Skocz do zawartości

Nezumi

VIP
  • Postów

    10 154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    122

Treść opublikowana przez Nezumi

  1. Przy 2mb nadal można przecież śmigać po necie bez problemów większych.. A jak jest z pingiem przy takim ograniczeniu? Mocno obrywa? 200-300Gb to u mnie już sporo... na zwykłym użytkowaniu zużywam od 100 do maksymalnie 200Gb, gdy coś ściągam większego... jak np. gry...
  2. Ja sie przez 2lata męczyłem z oszustami z Netii... większych krętaczy nie widziałem... Przyjeżdżał technik, mówił, że na luzie 20mb/s musi działać, podpięli wszystko, ku memu zdziwineniu.. więcej jak 8mb/s nie uświadczyłem a od godziny 16 do 22 miałem niecałe 1mb/s, po kilku telefonach, reklamacjach i skargach, przyjechal technik i co sie dowiedziałem? Że ktoś wziął na moim osiedlu "wyższy abonament" przez co ma priorytet, a że centrala jest zapchana, to podłączyli ich do głównej centrali, a mnie gdzieś na ubocze, gdzie pod 1 gniazdo podpadały 2 abo... Tylko się umowa skończyła, przeszedłem do lokalnego dostawcy radiowego.. zapewniał stabilność pingów, internetu, cuda i gruszki na wierzbie... a otrzymałem 0.5mb/s zamiast 4mb/s do tego pingi w większości dnia powyżej 4000 i oczywiście po telefonach do nich dowiaduje się, że "U nich wszystko działa". Więc się wypiąłem, zerwanie umowy z ich winy i uciekłem do Play ;-; mam nadzieje, że tutaj będzie lepiej
  3. ano na nocki mam praktycznie 70mb/s, ale nie wliczam tego do "średnich" bo zazwyczaj w nocy śpie najgorszy wynik jaki narazie uzyskałem w "godzinach szczytu" w moim mieście to 11mb/s więc nie jest najgorzej porównując do tego, co miałem wcześniej... ginący, wiecznie zapchany internet radiowy 4mb/s w cenie 60zł ;-;
  4. Jak na razie, jest nawet nieźle, prędkości od 20 do 40mb/s w down i od 10 do 25 mb/s w up pingi w okolicach 35 i jak na razie stabilnie
  5. Tak, po update'cie wystarczyło zrestartować router i podłączyć modem, aby sam wszystko sobie ustawił z automatu
  6. To nie dla mnie lecz dla autora tematu
  7. No nie wiem czy takie 200zł xD Note 3 po 1400-1800zł chodzi w sklepach, a Mi4 2Gb na XFS 1060zł Po 2 ten Note 3 nic specjalnego, słaby wyświetlacz, który "ratuje" (o ile może to cokolwiek ratować) AMOLED... A na to co potrzebuje autor tematu, 3Gb ram jest zbędne, 2 w zupełności wystarczy...
  8. A nie lepiej dołożyć ~100zł do Mi4 z 2Gb RAM? Osiągniesz dużo lepsze wyniki we wszystkim. Świetne zdjęcia, nic się nie grzeje, wsparcie producenta w kwestii romu, LTE posiada... jedyny problem dla niektórych to brak slotu SD i "tylko" 16Gb Flash, ale jeżeli wiele miejsca nie potrzebujesz to... Chyba najlepszy wybór..
  9. Widzisz, Tobie przeszkadza to, że masz zmiane nuty/pauze, a nie masz głośniej/ciszej, a komuś innemu by przeszkadzało to, że ma głośniej/ciszej, a nie ma pauzy/zmiany nuty... Wszystkim się nie dogodzi. Ja sam ustawiam sobie 1 poziom głośności optymalny i go nie ruszam, bo i po co, za to kawałki zmieniam dość często... Nie, żeby coś, ale z tego co się orientuje to praktycznie wszystkie doki mają takie ustawienia pilota ;-;
