Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 750
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Teoretycznie jeśli poprawki zabezpieczeń są te same lub nowsze to tak. W praktyce trzeba sprawdzać indywidualnie na danym telefonie. Musiałbyś zainstalować ROM na Indonezję lub Tajwan.
  2. Być może ktoś inny robi coś podobnego, tylko o tym nie wiem. Kiedyś był SafetyNet Fix, ale teraz SafetyNet będzie wygaszany, więc trzeba patrzeć już w zasadzie wyłącznie na Play Integrity.
  3. Będzie. Nie, nie będziesz musiał instalować wszystkiego od zera.
  4. Mi Band ma swoje Xiaomi Pay, to idzie przez Mi Fitness. Nie jest to w żaden sposób powiązane z Google (gdyby było, to pewnie wspierałoby wszystkie banki, jakie wspiera Portfel Google, a na pewno nie wspiera np. Santandera).
  5. Magisk = root. Nie ma możliwości niezainstalowania roota.
  6. Informuję o najnowszych decyzjach: https://miuipolska.pl/zmiany-w-platnosciach-portfelem-google-na-xiaomi-eu/
  7. Nie, nie wprowadza. Jeśli @hexi ma chińską wersję Xiaomi 13 Pro, to zablokować bootloader może TYLKO na ROM-ie China (stąd adnotacja o konieczności sprawdzenia modelu telefonu). Na Globalu bez PlayIntegrityFix płatności nie przejdą.
  8. Problem w tym, że na razie nie ma takiej metody.
  9. Nowa poprawka to po prostu nowy fingerprint. Jeśli się za parę dni okaże, że znowu Google zmieniło Play Integrity tak, że ten fingerprint przestanie działać, to przebudowywanie ROM-ów po raz kolejny nie ma sensu.
  10. Tak, możesz.
  11. W tej chwili nie wiadomo. Niby jest jakiś nowy fingerprint, który działa, ale skompilowanie 51 ROM-ów tylko po to, by za parę dni znowu okazało się, że Google to obejście usunęło, jest bez sensu. Próbujemy znaleźć jakieś bardziej trwałe rozwiązania, ale będzie o to już tylko coraz trudniej.
  12. Tylko na ROMie na Tajwan.
  13. Pierwsze rozładowanie dzisiaj - przy 19% baterii mam na razie 5,5 godziny SOT na Wi-Fi (ale używam już Xiaomi.eu, a nie chińskiego ROM-u).
  14. Możesz tak, możesz też zobaczyć czy w apce BNP w opcji Blika nie ma też Blika Zbliżeniowego. Po jego aktywowaniu płacisz telefonem tak, jakbyś płacił Google Pay, tylko musisz ustawic apkę banku jako domyślną do płatności.
  15. Pod fastboot. To już zależy od Ciebie. Jeśli chcesz mieć nagrywanie, to Indonezja.
  16. Niestety Google naprawiło ostatnie obejście. Trzeba się liczyć z tym, że będzie coraz trudniej.
  17. Wygląda na to, że obejście z fingerprintem od Asusa przestało działać. U mnie Google Pay nie wywala jeszcze błędu, ale nie zdziwcie się, jeśli niedługo zacznie.
  18. Tak, tak, tam jest dość wyraźnie widoczny wycinek na niego. Porównując bezpośrednio z Xiaomi 12 - słychać zdecydowanie więcej głębi, jest głośniej. Ekran moim zdaniem też spokojnie daje radę, choć na niego w 12-stce jakoś specjalnie nie narzekałem.
  19. Zdaje się że dźwięk z góry dochodzi z głośnika od rozmów.
  20. Problem powinien być rozwiązany w nowszych wersjach. Wczoraj pomyślnie przeniosłem dane z Xiaomi 12 na 14 z tą apką (poza niektórymi aplikacjami...).
  21. Odblokować da się nieoficjalnie, tak jak pisałem, ale po pierwsze - trzeba płacić krypto, po drugie - serwer od odblokowywania nie jest czynny 24/7, trzeba śledzić w zasadzie co chwilę status. Dzisiaj odblokowałem swoją 14-stkę 12/256, właśnie przywracam dane na Xiaomi.eu.
  22. Xiaomi 12X ma Snapdragona 870, czyli delikatnie zmienionego 865. U nas na tym procku był problem z VoLTE/VoWiFi, bo Xiaomi w przypadku telefonów z tym procesorem ustawiało specjalną konfigurację w zależności od regionu ROM-u (to nie to samo co region, który możesz zmienić w Ustawieniach). My używamy regionu CN i przez to się to psuło. Możesz zmienić konfigurację modemu na swojego operatora, wtedy VoWiFi będzie działać. Więcej tutaj:
  23. Skąd takie info? W przypadku ROM-ow opartych na globalnych wydaniach bazujemy na zwykłym Globalu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...