Jump to content

taki_jeden

Użytkownicy
 • Posts

  193
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Puławy

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI9 SE

Recent Profile Visitors

1,312 profile views

taki_jeden's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

26

Reputation

 1. Galeria uruchamia się i po sekundzie wyłącza. Telefon Mi 9 SE System miuipolska stable V12.0.3.0.QFBCNXM Próbowałem czyścić dane aplikacji, restart systemu i nic nie pomaga. Kod błędu:
 2. Wysyłałeś pliki te, które udostępniłem z rozszerzeniem .pkg? (np. Agata.pkg) Nie zmieniałeś im nazw?
 3. @gelu1 Nie pominąłeś punktu 3? Wygląda jakbyś nie połączył telefonu przez wifi z robotem.
 4. Pliki są te same co w instrukcji do pobrania w pierwszym poście tego tematu więc tam można je pobrać i posłuchać. Co do powrotu to wydaje mi się, że wystarczy w Mi home w ustawieniach robota wybrać odpowiedni standardowy voicepack ale tego nie sprawdzałem.
 5. Trochę bałagan jest tu na forum co do tematów o odkurzaczach ale mam nadzieję, że się nie powtórzę. Chcę się podzielić prostszym (według mnie) sposobem instalacji spolszczenia. Dzięki plikom, które niżej udostępniam, wszystko da się zrobić z poziomu telefonu bez użycia komputera. Wszystko dokładnie opisane jest w temacie na zagranicznym znanym forum: XDA W skrócie: 1. Pobieramy i instalujemy XVacuum_Firmware.apk 2. Resetujemy WiFi w odkurzaczu. 3. W telefonie wchodzimy w Ustawienia/WiFi i kliknięciem w nazwę naszego odkurzacza łączymy się z nim. 4. Uruchamiamy aplikacje XVacuum_Firmware. 5. Po udanym połączeniu z odkurzaczem wystarczy wybrać FLASH SOUND i wybrać, któryś z gotowych lektorów dostępnych TU 6. Po zakończeniu robot już mówi po polsku i wystarczy ponownie go dodać w Mihome. W instrukcji podałem gotowe paczki dźwięków. Oczywiście można je zrobić samodzielnie tworząc folder z dowolnymi plikami .wav i odpowiednim przekonwertowaniu go do formatu .pkg W tym celu trzeba pobrać program na komputer WAV2PKG z tego samego tematu na XDA (drugi post) Ważne aby paczka nie zawierała polskich liter i znaków interpunkcyjnych.
 6. taki_jeden

  MIUI 7.9.7

  U mnie na mi4 wszystko działa dobrze. Aktualizowałem bezpośrednio na wersji 7.4.13 bez żadnych "wipe" i nie było żadnych problemów. Lte działa w Orange.
 7. taki_jeden

  MIUI 7.3.2

  @zielonyBB U mnie na Mi4 również wszystko dobrze działa jak na razie. Aktualizowałem ze starej wersji jeszcze z grudnia. Większych zmian nie zauważyłem w działaniu. Tylko dioda gaśnie po naładowaniu a wcześniej świeciła na zielono co niekoniecznie jest złym rozwiązaniem. Przy okazji jeszcze od zeszłorocznych wydań zauważyłem, że po każdym restarcie telefonu ekran mocno ma przesycone kolory. Wystarczy wygasić ekran i po ponownym wybudzeniu jest już ok.
 8. Rozumiem, że przedni obiektyw jest pod wyświetlaczem? A gdzie jest głośnik do rozmów, czujnik zbliżeniowy, oświetlenia?
 9. Zrobiłem zrzut ekranu wszystkich ostatnich płatności i mam nadzieję że to wystarczy. Inaczej przy karcie walutowej się nie da. Chyba, że trzeba potwierdzenie zasilenia tej karty z konta bankowego? Maila wysłałem w poniedziałek i do tej pory nie ma żadnej zmiany w statusie ani żadnej odpowiedzi mailowej.
 10. Koniec mojego szczęścia i pierwszy raz przytrafił mi się vat. Zakup na aliexpress od goldway (Singapur post). W związku z tym mam pytanie. Jak mam przedstawić dowód wpłaty, jeśli płaciłem kartą walutową (cinkciarz)? W banku przy przelewie można to zrobić jednym kliknięciem i jest pdf. A tu po zalogowaniu na companynet.mbank.pl jest tylko lista wszystkich transakcji wypisana skrótami i tyle. Wystarczy zrzut ekranu tej listy? Jeśli coś nie tak będzie i nie będą wystarczające przesłane moje dane to odezwą się jakoś do mnie?
 11. Bez roota też możesz się tego pozbyć. Wystarczy usunąć ten sam plik/dźwięk z romu, który pobrałeś (.zip) i wgrać go jak każdą aktualizacje.
 12. @don_kamillo @grizzly Też czasem korzystam z wideorejestratora w yanosiku i ten dźwięk mnie trochę wkurzał. Na redmi 1S miałem to samo gdy korzystałem z miui. Na próbę wgrałem CM i wtedy można było wyłączyć dźwięk w ustawieniach yanosika. W miui gdy się wyłączy tę opcję to dalej pika a dodatkowo wibruje więc jeszcze gorzej. Teraz mam Mi4 i końcu dzisiaj znalazłem sposób jak pozbyć się tego nieszczęsnego dźwięku. Wystarczy usunąć VideoRecord.ogg Plik znajduje się w system/media/audio/ui (przynajmniej w Mi4).
 13. Też już mam ochotę przejść i wypróbować stary, polecany 5.11.5 Teraz do miui 8 dwie rzeczy mnie zniechęcają: 1. Potrafi bez powodu zejść kilkadziesiąt procent baterii w nocy. 2. Czasem nie dochodzą smsy i nie da się ich wysłać (myślałem, że to wina zewnętrznej aplikacji do smsów ale na tej od miui jest to samo). Przy wysyłaniu po jakimś czasie pojawia się błąd. Na oba problemy pomaga tylko i wyłącznie restart systemu. @Redmi2 Jak używasz prawie non stop telefonu (wygląda na końcowe stadium uzależnienia ) i każdej nocy ładujesz to nie dziwię się, że nie widzisz u siebie problemu z baterią. Zostawiaj telefon na noc bez ładowarki to wtedy zobaczysz jak to jest, jak któregoś pięknego poranka weźmiesz do rąk Twój ukochany Xiaomi a ten będzie wyłączony i całkiem rozładowany
 14. Kupiłem etui, które było polecane na początku tego tematu tj. x-line w wersji czarnej stąd: aliexpress Jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem ipaky i w nim okropnie telefon był pogrubiony i niewygodnie trzymało się go w ręce. X-line ma bardziej zaokrąglone boki, dzięki czemu lepiej leży w ręce i lepiej się prezentuje.
 15. A u mnie akurat problemu z restartami praktycznie nie ma. Już prawie 3 miesiące mam telefon na andku 6.0 i samoczynne restarty przez ten czas miałem może 3-4. Żadnego nie przeoczyłem bo mam pin do karty sim. Od początku używam tylko xiaomi.eu i aktualizuje średnio co 2 tygodnie. Więc to raczej nie wina xiaomi.eu
×
×
 • Create New...