Skocz do zawartości

Samoistne restarty lub telefon zacina się


vallorian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Ostatnio zauważyłem samoistne restarty telefonu. 
Restarty następowały w różnych momentach - dostałem sms, kliknąłem na ekran i czarny ekran i telefon się uruchamia ponownie. podobnie było jak włączyłem nawigacje. Wtedy to do momentu "nie nie ruszania telefonu nie zauważyłem problemu, ale jak coś kliknąłem to albo się zacinał (Musiałem ręcznie wyłączyć/zrestartować), albo sam się restartował.

Zrobiłem wipe

Ale raczej nic to nie dało, bo znowu ten sam problem wrócił. Nawet jak nic nie robię. Bo np miałem coś otwarte np folder, po czym 2h poźniej już widać że był restart.

Mam MIUIPolska 7 (najnowszy)

Jeszcze może bym spróbował na angielskim MIUI, ale pytanie czy coś to da?
Ktoś miał jakiś taki problem?

 

Edytowane przez vallorian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeden na 5.9.24. Wcześniej nie wiem, bo dopiero od 1.10 mam pin na karcie sim (tylko dlatego zauważyłem + zakładka "ostatnio otwarte" też była pusta, więc restart na 100%), przed 1 października, gdy nie miałem karty sim z pinem nie wykluczone że jakiś restart z "partyzanta" był. To było jakieś 10 dni temu, od tej pory spokój, teraz jestem na 5.10.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco:
- Moja pierwsza wersja MIUIPolska to ta, którą miałem zainstalowaną - wiec nie ma opcji wrócić do starszej "Działającej" wersji. Tak jak wspominałem, telefon mam góra miesiąc

- zainstalowałem najnowszą aktualizacje 5.10.8. Problem nadal występuje. Ogółem jest to dosyć często

- restarty raczej nie mają reguły, ale wydaje mi się że występują np chwile po wybudzeniu, albo jak coś działa w tle. Np spotify, nawigacja
- testowałem app'ką AnTuTu - stabilność, i przynajmniej podczas testów niezrestartował się. 

Jakieś inne pomysły?
Może jednak spróbuję usunąć MIUI Polska i chwilę podziałać na oficjalnej wersji. Bo może coś z urządzeniem jest a nie z software.

tylko pytanie jak usunąć MIUI Polska? (Wipe catche?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprawą wygląda tak. Poprowalen rozne wersje powgrywac stabilne, najnowsze itp. I nadal telefon się zaciana/restartuje.

Czyscilem rowniez cache.

Spróbowałbym calkowicie wrócić do oryginalnego softu i wyczyścić dane z telefonu. Aby to zrobić musze zrobić wszystkie dostępne wipe w mi recovery czy coś więcej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem (choć nie udało mi się całkowicie usnąć MIUIPolska z telefonu), instalowałem rozne wersje oprogramowania (stabilne, rozwojowe).
Sprawdzałem na jezyku ang i PL. I nadal to samo. A czasami nawet się tak nasilają, że co chwile się telefon zawiesza.
Jakieś pomysły? Rady?

czy da się sprawdzić czy jakaś aplikacja powoduje ten problem?

Edytowane przez vallorian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć,

Mam podobny problem. Losowe restarty telefonu z różna częstotliwością, 2-3 razy dziennie. Czasem 1 na 4 dni.

Robiłem Wipe catche  w TWRP. Ustawienia fabryczne.  Zmieniałem wersje androida obecnie mam:

Wersja Android 6.0.1 MMb29M

Wersja MIUI 7.4 by xiaomi.eu  6.5.26

Jak rozwiązać ten problem? Jakieś pomysły? Rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, wydaje mi się że jest to problem sprzętowy.

Natomiast u mnie rozwiązaniem (telefon się bardzo rzadko restartuje/zacina) jest działanie w na trybie wydajnym.
Na trybie normalnym, zacina się co chwile, nawet jak telefon jest w stanie spoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej..u mnie ten sam problem co sieku i te same wersje..Restarty występują tylko podczas uśpienia telefonu..Zauważam je bo mam PIN..Jakieś pomysły??Wydaje mi się że restarty zaczęły się od którejś aktualizacji (chyba przejście na xiaomi.eu) Na początku mi nie przeszkadzały ale teraz są drażniące...Robiłem już DalvikCache ale nic nie pomogło..jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam to samo, czasami telefon sam się restartuje. Dzieje się to tylko jak nie jest używany, czyli w kieszeni albo jak po prostu leży. Też to zauważyłem, bo mam PIN na karcie SIM. Pierwszy raz się zrestartował zaraz po tym jak kupiłem telefon, później był spokój, później zaktualizowałem do nowszej wersji, znowu z raz się zrestartował i później długo był spokój. Dzisiaj zaktualizowałem, bo pojawiła się aktualizacja do MIUI 8 Global wersja deweloperska (tak jak każda poprzednia) i już zdążył ze 3 razy się dzisiaj zrestartować. Więc to nie jest chyba wina softu. Nie mam pojęcia o co chodzi. Dzieje się to tylko jak telefon nie jest używany. Może to ma związek z przeskakiwaniem sieci, albo jej brakiem (mam ustawione na preferowane LTE, a u mnie w miejscowości pewnie to LTE nie działa idealnie). Czy to zależy właśnie od aktualizacji, a później telefon się "stabilizuje" i jest spokój na jakiś czas. Ktoś, coś ogarnia ten temat? 

