Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. ... gdyż ponieważ obecnie wątki o tych coraz popularniejszych telefonach siedzą w dziale Mi8, który jest przecież zupełnie innym modelem (inne CPU, inne ROM-y).
  2. Hej, myślę o tym modelu. Czy ktoś mógłby nagrać za pomocą Open Camera film 4K z włączoną stabilizacją EIS i pokazać efekt? Dzięki!
  3. Moim zdaniem - ten drugi aparat nie robi nic, w żadnym z trybów! Serio. Nie widzę żadnej różnicy pomiędzy parami zdjęć w trybie portretowym, gdzie jedno z dwóch było zrobione przy zasłoniętym drugim aparacie.
  4. Sposób wgrania pliku chyba nie ma tu znaczenia...
  5. Wgrywałem przez TWRP (nie mam roota), więc wiadomo, że reset był W root folder etc był pusty, więc nie było czego podmieniać. W system/etc był plik o tej nazwie, więc to jego podmieniłem.
  6. Wgrałem ten plik media_profiles.xml do system/etc, ustawiłem uprawnienia rw-r--r-- (664) i niestety nic się nie zmieniło. Systemowa apka nagrywa jak wcześniej - H.264. W innych apkach nie pojawił mi się do wyboru kodek H.265.
  7. Chyba znalazłem przyczynę. To kwestia niedoboru RAM-u. Bo ja akurat testuję wersję 3/32. Za mało RAM-u dla działania EIS przy 4K i albo się wykrzacza na starcie, albo "działa", ale efekt jest żałosny - strasznie rwie z powodu gubienia klatek (poniższe dane dot. filmiku nagranego w b. dobrym świetle) : https://youtu.be/fWE4nDX8Z10 Codec ID/Info : Advanced Video Coding Duration : 22 s 796 ms Bit rate : 41.4 Mb/s Width : 3 840 pixels Height : 2 160 pixels Display aspect ratio : 16:9 Frame rate mode : Variable Frame rate : 24.610 FPS Minimum frame rate : 1.667 FPS Maximum frame rate : 30.131 FPS W tych samych warunkach po wyłączeniu EIS: Codec ID/Info : Advanced Video Coding Duration : 25 s 262 ms Bit rate : 42.1 Mb/s Width : 3 840 pixels Height : 2 160 pixels Display aspect ratio : 16:9 Frame rate mode : Variable Frame rate : 30.006 FPS Minimum frame rate : 29.742 FPS Maximum frame rate : 30.191 FPS
  8. No to niezła zagadka Sprawdzę więc jednak jutro na global dev. Czy dobrze rozumiem, że ze względu na anti-roll-back powrót z global dev na gobal stable może być kłopotem? (nie zamierzam w tym telefonie odblokowywać BL).
  9. Po "full wipe" (ale nadal Global Stable 10.0.4.0) zaczęło działać nagrywanie 4K+EIS w Open Camera, ale... bardzo szybko przestało. Przestało, gdy przestawiłem w ustawieniach systemu temperaturę wyświetlacza na "ciepły". Po powrocie na "standard" - nagrywanie 4k+EIS w Open Camera raz działa, raz nie działa. Losowo. Gdy wyłączyłem automatyczną regulację jasności - jest nieco lepiej. 50% prób działa, 50% nie działa. ] Niestety, nawet gdy EIS w 4K działa, to efekt jego działania nie jest aż tak dobry jak w FHD. W ogóle są też jakieś przycinki w nagranym materiale 4K (niezależnie czy z EIS czy bez) - ale na razie widzę je w tel., potem sprawdzę w pececie, czy to naprawdę w nagranym materiale, czy wina odtwarzania w tel. Sprawdzcie proszę, czy u Was przestawienie temp. ekranu na ciepły też uniemożliwia działanie 4k+EIS (u mnie w 100%). Najlepiej przy włączonej automatycznej jasności.
  10. Dzięki @Orjon - - - Nie mam pojęcia, gdzie szukać przyczyny. Telefon nowy, prawie żadnego softu jeszcze nie zdążyłem zainstalować, w szczególności nic związanego z kamerką. Zrobię może factory reset na tym 10.0.4.0, a jak to nic nie da, to spróbuję szczęścia na Global Dev. Jest o co walczyć.
  11. Wiem tylko, że nagrywanie 4K z EIS jest (było) na tym telefonie możliwe i na YT znajdziecie dziesiątki przykładowych filmików, gdzie pokazują, że to działa z Open Camera. Czyli działało. Efekty były dobre. Teraz nie działa i nie wiem, dlaczego. Może to wina konkretnego ROM-u, a może nowy bug w Open Camera. EDIT: Ten sam problem w apce Cinema FV-5, więc to raczej jednak wina ROM-u.
  12. Jeśli dobrze zrozumiałem (bo trochę tam chaos), to wystarczy podmienić plik media_profiles.xml na ten, który tu załączam (+ nadać mu uprawnienia) i tyle - nawet systemowa apka będzie nagrywać w H.265? media_profiles.xml
  13. No właśnie Bo to w standardzie nie występuje. A widać korzystny efekt (względnie mało artefaktów). Jaką apką filmowane? I czy te 24 fps jest przynajmniej "równo" utrzymane? 3840x2160 mi z powodzeniem wystarcza, fajnie jeśli by trzymało stabilne 30 fps z tym kodekiem (h265).
