usłyszysz. Tylko nie pasuje mi to że możesz przerwać to wyłączeniem telefonu - u mnie zadziałało odblokowanie ekranu i ściągnięcie paska powiadomień. Także tego..., weź i sprawdź.
 22. A masz być dostępny i nie odebrać połączenia od klienta, czy możesz być poza zasięgiem? Jeśli to drugie, to naucz się wyłączać kartę SIM po godzinach pracy. Ewentualnie możesz do tego zaprząc jakąś aplikację, która to będzie robiła za Ciebie w określonych godzinach.
×
×
 • Create New...