Jump to content

jetadv

Użytkownicy
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About jetadv

 • Rank
  Użytkownik
 1. Szkoda, że dopiero teraz wypowiedziałeś się w tym wątku @wolf Od samego początku poprosiłem aby wziąć to co piszę na poważnie, gdyż jestem świadom tego, że wiem co klikam w telefonie. Telefon już sprzedałem wiedząc, że rok temu miałem to samo w Mi9 (tamten zwróciłem) uznałem, że po prostu Xiaomi tak ma. Sądząc po tym co piszesz może to mieć coś wspólnego z aktualizacjiami MIUI/Google Zdjecia. Niefortunnie się wydarzyło, że zarówno rok temu jak i teraz miałem w ręku telefon xiaomi gdy ten problem był obecny.
 2. Xiaomi po zrobieniu zdjecia robi jakas miniaturową wersje zdjecia i google zdjecia wyswietla ja. W momencie kiedy zostaje wyslana do chmury wersja oryginalna z telefonu, w google zdjecia wyswietlane sa dwa zdjecia, poniewaz ta miniturowa nie znika. Inne telefony nie robia miniaturowych wersji zdjecia dlatego takiego problemu nie ma. Niestety ale wlaczenie i wylaczenie telefonu nie kasuje tych minitur, reset synchronizacji rowniez nie. Dopiero skasowanie danych z aplikach googe zdjecia kasujw miniatury. Bardzo dziwi mnie fakt, ze u innych uzytkownikow takie cos się nie pojawia. Podejrzewam j
 3. Zresetowalem telefon do ustawien fabrycznych. Ustawilem jakosc oryginalna. Zrobilem zdjecia - mam duplikaty. Wylaczylem i wlaczylem telefon. Duplikaty pozostaly. Kolejne robienie zdjec tworzy kolejne duplikaty
 4. Czyli na siłę chcecie wybronić, że z Xiaomi jest wszystko ok pomimo tego, że ja klikam raz aby wykonać zdjęcie i w zdjęciach google widzę zdjęcie podwójnie? Czy ja rozmawiam tutaj z fanboyami z podejściem "u mnie działa, problemu nie widzę", czy z osobami, które wiedzą co kliknąć aby taki problem nie pojawiał się u mnie? Były wyzwiska, że jestem pijany, było niedowierzanie i konieczność nagrywania tego o czym mówię a jak już doszliśmy, ze faktycznie tak się dzieje to mam w sumie olać ten problem, bo przecież google zdjęcia jest w ogóle do niczego i ma inne problemy na innych urządzeniach też.
 5. Jak to nie ma problemu? To co ja właśnie pokazałem tym nagraniem z telefonu? Niestety ale na żadnym iphonie, samsungu i lenovo nigdy takie coś się nie wydarzyło co się wydarzyło na Mi Note 10 Lite oraz Mi 9
 6. Heh, zakończmy już ten temat. Od początku prosiłem o zaufanie, aby podejść do tego co pisze, jako do osoby, która wie co klika w tym telefonie. Dopiero nagrany filmik udowodnił, że ”oj faktycznie gość piszę prawdę”. Jak mam czytać czy aby na pewno jestem trzeźwy i nie wypisuje głupot podczas gdy wiem, że u innych ludzi ten problem również występuje to mi się już trochę nie chcę prowadzić tej dyskusji wiedząc, że problem jest nieco większy niż jakaś opcja w aplikacji bo takowej po prostu nie ma.
 7. udalo mi sie ustawic domyślną aplikację google zdjecia oraz galeria. Zrobiłem to na zresetowanym telefonie do ustawien fabrycznych. Problem dalej występuje - dalej tworzą się duplikaty w google zdjęcia. Moze dajmy sobie z tym spokoj bo juz mi sie nie chce nawet z tym walczyc. Tym bardziej trudno coś tutaj osiągnąć jak podobno tylko u mnie ten problem występuje. Tymczasem stało to się na zresetowanym telefonie.
 8. Jestem pewny. proba ustawienia jakiejkolwiek aplikacji domyślnej dla galerii kończy się tym, że jest ustawione „nie wybrano”
 9. Link z nagraniem w telefonu. https://drive.google.com/file/d/1nKGkZ1GM0J0Yermo82LmH18c-gApD2LH/view?usp=sharing Plik o wielkości 720x960 nie występuje nigdzie w telefonie. W chmurze jest pełna rozdzielczość i na telefonie również. I pewnie to jest jakiś powód problemu.
 10. Zdjęcie ściągnięte z chmury jak i ściągnięte z telefonu (z kabla) ma taką samą nazwę, rozmiar i wygląda identycznie. Nigdy nie miałem włączonej synchronizacji z chmurą Mi.
 11. W takim razie co ustawiłeś Ty co spowodowało, że jest w porządku? Bo ja właściwie nie ustawiałem nic konkretnego i nic konkretnego nie ustawiam w tej samej aplikacji na innych telefonach i taka sytuacja nigdy na innych telefonach nie występowała.
 12. Niestety, ale to nie jest przypadek, w którym pisze użytkownik, który nie ma pojęcia o technologii. Bardzo bym prosił o zaufanie na temat tego co piszę, bo szukanie tego co ja zrobiłem źle jest raczej stratą czasu. Nigdzie nie napisałem, że zdjęcie nie ląduje do chmury. Napisałem, że w Google Zdjęcia na telefonie widzę dwie miniaturki tego samego zdjęcia. Jeżeli wejdę sobie w google zdjęcia na PC/Laptopie - w przeglądarce to widzę jedno zdjęcie. Jak wejdę w Galerie na telefonie to widzę też jedno zdjęcie. Tu się cały czas rozchodzi o to, że w aplikacji na telefonie Google Zdjęcia są dwa te
 13. Wkleiłem link, w którym ktoś opisuje ten problem (https://support.google.com/photos/thread/19285414?hl=en), więc to nie jest odosobniony przypadek. Z mojej perspektywy dzieje się to wtedy gdy po zrobieniu zdjęcia wejdę w google zdjęcia by je zobaczyć i ono jest wyświetlane z telefonu, natomiast po czasie zostaje wysłane do chmury i google zdjęcia nie ogarnia, że to jest to samo zdjęcie i są dwa. Jedno jest podpisane jako IMG_20201225_153707.jpg - i to jest zdjęciem które jest w chmurze a nie jest w telefonie. Drugie zdjęcie jest podpisane jako /storage/emulated/0/DCIM/Camera/2020122
 14. Jest w telefonie. po prostu w google zdjęcia sa dwa zdjęcia. Jedno, to z telefonu a drugie to, które jest tylko w chmurze. Na żadnym innym telefonie (innego producenta) nigdy coś takiego się nie działo.
 15. Hej, Problem raczej nie dotyczy konkretnie Mi Note 10 Lite tylko całego systemu MIUI i połączenia tego z google. Rok temu to samo miałem z Mi 9. Zwróciłem telefon po 2 dniach jak zobaczyłem, że pełno jest wątków w Internecie a nikt nic nie wie. Zaufałem drugi raz, kupiłem tym razem Mi Note 10 Lite i to samo. Po zrobieniu zdjęcia i przy odpowiednim scenariuszu, google zdjęcia wyświetla podwójnie to samo zdjęcie - jedno to, które wylądowało w chmurze (nie jest fizycznie na telefonie), a drugie to, które znajduje się na dysku telefonu. Ten problem opisany jest tutaj: https://support
×
×
 • Create New...