  14. Mam wielką prośbę - o sprawdzenie, czy działa Wam (a powinno!) nagrywanie w 4K z EIS apką Open Camera? U mnie niestety nie (apka się wysypuje). Ale już bez EIS - działa a także w innych rozdzielczościach (nawet z EIS) - działa. Używam Global Stable 10.0.4 i podejrzewam, że to może być wina wersji ROM-u. Dziękuję.
  15. Aktualnie mam Global Stable 10.0.4 i niestety w tej wersji nie działa mi w apce Open Camera nagrywania 4K ze stabilizacją EIS (apka się zamyka). To dla mnie istotna funkcjonalność. Myślę o zainstalowaniu Global dev. Czy ktoś, kto używa, może potwierdzić, czy to działa? Ale też proszę użytkowników Global Stable 10.0.4 o sprawdzenie, czy u Was też nie działa, bo może problem nie leży w wersji ROM-u? Dzięki!
  16. Sprawdził można apką Network Cell Info Lite, aczkolwiek ona pokazuje tylko bieżące pasmo, więc musisz znaleźć się w miejscu, gdzie telefon zostanie przełączony na B20. Zrobiłem to i zapewniam, że RN5 "Global version" ma pasmo B20.
  17. 1. Co do zdjęć, to nie można tak jednoznacznie powiedzieć, że któryś z tych dwóch jest lepszy. Wklejam jedno porównanie, gdzie jednak przewaga większej rozdzielczości jest widoczna, pomimo "mniejszych pikseli" a światło było słabe, pokojowe (banknot sfotografowany oczywiście z identycznej odległości, a wycinki są 1:1). Wszystko zależy, co się chce osiągnąć. W RN5 działa funkcja "popraw zdjęcia niedoświetlone", która jest po prostu dodatkowym odszumianiem, całkiem ładnie to działa. W Mi5 ta opcja jest, ale nie działa (niczego nie zmienia). Jeśli zaś chodzi o video, to niestety nie umiem zmusić RN5 na rom-ie Global do nagrywania w 4K (Open Camara powinna na to pozwalać, ale mi się wykrzacza, gdy tę rozdzielczość wybiorę). 2. Akurat należę do tego 1% (moim zdaniem to bliżej 50% niż 1%), który szkiełek nie nakleja, a już szczególnie na ekrany zaokrąglone, jak RN5. Zresztą na Mi5 od początku też nie mam szybki (choć kupiłem, leży w szufladzie) - i zero rysek po 2 latach Nie mam nic przeciwko szybkom, ale po prostu ich nie potrzebuję. 3. Na najnowszym ROM-ie EU w Mi5 nadal problemy z Mapami Google. Ale kolejne romy EU mają być robione na bazie Globala, a tam chyba nie ma tego problemu. Więc jestem dobrej myśli.
  18. Akurat mam obecnie i Mi5 i RN5 i robię trochę różnych porównań. I myślę, że co nie co przesadzasz. Zgodzę się w 100%, że RN5 ma dużo lepszy GPS. Ma też B20, co jest cenne. Ma o wiele lepszy głośnik. Ale aparat? Dyskusyjne, zależy, co konkretnie oceniać, którą cechę. Plusy i minusy są po obu stronach. Mi5 wciąż jest szybszy od RN5, także w grach. Ma też lepszy ekran oraz o wiele lepszą powłokę antytłuszczową na szybie. Pierwszą rzeczą, która mi się rzuciła w oczy w przypadku RN5, to wybitnie mała odporność na "palcowanie". Osobiście planuję poużywać Mi5 jeszcze około roku. Chyba że nie naprawią problemu z Google Maps.
  19. "Wifi włączone w trybie uśpienia" zawsze miałem ustawione na "Zawsze", ale teraz, jak widzę, to ustawienie całkiem zniknęło.
  20. Tak, każdy (pełny) upgrade systemu "zeruje" plik hosts, bo (pełny) upgrade "wymienia" całą zawartość partycji system, a tam ten plik się znajduje. Nie jestem tego pewny, czy tak jest, ale może tak być, że przed wgraniem aktualizacji przyrostowej może być sprawdzane, czy nic się nie zmieniło "w międzyczasie" na partycji system, a jeśli się zmieniło (cokolwiek), to bezpieczniej jest pobrać i zainstalować pełną aktualizację niż ryzykować, że nowy system nie wstanie. Gdzieś o tym czytałem, ale naprawdę nie pamiętam, czy tak właśnie jest w MIUI Global. Ktoś, kto na co dzień używam Globala ze zmodyfikowanym hosts, a na pewno są tu takie osoby, może to potwierdzić?
  21. Ta paczka podmienia tylko tekstowy plik etc/hosts Ale coś mi świta, że wtedy mogą nie działać automatyczne aktualizacje przyrostowe, a tylko pełne. Proszę, aby ktoś to potwierdził lub zdementował.
  22. Co do GPS w Mi5 to mam trochę inne doświadczenia. Używalny, tak, ale szybkim to bym go nie nazwał. Wczoraj zrobiłem bezpośrednie porównanie z GPS w Redmi Note 5:
  23. Chodzi o China / EU. Global dla Mi5 nadal będzie rozwijany. en.miui.com/thread-4615960-1-1.html
  24. W sensie, że Global? Jak masz TWRP to możesz.
  25. Czy problem z Google Maps dotyczy globala?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...