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

wgrałem przez mi flash miui global 8 6.7.5 (flash_all)  Już myślałem ze jest OK

Niestety dziś w nocy po 4 dniach zrestartował się:(  Telefon kupiłem na allegro od Sklep_TV-SAT Chciałem odesłać. Niestety sklep przestał istnieć nie odbierają tel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podklejane się do tematu. Restartu zaczęły się od października. Istnieją na każdej aktualizacji. Może ktoryś z magików podpowie skąd i jakiego loga wygrzebać, żeby zobaczyć o co kaman?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, vallorian napisał:

Aplikacje nie mają znaczenia, bo świeżo po zainstalowaniu nowego softa (po całkowitym Wipe) też są restarty.
U mnie (tak jak już wcześniej pisałem):
przy włączonym trybie wydajnym - rzadko się restartuje (gdzie bez to co chwilę)

w trybie wydajnym tez mam restarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem wcześniej ma moto x play też tak miałem wydaje mi się że pojawiło się to po zmianie sieci na orange, wcześniej miałem plusa i nie widziałem restartów ale tam nie było potwierdzenia pin-em więc mogłem nawet o tym nie wiedzieć. A wy w jakich sieciach macie sim bo mam wrażenie że to przez sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebek napisał:

Witam mam podobny problem wcześniej ma moto x play też tak miałem wydaje mi się że pojawiło się to po zmianie sieci na orange, wcześniej miałem plusa i nie widziałem restartów ale tam nie było potwierdzenia pin-em więc mogłem nawet o tym nie wiedzieć. A wy w jakich sieciach macie sim bo mam wrażenie że to przez sieć.

To wina Androida 6.0, nie tylko Mi4 się restartuje, telefony innych firm na tym andku również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

To wina Androida 6.0, nie tylko Mi4 się restartuje, telefony innych firm na tym andku również.

Tylko że ja np mam Androida 4.4.4

Ja mam swój nr w Play/Virgin. Mam też karty sim wszystkich innych operatorów (jeśli jest potrzeba mogę sprawdzić - jeśli nikt z was nie ma).
Wyjmę kartę sim i sprawdzę z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vallorian napisał:

Tylko że ja np mam Androida 4.4.4

Ja mam swój nr w Play/Virgin. Mam też karty sim wszystkich innych operatorów (jeśli jest potrzeba mogę sprawdzić - jeśli nikt z was nie ma).
Wyjmę kartę sim i sprawdzę z ciekawości :)

Na 4.4 restartów nie było, sprawdź sobie czy temperatury Ci się czasami nie zbliżają do granic, być może się restartuje, bo temp. baterii, albo procka jest za wysoka? Restarty są od andka 6.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Na 4.4 restartów nie było, sprawdź sobie czy temperatury Ci się czasami nie zbliżają do granic, być może się restartuje, bo temp. baterii, albo procka jest za wysoka? Restarty są od andka 6.0.

Czym polecasz sprawdzić? Jakaś aplikacja?

No to jestem wyjątkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vallorian napisał:

Czym polecasz sprawdzić? Jakaś aplikacja?

No to jestem wyjątkiem :D

 CPU-Z, albo jakikolwiek inny monitor temperatur, pełno tego w GP. Być może u Ciebie nie styka jakaś taśma od baterii na płycie? Tak też może być. Wydaje mi się, że mój Mi4 to dobry obiekt testowy :P. Na 4.4 restarty miałem chyba tylko na 1 romie, jakiś pierwszy z MIUI7, potem nic, aż do android 6.0, styczeń/luty się restartował, potem były 2-3miesiace spokoju i od, hmm... 2tygodni restartuje się znowu, losowo, leży, nic się nie dzieje, po chwili ekran się zapala, znika ekran blokady, a pojawia się "Mi" i restarcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś będzie szybszy z restartem to:

http://en.miui.com/thread-24739-1-1.html

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Mając roota wklepujemy:

* # * # 64663 # * # *

Pojawi się menu jak na obrazku, tylko, że po Polskiemu.

Potem klawisz "menu" lub u góry zakładają

wybrać "narzędzia"

Pojawi się możliwość wybrania opcji "logi" klikamy ją

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...