All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Witam Wersja eu kupiona w Selgrosie. SMS, aplikacje ok powiadomienia wyskakują lecz połączenia tel nie :/ Gdy w "powiadomienia opaski/połączenia przychodzące" wybieram "alerty połączeń przychodzących" pojawia się info "aby otrzymywać powiadomienia o połączeniach przychodzących zaktualizuj telefon do najnowszej wersji MIUI". Niby proste lecz mam nie odblokowane Mi9 i najnowszy dostępny soft..... Na wszelakich innych telefonach (nawet bez miui np. S10) działa ok. WTF?
  3. Przyszedł mi zegarek, w sklepie Play pokazuje że amazfit jest niezgodne z moim tel, mi9 stable aktualny. Ktoś coś ?
  4. Nie działa. No niestety słuchawka chyba jest martwa
  5. Aż się oplułem jak to przeczytałem po dłuższym czasie korzystania z Galaxy fita wróciłem z miłą chęcią do mb4.
  6. Skąd/gdzie o takiej bzdurze się dowiedziałeś? Blokuje się wgrywając soft MiFlash'em - opcja na dole, wipe and lock.
  7. W kalorie to ja nigdy nie wierzyłem (mi band 4) w trybie spacer (niewielkie wzniesienia w Pieninach, niecałe 24 km) zliczył mi jakieś 2700 kcal, spacer 6 km ok 1h to zwykle ok 500 kcal.... coś nie wydaje mi się.... ale na spacerze tętno zwykle właśnie jest zawyżone. Wyliczanie (losowanie) fałszywych pomiarów to jakaś plaga, mam wagę Xiaomi z "pomiarem" składu ciała także oblicza dane z tabelki (przynajmniej częściowo). Wg niej jestem wiecznie odwodnionym otłuszczonym osobnikiem (co nie do końca odpowiada prawdzie, ale BMI faktycznie mam przekroczone), do tego jeśli kolejne pomiary wagi różnią się niewiele, waga pokazuję wcześniej zmierzoną wartość (pewnie by wydawała się dokładniejsza). Ale sensor optyczny w GTR nie jest całkiem fake'owy, poniżej dowód, że coś mierzy (przykład dla spreparowanego filmiku oszukującego sensor, miga z częstością 180 bpm) Oczywiście przez jakiś czas na początku wyświetla "dane z tabelki" podobnie jak na ręce.
  8. Ciekawi mnie jak mierzy spalone kalorie,bo jeżeli bierze pod uwagę puls ,to mamy następny pomiar wzięty nie wiadomo skąd.
  9. Mam Redmi 5 od kwietnia więc jest to nowy tel, na gwarze. Oczywiście zrobiłem od razu roota no więc by to zrobić musiałem ODBLOKOWAĆ BOOTLOADER'A. Wiem, że odblokowując BL utraciłem tą gwarę. Mam więc pytanie: można teraz jakoś ponownie ZABLOKOWAĆ BL'A (w razie gdyby mi się, odpukać w niemalowane drewno coś z Redmi stało) by się w serwisie nie poznali i by mi mogli naprawiać za darmo - dalej na gwarze?
  10. Today
  11. Matheusz

GCAM

Wyszła kolejna wersja GCam'a od Bulkin043 aka InnocentParrot. Oparta została na najnowszej wersji Google Camera v.7.0.009. Osobiście używam tego moda na Redmi Note 7, ale wg twórcy apka działa także na RN5, więc podsyłam wam linka do przetestowania. GCam 7.0.009 - stabilna wersja v1.1 Link do tematu na xda
  12. Aplikacja Mi Band 4 WatchFace for MB4 podmienia wybraną własną tarczę za tą którą pokazuje w instrukcji, w najnowszym Mi Fit nie jest już ona 1, tylko 5 w tarczach online. Wgrywałem już kilka razy i bez problemu podmieniało. Inna sprawa, że kilka tarcz musiałem przepakować nowym WFTool. Jeżeli komuś zależy mieć wszystkie własne tarcze pokazane w Mi Fit to musi wrócić do wersji 4.0.7. Rastrowy, i tak finalnie taki plik tworzy. A podczas edycji widzisz w sumie efekt cały czas. Sam używam GIMP, ale śmiało można coś prostszego.
