Jump to content

Duris

Użytkownicy
 • Posts

  68
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Duris

 1. Mam pytanie: od x czasu wisi mi na telefonie aktualizacja MIUI V9.5.5.0. MBEMIFA | Stabilna 310M. Swojego czasu podobna aktualizacja uwaliła mi telefon. Teraz już pojawia się MIUI 10 i mam pytanie: dopóki tej V9.5.5.0 nie zainstaluje to raczej nie ma co liczyć na nowsze ? I dlaczego np. u mnie pojawuje 310M a u innych 1.3G ? Boje się, że ta okrojona aktualizacja znowu mi telefon ucegli a z drugiej strony są nowe aktualizacje a człowiek skorzystać nie może :(
 2. Xiaomi ostatnio "uszczęśliwiło" wszystkich wyłączając synchronizację SMS w chmurze O ile "motywy" udaje się przywrócić zmieniając lokalizację w telefonie na inną niż kraj UE, to niestety nie przywraca to synchronizacji SMS i połączeń. Po zalogowaniu zaś do chmury nie da się zmienić regionu (lokalizacji). Jak zmienić region/lokalizację aby synchronizacja SMS znowu "ruszyła" ?
 3. Witam ponownie. Po 28h mój R4P "wstał". Nie mam pojęcia co i jak ale wstał, choć wg mojej oceny nie znam dnia ani godziny kiedy znowu się wykrzaczy Dlatego też zrobiłem sobie już kopię bezpieczeństwa, fotki przegrałem i chcę wrócić do V9.2.3.0 bo V9.5.1.0 jest nieprzewidywalna: http://en.miui.com/thread-2080161-1-1.html Planuję wgrać V9.2.3.0, tylko chcę podpytać czy dobrze myślę. Mianowicie: 1) na telefonie mam podłączone konto Xiaomi, na którym mam pozwolenie na odblokowanie BL (w Stan odblokowania Mi wczoraj "powiązało" mi konto, dzisiaj pomimo ze włączone jest Wi-fi pokazuje "Połącz z siecią i spróbuj ponownie"). 2) na telefonie w USTAWIENIA -> ... DODATKOWE USTAWIENIA -> OPCJE PROGRAMISTYCZNE -> mam zaznaczone Odblokowywanie OEM oraz Debugowanie USB 3) ściągam z http://miuirom.xiaomi.com/rom/u265827351/2.3.803.10/miflash_unlock-en-2.3.803.10.zip i postępuję wg instrukcji: Step 1. Download the Mi Unlock app to PC, and sign in with your Mi Account;Step 2. Shut down your phone manually, and hold Volume down key and Power button to enter Fastboot mode;Step 3. Connect your phone to PC using USB cable and click "Unlock". 4) domniemam, że powyższe przejdzie bezboleśnie. 5) na laptopie odpalam MiFlash, "podpinam" wersję V9.2.3.0 dla R4Pro, telefon w Fastboot (pojawia się w MiFlash), podaję ścieżkę do oprogramowania, zaznaczam "flash all", wciskam FLASH i ... w tym miejscu modlić się aby wszystko przebiegło prawidłowo. Jak przebiegnie to telefon się zresetuje i powinna być V9.2.3.0 Czy coś źle myślę ? Jakie niespodzianki po drodze mogę być ? Będę wdzięczny za info, bo jutro chcę to zrobić...
