Skocz do zawartości

Aktualizacja Androida w MIUI od Xiaomi


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pawliko napisał:

No ale teraz jest tak samo... Ten sam ROM dla kilku telefonów a i tak są problemy z dzialaniem w zależności od modelu fona.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Problemy są, ale tylko na wersjach dev, bo... od tego one są no i zmiana numerka androida raczej nie poprawi błędów MIUI, co najwyżej dołoży swoje, własne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kulig007 napisał:

Ale sądzisz, że zmieniając bazę Androida na wyższą, będzie w tej kwestii lepiej?! Chyba jednak, nie. Na pewno nie.

TapTap Tapatalk+MI4W

Wydaje mi sie ze ujednolicenie systemu mialo by pozytywny wplyw na wszystkie urzadzenia.

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Problemy są, ale tylko na wersjach dev, bo... od tego one są no i zmiana numerka androida raczej nie poprawi błędów MIUI, co najwyżej dołoży swoje, własne :).

No sry bardzo, ale MIUI Polska to sa romy Dev, wiec argument troche slaby. Zreszta podstawowe funkcje telefonu powinny dzialac w 100% nawet w wersjach Dev. A zdarzaly sie przypadki ze byly i z tym problemy.

Nie to ze hejtuje albo cos. Tak tylko luźno sobie myśle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawliko napisał:

Wydaje mi sie ze ujednolicenie systemu mialo by pozytywny wplyw na wszystkie urzadzenia.

No sry bardzo, ale MIUI Polska to sa romy Dev, wiec argument troche slaby. Zreszta podstawowe funkcje telefonu powinny dzialac w 100% nawet w wersjach Dev. A zdarzaly sie przypadki ze byly i z tym problemy.

Nie to ze hejtuje albo cos. Tak tylko luźno sobie myśle :D

rom dev nie jest od tego, aby działał, tylko po to, aby nim testować więc w czym problem? No i... jestem tutaj modem, byłoby słabo gdybym nie widział na czym stoi rom miuipolska :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Nezumi napisał:

rom dev nie jest od tego, aby działał, tylko po to, aby nim testować więc w czym problem? No i... jestem tutaj modem, byłoby słabo gdybym nie widział na czym stoi rom miuipolska :D.

Bardziej chodzilo mi oto ze i na romie stable ludzie plakali ze nie dziala gps, nie ma powiadomien, wifi sie wlacza przy blokadzie ekranu, o slabej jakosci dzwieku itp.

Fakt faktem 80% nowych rzeczy ktore sa w andku 6.0 sa obecnie w MIUI :D No ale sam fakt posiadania najnowszego andorida w telefonie jest fajny, nie mowiac juz o tym ze i cala firma moze na tym skorzystac. 

Zreszta zawsze myslalem ze im nowszy telefon tym wieksza szansa na dostanie aktualizacji do najnowszej wersji andka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawliko napisał:

Bardziej chodzilo mi oto ze i na romie stable ludzie plakali ze nie dziala gps, nie ma powiadomien, wifi sie wlacza przy blokadzie ekranu, o slabej jakosci dzwieku itp.

Fakt faktem 80% nowych rzeczy ktore sa w andku 6.0 sa obecnie w MIUI :D No ale sam fakt posiadania najnowszego andorida w telefonie jest fajny, nie mowiac juz o tym ze i cala firma moze na tym skorzystac. 

Zreszta zawsze myslalem ze im nowszy telefon tym wieksza szansa na dostanie aktualizacji do najnowszej wersji andka :P

Powiedz to Samsungowi :D. Używałem Stable na Mi4 i Redmi 2 1Gb, nigdy problemów nie było, być może osoby, które miały "stable" miały syfiaste stable :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nezumi napisał:

rom dev nie jest od tego, aby działał, tylko po to, aby nim testować więc w czym problem? No i... jestem tutaj modem, byłoby słabo gdybym nie widział na czym stoi rom miuipolska :D.

i tutaj oczywiście masz rację ale nie do końca. Tymi sprawami zajmuje się głównie grupa "MIUI Beta Team Testers".

A romy (nawet dev) wydawane dla zwykłych użytkowników, muszą być na tyle stabilne, żeby nie przeszkadzały w codziennym użytkowaniu telefonu.
Wspominanie przez niektórych restarty czy błędy w działaniu budzika, moim zdaniem trochę łamią tę zasadę. Nie powinny być publikowane takie wersje.
Moim zdaniem po prostu za często są one wydawane i wiele błędów nie sposób sprawdzić w ciągu tygodnia.

