Jump to content

Athame

Użytkownicy
 • Posts

  104
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi2S

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Athame's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Skoro w MIUI PL ten kluczowy element jest niezmieniony to dlaczego w bazie (chińskiej) antywirusy niczego nie wykrywają, a tu nawet prześwietlanie google'a podpowiada że to trojan? Sprawa śmierdzi i tyle. Jeśli wszystko jest OK to warto to zgłosić do ESET/Google by nie wprowadzały niepokoju. ESET bardzo szybko reaguje na takie zgłoszenia.
 2. Tutaj, jak rozumiem, żartujesz. Niby jaki jest problem ze zmianą kodu w classes.dex? Na potwierdzenie: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=709037 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=646607 http://www.lazytrap.com/?tag=classes-dex
 3. Które Mi2S macie? W wersji 32 GB wygląda to znacznie lepiej, ale i tak słabo.
 4. Pomijając kwestię tego czy to trojan (co jest dla mnie oczywiste) czy fałszywy alarm to w tym miejscu napisałeś bez sensu. Ten trojan atakuje Androida, a nie Windowsy.
 5. Mi2S jest najtańszy z tych sensownych - żadne opłaty raczej nie grożą - na ibuygou możesz poprosić by wysłali z prywatnego adresu (nie jako sklep) i nie ma bata by za prezent wlepili ci cło i/lub vat. Jak kasa nie jest problemem to N5 pewnie lepszy (mało widziałem na żywo, ale wrażenie pozytywne). G2 jak dla mnie lipny, ale niedogodności wychodzą w użytkowaniu - np. w wersji do której mam dostęp nie ma OTG, a być powinno?!?
 6. No pewnie że trojan. Jak nie ufasz esetowi to sprawdź czymś innym...
 7. Jest na to sposób czysto programowy: zdjęcia HDR. Jeśli aparat tego sam nie umożliwia to wystarczy zrobić 3 zdjęcia tego samego obiektu z ekspozycją odpowiednio -2, 0, +2 i wrzucić je do programu tworzącego jedno zdjęcie HDR.
 8. ta subtelna różnica to złudzenie większej prywatności Problem z padającym telefonem rozwiązuje wyeksportowanie kontaktów do pliku VCF i zapisanie go na komputerze lub jakimś chomiku itp. Z konta google to nawet script kiddies potrafią skopiować kontakty, więc jak dla mnie to nie bardzo kojarzy się z bezpieczeństwem.
 9. Sorry memory... ale z MiCore to trzyma znacznie gorzej (MI2S). Poza tym potrafi złapać laga, co na stocku jest niespotykane. Może Acid napisz wreszcie że MiCore to wersja alfa - przecież nie może być inaczej gdy Xiaomi nie chce podzielić się technologią.
 10. Tego ten... jakie urządzenie. W MI2S pomiędzy trybem oszczędnym, a wydajnym w Antutu jest jakieś 12k różnicy (oczywiście na ROM-ie bez zmodyfikowanego kernela, ale o tym wiadomo że autor przez niedopatrzenie zapomniał dopisać że to wersja alfa).
 11. Raczej 480p co na smartfonie wygląda dobrze. Jak chcę coś w 720p to po prostu zaczekam, aż się zbuforuje. Jeszcze parę lat temu ludzie używali neostrady 128 kbps za ponad 100 zł i jakoś musiało wystarczyć, więc 512 to jest naprawdę OK, szczególnie że, przypominam, bez opłat! Do tego transfer jest stabilny i dostępny niemal wszędzie (tam gdzie zasięg ma Plus).
 12. Bzdura. Idzie normalnie 512 Kbit. Spokojnie da się obejrzeć klipy na YT, ściągnąć pocztę, czy skorzystać z FB. Do torrentów, czy innego ściągania filmów rzeczywiście za wolno, ale to tylko dodatkowy mobilny internet (do tego darmowy).
 13. Sam chętnie się dowiem. Wg mnie nie można tego ustawić w MIUI - wszystko idzie na telefon.
 14. Na innych telefonach jest różnie. Wszystkie Androidy kiepsko, ale cron to nie jest jakaś czarna magia, szczególnie na zrootowanym smartfonie. Na starusieńkiej Nokii N900 działa bez żadnych kombinacji, no ale to był (jest) porządny sprzęt, a nie zabawka. Na niektórych telefonach wystarczy włączyć co ok. 55 minut tryb offline (na jakieś 30 sekund) - daje to efekt taki jak restart urządzenia, ale nie zawsze (niektóre smartfony nie działają tak jak trzeba). Propozycje by kupić nju czy orange są dla mnie śmieszne. Mimo wszystko 7 zł czy 9 zł to nie to samo co 0 zł.
×
×
 • Create New...