Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 26.09.2017 w Odpowiedzi
-
Taki mały test GPS w Global Stable 8.5.1.0 (Android 7). Bałem się, że zmiana bazy Andka coś sknoci w działaniu GPS (tak było w Mi5, czego efekty są do tej pory i nawet widoczne na obrazku, jako porównanie – w Mi5 najnowszy EU dev) – ale nie, GPS działa znakomicie! Ogólnie tę wersję ROM-u oceniam bardzo pozytywnie. Chyba nic nie jest gorzej, a dźwięk w wideo jest dużo lepiej. Bateria - za wcześnie, by ocenic, ale wydaje się że super. Zarządzaniem RAM-em – jak dla mnie to wspaniale (nie ma nawet porównania do tego dramatu, jaki mam na Mi5). Trochę jeszcze posiedzę na 8.5.1.0 i przeskakuję na Global dev z MIUI9, a potem na EU dev. Jakby ktoś chciał, abym coś konkretnie sprawdził, przetestował, porównał – to piszcie, dla mnie to czysta przyjemność i rozrywka3 punkty
-
http://media.poczta-polska.pl/pr/369861/nowy-jedwabny-szlak-staje-sie-faktem-poczta-polska-podpisala-porozumie Nie wiem jak wy, ale ja już współczuje reszcie europy, będą czekać na swoje paczki wieczność, o ile w ogóle je otrzymają . Jestem w sumie też troszkę w szoku... PP ma problem, aby ogarnąć te paczki, które aktualnie trafiają jedynie do PL, a co dopiero będzie, gdy zlecą tutaj paczki dla całej EU?2 punkty
-
Tak oddawałem tylko że mi wymienili na nowy 2 razy w sklepie od ręki jakąś promocja była 30 dni zwrotu.(wadliwe egzemplarze) Oni mają od abcdata(serwis sbe polska) oczywiście części mają oryginalne jak by mogło być inaczej i problemów z naprawą nie powinno bo wkońcu płacisz więcej za telefon dlatego że jest z oficjalnej dystrybucji i ma serwis na terenie Polski i dajesz zarobić po części serwisowi w Polsce i dystrybucji więc wspierszasz polską gospodarkę. Ale te z nieoficjalnej dystrybucji też potrafią mieć serwisy z oryginalnymi częściami ale oprócz Januszy z allegro bo tam nigdy niewadomo2 punkty
-
Tia... Nie wiem czemu mi paczki na WER wawa pakują... Jeszcze z rok temu wszystko lądowało w Pruszczu, nie dość, że mało kiedy miałem VAT/clo, to paczki szły migiem, a teraz... uhhh... To jest jakiś żart, a nie poważna firma logistyczna i oni chcą zaopatrywać Europę... dobre żarty...2 punkty
-
@Don_Pietro ma tylko tam sie jakos to inaczej nazywa..... Jesli dobrze pamietam to bylo TWRP => Advanced => Fix Contexts2 punkty
-
Spolszczona moja podstawowa tarcza. Niestety nie mam koncepcji na AM/PM.2 punkty
-
Wątek poświęcony wszelkim modyfikacjom firmware'u Amazfit BIP oraz aplikacji MiFit. Będzie w nim sekcja POBIERZ, w której będą umieszczane najświeższe, stabilne wersje MOD-ów. Na początek link do narzędzie do modyfikacji firmware Amazfit BIP na GitHubie: https://github.com/amazfitbip/tools Nie będę się rozpisywać na jego temat, bo wszelkie potrzebne instrukcje do skryptów są w toolsie. Instrukcja podmiany firmware w Amazfit BIP: Instrukcja modyfikacji tarcz zegara: AmazfitBipTools - kolejne świetne narzędzie do modyfikacji tarcz zegarka, bardzo przydatne przy tarczach *.bin: Narzędzie pobieramy ze strony (najnowsza wersja jest na górze): https://bitbucket.org/valeronm/amazfitbiptools/downloads/ Po pobraniu i rozpakowaniu mamy takie pliki: Newtonsoft.Json.dll NLog.dll Resources.dll WatchFace.Parser.dll WatchFace.exe W katalogu, w którym rozpakowaliśmy to narzędzie wywołujemy linię komend Windowsa: cmd.exe I po wywołaniu bez parametru WatchFace.exe otrzymujemy prostego helpa: g:\temp\bin>WatchFace.exe