  13. Możliwe, że problemem nie jest sam telefon, ale przynajmniej po części operator. Ostatnio w podróży też miałem problem z działaniem Internetu, nie można było zrobić nic poza połączeniem telefonicznym. Dla porównania redmi 5 plus z kartą T-Mobile nie miał najmniejszego problemu w tym samym czasie. Żona z kartą Play też ma problem z Internetem w podróży, a używa redmi note 5. Wnioskuję więc, że to nie wina smartfona, a operatora. Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  14. Witam...stałem się posiadaczem tego odkurzacza i mam pytanie, bo nie znalazłem jasnego algorytmu jak postępować. Mam w domu 2 piętra i na jedno z nich przeskanowałem, zapisała się mapa, nastąpił podział na pomieszczenia, choć nie do końca tak jak bym sobie życzył, gdyż np. przestrzeń pomiędzy łóżkiem a ścianą potraktowało jako nowy pokój. Teraz chciałbym zrobić coś podobnego na drugim piętrze. Czy muszę przenosić bazę, gdyż bez bazy dalej jechał na mapie pierwszego piętra? Po przeniesieniu bazy zrobił kompletne sprzątanie wrócił, jednak nie zapisał tej mapy i po ponownym włączeniu sprzątania skanował od nowa. Rozumiem że powinna być opcja wyboru piętra i w zależności od tego wczytywać się mapa?
  15. Pisałem w tej sprawie do HBO, napisali, że znają sprawę i szukają rozwiązania...
  16. @koala Ciekawe z czego wynikają te losowe wpadki pulsometru, ja mam kilka typów: Błąd oprogramowania powodujący zawieszenie się jakiegoś procesu... być może wyniki korygowane są na podstawie danych z innych sensorów/wybranego treningu , Błąd użytkownika - niepoprawnie założony zegarek (za nisko, za luźno), brudny sensor, futro na ręce Błędne działanie samego sensora (może zależne od temperatury, wilgotności?) Fantazja programistów... nie ma dobrych danych, to coś trzeba wymyślić.... klient musi mieć pomiar, czy jest dobry? Tego zwykle nie stwierdzi. Duże znaczenie będzie miał wybrany rodzaj treningu - może dlatego na orbitreku w interwałach tak się wysypał, bo miałem ręce na nieruchomym uchwycie, więc soft uznał, że nie męczę się zbytnio, podobnie ja spaceruję dosyć szybko, więc może statystycznie powinienem mieć wyższe tętno i zegarek tak pokazuje, co lepsze podaje też jakieś kosmiczne ilości spalonych kalorii, może "trening spacer" ma bardziej motywować niż mierzyć coś naprawdę? Co do pogody jeszcze nie miałem z nią problemów (znaczy się z jej wyświetlaniem na zegarku) Dalej nie wiem skąd zegarek bierze tętno spoczynkowe (teraz zegarek pokazuje 74 spoczynkowego, a w tym momencie pokazuje 52, dane z nocy pokazują dla większości czasu 42-50... to skąd zegarek bierze wartość, której w rzeczywistości nie osiągam w spoczynku? Ciekawie też zachowuje się pomiar pulsu bezpośrednio z zegarka (przesunięcie ekranu w lewo), zaraz pow wejściu pokazuje jakieś dane z kosmosu, albo losuje z tabelki teraz np pokazuje 75, czasem jest to 90, ale w końcu jeśli uda mu się coś zmierzyć (niestety nie zawsze) pojawia się właściwa wartość np. 52. Co lepsze mimo, że nie ma prawidłowego (pewnie żadnego pomiaru) wyświetla wartości jakby coś mierzył (78,75, 93, a nagle wskakuje np. 49). Jeśli ktoś ma normalne tętno spoczynkowe, to nie zauważy problemu... ale tu nas programiści ewidentnie oszukują, ale dzięki temu większość osób uważa, że pulsometr działa szybko i dokładnie.... a działa nawet w miarę dokładnie... ale na pewno nie szybko....ja wolałbym mieć dane z pomiaru a nie z losowane z tabel statystycznych. [Edit] Teraz już jestem pewien, że programiści GTR jak i większości opasek, często wyświetlają wyniki pomiaru tętna jedynie na podstawie danych statystycznych, większość z nich "zmierzy" tętno stołu, papieru toaletowego itp. np. Mój stół ma aktualnie 70 uderzeń na minutę wg BIP-a (stałe, czasem pokazuje brak pomiaru...), w GTR pomiar jest ciągły, zaczął od 78, teraz mam już 92, podobnie Mi Band 4 (tylko, zaczął z niższej wartości, chyba 65, jak już w końcu "zmierzył" tętno). Tu BIP