Skocz do zawartości

Aktualizacje pogarszające jakość działania urządzenia. Osobista opinia.


Krzysztof krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Mój redmi note 8 pro działa coraz gorzej po każdej aktualizacji. Firma psuje specjalnie sprzęt za który zapłaciłem pieniędzmi ciężko zapracowanymi. To ostatnie Xiaomi\redmi jakie kupiłem, a jest to drugi smartfon od tego producenta( pierwszym był redmi 4x i działał świetnie dopóki firma nie zaczęła wprowadzać "poprawek"(aktualizacji). Wczoraj w trasie działanie telefonu stało się na tyle irytujące, że poprosiłem dziewczynę by użyczyła mi swojego Apple. Ta ściema publikowana w mediach, że aktualizacja poprawia wydajność, płynność działania itd to jest wprowadzanie klienta w błąd. Po aktualizacji do 12,5 wiem, że nigdy nie kupię już redmi, ani Xiaomi - nie ma mowy! Mam porównanie bo wcześniej miałem Samsunga i Sony. Wolę zapłacić więcej i wiedzieć, że mnie nie będą mnie denerwować (nie w tym stopniu bo zdarzały się i im wpadki, nawet za mojej kadencji, ale to jest nic w porównaniu z tym co wyprawia redmi). Dla mnie to brak szacunku do klienta i oszustwo. Powinno się takie praktyki kierować do sądu, robić pozwy zbiorowe i surowo karać. 

Edytowane przez Krzysztof krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzysztof krzysztof zmienił(a) tytuł na Aktualizacje pogarszające jakość działania urządzenia. Osobista opinia.
W dniu 13.08.2021 o 11:53, Krzysztof krzysztof napisał:

 Po aktualizacji do 12,5 wiem, że nigdy nie kupię już redmi, ani Xiaomi - nie ma mowy! 

Szanowny Panie, telefon a soft na niego to powiązane jakby nie było symbiozą dwie ale różne sprawy. O ile telefon działa to soft nie i to wiadomo nie od dziś. Proszę poczytać a znajdzie Pan pełno informacji iż kolejny raz aktualizacja na ten telefon nie udała się firmie Xiaomi. Nawet tutaj w działe RN8P kilka osób pisało o tym że informacja o aktualizacji pojawiała się i znikała. 

Nie od dziś wiadomo, że nie ma co porywać się na aktualizację od Xiaomi jak tylko ona się pojawi. Ostatnie dobre oprogramowanie to MIUI 7 a potem było już tylko gorzej z wydania na wydanie a ten ich bełkot o tym że wydajność, jakość, optymalizacja softu to bójdy i o tym też każdy wie. 

Może Pan wrócić do MIUI 11 i problemy ustaną albo cierpliwie lub niecierpliwie czekać na kolejną aktualizację. Mi łatwo pisać bo zaliczam się do tej grupy która po aktualizacji nie miała problemów większych jak szybszy spadek baterii. 

A co by Pan powiedział gdyby musiał Pan po skopanej aktualizacji wymieniać kartę SIM? Ja tak miałem w Redmi Note 7, nie wiem co zrobili ale nie mogłem wysyłać odbierać SMS a na innej karcie mogłem. Może to zbieg okoliczności ale tamtą aktualizację również szybko wycofali więc....nikt nie wie jakimi ścieżkami developerzy Xiaomi chodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Note8pro na Indonezji i odpukać nic nie spowolniło, mam też umidigi power 3, i tam po jednej aktualizacji bardzo ładnie poprawiono obsługę kamery, po innej czuć że bateria dłużej wytrzymuje, na wydajności nic nie przysiadło.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie to nie interesuje. Redmi\xiaomi się przyznało!? Ja mam prawo się nie znać na technikaliach, softach itd. zj***li robotę nie po raz pierwszy, to chamstwo i okradanie ludzi, a nawet nielegalna praktyka. Myślę, że jest sporo osób podzielających moje zdanie ,a klapki na oczach czasem przeszkadzają w obiektywnym spojrzeniu na sprawę. Wg mnie to jest standardowa, chamska i złodziejska praktyka. To nie jest pierwszy telefon od tej firmy i po każdej aktualizacji jest coraz gorzej. Nie bądźcie śmieszni, to celowa robota by postarzać produkt. Dla mnie sytuacja wygląda tak, że stracili klienta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klapek na oczach nie mam, nie jestem też psychofanem, nam 2 rn8pro ( Indonezja i fabryczny EU) i widzę mankamenty w fonie, np kiepski bluetooth, problemy z zasięgiem w budynkach, nam też poco X3, który dla odmiany ma problem z gubieniem internetu mimo że sygnał jak skała. I żaden z fonów po aktualizacji nie zaczął mulić, była sytuacja że po aktualizacji któryś z fonów łapał lagi, ale przywrócenie ustawień fabrycznych zlikwidował problem . Teraz przerabiam Realme 8pro, fon/system stabilny, brakuje mi opcji/ustawień z Miui, bluetooth ok, sygnał ok, internet ok, ale dla odmiany zwalony soft w aparacie, problemy z ostrością głębi, i mimo że kupa luda zgłasza ten problem to Realme jak Xiaomi ma to w rzyci.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
I jeszcze ciekawostka, Realme po ostatnim updacie zablokowało możliwość uruchomienia trybu fastboot, więc jak nawet updat będzie felerny to nie na opcji rolbacka.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to że robią z ludzi idiotów. Co tam malutkie dzieci siedzą którzy robią oprogramowanie?! Co nie miał kto telefonu włączyć i przetestować tylko milionom wrzucić zepsuty soft? Taki gigant się pomylił? Bzdura ! Owszem można się kajać na forach internetowych że zepsuliśmy że nie udało się i że przepraszamy ale wiecie ile osób o tym nie wie i nie śledzi tego bo ma to głęboko w d*pie? Śledzi takie rzeczy na pewno mniejszość, a większość myśli sobie "cholera telefon się starzeje, zwalnia, zaczyna źle działać, trzeba wymienić na nowy bo do głowy i mnie przychodzi"; że gigant właśnie ich zrobił w ch*ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...