WatchFace.exe unpacks and packs Amazfit Bip downloadable watch faces and unpacks res files. Usage examples: WatchFace.exe watchface.bin - unpacks watchface images and config WatchFace.exe watchface.res - unpacks resource file images WatchFace.exe watchface.json - packs config and referenced images to bin file I teraz, w celu rozpakowania danej tarczy bin (np. test.bin), wpisujemy: WatchFace.exe test.bin Utworzy nam się katalog test, w którym to będą rozpakowane obrazki png oraz dwa dodatkowe pliki: test.json test.log Pierwszy plik jest plikiem konfiguracyjnym i w nim to możemy zmieniać kolejność danych bloków, zmieniać pozycje, dokładać bloki z innej tarczy etc. - generalnie Ameryka np.: Po wszelkich korektach, gdy już mamy gotową tarcze, przystępujemy do pakowania. Pakujemy poleceniem: WatchFace.exe .\test\test.json gdzie: test - jest to katalog, który został utworzony przy rozpakowywaniu pliku bin test.json - plik konfiguracyjny, który podajemy jako parametr do pakowania. Po wydaniu tej komendy otrzymujemy spakowany plik test_packed.bin znajdujący się w katalogu test. I to cała filozofia ZMIANA CHIŃSKIEJ WERSJI ZEGARKA W WERSJĘ MIĘDZYNARODOWĄ CN -> CE i odwrotnie CE -> CN Procedura zmiany CN (HW V0.11.1.4 wersja chińska) na CE (HW V0.11.2.4 wersja międzynarodowa), oparta na FW 1.1.2.05 (ważne). Upewniamy się, że posiadamy wgrany komplet firmware 1.1.2.05 - FW, RES, GPS, fonty etc., po prostu działający już FW. Pobieramy patch CN->CE (w ZIP jest także patch odwrotny: CE->CN) - POBIERZ Z pliku ZIP wybieramy FW-1.1.2.05-CE.fw i za pomocą GadgetBridge wrzucamy go do zegarka. Po restarcie zegarka rozłączamy nasz zegarek od MiFit oraz GadgetBridge. Przechodzimy do ustawień (w menu zegarka) - będzie po chińsku - przechodząc do przedostatniej opcji po czym klikamy na nią, potwierdzając żółtym "TAK", a następnie przytrzymujemy przycisk boczny trzymając go do restartu zegarka. Po restarcie nasz zegarek uruchomi się z ikonką: telefon <-> zegarek czekając na sparowanie z telefonem. Uruchamiamy MiFit i parujemy zegarek - ja musiałem jeszcze raz sparować BT w ustawieniach samego telefonu. Zegarek pobierze wszelkie aktualizacje z telefonu po czym będzie gotowy do użycia. Wrzucamy MOD FW 1.1.2.05 PL bądź oryginał i cieszymy się wersją międzynarodową zegarka. Operacja raczej jest "dożywotnia" - zmiana FW nie spowoduje zmiany HW. żródło: 4PDA EDYCJA WŁASNEJ CZCIONKI NASZEGO ZEGARKA (dzięki januszwajs) Potrzebujemy do tego Python'a w wersji 3 - można używać obu wersji, wywołując je tylko odpowiednio: np. python (będzie to wersja 2.7), python3 (wersja 3). Ja wersję 2.7 mam zainstalowaną na C: w folderze Python27, a wersję 3.6 w folderze Python3 - oba foldery są dodane do systemowych ścieżek w Windowsie. Oprócz instalacji Python3 potrzebujemy jeszcze moduł PIL, który instalujemy tak: - przechodzimy do folderu Python3 i wywołujemy linię komend (cmd.exe), a następnie wpisujemy: pip install Pillow Potrzebny będzie nam jeszcze skrypt bipfont.py ze znanej nam strony: https://github.com/amazfitbip/tools Teraz przechodzimy do konkretów... januszwajs zalinkował do 2 latin fontów (czeskich). Ja pozwoliłem je sobie wrzucić na swój serwer: czcionki zwykłe - POBIERZ czcionki pogrubione - POBIERZ czcionki przerobione przez Janusza - POBIERZ pojedyncze fonty z języków English, German, Italian, Turkish, Czech, Hungarian & Vietnamese do pobrania - KLIKNIJ Pobrane