Skocz do zawartości

Rdzenie procesora - zarządzanie.


M1k0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę wyłączyć np. 4 rdzenie, tak żeby nawet pod maksymalnym obciążeniem chodziły maksymalnie tylko 4. Testowałem chyba z 10 aplikacji, ale niestety miui nie chce z nimi współpracować (np. po restarcie telefonu aplikacja zgłasza błąd, przestaje działać, albo w teorii działa, a w praktyce nie). Proszę nie zadawać pytań typu: "W jakim celu taki zabieg?" etc. Jestem otwarty na przeróżne propozycję, aczkolwiek nie ukrywam, że najlepszy sposób zarządzania byłby przez jakąś aplikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 minut temu, kulig007 napisał:

Kernel Adiutor sprawdzałeś?

Ale nie jestem pewien, czy aplikacja będzie w 100% działać.

Raczej jak kolega wyżej napisał, custom kernel i będzie duże pole manewru

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Tym raczej się nie da. A kernela nie będzie. Więc zostaje underclocking do 1100 lub podobnych granic, jeśli komuś na tym zależy. Ale ten SoC nie bierze dużo energii, dodatkowo jak masz 2.0/2.2 to chodzi mniej rdzenii niż jak ustawisz 1.1 . A żeby przy obciążeniu chodziły tylko 4 rdzenie... Przecież do tego jest stworzonych 8 rdzenii...

 

Zmniejsz taktowanie i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A macie tak, że czadem jak ktoś dzwoni do Was, to nie wyświetla się jego zdjęcie z kontaktów, tylko obraz z tapety? Ja tak miewam i jest to dziwne.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Sorki, tapatalk mnie zrobił. Posty do usunięcia.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niezmierny napisał:

A macie tak, że czadem jak ktoś dzwoni do Was, to nie wyświetla się jego zdjęcie z kontaktów, tylko obraz z tapety? Ja tak miewam i jest to dziwne.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Sorki, tapatalk mnie zrobił. Posty do usunięcia.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Jest tak od długiego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 2 Tool - używałem na dwóch Romach - wszystkie możliwe konfiguracje od A do Z - jeśli komuś to potrzebne żeby zbić CPU i zaoszczędzić baterię to efektów niewiele - jak zaoszczędzisz 3% na dobę to max !! szkoda zachodu ! Odinstalowałem i bateria tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...