Deragon

Polecane motywy

Recommended Posts

Zakładam temat, bo myślę, że warto stworzyć takie miejsce, gdzie w jednym miejscu będą sprawdzone motywy do MIUI. W aplikacji jak i na en.miui.com dużo jest motywów, gdzie 90% to nieładne, niekompletne lub nie w pełni sprawne i komponujące się z resztą wyglądu.

Także myślę, że warto napisać od razu też w danym poście o:

- wersja miui (v5/6/7)

- pełna nazwa motywu

- niedziałające rzeczy (np. powiadomienia, tłumaczenie itd. itp.)

no i przydałyby się screeny.

• Thanks 1

Też długo szukałem i ani jednego ciekawego motywu do v6/v7 nie znalazłem. Jedynie dwa dodatkowe, wbudowane w miui v7 (High Life i Ocean Breeze) są ok.

Na miui v5 było lepiej i dało się coś wybrać a w tych nowszych chyba tylko standardowe są używalne.

Przy okazji muszę się przyczepić jeszcze do wyglądu aplikacji SMS w miui v6/v7. Tekst i emotki w chmurkach otrzymanych od kogoś są szare, jakby nieaktywne co wg mnie jest okropne. Na szczęście korzystam z zamiennika tej aplikacji.

Ja ostatnio używam motyw "Win10"(przed i po nazwie masa krzaczków :D) , tapeta blokady zmienia się razem z pogodą, wygląda to ładnie, estetycznie, ikonki też niezłe, zegar ładny, czytelny... Jedyne co mi nie pasuje to powiadomienia... wyskakują, ale jak w nie tapne to nic się nie dzieje ;< Sam motyw z W10 ma w sumie niewiele wspólnego... ew. wygląd zegara, ikonka internetu i flaga Win na ekranie blokady :D

Edited by Nezumi

Ja mam zastosowany jeden z domyślnych z v7 - Ocean Breeze , ale za to baaardzo spodobały mi się ikony Eureka Remi-X, połączone z taką tapetą... Plus dla zachowania porządku na pulpicie, na lewej stronie ekranu SideCuts(na wysokości ikony galerii, idealnie zgrał się z tapetą ) .

Nie zmieniam od daaawna :-)post-1831-1441734627,7744_thumb.pngpost-1831-1441734636,1106_thumb.png

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Edited by kulig007

Da Jin ma fajną belkę, obecnie używam go ze swoimi ikonami.

a moglbys swoje ikony wrzucic? pamietam, ze byly calkiem sympatyczne ;)

zegar z color os fajny, ma ktos jeszcze jakies ciekawe i praktyczne widzety zegarow? albo belki powiadomien?

Spójrz na pierwszy post.

No patrzę. I co z tego? Mówię że był taki temat kiedyś jak ten, który założyłes. Nieistotne. Poniżej moja konfiguracja:

9aab027898a73d29fc22b88e34d1b265.jpg

4c73781394724ea7aaa945a4d0c61e38.jpg

161f1cc9e342c924e8befdc3f9bc8736.jpg

Tap z MiNote Pro

A czy jest możliwość zmiany np tylko widgetu kalendarza?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

A czy jest możliwość zmiany np tylko widgetu kalendarza?

Oczywiście ze tak. Z poziomu pulpitu.

Tap z MiNote Pro

Ściągnąłem kilka motywów a mimo wszystko kalendarz wygląda jak wyglądał i nic z nim zrobić się nie da.

Szukałem, szukałem, pościągałem tyle tego i żaden ekran blokady nie ma działających powiadomień. A więc chyba trzeba samemu zmodyfikować defaultowy. Mianowicie zależy mi tak na prawdę tylko na usunięciu przechodzenia na bok, czyli dialeru i aparatu. Bo przez przypadek często tam wchodzę niepotrzebnie ;)

Jak wyciągnąć ten odpowiedzialny plik za to? Bo w system/media/theme/default i pobliskich folderach nigdzie nie znalazłem odpowiedniego pliku lockscreen itd. itp.

Zapisując backup swojego motywu i rozpakowując go później na PC, też nie widzę nic związanego z locskreenem. Pomoże ktoś?

Chyba, że ktoś wie jaki konkretny motyw jest prosty, posiada możliwość zmiany tapety, nie jest ociężały (nie laguje) i posiada działające powiadomienia?

Szukałem, szukałem, pościągałem tyle tego i żaden ekran blokady nie ma działających powiadomień. A więc chyba trzeba samemu zmodyfikować defaultowy. Mianowicie zależy mi tak na prawdę tylko na usunięciu przechodzenia na bok, czyli dialeru i aparatu. Bo przez przypadek często tam wchodzę niepotrzebnie ;)

Jak wyciągnąć ten odpowiedzialny plik za to? Bo w system/media/theme/default i pobliskich folderach nigdzie nie znalazłem odpowiedniego pliku lockscreen itd. itp.

Zapisując backup swojego motywu i rozpakowując go później na PC, też nie widzę nic związanego z locskreenem. Pomoże ktoś?

