Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 10 / 10 Pro - Jak zainstalować Xiaomi.eu / MiuiPolska.pl?


OliwierGL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szybki tutek jak wgrać Xiaomi.eu / MiuiPolska.pl na Mi 10 / Pro

UWAGA! Jeżeli instalujemy MIUI w wersji z Androidem 11, jako blokadę musimy ustawić wzór zamiast pin'u lub hasła. Inaczej TWRP nie będzie w stanie odszyfrować pamięci telefonu.

1. Odblokuj bootloader (podstawa, bez tego ani rusz. Poradnik)
2. Pobierz najnowszy ROM i przenieś go na pamięć telefonu. (MiuiPolska Download)
3. Pobierz najnowszy TWRP (MiuiPolska Download)
4. Uruchom ponownie telefon w trybie FastBoot (poprzez ADB albo Przycisk głośności w dół + Zasilania)
5. Zainstaluj Minimal ADB & Fastboot
6. Podłącz telefon do komputera poprzez kabel USB
7. Przenieś TWRP do folderu do którego zainstalowałeś/aś Minimal ADB & Fastboot i zmień jego nazwę na "twrp.img".
8. Uruchom cmd (Wiersz poleceń) w folderze do którego zainstalowałeś/aś Minimal ADB & Fastboot
9. Instalujemy recovery TWRP używając komendy "fastboot flash recovery twrp.img"
10. Uruchamiamy TWRP używając komendy "fastboot boot twrp.img"

11. W TWRP instalujemy rom (Klikamy Install, po czym wybieramy wcześniej przeniesiony do pamięci telefonu plik .zip)
12. Po ponownym uruchomieniu telefonu system będzie zainstalowany.

UWAGA: Jeżeli po zflashowaniu systemu telefon wpada w bootloop, uruchom Recovery (Przycisk głośności w górę + Zasilania) i Wyczyść dane (Wipe / Wipe data).
Po wyczyszczeniu danych telefon powinien się poprawnie uruchomić.

Edytowane przez OliwierGL
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

Mam sześć pytań dotyczących tego poradnika:

1. Czy trzeba koniecznie ustawić wzór zamiast pinu bądź hasła jako blokadę przed aktualizacją  romu z A10 na A11, czy można dla bezpieczeństwa całkowicie pozbyć się jakichkolwiek blokad?

2. Rozumiem, że jak ktoś ma w telefonie ostatnią wersję rozwojową na A10 to aktualizuje do najnowszej wersji rozwojowej na A11 i analogicznie ze stabilnej A10 na stabilną A11?

3. Czy oby nie trzeba przypadkiem pobrany najnowszy rom na A11 przenieść na np. pena i zainstalować w TWRP przez USB-OTG (zmiana kernela) żeby nie uwalić telefonu?

4. Czy po takiej aktualizacji romu z A10 do A11 nie " zniknie" TWRP i telefon po restarcie z TWRP  do systemu normalnie odpali?

5. Czy przed instalacją nowego roku w TWRP zaznaczamy "ptaszka" żeby po instalacji telefon automatycznie zrestartował do systemu czy nie?

6. Mam rozumieć że przy następnej aktualizacji romu do najnowszej wersji (z A11 do A11) trzeba koniecznie instalować przez USB- OTG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdrianJarocin napisał:

Mam sześć pytań dotyczących tego poradnika:

1. Trzeba koniecznie ustawić wzó zamiast pinu bądź hasła.
2. Tak
3. Tutaj mnie zagiąłeś ponieważ nie mam pojęcia :) , muszę popatrzeć.
4. Jeżeli aktualizujesz rom MiuiPolska (rozwojowy) to nie powinno zniknąć TWRP.
5. Jak chcesz :) Nie ma to wpływu na proces instalacji.
6. Czytaj pkt. 3

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OliwierGL napisał:

1. Trzeba koniecznie ustawić wzó zamiast pinu bądź hasła.
2. Tak
3. Tutaj mnie zagiąłeś ponieważ nie mam pojęcia :) , muszę popatrzeć.
4. Jeżeli aktualizujesz rom MiuiPolska (rozwojowy) to nie powinno zniknąć TWRP.
5. Jak chcesz :) Nie ma to wpływu na proces instalacji.
6. Czytaj pkt. 3

3. Z tego co czytałem to po zainstalowaniu nowego romu na A11 "znika" całkowicie recovery TWRP i nie można odpalić telefonu (bootlop), ani wejść w TWRP którego " już nie ma".

