Skocz do zawartości

Miband 1s (wersja z pulsometrem), rozłącza się


apaczenko1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem opaskę Miband 1s (wersja z pulsometrem) ale mam problem z tym że po ok. 2h nie używania telefonu opaska rozłącza się z nim i nie mogę odblokować telefonu przez opaskę (muszę wpisywać pin) oraz opaska nie jest widoczna w aplikacji MiFit. W zakładce bluetooth sparowana opaska oznaczona jest jako rozłączona, gdy wyłączę i włączę bluetooth a następnie uruchomię aplikacje MiFit to opaska po chwili ok 5-20 sek połączy się i wszystko działa przez pewien czas. Mój telefon to Xiaomi Redmi Note 2 Prime (wersja oprogramowania to MIUI by xiaomi.eu 7.1 (stabilna) 7.1.3.0 (LHMCNCK). Aplikacja MiFit 1.8.111 ściągnięta z tej strony (wersja PL), w aplikacji w opcji urządzenia MiFit (wersja firmware 4.15.11.20 i wersja z pulsometrem 1.3.73.16). Jak to naprawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

To nie chodzi o to...

Jest jakiś bug i opaska się rozłącza po prostu. Trzeba włączać i wyłączać BT.

Jeśli się ustawi odblokowywanie telefonu przez Mi band.

Wszystko działa.

Ponoć coś nie tak jest z wersja mi fit i wgrywają starsze wersję. Ja się na wkurzałem a jak zobaczyłem że po ustawieniu odblokowywania działa tak zostawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest z mifitem. Znowu się znasz..

Nowe wersje 1S nie działają poprawnie!

Dopiero apka mi fit 2.1 zaczyna działać poprawnie i po to jest też nowy firmware

Mi band tools w ogóle nie wykrywał mojej opaski przed dzisiejszym porannym firmware ani po.

Tak ze spokorniej człowieku.

Na 2.0 jeśli dodasz odblokowywanie ekranu jest lepiej Na z przed 2.0 też działa ok.

 

na 2.1 puki co działa od rana.

 

Na dzień dzisiejszy uważam że apka mifit 2.1 z en.xiaomi.com rozwiązuje sprawę.

Dlaczego się nie aktualizuje z googlowskiego 2.0 lub wbudowanego w rom. Nie wiem.

apk można pobrać tutaj 

http://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-technology/mi-fit/mi-fit-2-1-0-release/mi-fit-2-1-0-android-apk-download/

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, homman napisał:

Jeśli kogoś interesuje dodaje na chomikuj aplikacje mi band tools.

Normalnie płatna z googla :)

http://chomikuj.pl/homman/KOMPUTERY+PROGRAMY+ITD/ANDROID/APP_-_Mi_Band_Tools_v1.3.9*5b1*5d,5376484026.apk(executable)

Ehe, ja pobrałam z chomika (nie Twoją wersję, jakąś inną). Po zainstalowaniu krzyknęło mi, że to jest piracka wersja i że w związku z tym mogę używać, spoko, ale nie będę miała połączenia z opaską... :P

Tak że tego... wolałam zapłacić te 8 zyla i mieć spokój i pełną wersję ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi też zaktualizowało.

Zauważyłem że pulsoksymetr je baterie jak szalony. W trybie pomiaru co 2h przez mi band tools w dzień zjadło mi 20%!

Wcześniej 30 dni wytrzymała opaska na samym Mi ficie.

Moim zdaniem pulsoksymetr to zbędny gadget. Są już opaski z ciśnieniomierzem i tlenomierzem za 15$ wtedy to jakiś sens ma.

Gdybym dziś kupował jeszcze raz to został bym przy starej opasce z kolorowymi ledami. Nie ma sie co dziwić że ich ceny są wyższe niż 1S.

 

I nie trzeba umieć chińskiego by zrozumieć co naprawili.

Włączasz google translator i dajesz kam. 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodziła 1S to stara była po 10$ !!!

Się mi zachciało i dałem dziewczynie.

Są zdjęcia mibanda 2 nowe a nie tylko prezesa i został oficjalnie już zaprezentowany. Wczoraj na konferencji.

Razem z nowym ciśnieniomierzem. Coś koło 200pln w przeliczeniu.

Ma 1 przycisk i godzinę i tyle. Tak że szału nie ma.

Szczególnie te zdjęcia mnie przykuły :

http://www.digitaltrends.com/wearables/xiaomi-mi-band-2-news/

Myślałem że będzie ciśnienie bo jakiś duży ten czujnik. Ale nic na to nie wskazuje.

