slimexx

Użytkownicy
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About slimexx

 • Rank
  Użytkownik

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  SGS7

Recent Profile Visitors

634 profile views
 1. Po kilku dniach zabawy z mi5s muszę powiedzieć, że niewiele mu brakuje w codziennym użytkowaniu do SGS7. Na pewno opłaca się kupić ten telefon nie mając w kieszeni nic lepszego. Finansowo taki zakup wychodzi znacznie lepiej niż jak w moim przypadku flagowego Samsunga. Ekrany wizualnie są bardzo porównywalne. Różnicy w rozdzielczości w ogóle nie widać gołym okiem a kąty widzenia są zadowalające. widać minimalne zmiany w barwie i kontraście patrząc na ekran z dołu pod lekkim kątem. Problemów z LTE nie uświadczyłem ale używałem smartfona tylko w mieście. Aparat nie jest taki zły jak go malują. Zdjęcia w nocy są oczywiście zaszumione ale można sobie z tym jakoś poradzić, edytując je w snapseedzie albo innej foto apce z możliwością odszumiania. Problemem może być brak stabilizacji optycznej szczególnie przy filmowaniu. Ta cyfrowa słabo się spisuje i strasznie rwie. Generalnie jak na telefon za 1500 to nie mam się do czego szczególnie przyczepić. W normalnym użytkowaniu sprzęt naprawdę daje radę. Jednak ta biała wersja nie do końca przypadła mi do gustu i mój egzemplarz wylądował na allegro. Poczekam aż czarny będzie dostępny w podobnej cenie jak biały i chyba go sobie kupię.
 2. Ciekaw jestem jak to będzie z moimi odczuciami. S7 jest świetnym telefonem, pod wieloma względami na pewno lepszym od mi5s. Jest wodoodporny, apka aparatu i sam aparat świetnie sobie radzą przy słabym świetle, AMOLED, całkiem znośna nakładka itd... Jednak sam telefon nie bardzo mi się podoba w przeciwieństwie do mi5s. Jeśeli różnica w jakości codziennego uzytkowania nie będzie znacząca to chyba pozbędę się Samsunga. Zobaczymy.
 3. Ja już jutro powinienem dostać swojego mi5s. Na co dzień używam SGS7 i chcę pobawić się trochę Xiaomi żeby sprawdzić na ile różnica między obydwoma smartfonami jest uciążliwa lub nie. Wiadomo, że Samsung jest lepszy na każdym polu. Jednak sentyment do MIUI i urok mi5s skłoniły mnie do jego zakupu. Zobaczymy czy zostanie w kieszeni i zastąpi Galaxy czy jednak pójdzie na sprzedaż.
 4. Ja nigdzie się nie udzielałem i dostałem zgodę w ciągi 15 minut. Po prostu poproś o odblokowanie i poczekaj. Teraz czekam na swój egzemplarz mi5s i zastanawiam się jak odblokować bootloader z pieprzonego macbooka. Chyba trzeba będzie uśmiechnąć się do kogoś z windowsem.
 5. Jednak wycofałem zamówienie opłacone w dolarach i złożyłem kolejne rozliczone w funtach. Tak wychodzi zdecydowanie taniej. Łącznie z wyborem ubezpieczenia od VAT, z przesyłką DHL, minus 10$ z kuponu zapłaciłem 1930 PLN.
 6. Uległem pokusie i zamówiłem w przedsprzedaży na ibg najmocniejszą wersję. Po użyciu kuponu na 20$ i wyborze wysyłki DHL za 17$ bez ubezpieczenia wyszło 2000 PLN z groszami. Ciekawe kiedy zaczną wysyłać od startu sprzedaży na rynku chińskim? Od razu czy za jakiś czas?
 7. No właśnie z tym mam kłopot. Po kliknięciu lokalizacji mogę ręcznie wybrać interesujące mnie miejsce natomiast po wyjściu z tego panelu lokalizacja wraca do poprzedniej. Jestem teraz w Berlinie mam włączoną transmisję danych i gps a pogoda w aplikacji cały czas warszawska EDIT: Ok, Szybciej piszę niż myślę. Już ogarnięte. Wychodziłem z apki przyciskiem cofnij a nie home i miałem w zakładkach ustawione Berlin i Warszawę do wyboru. Usunąłem zakladki i ustawiłem automatyczną lokalizację. Jest już ok
 8. Mam kłopot ze znalezieniem panelu ustawień aplikacji Pogoda. Chciałbym zmienić ustawienia lokalizacji i częstotliwość synchronizacji. W menu oznaczonym trzema kropkami nic takiego nie ma.
 9. Zip nie jest pusty. Przerzuć go sobie do komputera, rozpakuj i otwórz plik w jakimkolwiek edytorze tekstu.
 10. Ja też się podpinam do problemu. Mam taki sam transfer jak wy.
 11. @Preston: Ja też już zgłupiałem. Acid pisze, że ten model nie ma tunera FM i pewnie ma rację z racji swojego zajęcia, a w niektórych specyfikacjach, w tym tej na Gsm Arena piszą, że radio FM jest. Fakt jest taki, że radio nie działa a ROM MIUI Polska podaje komunikat, że telefon nie obsługuje tej funkcji. Wszystko wskazuje na to, że radia nie ma i już.
 12. Wywaliłem apkę gmaila i zalogowałem się ze swoim kontem na poczcie MIUI. Na razie transfer jest już normalny. Chyba nie ma innego wyjścia w tej chwili.
 13. Chciałbym dołączyć się do tematu. Na moim mi4c wczoraj gmail pobrał 90MB a dziś już 45MB. Wyłączyłem klawiaturę google i zainstalowałem swype. Nic nie pomogło. Jedyna opcja żeby nie tracić tyle transferu to wyłączenie danych komórkowych. Nie mam pojęcia co może być przyczyną tego problemu.
 14. Dzięki. Wygrało przyzwyczajenie z czystego andka. Problem rozwiązany
 15. Mam pytanie o dostęp do menu kontaktów (3 kropki w prawym górnym rogu). Chciałem eksportować kontakty do pliku ale nigdzie nie mogę znaleźć dostępu do ustawień. ROM MIUI Polska 5.10.16.