Jump to content

Tomasz Petrycki

Użytkownicy
 • Posts

  198
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Tomasz Petrycki

 1. Ja dostałem po 50 dniach zwrot pieniędzy za A3. Telefon siedział cały czas na fastboocie. Flaszowanie nie kończyło się nigdy. Można było zostawić na całą noc i dalej flaszował. Przeszedł długą drogę przez serwisy Mi i w końcu się poddali. Zapomniałem dodać: to był andek 10
 2. Aktualizowałem przez fastboot najnowszym miflashem i tym romem i zablokowałem całkowicie telefon. Cegła bez możliwości wyłączenia. Można tylko zrestartować do fastboota. Kolejne próby flaszowania trwają kilka godzin i nie ma zakończenia. Wysłałem do serwisu na gwarancji. Czekam.
 3. Cześć. Planuję wgrać TWRP na Mi A3. Czy znajdę gdzieś sensowną instrukcję? Szukałem w necie, ale jakoś nie udało mi się znaleźć niczego sensownego. Podobno z Androidem One jest jakiś problem. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc:)
 4. Szukam instrukcji instalacji TWRP na tym telefonie. Czy jest gdzieś coś sensownego dla Androida 10?
 5. Czy odblokowanie bootloadera i cała procedura związana z przejściem na MIUI w Mi A3 jest taka sama jak w pozostałych telefonach Xiaomi? Czyli po kolei: po odblokowaniu bootloadera instalacja TWRP i potem MIUI.eu albo inny ROM. Jak wrócić do Androida gdyby coś nie grało?
 6. Czy odblokowanie bootloadera i cała procedura związana z przejściem na MIUI w Mi A3 jest taka sama jak w pozostałych telefonach Xiaomi? Czyli po kolei: po odblokowaniu bootloadera instalacja TWRP i potem MIUI.eu albo inny ROM. Jak wrócić do Androida gdyby coś nie grało?
 7. Globala miałaś bez twrp i bez roota. Mam teraz globala dev z twrp, rootem i blokadą reklam i bateria też jakby osłabła, ale nie robiłem pomiarów:) Kilka tygodni temu miałem eu, ale wtedy było fatalnie, więc wróciłem do globala stable. Nawet twrp wyrzuciłem i zablokowałem bootloader. Natomiast w takiej fabrycznej konfiguracji było stabilniej i dłużej na baterii. Moja hipoteza jest taka: to, co fabryczne ma pewne ograniczenia, ale i zalety...:)
 8. Jak tam idzie testowanie eu? Widzisz jakieś znaczące różnice? Prędkość, gps, bateria... Ja siedzę teraz na globalu z twrp ale chętnie zmienię na eu. Wcześniej na Mi4 było ok
 9. Ale moja stara ładowarka od Mi 4 szybciej ładuje od tej, która jest dołączana do Redmi 5 Plus. Sprawdziłem.
 10. Zainstalowałem ostatnio na Redmi 5 Plus xiaomi.eu MIUI 9.6 - 8.3.29 i zauważyłem, że nie mogę zmniejszyć miniatur ostatnich aplikacji do ikon przez uszczypnięcie. Przedtem miałem Globala i też się nie dało. Wcześniej na Mi4 to działało. Czy jest jakiś sposób na to, czy, po prostu zlikwidowano taką możliwość ze względu na dzielenie ekranu?
 11. Jak wszystko pójdzie dobrze z instalacją TWRP i root nic nie musisz 2 raz instalować. Po wgraniu TWRP zostaje Ci system, który miałeś. Potem możesz eksperymentować. TWRP pozwala zrobić pełną kopię całego systemu ze wszystkimi pierdołami, ustawieniami, hasłami itp. Więc robisz sobie taką kopię, instalujesz miui.eu i jeżeli Ci się nie spodoba, przywracasz system z kopii.
 12. Jeżeli ktoś chce mieć TWRP i root też może zostać na Globalu:)
 13. Jak długo ładujecie Redmi 5 Plus od 20% do 100% przez te szybkie ładowarki?
 14. A mi odmówił instalacji teraz. Sprawdzałem w południe i wszystko szło pięknie ale się cofnąłem ze wzgłędu na czyszczenie danych. Przed chwilą zacząłem instalację z tego samego pliku a tu mi gada, że nie wolno instalować nieoficjalnych romów. Po angielsku skubany! Miał ktoś tak? Ciągnę rom od nowa i zobaczę...
 15. Właśnie zdjąłem folię ochronną z mojego i moim oczom ukazał się przepiękny widok... Żadnych szkieł ochronnych! Przez 2 lata miałem mi4 bez ochrony i oddałem córce z ekranem w stanie prawie idealnym. Po co psuć ładny przedmiot dodatkowym szkłem?
 16. Czyli, tak jak wspomniano wcześniej, muszę czekać na Global dev do tego telefonu... Nie spieszy mi się. Póki co wszystko działa całkiem sprawnie na Globalu.
 17. Trochę się gubię w tym wszystkim. Mam Redmi 5 Plus z polskiej dystrybucji z Globalem stable. Mam zgodę na odblokowanie. China dev nie chce mi zaktualizować. Czy przez MiFlash pójdzie bez problemów, czy też będzie się pluł?
 18. Po przyciśnięciu guzika Dodaj konto i urządzenie wyświetla się takie coś. Czy ktoś wie, co to znaczy?
 19. Kupiłem niedawno Redmi 5 Plus w Proline. Wszystko działa, ale niestety na Globalu. Czy ktoś już instalował na tym telefonie TWRP i MiuiPolska? Czy działa dobrze?
 20. Mam taki problem: na stronie "Unlock Your Mi Device" wypełniam wszystkie pola i za każdym razem dostaję na czerwono obok pola name takie coś: Please input correct name Imię i nazwisko mam wpisane identycznie jak w moim Mi Account. Próbowałe w różnych przeglądarkach, ciągle to samo. Miał ktoś podobny przypadek? Nie wiem co robić. Już znalazłem na http://en.miui.com/forum.php Imię i nazwisko trzeba wpisać bez spacji i wtedy wszystko działa. Może się komuś przyda w przyszłości. Może warto tę uwagę dodać na początku tego tutoriala?
 21. https://miui.dedyk.gq/8.1.18/xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_8.1.18_v9-6.0.zip
×
×
 • Create New...