 4. Panowie, po wczorajszej pechowej aktualizacji OTA mój telefon leży. Xiaomi wypuściło felernego Globala V9.5.1.0 który ucegla niektore R4P, R4X: http://en.miui.com/thread-2080161-1-1.html Zdarzyło się to i mi. Obawiam się, że wszystkie fotki w telefonie są stracone, ale ... pytanie laika: 1) wysłałem o zgodę na odblokowanie BL i po 18 minutach (szok !!) przyszedl mi sms, że jest zgoda na oblokowanie BL. Nigdy tego nie robiłem więc: telefon dam radę wprowadzić w tryb fastboot. W tym trybie powinno udać się odblokować BL ? 2) Raz na jakimś Xiaomi wgrywałem Globala przez MiFlash wiec pytanie: czy zaznaczając opcję "flash all except storage" uda się nie skasować fotki ? Planuję wgrać wersję V9.2.3.0 (MBEMIEK). Będę wdzięczny za info bo inaczej telefon do serwisu (nie jest na gwarancji) i tydzień w plecy
 5. Mam nietypowy problem. Do wczoraj mi wszystko działało, dzisiaj nie wiem co się stało, że nie działa. Mianowicie podczas pisania SMSów wystarczyło nacisnąć MINKĘ przy spacji i otwiera się "zbiór emotikonów". W miejscu gdzie jest "Znajdź emotikon" wystarczyło wpisać np. słońce i pojawiały się wszystkie emotikony związane ze słońcem. Od dzisiaj mi to nie działa. Jak chcę wyszukać emotikon to mi wywala "Dane wyszukiwania emotikonów są niedostępne". Co mi się wyłączyło i gdzie tego szukać ? PS. Identycznie jest w aplikacji WhatsApp
 6. U mojej żony występuje takowy przypadek na RN3Pro tylko jak wysyła dłuższego SMSa (nie zamienionego jeszcze w MMSa) na numer w Virgin Mobile.
 7. Przy "odpalaniu" kolejnego nowego telefonu w rodzinie podałem, aby kontakty zapisywały się w Google. Teraz chciałbym to zmienić. W którym miejscu to zrobić ? (Ustawienia -> Aplikacje systemowe -> Kontakty -> Wczytywanie/Kopiowanie kontaktów -> Wczytywanie kontaktów) ? Chcę, aby od momentu zmiany nowe kontakty zapisywały się w Xiaomi, a co za tym idzie w chmurze.
 8. Witam, Zaczynam korzystać z Mi Cloud. W telefonie mam podpięte konto Xiaomi. Na laptopie wchodzę na i.mi.com i loguję się do chmury. Jestem zalogowany i ... Pytanie: czy zawsze aby dostać się do wiadomości, kontaktów itp. muszę autoryzować dostęp. Ikony te mam z kłódką i dopiero jak otrzymam smsa mogę wejść np. do kontaktów, notatek itp. Nie można tej autoryzacji wyłączyć, tylko ZAWSZE trzeba autoryzować kodem z smsa ? I przy okazji pytanie dodatkowe: mam w domu 3 telefony Xiaomi. Czy mogę mieć je podpięte pod jedno konto czy jak teraz muszę dla każdego urządzenia mieć osobne konta ?
 9. U córki też się pojawiło info odnośnie aktualizacji do 8.2.4.0 (plik 1.5 G). U mnie na takim samym modelu nie ma.
 10. Niech kupi np. u Goldway'a. Tylko ibuygou wie, dlaczego tak napisało. Ze screenów zamieszczonych tutaj https://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8679.html nie wynika aby nie było wgranego Globala. Co więcej, miałem tego samego i aktualizację do 8.2.1.0 pobrało poprzez OTA. Więc pytanie do ibuygou.com co sprzedaje. Obstawiam stary opis, albo mega stare stany magazynowe.
 11. W Redmi 4 Pro jest GLOBAL, więc język polski jest i nie trzeba nic wgrywać. Można się bawić we wgranie xiaomi.eu ale nie ma takiej potrzeby. Ja i córka mamy R4Pro na Globalu i jest lepiej niż OK. Ostatnio był aktualizacja MIUI, telefon sam ją wykrywa, pobiera ponad 600 MB i telefon się aktualizuje. Nic sama nie wgrywasz. Jak bedziesz chciała zmienić na xiaomi.eu to najpierw zabawa w jego wgranie, a poźniej ręczne aktualizacje. Nie polecam wgrywania. Pod wszystkimi podanymi przez Ciebie linkami jest R4Pro
