Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Powiedzcie mi, czy to normalne, że przez słuchawki od Sony Xperii podłączone do Red Rice dźwięk jest tak cichy, że muzyka ledwie brzęczy, a rozmawiać się nie da? Właściwych słuchawek jeszcze nie zamówiłem i się po prostu zastanawiam, czy może mam uszkodzone to wyjście audio? No bo czyżby aż tak różna była "elektryczna" charakterystyka tych słuchawek? Fakt, że jak te od Xprerii podłączę do laptopa, to też jest dość cicho, ale i tak 5x głośniej niż przy podłączeniu do Red Rice.
  2. Czyli - reasumując - nie jest to zwykłe podłączenie, jakie ma Hong Me, gdzie Windows XP bez problemu zobaczy całą zawartość EMMC i SD, tylko jakiś inny tryb, który wymaga trochę zachodu (sterowniki) ale suma sumarum da się "zobaczyć" zawartość i kopiować co się chce, right?
  3. Chcesz powiedzieć, że trzeba mieć linuxa, aby wgrać plik .zip z kompa do MI2? (wiem, że można przez FTP, ale co gdy telefon nie łączy się z netem z jakiegoś powodu?). Dzięki.
  4. Witam, Mam problem (MIUI 3.11.29 PL w NeoV ) z procesem o nazwie Magazyn treści chronionych za pomocą DRM (system/app/DrmProvider.apk). Problem polega na częstym obciążaniu procesora (80-90%) przez ten proces, co bardzo spowalania cały telefon i żre baterię. Co to jest dokładnie za program i za co odpowiada? Nie mam żadnych "treści chronionych przez DRM" w telefonie i uchowaj Boże abym miał. Próbowałem go przekonwertować z systemowego na użytkownika (w celu stworzenia możliwości usypiania go za pomocą Greenify) ale nie udało się to. Nie ma też możliwości wyłączenia (tzn. zamrożenia) tej aplikacji z poziomu systemowych ustawień aplikacji. Czy mogę go usunąć w diabły przy pomocy Titanium Backup bez przykrych efektów ubocznych? Zakładam, że TB sobie poradzi. Dzięki.
  5. To jak się wrzuca do telefonu np. pliki .zip?
  6. Jakby było z 500, to bym nie musiał instalować Roehsoft. Ale nie wydaje mi się, aby się gryzły z Roehsoft, mam wrażenie, że Roeh wyłącza ten systemowy, w każdym razie problemów nie ma. A jak się ma tylko zram, to co się dzieje przy podłączeniu tel. do kompa przez USB? Dla Roeh to pewnien problem – musi "odswapować" wszystko co jest, bo plik wymiany na czas podłaczenia USB nie jest oczywiści dla telefonu dostępny. Jak to jest w przypadku zram?
  7. Pytania: • Czy kopię całego systemu wykonaną za pomocą CWM (tzw. nandroid backup) będzie można wgrać przy pomocy TWRP? Mam parę takich kopii zrobionych z CWM na różnych etapach testowania telefonu. • „Zaawansowane funkcje wipe czy backupu całego telefonu” posiada też zwykły CWM. Jakie są konkretne przewagi TWRP, nie licząc dotykowego interfejsu? • Czy w razie potrzeby jest możliwe odwrotne postępowanie - czyli instalacja CWM z .zip poziomu TWRP? • Czy przyszłe aktualizacje MIUI PL dla Red Rice na pewno nie usuną TWRP? Wielkie dzięki!
  8. No właśnie Więc pytanie powraca - jakich narzędzi używacie, aby tę wydajność karty poprawić? Którą pamięć masz na myśli? Bo tzw. "pamięć wewnętrzna" (ta o rozmiarze 2GB, gdzie się normalnie instalują małe programy) ma w HongMi prędkość zapisu rzędu 5–8 MB/s (przed TRIM: 8MB/s, po TRIM 5 MB/s - taka mała ciekawostka ), a tzw. "wewnętrzna karta SD" (ta, która ma tylko 784MB) ma prędkość zapisu 36 MB/s? Czy to są fizycznie inne "kości" pamięci? Dzięki fix-owi podmieniającemu pamięć jest o wiele więcej miejsca, i bardzo dobrze, ale wygląda na to, że wtedy najszybsza z 3 pamięci w telefonie się zwyczajnie marnuje. Wklejam screena, ale aby go dobrze odczytać, to trzeba wiedzieć 2 rzeczy: • nazwy kard SD są zamienione - to efekt uboczny fix-a (jednak po wielkości łatwo się domyślić która jest która) • jeden z wyników (ten 415 MB/s) jest nieważny - bo tam był "cache hit", o czym wyskoczyło stosowne powiadomienie podczas testu. Nie mam tylko pojęcia dlaczego akurat tam i tylko tam (tak jest za każdym razem).
  9. Pytałem, bo ktoś mnie pytał, czy to normalne, że po wgraniu polskiego MIUI aparat nie zapisuje nigdzie zdjęć i w ogóle nie ma dostępu do żadnej "pamięci SD" - o ile zrozumiałem osoba ta nie ma fizyczne karty SD, a w wersji mulitlang - działało. Zresztą, niech sam napisze bo jest na forum
  10. latet

