Jump to content

WD40

Użytkownicy
 • Posts

  464
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

WD40 last won the day on February 11

WD40 had the most liked content!

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 6 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

WD40's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare

Recent Badges

44

Reputation

 1. @tomekcz992 Najlepszym znanym mi narzędziem do backupu jest "Titanium backup" ale w wersji komercyjnej i z rootem na telefonie. Czyli w obecnej sytuacji raczej go nie użyjesz. Systemowy backup Xiaomi i Google nie zapisują ustawień i haseł. Jak dla mnie to funkcje placebo. Hasła najlepiej trzymać w jakimś repozytorium typu: 1Password, Enpass, SafeInCloud czy czymś podobnym. Dzięki temu masz pęk kluczy haseł na kompie i smartfonie zawsze aktualny i zsynchronizowany.
 2. MIUI Polska 12.0.4 z Androidem 11 nie ma jeszcze wersji stabilnej? 28 lipca taka wersja została opublikowana. Czy może chodzi i MIUI Polska 12.5.1 Stable? Jeśli to drugie, to odpowiedź powinna być w innym wątku.
 3. Żaden! Albo będziesz miał nagrywanie w dialerze Xiaomi (Xiaomi EU lub stock ROM Indonesia), albo dialer Google. No chyba, że zrezygnujesz z MIUI i zainstalujesz innego Custom ROM.
 4. Używasz Google Pay czy jakiejś aplikacji bankowej do tego?
 5. Mam podobne wrażenie, że te aktualizacje nie dodają i nie naprawiają niczego, a psują wiele. Najbardziej byłem zadowolony z pracy na MIUI 12.04 z Androidem 10. Następny telefon będzie od OnePlus lub Realme.
 6. Jak się ma odblokowany BL to downgrade można zrobić bez problemu. Tylko nie wiem jak się zabezpieczyć przed aktualizacją systemu. U mnie drenowanie baterii pojawiło się z Androidem 11. Wcześniej było bardzo OK. 2 dni bez ładowania to była norma a 3 dni też nie były niczym niezwykłym. Obecnie codziennie ładuję bo wieczorem mam około 20%. Jakby co kolekcja ROM-ów do naszego Redmi Note 9 Pro jest pod linkiem: https://forum.xda-developers.com/t/miui-updates-tracker-redmi-note-9-pro-joyeuse.4266961/
 7. @GotkaEGorzej niestety. Reset do ustawień fabrycznych nie pomaga. Zastanawiam się jednak, czy u mnie to nie jest wynik degradacji baterii. Telefon mam od czerwca 2020 i to jest Redmi, czyli nie ma co liczyć na dobre podzespoły jak we flagowcach.
 8. Od kilku dni smartfon restartuje losowo co kilka, kilkanaście godzin. GPS wyłączony, Internet zazwyczaj na WiFi czasem na LTE. Restartuje się zarówno jak się coś robi (np. przegląda TikToka) oraz gdy telefon leży uśpiony dłuższy czas. W pewnym momencie pojawia się ekran bootowania. Do aktualizacji MIUI 12.5 tego problemu nie było. Jeśli problem nie ustąpi, to zrobię downgrade a jeśli i to nie pomoże, to wyślę do serwisu.
 9. Final Stable MIUI 12.5.1 https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/joyeuse/stable/V12.5.1.0.RJZEUXM/
 10. U mnie pobrało wersję EU. W ustawieniach aktualizacji musisz mieć włączone pobieranie wczesnych wersji, bo to co jest obecnie dostępne to moim zdaniem ciągle nie jest finalna wersja. Gdyby był final, to pewnie by to ogłosili. Na razie jest stable beta dla EU i Rosji.
 11. Bo to nie automat! Jak zmienisz region, to rób to przy wyłączonych danych komórkowych i zrestartuj fona. Czasem aktualizacja pojawi się natychmiast a czasem po kilkunastu godzinach. Ogólnie nie zauważyłem w tym MIUI 12.5.1 nic nowego, więc nie ma się też co do tego palić.
 12. @GotkaE Na pewno przywróciłeś ustawienia fabryczne po aktualizacji, użyłeś kodów do włączenia VoLTE i VoWiFi i zrestartowałeś fona? Próbowałeś na jakiejś innej karcie SIM?
 13. @hunter45pl Dzięki za info! Tak jak się spodziewałem aktualizacja placebo. Uzupełnienie: Na regionie "Szwajcaria" pojawiła się normalnie aktualizacja MIUI 12.0.5.1. Nie dostrzegam różnic ani nie znalazłem żadnej nowej funkcji.
 14. @Direct przesiadłem się z RN9P na RN6P i jestem zadowolony. Mam Xiaomi EU, Androida 10, GPS śmiga błyskawicznie i dokładnie, Galileo działa, VoLTE i VoWiFi także. Wszystko gra jak należy i pewnie posłuży mi ten smartfon jeszcze trochę zanim zmienię na Realme czy OnePlus. Jak sam zauważyłeś od pewnego momentu aktualizacje Xiaomi obniżają komfort użytkowania i ograniczają funkcjonalności smartfonów. Dlatego trzeba szukać producentów z lepszym podejściem do obecnych użytkowników.
×
×
 • Create New...