pliki rozpakowujemy poleceniem: python3 bipfont.py unpack Mili_chaohu_xxx.ft Otrzymamy folder BMP, w którym to będzie masa plików BMP z czcionkami. Wybrane, interesujące nas czcionki kopiujemy do innego folderu i możemy zająć się ich edycją w dowolnym programie graficznym. Ważne jest aby pliki były jako bitmapy mono 1 bit o rozdzielczości 16x16. Nazwy plików powstają z połączenia kodu znaku w unicode (cztery pierwsze cyfry), a piąta cyfra to tzw. offset, przesunięcie fontu w osi Y - można pokombinować, 4 jest ok. Uwaga! Nie zmieniamy nazw plików! Po edycji, wrzucamy do pierwotnego folderu BMP nasze pliki i przystępujemy do pakowania: python3 bipfont.py pack Mili_chaohu_yyy.ft Tutaj uwaga od Janusza: Jeśli wyrzuci błędy o zdublowanych plikach, usuwasz te które nie są Twoje (ja np. musiałem usunąć Czeskie "Ą") I gotowe Wrzucamy nasze fonty znanym nam dobrze programikiem GadgetBridge. POBIERZ - Amazfit BIP wersje stabilne oraz wersje beta Proponuję przed instalacją zmodyfikowanych wersji FW jak i MiFit najpierw zainstalować wersję oryginalną i poczekać na aktualizację oryginalnych plików FW (wgrywamy np. przez Gadget Bridge) są to wersje CE spolszczone - należy wcześniej zmienić wersje zegarka na CE. PL FW wymaga wgrania fontów PL (by Janusz). Wersje stabilne: Firmware PL FW-1.1.5.24 - PL-FW-1.1.5.24.fw Fonty PL (by Janusz) - POBIERZ Font PL (by Januz) wersja big - POBIERZ pasujące pliki RES: - PL-FW-1.1.5.24-tomi.res - "biała uproszczona" - z tarczami: link, link, link. GPS - FW-1.1.5.24.gps ------- Firmware PL FW-1.1.5.16 - PL-FW-1.1.5.16.fw Fonty PL (by Janusz) - POBIERZ Font PL (by Januz) wersja big - POBIERZ pasujące pliki RES: - PL-FW-1.1.5.16-tomi.res - "biała uproszczona" - z tarczami: link, link, link. ------- Firmware PL FW-1.1.5.12 - PL-FW-1.1.5.12.fw Fonty PL (by Janusz) - POBIERZ Font PL (by Januz) wersja big - POBIERZ pasujące pliki RES: - PL-FW-1.1.5.12-tomi.res - "biała uproszczona" - z tarczami: link, link, link. ------- Firmware PL FW-1.1.5.04 - PL-FW-1.1.5.04.fw Fonty PL (by Janusz) - POBIERZ Font PL (by Januz) wersja big - POBIERZ pasujące pliki RES: - PL-FW-1.1.5.04-tomi.res - "biała uproszczona" - z tarczami: link, link, link. ------- Firmware PL FW-1.1.2.05 - PL-FW-1.1.2.05.fw Fonty PL (by Janusz) - POBIERZ Font PL (by Januz) wersja big - POBIERZ pasujące pliki RES: - PL-FW-1.1.2.05-tomi.res - "biała uproszczona" - z tarczami: link, link, link. ------- (UWAGA! Po aktualizacji może być problem z połączeniem z telefonem. Należy usunąć w GB Amazfit i sparować od nowa) POBIERZ - MiFit Wersje stabilne: MrTomi-4.0.0-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP - POBIERZ MrTomi-3.5.9-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP - POBIERZ MrTomi-3.5.9-PL2.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP zmodyfikowany JSON (GPS) u nie których są problemy z aktualizacją GPS - POBIERZ MrTomi-3.5.8-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP - POBIERZ MrTomi-3.5.6-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP - POBIERZ MrTomi-3.5.4-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP - POBIERZ MrTomi-3.5.0-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP - POBIERZ Co posiada MOD MrTomi: Google Maps, Google Fit, 0 sekundowe opóźnienie przy połączeniu przychodzącym, Nazwa kontaktu przy połączeniu głosowym i wiadomości SMS. Polska pogoda w Amazfit BIP. Polski głos. MOD jest