Jump to content

Redmi Note 9 Pro EU - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.1.0.RJZMIXM - Android 11

Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 9 Pro EU (nazwa kodowa: joyeuse).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.0.1.0.RJZMIXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Puki co testuje :) ludzie piszą że są problemy z Messenger'em , niby kwadratowe dymki , jak na razie wszystko jest ok, trochę laga złapał tel po uruchomieniu , ale wszystko wróciło do normy , zobaczymy po jakimś czasie czy coś wyjdzie ;)

Dokładnie tak, przez twrp, pobierasz ROM 2.8 GB , i tel sam ci mówi że teraz przejdzie w tryb recovery i tam masz zainstalować rom, nawet podpowiada że będzie trzeba hasło wpisać jeśli jest ustawione :D ustawień mi żadnych nie zmieniło , a co do magisk to nie wiem , bo roota nie mam :), jedno co zauważyłem to inaczej pokazuje zużycie baterii , w sensie jest to rozpisane od razu po wejściu w ustawienia -> bateria :)

Zainstalowałem wczoraj wieczorem bo wyskoczyła propozycja pobrania aktualizacji. Po pobraniu smartfon zrestartował się do recovery TWRP i wystarczyło potwierdzić aktualizację i zrestartować. Pierwsze uruchomienie trwało bardzo długo. Nie zauważyłem jak na razie jakiejkolwiek nowej funkcji. Martwi mnie jednak spadek płynności animacji przy gestach. Nawet przełączanie ekranów nie jest tak płynne jak na Androidzie 10. Pewnie zrobią jakąś optymalizację. Na razie wygląda to trochę słabiej. Druga sprawa to duże spadki poziomu baterii. W rankingu zużycia energii mam: Ekran 45%, System Android 18%, Sygnał sieci 12%, Telefon w gotowości 11%. Reszta poniżej 1%. Czyli nic co by drenowało baterię jakoś ekstra a procenty spadają jak nakręcone. Rano po odłączeniu ładowarki było 100%. Po trzech godzinach mam 57%. Nie odpalałem GPS, żadnego filmu, aparatu latarki, mp3. Niby wszystko działa, ale jak nie unormuje sie sytuacja z bateria to wrócę do stocka.

eśli chodzi o spadek mocy baterii , to muszę powiedzieć że u mnie jest dużo lepiej rano miałem około 57 % ( tam mam na myśli 3:20 nad ranem ,tak do prawdy wstaje ) teraz mam 48% ( godzina prawie 10) także to się poprawiło , normalnie dzwonię , pisze , trochę FB nawet oglądałem na przerwie śniadaniowej ) co do spadku płynności , polecam zrobić delete cache i dalvic , mi to pomogło , też się długo pierwszy raz uruchamiał , myślałem że padł nawet , ale poszło ,ale za to dymki się zwaliły , wczoraj było ok , przez jakąś godzinę czy dwie po aktualizacji , dziś kwadraty i klawiatura znika, a jak się pojawi już to zasłania to co się pisze , ale tylko tam 

Cache i Dalvik czyściłem w TWRP natychmiast po zainstalowaniu aktualizacji. Nie mam FB, Twittera czy Messengera, więc nie wiem jak z tymi dymkami.

Netflix wywala błąd na starcie.

mBank i PeoPay się nie uruchamiają.

Chyba pośpieszyłem się niepotrzebnie z aktualizacją. :-(

Edited by WD40

Netflix faktycznie wywalił błąd , ale tylko raz ,potem działa normalnie z nawet po wyczyszczeniu z pamięci podręcznej , mBank mi działa prawidłowo, no może oprócz ikony odcisku palca na starcie , którego nie ma :) ale tak to działa , nest bank działa , olx , allegro z YT , mapy bez zarzutu , testujemy dalej :)

Po wyczyszczeniu danych aplikacji mBank uruchamia się, ale wywala monit, że nie może działać na tym urządzeniu i zamyka. PeoPay nie uruchamia się wcale

Edited by WD40

40 minut temu, WD40 napisał:

Nie miałem czasu i siły walczyć. Wróciłem do stocka i wszystko działa OK.

A powiedz mi , powrót do stocka równa się data wipe ? Czy dane zostają ? Podejrzewam że trzeba format zrobić :)

a i jeszcze jedno , na A10 przyciski nawigacji masz jakiego koloru ? Bo ja mam szare , ale właśnie nie pamiętam jakie były , ale wydaje mi się że białe :)

Edited by Ciutniak

Ponoć data wipe nie jest konieczne. Ale dla spokoju wyorałem do zera i zablokowałem bootloader. Dziwne jest to, że obecnie mam więcej wolnego miejsca w pamięci niz po zakupie w czerwcu ubiegłego roku. Nie używam przycisków nawigacji. Stock działa dużo płynniej. Bez zacinki przy przewijaniu ekranów. Żal mi wyłącznie dialera Xiaomi.

O dziwo u mnie nie działało VoLTE (operator play). Zamiast numeru telefonu miałem komunikat "Nieznany numer". Wróciłem na stocka tak jak @WD40. W moim odczuciu android 11 jest tragiczny, już nie wspomnę co się działo z dymkami od messengera. Czekam, aż wyjdzie jakaś naprawdę stabilna i dobra wersja która będzie naprawdę odczuwalna na baterii bo na tym mi głównie zależy. Chociaż osobiście nie czułem różnicy w xiaomi.eu z wersją androida 10, a globalnym softem.