Tak co 2-3 tygodnie wersja DEV i na bank by było mniej problemów.

Nie mówię tu o jakiś problemach w stylu, przesunięta ikonka, czy zamiast kółka jest kwadrat w grafice albo brak powiadomienia na ekranie blokady - bo to są pierdoły.

Nawet sami Chińczycy  o tym piszą:

cyt. (en.miui.com):

"The long awaited good news has finally come, MIUI 7 Global Beta ROM based on Android 6.0 Marshmallow is coming soon! How do you like this Christmas gift? 16.gif4.gifSorry about the delay, but we need to make sure it's stable enough for daily usage before releasing it to users."
 

I stąd zapewne takie duże opóźnienie w wydaniu Androida w wersji 6.0.
Acid też wspominał kilka tygodni temu, że rom jest nie do użytku - a oni juz wtedy pisali teksty w stylu: "od nastepnego tygodnia nie będzie wydawana MIUI  dla MI3/MI4 i Note na Androidzie KitKat" - gdzie wiele osób pewnie zrozumiało, że Android 6.0 to już za tydzień będzie.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lg4xhd napisał:

i tutaj oczywiście masz rację ale nie do końca. Tymi sprawami zajmuje się głównie grupa "MIUI Beta Team Testers".

A romy (nawet dev) wydawane dla zwykłych użytkowników, muszą być na tyle stabilne, żeby nie przeszkadzały w codziennym użytkowaniu telefonu.
Wspominanie przez niektórych restarty czy błędy w działaniu budzika, moim zdaniem trochę łamią tę zasadę. Nie powinny być publikowane takie wersje.
Moim zdaniem po prostu za często są one wydawane i wiele błędów nie sposób sprawdzić w ciągu tygodnia.

Tak co 2-3 tygodnie wersja DEV i na bank by było mniej problemów.

Nie mówię tu o jakiś problemach w stylu, przesunięta ikonka, czy zamiast kółka jest kwadrat w grafice albo brak powiadomienia na ekranie blokady - bo to są pierdoły.

Nawet sami Chińczycy  o tym piszą:

cyt. (en.miui.com):

"The long awaited good news has finally come, MIUI 7 Global Beta ROM based on Android 6.0 Marshmallow is coming soon! How do you like this Christmas gift? 16.gif4.gifSorry about the delay, but we need to make sure it's stable enough for daily usage before releasing it to users."

Nie mówię, że rom ma się sypać "bo może", ale też dev nie jest od tego, aby działał idealnie, trzeba to troszkę "wyśrodkować" bo jedni chcieliby z dev zrobić stable, a inni z dev zrobić wczesną bete :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

Nie mówię, że rom ma się sypać "bo może", ale też dev nie jest od tego, aby działał idealnie, trzeba to troszkę "wyśrodkować" bo jedni chcieliby z dev zrobić stable, a inni z dev zrobić wczesną bete :D.

idealnie - nie, ale żeby działał tak aby nie przeszkadzać w codziennym użytkowaniu.
A takie restarty (co na szczęście tylko w kilku wersjach miało miejsce) moim zdaniem go dyskwalifikują bo uniemożliwiają w losowych przypadkach kontakt z taką osobą (gdy ktoś ma kartę na PIN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2015o22:02, kulig007 napisał:

Zapominasz o kwestii sterowników. Nie zawsze da się to ogarnąć

TapTap Tapatalk+MI4W

Zauważyłem że Xiaomi głównie działają na Snapdragon, Redmi Note 3 z kolei na Mediateku. Zastanawiam się czy Mediatek umożliwi aktualizację do Androida 6 w Redmi Note 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o kwestii sterowników. Nie zawsze da się to ogarnąć

TapTap Tapatalk+MI4W

Zauważyłem że Xiaomi głównie działają na Snapdragon, Redmi Note 3 z kolei na Mediateku. Zastanawiam się czy Mediatek umożliwi aktualizację do Androida 6 w Redmi Note 3.

