Jump to content

Bar.Tek

Użytkownicy
 • Content Count

  1,009
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by Bar.Tek

 1. Albo instalujesz plik zip i wtedy tworzą się katalogi z dodatkami jak magisk itp, albo rozpakuj sobie zip i zainstaluj samo recovery img. bo w sumie dodatki nie są potrzebne.
 2. Spróbuj recovery orangefox. https://github.com/yarpiin/android_device_xiaomi_umi/releases/download/v1.0/OrangeFox-White_Wolf-A11-Unofficial-umi.zip
 3. Przestawia modem na ten z globalnej wersji dla Europy. Nie wiem co to dokładnie zmienia. Mi np zaczął działać volte i vowifi jak i innym. Potem jak już volte się aktywuje to bez różnicy jaki modem mamy ustawionym. Ktoś te pisał, że tak naprawił sobie 5G. Zapewne uaktywnia pasma dla sieci w Europie, które np. na chińskim Romie mogą być zablokowane.
 4. Na pasku statusu przy zasięgu mam ikonke 5G. W ustawieniach telefonu w zakładce operatorzy sieci jak wyłączę automatyczne wyszukiwanie to znajduje sieci, ale te w Play nie mają informacji o 5G, jest tylko Play 4G, 3G, 2G itp. najwidoczniej Play nie zmienił nazwy lub nie dodał osobnej 5G. W programie Net Monster masz podgląd z jakiego nadajnika korzystasz aktualnie i z jakiej sieci, i tam pokazuje 5G NSA. No ale jak pisałem Play ma jakąś sztukowaną tą sieć 5G chyba w połączeniu z LTE, bo w telefonie jak ustawisz w Statusie urządzenia (Ustawienia>O telefonie>Pełna specyfikacja&
 5. Jeśli chodzi o funkcjonalność to oprócz miuipolska stabilnej nie widzę sensu instalować Global.
 6. Miuipolska 12.5.2 stabilna. Zakupiłem starter Play i włączyłem taryfę solo xl. Mam 5G. Po ręcznym wyszukaniu sieci telefon pokazuje że sieci Play są oznaczone jako 4G, ale zewnętrzny program pokazuje że korzystam z 5G. Czyli na stabilnej miuipolska jest OK. Oczywiście to 5G w Play jest do d... Prędkość 50Mb/s może jakbym stanął pod nadajnikiem to byłoby lepiej. Nawet na LTE prędkość jest o wiele gorsza niż we Mobile Vikings, który korzysta z ich nadajników. Może być jeszcze tak że na dual SIM prędkość będzie słabsza niż na pojedynczej karcie. Już takie tematy były
 7. Ja dzisiaj zainstalowałem Global 12.2.7 i jutro zobaczę czy wykryje jakiś nadajnik 5G (powinien), jak nie to zainstaluje czystą chińską wersję softu (na xiaomieu ludzie pisali że na czystej chińskiej 5G działo). Wydaje mi się, że nawet jak mój operator nie udostępnia 5G (Mobile Vikings na nadajnikach Play) to powinienem w ręcznym ustawieniu widzieć takie nadajniki/sieci. Czy jest możliwość zepsucia telefonu/modemu instalując miuipolska lub inne custom romy, tak że telefon nie widzi sieci 5G?
 8. OK fajnie, ale potrzeba więcej szczegółów, jaki ROM? czy modyfikacja xiaomiueu, czy czysty Global, jaka wersja/numer? W globalu raczej nie znikają powiadomienia, tam działają bardzo dobrze, w xiaomieu jest różnie ogólnie sa ale nie wszystkie wyskakują, np, Gmail powiadamia o niektórych mailach. na początek proponuje wyczyszczenie wszystkich danych, pamięć podręczna i dane aplikacji w tych apkach których nie ma powiadomień. Potem trzeba sobie na nowo ustawić swoje preferencje w aplikacji, bo zostaną przywrócone do ustawione domyślnych. AHA, Gmail ostatni coś ma p
 9. Zgadza się. EU europa (bardziej chodzi o rodo i te sprawy) zwykły global MI tez jest dla Europy. CN to Chiny. Jeśli masz zablokowany bootloader na global i zainstalujesz czysta wersję CN to uszkodzisz telefon, w sensie uceglisz. Jeśli masz odblokowany bootloader i wgrasz czystą CN to będziesz miał chińską wersję miui bez usług google. Jest jeszcze wersja 12.2.10.0.RJBCNXM ale jako miuipolska/xiaomieu w dziale modyfikacje systemowe. Tą wersję wgrywasz na odblokowany bootloader, a co w niej jest to chyba wiesz, bo o tym jest to forum.
 10. Raczej nie zależy mi na 5G bo mieszkam na wsi, a w mieście jestem cały dzień w pracy i mam wifi. Bardziej chciałem sprawdzić dla innych o co chodzi z tym 5G.
 11. Właśnie z ciekawości wgrałem global 12.2.7 by sprawdzić czy widzi sieci 5G, i nie widzi. A w okolicy mam nadajnik 5G z Play.
 12. @badus czy możesz sprawdzić czy 12.2.10 widzi sieć 5G? Bo mój nie widzi w ogóle i nie wiem czy to nie przez operatora.
 13. Jak masz czas się bawić z danymi, to wgraj Global i sprawdź czy masz 5G W sumie to ostatnio nie przyglądałem się czy łapie 5G, zawsze ustawiam LTE. W ubiegłym roku na Global łapałem 5G, ale to były testy nadajnika i pomyślałem, że wyłączyli, teraz na xiaomieu nie łapie 5G, a jednak mam niedaleko nadajnik 5G. Sieć MV na nadajnikach Play.
 14. Sprawdź u kolegi na jakim dokładnie paśmie nadaje 5G, może coś zmienili i na takim, którego mi10 nie obsługuje? Jak w Plusie np?
 15. Wgraj to recovery co podałem (wybierz najnowszą wersję) potem zrób aktualizację ale ręcznie z poziomu recovery. Uruchom recovery, wipe cache i dalvik i zainstaluj 12.2.10.0 i restart.
 16. pobierz to recovery https://forum.xda-developers.com/t/recovery-3-5-1-unofficial-twrp-xiaomi-mi-10-umi.4241705/ i zoobuj
 17. Na razie jest dla mi10pro, mi10 ultra, mi9 noe7, note7pro, mi9cce i jeszcze więcej
 18. Ludzie coś piszą o podwójnym zegarze na AOD, jesli mamy ustawione super tapety - coś tam jest skopane. A mi dzisiaj powróciły ikony aplikacji z xiaomieu (te zmienione dla xiaomieu) mimo, że miałem wyłączone animacje ikon w laucherze, i do tej poty były takie jak w globalu. Zobaczymy, czy po wyczyszczeniu danych coś się zmieni. [poza tym działa sprawnie i nie narzekam.
 19. Nie wiem co zrobiłeś nie tak, zapewne zapomniałeś format data.
 20. U mnie jest mi Turbo Charge zarówno po kablu jak i indukcyjnie
 21. A jak zablokujesz bootloader po instalacji z paczki zip? zapewne jakieś polecenie pod ADB jest, ale czy działa? Nie lepiej pobrać rom tgz i zainstalować przez miflash? tam możesz spokojnie zablokować bootloader. PS, mając 12.2.9.0 nie widzę sensu instalowania Globala, lepszy nie będzie.
×
×
 • Create New...