  10. Nie nagrywam filmów, bo i po co? Od nagrywania filmów są kamerki, nie telefony/smartfony. Zdjęcia robię rzadko... bardzo... Muzyka na spotify, wszędzie gdzie chce, Jakość wysoka idzie na luzie na 3G, w trasie nie mam z tym problemów, jeszcze nie uświadczyłem, aby Spotify mi się zwiesiło z powodu za słabego neta, no i jest taka magiczna opcja jak "słuchaj Offline" <3 Nie gram, od gier mam PC (po coś go kupowałem) Aktualnie siedzę na 8Gb i nie czuje specjalnej potrzeby, aby było tego więcej, a jak będę chciał to kupie sobie Mi4 16Gb, w końcu żyjemy w (niby) wolnym kraju, każdy kupuje co chce, na co go stać i co mu najbardziej odpowiada
  11. Aham Kolejna przydatna informacja! Może na przyszłość się przyda, bo w planach mam jeszcze podłączyć drukarkę pod sieć o ile taka możliwość będzie w przyszłości
  12. Nie wiem już sam czego potrzebuje ;-; przeczesałem przed zakupem chyba cały internet i wszyscy mówili, że "będzie działać" a teraz takie kwiatki a 400zł poszło na zestaw ;-; Gdzieś czytałem, że wgranie AsusWRT od Merlina pomaga, ale nie widzę w spisie wymienionych urządzeń RT-AC51U, jest 56 ;< HUB... po co HUB jeżeli podłączone mam tylko Modem? Może jakaś przejściówka z USB na Ethernet by rozwiązała problem... OK Problem rozwiązany! Jestem ślepy po prostu i nie zauważyłem, że router wymusza wyszukiwanie po kablu Wystarczyło wyłączyć wyszukiwanie po WAN
  13. Witam Mam problem z konfiguracją w/w zestawu... Z tego co czytam po forach powinno wszystko działać mimo braku oficjalnego wsparcia dla tego modemu przez Asusa. Niestety... nie działa.. modem jest ciągle w stanie "wyszukiwania sieci" a Router nie może się połączyć z internetem. Jakieś pomysły? Będę wdzięczny za każdą pomoc :<
  14. Wersja 64Gb 3Gb RAM LTE istnieje (nawet na allegro są wystawione), inny problem, że XFS po prostu ich już nie sprowadza, ale jak się poszuka to można dostać Co innego wersja 2Gb, ta ma tylko 1 wersje z 16Gb flash.
  15. Nagrywasz 1h-2h filmy telefonem? Bo jakoś mi się w to wierzyć nie chce Zgrywanie filmów z PC to inna sprawa... pobieram sobie filmik 720p (bo po co mi 1080p jeżeli na telefonie wielkiej różnicy nie widać, a za to widać w rozmiarze pliku) i wszystko bangla... Co do Spotify... ustawiasz sobie jakość muzyki na "normalna" z "wysoka" i możesz słuchać nawet na 2G, a co do baterii... byłem ostatnio na "wakacjach"... totalny las, zazwyczaj łapało antene 2G, miejscami 3G, bez problemu mogłem słuchać muzyki na 1 ładowaniu (przez noc). W samochodzie, trasie... po coś są radia, ew. ładowarki samochodowe ;-; Jako, że mam transfer danych odpalony 24/7 to nie widze różnicy między słuchaniem na Spotify, a słuchaniem z karty SD. To co piszesz to dla mnie takie szukanie dziury w całym ;-; Masz też wersje 64Gb.
  16. Ale... po cholere więcej pamięci? 16Gb styka mi aż nadto... Aktualnie pracuje na 8Gb i jeszcze mam 4Gb wolnej przestrzeni Muzykę słucham przez Spotify, zdjęcia zazwyczaj wrzucam albo w chmurkę, albo zapisuje sobie na PC, zostawiam sobie na telefonie te najlepsze (bo po co inne trzymać jak zajrzę do nich raz na rok?), a filmy oglądam albo online, albo zgrywam sobie 1/2 filmy na telefon (720p nie zajmuje wiele miejsca) i po obejrzeniu wywalam i wrzucam next... Więc jak dla mnie flagowiec z 16Gb flash jest idealny, po co przepłacać za dodatkową pamięć... znajomi mają S5/6 z 64Gb i nawet 20% tej pamięci nie zawalą ;-;
  17. Tiaa... To jest jak narazie jedyny sposób na ten problem... wyłączyć żądanie pinu. U mnie ten problem pojawił się jakoś w połowie kwietnia (telefon mam od lutego) i do dziś niestety ciągle jest ;<
  18. Zobacz na tyle pudełka... Masz tam wymienione wszystkie pasma.
  19. Nezumi

