Skocz do zawartości

Olbrzymie użycie danych - hipotetyczne rozwiązania.


mlodzianinwawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z was doświadczył olbrzymiego zuużycia transferu 3G? 
Mi w drugim dniu użytkowania pobrał w tle prawie 800mb!!

 

Różne aplikacje wskazują:
-gmaila

-android os service

 

 

Wyłaczałem synchronizacje, konfigurację 3g, wifi itd. itp

 

Jak na razie na zagranicznych forach znalazłem info, że problem dot. klawiatury google.

Po zablokowaniu 3g dla powyższego potworka, wygląda jakby się uspokoiło, ale będę obserwował

 

Jakby ktoś miał jakieś inne spostrzeżenia, propozycje to piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego ponad tydzień temu. Poczułem w kieszeni że telefon jest dziwnie ciepły, a nic z nim nie robiłem. W kilka chwil gmail "zjadł" 102mb. Taka sytuacja wystąpiła na razie tylko raz. 

P.S MIUI mam aktualne, a klawiaturę google wyrzucam zawsze po aktualizacji, więc wtedy jej też nie miałem zainstalowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołączyć się do tematu. Na moim mi4c wczoraj gmail pobrał 90MB a dziś już 45MB. Wyłączyłem klawiaturę google i zainstalowałem swype. Nic nie pomogło. Jedyna opcja żeby nie tracić tyle transferu to wyłączenie danych komórkowych. Nie mam pojęcia co może być przyczyną tego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest konflikt gdy np Gmail próbuje pobrać załączniki a nie możne z jakiegoś powodu i same zapytania czy ściąganie nagłówków zużywa transfer. Ja używam tylko aplikacji MIUI więc nie miałem tego.

A z drugiej strony nikt nigdy loga nie zrobił to ciężko wywróżyć. Zablokuj internet dla tej aplikacji.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam problem Klawiatura Google wręcz zjada przesył danych jak tylko wygasza ekran. Próbowałem zablokować dostęp dla aplikacji do neta ale nie pomogło nadal pobierał. Wyłączyłem całościowo synchronizację.. też nie pomogło. Dopiero odinstalowanie aplikacji pomaga. Szkoda bo jestem przyzwyczajony do tej klawiatury. I czasem używałem głosowego pisana. Jak ktoś znajdzie rozwiązanie chętnie skorzystam bo chciałbym wrócić do tej klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2015, 16:38:07, Acid napisał:

Prawdopodobnie jest konflikt gdy np Gmail próbuje pobrać załączniki a nie możne z jakiegoś powodu i same zapytania czy ściąganie nagłówków zużywa transfer. Ja używam tylko aplikacji MIUI więc nie miałem tego.

A z drugiej strony nikt nigdy loga nie zrobił to ciężko wywróżyć. Zablokuj internet dla tej aplikacji.

 

Wysłano z MI Note

Acid, na razie telefon poleciał do Chin na serwis (padnięty dotyk) ale jak tylko wróci i jeżeli powiesz jak zrobić loga, to to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...