Chyba, że ktoś wie jaki konkretny motyw jest prosty, posiada możliwość zmiany tapety, nie jest ociężały (nie laguje) i posiada działające powiadomienia?

ios color używam i działają powiadomienia :) do tego brak przejścia do dialera i aparatu po przesunięciu paluchem w złym miejscu :P Jak chcesz mogę podesłać jeszcze SS tego motywu :P

Szkoda ze dymki meesengera działają tylko ma domyślnych motywach ekranu. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

ios color używam i działają powiadomienia :) do tego brak przejścia do dialera i aparatu po przesunięciu paluchem w złym miejscu :P Jak chcesz mogę podesłać jeszcze SS tego motywu :P

Możesz, możesz. A nawet jeśli nie byłoby to dla Ciebie problemem, to podeślij cały motyw, bo kurka nie wyszukuje mi go, a więc domyślam się, że jest on płatny, co za tym idzie, nie znajdzie mi go, bo mamy teraz w nowej wersji dev brak tych płatnych :P

Możesz, możesz. A nawet jeśli nie byłoby to dla Ciebie problemem, to podeślij cały motyw, bo kurka nie wyszukuje mi go, a więc domyślam się, że jest on płatny, co za tym idzie, nie znajdzie mi go, bo mamy teraz w nowej wersji dev brak tych płatnych :P

No jest to niestety jeden z płatnych więc musiałbyś zrobić ew. downgrade do wcześniejszej wersji i tam to pobrać, niestety pliczku mtz. nie mam już w downloadach, a nie wiem gdzie indziej tego szukać jeszcze :P Foteczki zaraz powstawiam pod ten post jak tylko przerzucę na PC :P

No jest to niestety jeden z płatnych więc musiałbyś zrobić ew. downgrade do wcześniejszej wersji i tam to pobrać, niestety pliczku mtz. nie mam już w downloadach, a nie wiem gdzie indziej tego szukać jeszcze :P Foteczki zaraz powstawiam pod ten post jak tylko przerzucę na PC :P

Możesz jeszcze zrobić własną kopię motywu i przesłać mtz :D Kopia będzie w: MIUI/theme/backup/

Tutaj SSki:

91cde390dc07b56e.pngff1da73d25249e05.pngdbb252f2e98e4374.png

Ikonki są z Air iOS (jeżeli też je chcesz to potem podrzuce paczuszkę ze wszystkimi motywami które miksowałem :P)

a tutaj paczka z ioscolor (mam nadzieje, że nic nie zwaliłem :D): http://www.speedyshare.com/G68jM/Ioscolor.zip

Dialer/SMS też mam z Air iOS, bo te z color były za jasne. W razie czego Air iOS także mogę podesłać :P

Edited by Nezumi
  • Like 1

Pobieram (woolno idzie :D), już widzę tylko, że ma nawalone crapu ten lockscreen. Głupoty wysuwane z dołu i z góry i bzdetne ustawienia dodatkowe. Nie przycina to? 

Że też nikt nie zrobił normalnego motywu jak najprostszego :E

Pobieram (woolno idzie :D), już widzę tylko, że ma nawalone crapu ten lockscreen. Głupoty wysuwane z dołu i z góry i bzdetne ustawienia dodatkowe. Nie przycina to? 

Że też nikt nie zrobił normalnego motywu jak najprostszego :E

Tego z góry praktycznie nie używam (dziś udało mi się to pierwszy raz odpalić! :D) ciężko to ogólnie przypadkiem włączyć :P To z dołu chodzi dość płynnie, jeszcze mi się nie zwiesiło :P. Ogólnie i to z dołu i z góry ciężko przypadkiem wysunąć, a ten motyw był jednym z najbardziej normalnych :P

Nie zadziałała ta kopia, jedynie czcionkę mi zmieniło, a reszta to default. Takiego myku nie da się zrobić. No nic, mówi się trudno ;)

Może ja coś skopałem, ale nie wiem co mogłem tu skopać :P szkoda, bo te 2 motywy zmiksowane razem są zacne :P

Tutaj SSki:

91cde390dc07b56e.png

Jak wszedłeś do tej opcji? myślałem, że już przeszerałem wszystkie zakamarki ustawień ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Jak wszedłeś do tej opcji? myślałem, że już przeszerałem wszystkie zakamarki ustawień ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Odpaliłem apkę... tapnąłem na "własne" i.. jestem xD Ta opcja jest u mnie od zawsze :P

W motywach.

Ios9 afterglow ma powiadomienia i chodzi znośnie.

21a1047770890cf80fe06da1bd6edd41.jpg

Ale nie wybudza ekranu.

Wysłane z mojego MI 4W

Nawet górne opcje da się wyłączyć i ukryć ikonkę od ustawień.

88653dc981a4c126a1cc56f2fdd600a0.jpg

Wysłane z mojego MI 4W

A jest taki motyw, by był jak najbardziej zbliżony do domyślnego ale z takim ekranem blokowania jak w poście powyżej? Z Pogodą i to taką rozwijaną?