 12. Też się zastanawiam. Żona w RN3Pro ma, w 3S opcji brak, w Redmi 4 i 4PRO też nie ma.
 13. Chyba nic, cisza Dlatego dzisiaj przygarnąłem drugi egz. 3/32. Prędzej na 4x się pojawi.
 14. Witam. Mam Redmi 4 Pro na Globalu 8.1.2.0 Albo dostałem półmroczności albo coś robię nie tak ale nie wiem co Mianowicie poprzez Bluetooth wysyłam sobie plik muzyczny z laptopa do R4Pro. W Explorer widzę ten przesłany plik w dziale Muzyka, w szczegółach pliku muzycznego mam, że wylądował on w /storage/emulated/0/bluetooth/plik muzyczny. Niestety jak w menu wybiorę Więcej aplikacji i muzyka (czyli odtwarzacz muzyczny R4Pro) to tego pliku nie ma. Nie ma żadnego muzycznego. Moja żona na RN3Pro w opcjach muzyka ma w menu katalogi muzyki (wskaż katalogi z muzyką) i tam ma m.in. katalog bluetooth. U mnie jest pusto i nie wiem jak wskazać niby ten katalog. Jest ktoś mi w stanie pomóc ?
 15. Dandek: ale w czym Ty masz problem ? Wchodzisz na alipaczka.pl i podajesz nr od Goldwaya, czyli 994459340458. Tam jak byk wywala Ci numer paczki DPD, czyli tej co Ci podałem, czyli 04561070754630A bo to jest nr TWOJEJ PACZKI DPD. Na DPD.com.pl jak wpiszesz jej numer bez końcowego A to będziesz miał, że o 16:32:27 paczkę odebrał nijaki DANOWSKI. Jak to nie Ty, to dzwoń do DPD, podadzą Ci numer telefonu do kuriera, co wczoraj doręczał i z nim to wyjaśniasz. 5 minut roboty !
 16. Zadzwoń na infolinię DPD i podaj numer 04561070754630A. Może u sąsiada zostawił. Miałem tak miesiąc temu, że siedziałem w domu bo wiedziałem że kurier ma być z 2 telefonami od Goldwaya. Czekam i czekam i nic. Patrzę, a przesyłki doręczone. Telefon do DPD, póżniej do kuriera. Zostawił 2 przesyłki na tym samym osiedlu ale na ... innej ulicy !! Po interwencji pojechał odebrać gdzie zostawił i przywiózł do rąk własnych.
 17. Dziękuję za info ale teraz mam inny kwiatek, bo nawet jednak nie mogę ukryć fotografii Mianowicie jak na zdjęciu dam ukryj to pojawia mi się: Czy oznacza to, że obowiązkowo muszę odpalić Chmurę Xiaomi (czyli podpiąć konto) abym mógł ukryć niektóre foto. Nie chcę aby cokolwiek wysyłało mi na chmurę.
 18. Mam pytanie, bo nie mogę rozgryźć kwestii plików ukrytych w Galerii. Mam włączone hasło ochrony prywatności m.in. dla smsów, notatek. Galeria nie jest zabezpieczona w całości. Niemniej jednak zdjęcia w galerii da się ukryć (w szczegółach -> więcej -> ukryj). Nie wiem jak dostać się później do tych plików, które zostały ukryte. Naprowadzi ktoś ?
 19. Pozbędziesz się, nie ma nic chińskiego. Też przechodziłem z 8.0.5.0.0 na GLOBALa i jest OK.
 20. Panowie, przychodzi SMS z potwierdzeniem zgody na odblokowanie bootloadera czy nie ? Jedni piszą tak, inni inaczej. U mnie nie przyszło jeszcze nic (na 3 różnych kontach do 3 telefonów Xiaomi) w programie MiFlashUnlock po zalogowaniu na jedno z konto mam Your device isn't supported by Mi Unlock. Dziękuję z góry za info.