najbliższy oryginału i zmienione zostały tylko najważniejsze (moim zdaniem) elementy. Wersja MIUISU: https://miui.su/app/mifit Oryginalne wersje: APK-MIRROR Zablokowane zostały tarcze BIN w aplikacji MiFit. Aby można było ich używać, potrzeba uruchomić VPN na telefonie, np. VPN Master - LINK i w ustawieniach wybrać Hong Kong. ======== UWAGA! Telefony z MIUI sprawdzają oryginalność podpisu, przez co aplikacje zmodyfikowane i podpisane nieoryginalnym podpisem będą zgłaszały błąd (FC) przy próbie wejścia w ustawienia "Odblokuj ekran" i "Przejdź do ustawień". W pozostałych telefonach nie ma tego problemu. ------------------ MiBand 2 przetłumaczona - wątek rozdzielony, zapraszam tutaj: ------------ UWAGA! Wszystko co robicie, robicie na własną odpowiedzialność. -- Jeśli uważasz, że warto, możesz mnie wesprzeć dotacją: > KLIKNIJ <1 punkt
-
Według mnie to pierwsza rzecz jaką powinno się zrobić to właśnie zmienić soft choć przyznam iż naprawdę jestem zaskoczony tym co piszesz bo ja z telefonu korzystam cały czas oczywiście soft xiaomi.eu najnowszy i naprawdę nie mam z nim takich problemów .Jak odblokować bootloader znajdziesz na tym filmiku : Generalnie musisz założyć konto i wysłać prośbę dokładnie jak na filmie i czekać na odpowiedz następnie wgranie softu według tego poradnika : w opisach filmu są linki do forum gdzie masz wszystko opisane1 punkt
-
Daj znać. Kwestie realizacji gwarancji niemal wszystkich żywo interesują Z drugiej strony - ja bym się zastanowił, czy wolę oryginalny ekran (a R4x ma ekran w sumie niezły) z paroma kropkami czy wymieniony na "dobry" ale gorszy zamiennik.1 punkt
-
Poprawka poprzedniej tarczy - mody tarczy w FW zamieszczę w pierwszym poście. Aha, żółte są powszednie dni tygodnia (P-poniedziałek, W-wtorek, Ś-środa, C-czwartek, T-piątek), zielony weekend (S-sobota, N-niedziela). ,1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Nie, no aż tak źle to nie jest. Sprawdziłem teraz: od ładowarki odłączyłem 20 h temu, od tego czasu SOT 2h15' (raczej jany ekran, bo wszystkie w dzień), a baterii mam wciąż 57%.1 punkt
-
Udostępnisz? Też mi się podoba, co prawda czekam jeszcze na przesyłkę, ale już się szykuje do ewentualnych zmian w swoim egzemplarzu. Redmi Note 4X1 punkt
-
Ja wymieniłem szkło znajomemu w Redmi Note 3. Na początku obawiałem się tej operacji, ale poszło wszystko o dziwo bardzo szybko i bez większych kłopotów. Cena takiej operacji to zakup wyświetlacza, trochę czasu i sprawności manualnych [emoji5] No i nie zapominaj, że tracisz gwarancję na telefon samemu w nim grzebiąc. Wiadome, że zbity ekran nie podlega gwarancji, ale dodatkowe samowolne rozbieranie telefonu również może spowodować utratę gwarancji. Ja na Twoim miejscu dogadał bym się ze sprzedawcą u którego kupiłeś telefon, wysłał mu wyświetlacz i niech on go odpłatnie wymieni.1 punkt
-
Stable > beta pod praktycznie każdym względem Chyba że chcesz jakieś nowe funkcje no to wtedy Beta ale odpowiedz sobie czy warto? Kosztem np gorszej jakości rozmów, słabszej baterii itp? Jak dla mnie stable jest najlepszy no ale wiadomo, że ktoś te bety jednak musi testować1 punkt
-
Oni czasami się z SBE nie rozstali? Coś mi się o czaszkę obija, że SBE już dla nich nie robi... Oddawałem powerbank, wejście usb wpadło do środka, wymienili na nowy w 48h.1 punkt
-
1 punkt
-