4. A jak stabilny MiuiPolska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, spokojnie. 

Przechodziłem z 20.6.18 w "normalnym" TWRP na 20.11.18.

W 20.11.18 jest już "nowe" TWRP, gdzie ROM wgrywa się poprzez kabel OTG, bo nie działa deszyfrowanie.

Teraz mam 20.12.2 i "nowe" TWRP jest normalnie w paczce z ROMem, nie trzeba go dogrywać. Jedyna uciążliwość, to konieczność aktualizacji po kablu OTG.

 

Nie wiem, jak w przypadku świeżych instalacji, u mnie zwykłe aktualizacje szły bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, don_kamillo napisał:

Nie no, spokojnie. 

Przechodziłem z 20.6.18 w "normalnym" TWRP na 20.11.18.

W 20.11.18 jest już "nowe" TWRP, gdzie ROM wgrywa się poprzez kabel OTG, bo nie działa deszyfrowanie.

Teraz mam 20.12.2 i "nowe" TWRP jest normalnie w paczce z ROMem, nie trzeba go dogrywać. Jedyna uciążliwość, to konieczność aktualizacji po kablu OTG.

 

Nie wiem, jak w przypadku świeżych instalacji, u mnie zwykłe aktualizacje szły bez problemu.

Czyli mam rozumieć że po aktualizacji romu z A10 na najnowszy z A11 razem z nim wgrywa się nowe TWRP i nie trzeba go "ręcznie" dogrywać? I normalnie po naciśnięciu kombinacji przycisków telefon wchodzi w to nowe TWRP żeby można było później w nim przez USB-OTG zainstalować następną aktualizację romu albo Magiska?  Mam Mi 10pro z ostatnim stabilnym romem na A10 (V12.0.4.0.QJACNXM) i TWRP-3.4.2B-0623 i chce  przejść na najnowszy stabilny na A11 (V12.2.1.0.RJACNXM) nie " uwalając" telefonu.

Edytowane przez AdrianJarocin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mój wzrok i umysł zupełnie zignorował zdanie dotyczące blokady, podświadomie uznałem to jako jakiś nagłówek i zacząłem przechodzić poradnik od pierwszego punktu.

Mam wrażenie że informacja o blokadzie powinna być w punkcie 2 gdyż odblokowanie bootloadera kasuje system i jak rozumiem w tym miejscu został on bez blokady, a mi nie chciało się konfigurować systemu żeby zaraz go skasować.

U mnie w punkcie 10 nie włączał się TWRP na telefonie, trzeba było go uruchomić ręcznie (vol up + power).

Ostatecznie wgrałem przez TWRP globala, skonfigurowałem blokadę i potem już według instrukcji poszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie żadna filozofia zainstalować xiaomieu, tylko napisz czy instalujesz z Global czy z innej wersji xiaomieu?

Wszystko zależy od tego kto, co i z czego (jakiej wersji) instaluje. Podstawa to format data  i ponowny restart do recovery przed instalacją docelowego systemu (instalacja po raz pierwszy xiaomieu, lub przejście z stabilnej do tygodniowej )

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój recocery chyba widzi pliki w pamięci telefonu tak jak mi10. To przenieś plik z systemem na pamięć telefonu, w recocery zrób wolę cache i dalvik i zainstaluj rom. Nie wiem jak zachowuje się ta wersja softu, ale na mi10 ostatnia wersja ponoć usuwa wszelkie recocery i z tym jest problem. Dlatego odpalenie recocery daje tryb fastboot. Ogólnie stabilnych wersji xiaomieu nie używałem bo więcej z nimi problemu niż z wersją tygodniową. Jak uruchomić się system nie restartuj do recocery bo mogą być kwiatki. Bezpieczniej jest wyłączyć telefon, uruchomić w trybie fastboot i z poziomu adb wgrać najnowszy recocery z obsługą otg. Jeśli to recocery zadziała to potem w razie potrzeby uruchamiać recocery z poziomu wyłączonego telefonu. Czyli power i vol minus. 