 21. Panowie, czy jest szansa na tym forum, aby (pomiędzy mniej lub bardziej konstruktywnymi dyskusjami) pomóc początkującemu użytkownikowi Redmi 4 Prime zamienić soft 8.0.5.0.0 na GLOBAL ? Na chwilę obecną: 1) odblokowałem opcje programistyczne oraz uaktywniłem: zdjęcie blokady OEM, debugowanie USB 2) ze strony http://en.miui.com/a-234.html pobrałem i zainstalowałem MiFlash 2016.08.30.0. Pobrałem również ROM dla REDMI 4 PRIME (ostatni na tej stronie) tj: markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global_bca6f282bc.tgz 3) wypakowałem archiwum do katalogu 4) uruchomiłem telefon w trybie FASTBOOT, podłączyłem poprzez USB do laptopa (WIN7) 5) w MiFlash wybrałem SELECT i podałem ścieżkę katalogu gdzie wypakowany jest ROM 6) w MiFlash nacisnąłem Refresh i pod ID 1 pojawił się mój telefon 7) dalej w MiFlash na dole wybrałem opcję "clean all" i obok w pustym polu pojawiła się nazwa: flash_all.bat 8) nacisnąłem Flash i .... ... wyskoczył error LOG pokazuje to (zamiast xxxx są itery i cyfry ale nie wiem czy można to podawać więc wyiksowałem troszkę: [0,11 ce63e0fexxxx]:image path:C:\Redmi4PRO\markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global [0,11 ce63e0fexxxx]:env android path:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android [0,11 ce63e0fexxxx]:script :C:\Redmi4PRO\markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global\flash_all.bat [0,30 ce63e0fexxxx]:Physical Memory Usage:2584576 Byte [0,63 ce63e0fexxxx]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>echo "markw Fastboot Tool Ver 4.0" [0,63 ce63e0fexxxx]:"markw Fastboot Tool Ver 4.0" [0,65 ce63e0fexxxx]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s ce63e0fexxxx getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *markw" || echo Missmatching image and device [1,15 ce63e0fexxxx]:product: markw [1,15 ce63e0fexxxx]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s ce63e0fexxxx getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *markw" || exit /B 1 [1,21 ce63e0fexxxx]:product: markw [1,23 ce63e0fexxxx]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s ce63e0fexxxx flash partition C:\Redmi4PRO\markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global\images\gpt_both0.bin || [1,41 ce63e0fexxxx]:target reported max download size of 536870912 bytes [1,41 ce63e0fexxxx]:sending 'partition' (33 KB)... [1,41 ce63e0fexxxx]:OKAY [ 0.031s] [1,41 ce63e0fexxxx]:"Flash tz error" [1,59 ce63e0fexxxx]:process exit. [1,59 ce63e0fexxxx]:error:"Flash tz error" Nie mam pojęcia co zrobiłem źle, czy wogóle tak można było. Niestety o pomoc ciężko W każdym bądź razie telefon odłączyłem wychodząc z Fastboot i żyje. Gdzie robię błąd ? PS. Na stronie http://en.miui.com/a-234.html piszę, że jeżeli telefon jest LOCKED to ... ale ponoć do zmiany na GLOBAL nie musi być odblokowany bootloader. PS2. Będę wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie o co chodzi, a nie falę hejtu i krytyki. Niestety nie znalazłem nikogo w okolicy, kto ODPŁATNIE by mi to wgrał więc próbuję sam
 22. Panowie, rozumiem wszystkie Wasze argumenty przeciw GLOBAL'owi. Co więcej rozumiem doskonale argumenty ZA xiaomi.eu. Sam 2 dni temu wysłałem o odblokowanie bootloadera i pewno z drżeniem rąk przymierzyłbym się do zamiany syfmiui na china dev a później na xiaomi.eu (na podstawie tutoriala z tego działu). Jednakże jak pojawił się GLOBAL to nie będą przeszkadzały mi aplikacje od Google. Tylko prośba: możecie poinstruować jak zamienić syfmiui od Goldwaya (8.0.5.0.0) na tego GLOBALa na moim Redmi 4 (3/32) ? Czytałem, że do tego nie muszę mieć odblokowanego bootloadera. Więc zapewne idzie to zrobić od szczała. Telefonik mi leży od poniedziałku, a tak już byłby odpalony na GLOBALu. Podzielę się wrażeniami i będę wdzięczny za pomoc.
×
×
 • Create New...