Edited by noisxy

Ujmę to tak , bardzo dużo zależy z tego co czytałem kiedy tel był kupiony i gdzie , spytajcie dlaczego ? Ludzi piszą o samoistnym resecie , tak jak wyżej , nie działa volte , coś nie tak z czujnikiem zbliżeniowym , powiem szczerze że nie mam takich problemów , tel kupiony w styczniu w RTV euro AGD, taki spoiler :P ale nic z powyższych się nie dzieje , dodam że mam a11 ,przyznam że na początku dymki czatu wkurzały , ale jest na to bardzo łatwy sposób , albo instalacja wersji .266 i w dół,albo wyłączenie dymków :P ale jest także jeszcze jedna opcja , znalazłem gdzieś na necie wersję bodajże .310 czyli chyba najświeższa i tam wszystko działa po staremu:) ogólnie z działania 11 jestem zadowolony.

@Ciutniak VOLTE akurat jest problemem systemowym. Na globalu mi wszystko śmigało (volte, wowifi). Jedynie jaki ja odczuwam problem to słabe wibracje, ale nie będę z tego jedynego powodu reklamował telefonu, nawet nie mam zastępczego. Czujnik nie wiem, nie używam tego bo mam etui z klapką. Z messengerem mi się nie chce bawić, mimo iż niektóre osoby mówią, że mają problem z bankiem, netflixem. Czekam aż wejdzie oficjalne bubble API i jakoś te dymki będą wyglądać. Zresztą według mnie nawet xiaomi.eu na androidzie 10 dziwnie chodził.

Szczerze to tak nie za bardzo :) bateria trzyma podobnie ( dwa dni spokojnie ), może czasem przytnie, ale to takie bardziej estetyczne odczucie , zasięgu nie gubi , z wifi niema problemu , jedynie to co pisałem wcześniej , tzn np mBank przy logowaniu palcem nie ma jego  obrazka , ale to w niczym nie przeszkadza, wszytko działa po staremu. Nie jestem aż takim specem żeby zagłębiać się bardziej w opcje , ale dużej różnicy nie widzę tak na moje oko :P

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cześć ;-) jak wrócić do poprzednich wersji aplikacji systemowych które były zgodne ??
Teraz mam niby nowsze. Z polecenia z terminalu instalowałam .
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...

W przypadku Xiaomi nie widać żadnych nowych funkcji Androida 11. Brak jest rozpiski co dodano a co pominięto. Weź pod uwagę, że w tym modelu nie dostajesz czystego systemu, a to co Xiaomi skompiluje ze źródeł Google i własnych. To producent decyduje które flagi włączyć, co pominąć a co zastąpić własnymi rozwiązaniami. Nawet w przypadku aparatu foto wycięte są niektóre funkcje zastrzeżone dla wyższej serii Mi. 

Ja tego używam :) w sumie to głównie chciałem schować apke od pogody , ale nie zauważyłem żeby była to jakaś niebezpieczna aplikacja kradnąc dane czy cokolwiek innego :)

W Sumie to działa dobrze , apka od pogody schowana ( choć widgety zostały :P) z ale można za jej pomocą wyłączyć inne aplikacje , ja np mam wyłączona przeglądarkę od Xiaomi , wolę chrome :)

czesc. nie wiem czy dostane tu pomoc - prosze nie kasowac mojego posta.
Prosze o pomoc.

telefon redmi note 9 pro. najnowszy rom z xiaomi.eu.
zainsalowalam z magiska jakis modul chyba pixel3fly czy cos w tym stylu .

Telefon nie uruchomil sie - i jest napisane na ekranie - system has been destroyed.

Co robic ??
Prosze o pomoc

Edited by Kacper Skrzypek

https://androidfilehost.com/?fid=14943124697586360084

1. Ściągnij, rozpakuj recovery.img które jest w paczce
  2. Uruchom telefon w fastboot, podepnij do komputera
  3. Nie wiem, czy na komputerze masz Minimal ADB/Fastboot czy nie, na wszelki wypadek ściągnij to: https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip i rozpakuj. 
  4. Do rozpakowanego katalogu platform-tools z punktu 2. przenieś recovery.img z punktu 1.
  5. W katalogu platform-tools zrób kombinację klawiszy ctrl+shift+prawy przycisk myszy i wybierz opcję "Otwórz tutaj okno w PowerShell"image.png

6. W tym oknie wpisz po kolei następujące komendy:
    cmd
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot reboot

Trzymasz vol+ aż się uruchomi TWRP.

7. Jeśli nie idzie, to jeśli masz paczkę xiaomi.eu na komputerze, to w niej jest plik boot.img. Rozpakuj go, przenieś do katalogu z punktu 2. i w oknie Powershella z punktu 6. wpisz:

fastboot flash boot boot.img
    fastboot reboot

Wtedy system powinien się odpalić (bo nie będzie już w tym obrazie Magiska).
    W razie w mogę pomóc zdalnie, jeśli trzeba..

Edited by Kacper Skrzypek