    Xiaomi mi4 LTE

    mgsm często ma błędy w speckach, ta na MIUIPolska jest prawidłowa. zazwyczaj jeżeli jest na stanie to wysyłają w 24h i paczka dochodzi DO 3dni.
  20. Nie zaprzeczam. Ja osobiście bez 900 nie mam żadnych problemów a mieszkam w niby "dziurze", co więcej śmiga mi i LTE i 3G i 2G, byłem przez tydzień w środku lasu... 2 nadajniki na krzyż i co? Zasięg bez problemów i 2G i 3G, nawet H+ łapało miejscami. Podaj mi pod jakie nadajniki 4 głównych sieci nie podepniesz się będąc w Play? Bo ja takiej nie znalazłem... Orange, Plus, T-mobile, Play. Na każdym nadajniku tel może funkcjonować bez problemów. Jak pisałem wyrażałem SWOJE zdanie i SWOJE doświadczenia, nie wiem jakie wy mieliście przygody z Play. Ja z nimi problemów nie mam żadnych, zasięg mam wszędzie i jeszcze nie byłem w miejscu, aby przełączenie się między Plus'em, a Orange było problemem, albo telefon sie sam przełączał między T-mobile i Plus bez przerwy. Co do ograniczenia internetu to też bzdura... Miałem na nadajniku Plus 3G 6mb down i 2 up, gdy znajomy będąc w Plusie miał 2/3. Róbta co chceta, jeżeli tak bardzo boicie się "strasznego braku 900hz" to bierzcie 1Gb i płaczcie, że wam apki ubija. Ja kupiłem 3 RM 2Gb i nikt nie powiedział złego słowa, a jeżdżą po Polsce i nie tylko. Ja mam własne doświadczenia, własną opinię. PS: Play posiada nadajniki LTE nawet na wsiach, na pomorzu jest ich całkiem sporo Bytów, Studzienice, Leźno, Żukowo, Kartuzy, Czaple, Przyjaźń, Pępowo, Lniska, okolice Kościerzyny... Całą drogę z domu do Studzienic miałem LTE, które zgubiłem dopiero w środku lasu
  21. Nie rozumiem tej waszej "afery" dookoła 900hz... wystarczy zerknąć na http://beta.btsearch.pl/, aby się dowiedzieć, że znaczna większość (jak nie cała) Polski posiada nadajniki 900Hz oraz 2100 obok siebie! Trzeba też pamiętać o tym, że Play ma zasięg 4 sieci więc jeżeli nie działa Ci antena Play, to co za problem zmienić ją na inną? Kuzynka sporo jeździ, posiada wersję 2Gb bez 900Hz i zachwala... NIGDY nie miała problemu z zasięgiem czy internetem... Robicie na prawdę problem z czegoś, czego nie ma. Ciekawi mnie też skąd wiesz, że akurat tam gdzie mieszkasz "Musi być tel z 900 WCDMA", czym to sprawdzałeś... Co do ciekawostek... Większość anten Orange posiada także pasma 2100 i 1800, ale nie o tym temat... Jeżeli chodzi o moją skromną opinię (a kupiłem już 3 RM2 2Gb dla znajomych) to z WCDMA 900 aktualnie problem jest minimalny lub wgl nie istnieje, więc jeżeli mieszkasz w jakimś większym mieście, miasteczku, przejezdnej "wsi" i masz w okolicy kilku operatorów, albo twój operator ma więcej niż 1 antene w pobliżu (sprawdź sobie na btsearch) to śmiało bierz 2Gb...
  22. A u mnie jest wręcz przeciwnie, mam zasięg każdej sieci, ale najlepiej działa Play i LTE i jakość rozmów i zasięgi... Plus często mi się zrywał, na T-mobile jakość rozmów była tragiczna, a Orange nigdy nie było w stanie zaserwować mi takiej oferty jaka by mnie interesowała , ale kuzynka kupiła sobie RedMi2 2Gb, mieszka w dosłownej "dziurze" zasięgowej, a jednak zasięg zawsze jakiś ma, jak nie antene play, to t-mobile, jak nie t-mobile to orange... dlatego uważam, że jeżeli ktoś ma umowe w Play to brak WCDMA 900 przestaje być problemem
  23. 1. Z MIUI na 1Gb wersji jest coraz lepiej i coraz płynniej, już dawno żadna apka mi się sama nie zamknęła, zazwyczaj zostaje jeszcze przy 4-5odpalonych apkach w tle jakieś 150-200mb ram... Jeżeli boisz się o ubijanie to zainwestuj w wersje 2Gb RAM tam na 100% nic Ci nie powinno ubić 2. Jak dla mnie (a jestem dość wymagający jeżeli chodzi o dźwięk) to jest miodzio. 3. Xiaomi nie olewa (a przynajmniej każdy z ich tel ma stałe update'y) update'ów. Co do lolipopa... radziłbym się tak na niego nie napalać... straszny bubel... Masa ludzi wróciła na 4.4 bo 5.0.1/5.0.2 im nie banglał tak jak powinien nawet na "flagowcach" innych marek. 4. Jeszcze mi się nie zdarzyło, aby jakakolwiek apka nie działała "bo MIUI".
  24. W pełni się zgadzam, ale podałem Xon jako przykład sprzedawcy prosto z Chin i co prawda to prawda, wolę zamówić na XFS z VAT i się nie martwić, niż z chin nie ważne jak tanio i tylko czekać, aż będzie mail/wiadomość o zatrzymaniu paczki ;<
  25. Z tego co mi się udało wyczytać to ta strona pobiera sobie prowizje przy zakupie... do np. Ceny 949zł (po przeliczeniu) dodają jakieś 20-50zł (w zależności od sklepu) + przesyłka (w niektórych free), przy kwotach ponad 1000zł prowizja wychodziła prawie 100zł... Co do samej strony może i nie wygląda źle, ale informacje o danej aukcji/sprzedawcy są bardzo skąpe :< Co do samych cen to... Xon24 z allegro (u nas na forum bodajże Buriza... chyba...) ma niższe ceny, a na pewno jest bardziej rzetelną firmą, no i sprawdzoną
×
×
  • Dodaj nową pozycję...