    problem z root

    Nie rozumiem. Przecież partycje system, data, cache - to także wbudowana pamięć. Więc czym jest EMMC i co się tam znajduje?
  11. Witam, Czy ja to dobrze rozumiem, że bez fizycznej karty SD polska wersja MIUI dla RedRice nie będzie prawidłowo działać, bo fix zamieniający pamięci jest wbudowany w polski ROM "na amen"?
  12. W opisie aktualizacji z połowy listopada jest: Trim partycji /cache, /data i /system (S3 4.2.2) Trim partycji /cache, /data i /system (L9 4.2.2) więc sądziłem, że to tylko dla S3 i L9. Ja akurat skończyłem aktualizowanie MIUI w tym tel. na wydaniu 3.10.11. W takim razie wgram najnowszą wersję (3.11.29) po to, aby skorzystać z TRIM. Wystarczy potem użyć LagFix (fstrim) Free , odczekać trochę (jak sądzę) i pamięć wewnętrzna odzyska wigor? Bo sądzę, że przez 2 lata intensywnego używania tej ciasnej przecież pamięci (wiecznie na granicy zapchania) bez TRIM to się tam musiało nieźle przytkać. Rozumiem, że trim jest w kernelu, więc muszę wgrać kernel z paczki przed aktualizacją? Stary też mam z paczki. Czy ktoś może udostępnić fix ucinający polskie ogonki kompatybilny z wersją 3.11.29? Zależy... Na NeoV (MIUI) na karcie SD mam nie tylko większość aplikacji (na partycji ext3, używam Link2SD https://play.google.com/store/apps/deta ... k2SD&hl=pl ), ale i plik SWAP programu ROEHSOFT RAM-EXPANDER (SWAP) https://play.google.com/store/apps/deta ... r.de&hl=pl Świeżo po zainstalowaniu tego swapa odczułem znacznie przyśpieszenie systemu, ale z czasem jest stopniowo coraz gorzej. Wg testów, prędkość tej karty teraz, a gdy była nowa zmniejszyła się o więcej niż 5 mb/s, więc chyba powinienem spróbować coś z tym zrobić. Szukam optymalnej, sprawdzonej metody przeprowadzenia takich działań odświeżających. Ze względu na to, że używam Link2SD i dla niego utworzyłem na karcer SD osobną partycję ext3 (nie było to konieczne, ale daje pewne korzyści), to sformatowanie tej karty się nieco komplikuje, bo zawartość partycji FAT32 to sobie zwyczajnie zgram do kompa, a pootem wrzucę z powrotem i spoko, natomiast nie mam jak (i nie wiem czy to możliwe) zrobić tak samo z partycję ext3, więc najpierw muszę poprzenosić te apki do pamięci wew. (a że duża część się nie zmieści, to odinstalować), potem usunąć Link2SD i dopiero formatować kartę, a potem znów założyć partycje ext i od nowa ustawiać Link2SD.
  13. Witam, Jak to jest z TRIM pod MIUI? Czy jest tylko w kernelu miCOre? Czy działa samo z siebie, czy raczej stwarza możliwość użycia aplikacji typu: https://play.google.com/store/apps/deta ... gfix&hl=pl która nie działa mi na porcie MIUI na Xperii Neo V (potem przetestuję na Hong Mi) ani na tablecie z gołym Androidem 4.4 (którzy przecież ma TRIM od wersji 4.3). No dobra, jeśli nie TRIM, to wiem, że można kartę (ale raczej nie pamięć wewn., bo jak?) przyśpieszyć formatując ją w pececie specjalnym narzędziem. Możecie jakieś polecić i napisać, czy rzeczywiście coś daje? Znalazłem takie: https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/ Opis brzmi intrygująco: Sorry za lekki OFF-topic, może to zły dział, ale pomyślałem, że kwestia przyśpieszenia działania wysłużonej karty SD może być ważna dla większości z Was.
  14. latet

    problem z root

    Ma ona na liście partycji coś o nazwie "emme". Co to takiego?
  15. Nic mi to nie mówi – nigdy nie miałem Nexusa, ani nie aktualizował żadnego androida inaczej niż przez CWM (i przeważnie z ręcznym full wipe).
  16. latet

    problem z root

    No to nie wiem, może po prostu Recovery masz uszkodzone. Wgraj je ponownie za pomocą mobileuncle.toolbox (upewniając się wcześniej, że wgrywasz właściwy plik) i spróbuj wtedy.
  17. latet

    problem z root

    Naciskaj klawisz głośności w dół tuż po włączeniu (całkiem wyłączonego) telefonu, naciskaj tak co 2 sek., do skutku.
  18. No i git, pełnia szczęścia
  19. No właśnie o to chodzi, że nie ma tam tego przełącznika do wyboru. Nawet na ten pełnej liście uwzględniającej nieaktywne.
  20. Można prosić o wskazówkę naprowadzającą?
  21. To zaskakująco dziwne, ale w Hong Mi (v. 5 PL) wśród systemowych "przełączników" (tych z rozwijanego paska górnego) brak skrótu do ustawień 2G/3G. Czy we wcześniejszych wersjach on był? To był tylko skrót do ustawień (nie przełącznik), ale taki mi spoko wystarczał w Xperii z MIUI. Wiem, że jest wiele aplikacji, które tę prostą czynność (ikonkę skrótu) zapewniają. Możecie polecić jakąś konkretną, która jest znana z tego, że na pewno nie zabiera zasobów i prądu? Dzięki.
  22. A był zapakowany jako gift? Jakie miasto docelowe?
  23. No ale CWM też ma wgrywanie ROM-u z pliku .zip, wipe'y oraz reboot. Więc jeszcze raz zapytam - jaki jest (jeśli jest) argument za pozostawieniem MiRecovery zamiast wgraniem CWM?
  24. To zadam takie pytanko: co takiego ma MiRecovery, żeby je zostawiać zamiast instalowania CWM?
  25. Myślę, że wytłumaczenie jest proste – coś (jakiś proces, usługa) na chwilę telefon ze stanu uśpienia wybudza – no i wtedy to ustawienie dla Wi-Fi po prostu nie obowiązuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...