Jak grochem o ścianę. Zmiana numerka nic ci nie da w przypadku miui, jak będzie miui 8 to na jednych urządzeniach będzie na lollipopie, na innych na marshmallowie bądź też jeszcze nowszym a na wszystkich funkcje będą te same.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maaaciekmaaaniek napisał:

Jak grochem o ścianę. Zmiana numerka nic ci nie da w przypadku miui, jak będzie miui 8 to na jednych urządzeniach będzie na lollipopie, na innych na marshmallowie bądź też jeszcze nowszym a na wszystkich funkcje będą te same.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jesteś pewien że wszystko będzie przeniesione 1:1? Nie wydaje mi się. Jeśli by tak było to bez sensu byłoby siedzenie na siłę na wersji niższej Androida. Szczególnie myślę tu o back-endzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grochem o ścianę. Zmiana numerka nic ci nie da w przypadku miui, jak będzie miui 8 to na jednych urządzeniach będzie na lollipopie, na innych na marshmallowie bądź też jeszcze nowszym a na wszystkich funkcje będą te same.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jesteś pewien że wszystko będzie przeniesione 1:1? Nie wydaje mi się. Jeśli by tak było to bez sensu byłoby siedzenie na siłę na wersji niższej Androida. Szczególnie myślę tu o back-endzie.

Ma to sens bo nie trzeba budować całego softu od zera.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja nie śledzę tego bo nie możemy dobrze zrobić romu. Znowu zmienili metodę odex, nie mamy apktoola z obsługą 6.0 albo Xiaomi znowu wprowadziło jakieś niestandardowe elementy przez co wywala się kompilacja 3 ważnych aplikacji. A ja nie mam czasu siedzieć w tym i dłubać. To wszystko to bardziej alfa niż beta bo po kiego z wersji na wersję zmieniają odex.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Acid napisał:

Ale tu chodzi o Global.

Wysłano z Mi4c

Piszą China Stable a nie Global przeciez.

W tym drugim linku.

Tylko to bedzie raczej KK. Mam nadzieje, ze bedzie chociaz nowy baseband, bo ten obecny to jakas masakra...

Zaklocenia podczas rozmowy, skaczący zasięg.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lg4xhd napisał:

Piszą China Stable a nie Global przeciez.

W tym drugim linku.

Tylko to bedzie raczej KK. Mam nadzieje, ze bedzie chociaz nowy baseband, bo ten obecny to jakas masakra...

Zaklocenia podczas rozmowy, skaczący zasięg.

Czytamy, czytamy... 1 link jest o GLOBAL STABLE, 2 link o CHINA STABLE.... Czyli, nic dla nas... MIUIPolska przecież bazuje na devach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet stable ma bugi. Posiedź na devach chwilę, wybierz ten który twoim zdaniem działa najlepiej i na nim zostań. Jaki problem? W razie czego przed zmianą zrób backup przez TWRP i w 6 minut będziesz miał system jak wcześniej...

A jak nie potrzebujesz synchronizacji z Xiaomi to przejdź na sMIUI i zrób dany rom z oznaczonym na smiui.net Xiaomi frameworkiem

A jak masz bugi to wgraj fastboot china dev (zrób backup i przenieś na komputer w razie czego) , na niego MIUI Polska lub sMIUI i większość się naprawi.

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mam większych problemów z romami z xiaomi.eu. A to przecież także tłumaczy Acid.
Co do wspomnianej przeze mnie jakości rozmów, dzieje się to niestety na każdym romie z miui7 - nie ważne jakim, czy stable czy dev, czy miuipolska.

Edytowane przez lg4xhd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę boli mnie że mój note pro nie dostanie andka 6.0,nie chodzi tu o jakieś nowości które wnosi, bo wiem że miui to wszystko dostarcza (wkońcu jestem już z wami prawie rok) aczkolwiek fajnie by było zobaczyć 6 na pokładzie, co mam nadzieje kiedyś się stanie.Nie mam też zamiaru płakać z tego powodu bo na 5.1 śmiga ładnie, jestem ogólnie zadowolony z telefonu i mogę go śmiało polecić.A no i ludzie nie martwcie się że macie andka 4.4.4 w końcu 80% andkowców ma ta wersje i aplikacje śmigają na nich.Pozostaje mi tylko podziękować całej ekipie miuipolska za pracę nad tłumaczeniami i życzyć szczęśliwego nowego roku oraz samych udanych kompilacji :D

Edytowane przez Fidjashpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Acid napisał:

Mogę ci zmienić numerek w build.prop na 6.0. Popatrzysz sobie na to parę minut i .. tyle ;p

Nie jara mnie ogólnie sama cyferka, ale sam fakt że masz coś nowego, jesteś na bieżąco. Aczkolwiek tak jak mówiłem kiedyś może się doczekam bo mam przecież czas i nie jaram się jak ksiądz nowym ministrantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...