jest najbardziej uczciwy (ale może wykrywa brak ruchu?) Widać znowu producenci (nie tylko Xiaomi/Huami) spełniają oczekiwania klientów... co gorsze z niemal wszyscy są zadowoleni. Teraz w ramach treningu zasymulowałem bieg... niezbyt długi (na siedząco.nawet się ciut zmęczyłem), no i tętno skoczyło po chwili do 144, teraz spada (zegarek leży na stole... już nieco odpoczął... było 120), w końcu zorientował się, że nie ma co mierzyć...ale tylko go ruszyłem, wrócił do "rzetelnego mierzenia". Ciekawe czy prawdziwe zegarki sportowe też tak mają? [Edit 2] Jeszcze zapis tętna podczas udawanego treningu: Jak dla mnie totalna dyskwalifikacja, ale pewnie gdyby zegarek wyświetlał "--" zamiast pomiaru to byłby problem.... "Pulsometr nie działa" co za "badziew", "zabawka", "to nie nadaje się do niczego", "nie działa jedna z głównych funkcji". Tak więc producenci zdecydowali się (i Huami nie jest tu wyjątkiem) markować działanie, dodając fałszywe pomiary. "Pomiary" te są oparte na danych statystycznych, pewnie uzależnione od innych sensorów... tak więc dla statystycznego użytkownika wyniki będą niemal idealne. Tylko w rzeczywistości można by nic nie mierzyć. Gorzej jak trafi się ktoś, kto nie ma wyników średnich.... to od razu widzi, że coś jest nie tak (chyba, że przypadkiem sensor zadziała). Stąd pewnie opinia, że jak jesteś PROFESJONALNYM sportowcem, to musisz kupić PRAWDZIWY zegarek sportowy (czytaj GARMIN). Nie wiem czy sensor Garmina działa lepiej. Pewnie kiedyś wypróbuję.... ale nie wyobrażam sobie noszenia klocka prawie 100g bez dotykowego ekranu na codzień (do tego za ponad 3k zł). Tańsze zaś produkty pewnie będą miały podobne problemy.... [Edit 3] GTR leży sobie spokojnie na stole... więc w spoczynku - pokazuje tętno 76 bpm i spoczynkowe 74 bpm, więc wiem już skąd zegarek bierze te wyniki - z tabelki!
  17. Kapisz

Przywitaj się!

Siema tu Marek z Katowic, pozdrawiam
  18. Ja mam to samo na MI 9T. Operator to też Cyfrowy Polsat. Na poprzednim telefonie (MI A1) nie było problemu. Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
  19. U mnie pomaga odświeżenie apk pogody, na telefonie, A co do pulosmertu to kilka treningów było z dobrym pomiarem, a teraz znów lipa wyniki 50 - 60 % mniejsze niż rzeczywiste, tak że pulsometr to loteria.
  20. @Vlad Kolega @tarok ma jeszcze Lolipop i uszkodzony port usb, wgranie nowszego firmware(wymóg RR) zablokuje mu bootloader. Zorientuj się trochę zanim coś doradzisz. Tarok napraw port usb zanim cokolwiek zaczniesz mieszać.
  21. Widziałem gdzieś to w których ustawienia jest taka zakładka gdy przyjdzie powiadomienie pokaż animacje. Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
  22. Dokładnie tak Tylko że nigdzie nie ma opcji żeby jakoś tym sterować Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
  23. Dostałem odpowiedź z suportu, wiedzą i pracują już nad naprawą problemu Amazfit and Zepp Support (Amazfit) Sep 19, 23:14 PDT Hi there, Thank you for contacting Amazfit Customer Support. We apologize for all the inconvenience caused! We have already known this issue and are upgrading our server. For now, please kindly install the apk from the link below: https://drive.google.com/open?id=1RVGrQwrqEtXvUaMdTIoxoyoGmai99yAN Any updates, we will let you know. We appreciate your patience! Have a great day! Regards, Christine Amazfit Support
  24. Recovery może być za stare, tylko pod Android 5-6. Weź twrp-3.3.0.0 https://androidfilehost.com/?w=files&flid=293073. Rom też nie najnowszy sądząc po dacie. Jak chcesz 7 Android to ostatni oficjalny LineageOS-14.1 na Androidzie 7 jest prawie dwa lata nowszy https://web.archive.org/web/20190222073659/https://gensho.ftp.acc.umu.se/mirror/lineageos/full/libra/20190207/lineage-14.1-20190207-nightly-libra-signed.zip
  25. Ma ktoś może link do modowanej wersji MiFit (najlepiej udostępnione przez N&F).? Mate 10 Pro / N&F pro/ MI band 4
  1. Load more activity