Jw opaski xiaomi coraz gorzej wychodzą w porównaniu np do pomiaru ciśnienia za 20$

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_288227.html

Nowy ciśnieniomierz 400RBM

https://www.nextpowerup.com/news/27976/xiaomi-unveils-ihealth-2-blood-pressure-monitor-teases-new-mi-band-2/

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, homman napisał:

sprawdzam... ale czemu miala by nie miec? To oficjalna app.

Ma

Po prostu cos pochrzanili w nowych opaskach i jest nowa app i nowy firmware. W innym temacie komuś w ogole nie wykrywalo opaski na 2,0

Może dlatego:



 
What's New__

Changelog (2.1.0):
  • Firmware Updated to 1.0.12.5
  • Optimisation for pairing/binding Mi Band with Mi Fit
  • Minor Bug Fixes


NOTE:
 
  • The Latest Version has a lot of added functionalities but Does Not support 'Sync with Google Fit' as of now. If you are one of those who have been using/syncing data with Google Fit, then you Might rather Update to Version 2.0.0 from Google Play instead instead__

 

 

:)

 

P.S. za http://en.miui.com/thread-110066-1-1.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam na stronie niby rozwiązanie... coś kombinuje ale na razie mi nie wychodzi.

http://en.miui.com/thread-116968-1-1.html

Ja niestety muszę mieć mi fit bo tylko on obsługuje butki :)

 

Działa. 

Więc jedyny błąd dla mnie na dzień dzisiejszy jaki ma 1S to brak wykrywania snu po nocce...

Ale wiele opasek ma z tym problem. W sensie jak pójdziesz spać o 12 13 - 21 to nie pokazuje ani 1 min snu.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa ? Działa

Jedynie nie powiem ci czy trzeba za każdym razem w google fit ciągnąć kółko w dół by odświeżyło dane czy zrobi to samo.

Bo mam wrażenie że trzeba wymuszać.

Dokładnie.

Po włączeniu app znów mam 0 min dzisiaj. Po pociągnięciu do dołu ściąga dane 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi MiFit i ciągła synchronizacja tzn. nie rozłączanie opaski z telefonem działało tylko na jednej z pierwszych wersji jakie miałem, do tej pory nie ważne jaka wersja romu, jaka opaski czy mifit ciąglę rozłącza. Próbowałem zapisywać czas w którym się to robi, co jaki odstęp czasu i nic z tego, dzieje się to nieregularnie bardzo.

MiFit mam dodany do autostartu, mam zakłódkowany na liście aplikacji.

Mam pryzyne uprawnienia do powiadomień, jedynie nie do baterii bo nie wiem o co chodziło użytkownikowi @Redmi2
Powiadomienia w MiFit mam włączone smsy i połączenia.
Inne oprogramowanie typu Endomondo mam ale prawie nie używane więc na pewno nie ma wpływu.

Co jeszcze mógłbym sprawdzić, bo pzez te wadliwe działanie wyłączyłem odblokowywanie ekranu bo nie ma sensu, więcej nie działa niż działa.

No i zaczyna działać tak jak i u osób które tutaj pisały, po wyłączeniu i włączeniu bluetooth.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. odblokowałem MI fita, wyczyściłem cache nadal to samo, będę musiał jeszcze spróbować odinstalowywać.
 Swoją drogą działa w ogóle historia biegania czy nadal nie, mogli by jakoś inaczej to pomyśleć z tym włączaniem, wyłączaniem lokalizacji.

A co daje dodanie do auto startu, skoro program jest zakłódkowany i o ile się nie mylę po restarcie telefonu jest już na liście aktywnych programów(no tam gdzie się je kasuje i zakłada kłódki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja do dziś nie znalazłem przyczyny dlaczego tę cholerną opaskę rozłącza, mam wrażenie że ona żyje swoim własnym życiem. Ekran mi odblokowała, ale już synchronizacja po włączeniu MiFit ni hu. Oczywiście standardowy restart bluetooth pomaga.

Pomocy bo mam już tego dość, kilka razy dziennie traci mi połączenie.

Mogę mieć jakaś starą wersję sterownika bluetooth jak miałem kiedyś radia bo GPS nie działał prawidłowo?

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wam to nie pomoże ale napiszę jak jest u mnie. Mam opaske od 3 dni i jestem bardzo zadowolony. Ani razu nie rozłączył się . Nawet jeśli na długi czas odeszlem od tele na odległość rozłączenia bt to później samo połączyło i jak wziąłem tele do ręki to ekran się normalnie odblokował i wszystko było już zaktualizowane . Mam soft 6.6.30. wersje mifit z tej aktualizacji .

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...