Jeśli chodzi o serwis w Polsce to niedawno oddawałem sony i bardzo szybko naprawili.(3-4dni) Teraz akurat mam styczność z serwisem noki więc zobaczę ile będę czekać. Ale wiadomo w Chinach raczej dłużej trwa naprawa chyba że chińczyk ma dobry dzień.A co jak będzie chciał odrzucić gwarancję.1 punkt
-
Yhh... bo to raz? Jedyne co słyszę, to tyle, że nie jestem nadawcą i nie mam prawa się w ogóle o nic upominać... Dlatego jak tylko mogę unikam PP... To jest cyrk, a nie firma... Ale tak jest, jak ktoś ma monopol...1 punkt
-
Ma bo przecież od początku wszyscy trąbili że będzie miał. Inaczej byłoby bez sensu wypuszczać telefon na europę, który jest klonem 5X bez tego pasma.1 punkt
-
@Gravis @kumpel_ No tak rozpędziłem się i podałem to samo, ale załapaliście o co chodzi. Najbardziej interesują mnie funkcjonalności, bo różnica kilku dolarów, a lepiej zainwestować w lepszy sprzęt. Czujniki Aqary różnią się cenowo w porównaniu do tych oryginalnych, stąd moje zapytanie. Dołączam podsumowanie jak to wygląda cenowo na dany moment według cen GB. Finansowo przemawia na korzyść Aqary, pytanie jak funkcjonalnie.1 punkt
-
Huawei P9 kupisz już w granicach 1350 zł w sklepie internetowym, nowy nieużywany z gwarancją. Pisanie że cena 1300 zł za A1 jest dobra to jest tylko pocieszanie się. Dobra cena byłaby gdyby kosztowałby 1000 zł. Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka1 punkt
-
Cześć wszystkim, czy próbował ktoś taśmy magnetycznej kupionej z Allegro a nie oryginalnej z Xiaomi? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk1 punkt
-
Wrzuciłem Miui Dev China, z miui9 teraz trzeba czekac na update z BL ?1 punkt
-
Można wyłączyć dane. Panel sterowania, bateria, i u góry kółko zebate. Tam jest czas do ustawienia danych .1 punkt
-
W tej cenie to trzeba być frajerem żeby go kupić. Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka1 punkt
-
Też mam pytanie o diodę powiadomień: zauważyłem, że w nowym miuipolska jest możliwość wyboru kolorów powiadomienia diodą, tzn np mail czerwona, sms zielona itp. Tylko, że te wszystkie opcje wyboru kolorów są w ogóle nic nie warte, bo i tak dioda w trybie wyboru kolorów świeci się jak chce, np włączam zielony - świeci na żółto, włączam czerwony - świeci na fioletowo. A jak przychodzi jakieś powiadomienie to się robi w ogóle tęcza i świeci wszystkimi kolorami po kolei. Czy ktoś też tak ma? Opcje diody: Ustawienia->dodatkowe ustawienia ->dioda powiadomień1 punkt
-
Wejdź w TWRP -> Zaawansowane -> Uprawnienia/Naprawa SELinux - > przesuń suwak -> restart do systemu tapnięte z Redmi 4a1 punkt
-
1 punkt
-
Hm, no jeśli poszło i działa to chyba nie ma katastrofy. Co do plików - odblokuj opcje programistyczne (Ustawienia -> Urządzenie -> Pełna specyfikacja -> Wersja MIUI - klikasz na nią aż do pojawienia się informacji Jesteś już programistą!) i aktywuj tam Debugowanie USB. Komputer wykryje telefon - przynajmniej powinien.1 punkt
-
Dobrze masz zdjęcia są dla biegania bo taką grafikę do podmiany wstawił@Lector chciał zobaczyć jak ona wygląda na zegarku, także wszystko jest OK Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka1 punkt
-
Z podanej strony możesz pobrać GadgetBridge... Wersji firmware to było już sporo więcej niż 2 W tutorialu jest tylko przykład z którąś z wersji.1 punkt
-
Jak MIUI wstaje i działa a jest połączenie z netem, to znaczy, że słuchawka (IMEI?) nie była przypisana do konta Xiaomi lub została od niego odpięta. Dobrze mówię? P.s. Nie wiem, czy powyższa metoda zadziała przy syf-MIUI.1 punkt