 

Tak jak pisałem, niektórzy twierdzą, że na mi10 ostatnia xiaomieu stabilną usuwa wszelkie recocery, i tutaj jest największy problem. Nie wieś co się wydarzy. Sądzę że mi10pro ma ten sam soft z lekką zmianą. 

Jak wywali recocery to można próbować zbootować recocery z adb ale tylko uruchamiając fastboot z poziomu wyłączonego telefonu. 

Próbuj. Jak się nie uda to miflash. Wcześniej zrób kopię systemu, danych i aplikacji w chmurze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wgraniu softu ze starego recovery restartuje telefon do systemu i powinien się uruchomić nowy rom na A11. Rozumiem że dla bezpieczeństwa nie ma nawet co sprawdzać czy stare TWRP zostało nawet przez wejście w nie z wyłączonego telefonu kombinacją klawiszy ( bo może wpaść w bootlopa) tylko od razu wyłączyć telefon, wejść do fastboota i zainstalować nowe TWRP pod A11 komendą: fastboot flash recovery twrp.img (czy może tak jak pisze w poradniku Acid: fastboot.exe -w a potem fastboot.exe flash recovery twrp.img?). No i teoretycznie w telefonie zostaje nowy rom i nowe TWRP do którego można wejść tylko kombinacją klawiszy po wcześniejszym wyłączeniu telefonu i dzięki któremu będzie można wgrać następny rom ale już tylko przez USB- OTG. Mam do Ciebie dwa pytania: 1.Czy muszę mieć koniecznie w telefonie przed tą operacją ustawione jakąkolwiek blokadę (pin, wzór, hasło)? 2. A co jak nowe TWRP się nie "wgra" i po próbie wejścia do niego kombinacją klawiszy z wyłączonego telefonu wpadnie on w bootlopa? Zostaje tylko miflasch? Mam co prawda odblokowany bootloader ale fon jest z chińskiej dystrybucji bez B20 i nie mogę w nim zablokować zpowrotem bootloaderem po mifleschu bo go "uwale", chyba że wgram chińskiego "global" i znowu będę czekał tydzień na odblokowanie

Edytowane przez AdrianJarocin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fastbot.exe-w   będzie próbowało zrobić format data i prawdopodobnie zrobi. jak uruchomisz fastboot to od razu polecenie astboot.exe flash recovery twrp.img    (za miast twrp.img wpisz nazwę pliku swojego recovery, chyba że taka sama).

Na forum xiaomi.eu pisali że z poziomu wyłączonego telefonu najbezpieczniej uruchamiać recovery bo jest nikła szansa na złapanie bootlopa fastboot.

Jak już wgrasz nowe recovery i potem uruchomisz telefon od razu do recovery i ono rzeczywiście będzie zainstalowane, to śmiało możesz uruchamiać potem z poziomu telefonu. Ale w sumie będzie przydatne tylko do instalacji romu i magisk, ze względu na OTG.

1. Nowe recovery póki co ie deszyfruje pamięci więc póki co nie potrzebujesz. 

2. Spróbujesz zgotować recovery przez komendę fastboot boot twrp.img  (czasami trawa to do 10 min) u mnie bootuje się w niecałą minutę. I może zadziała.

Jak nie zadziała, to miflash i instalujesz global. W miflash na samym dole przed instalacją zaznacz CLEAN ALL, wtedy tylko wgra ROM bez blokowania recovery.

 

PS, jak nie potrzebujesz dual sim, to może rozważ zainstalowanie androida 11 w wersji global EEA, jest wile funkcji z wersji chińskiej oprócz aplikacji xiaomi, dialer, kontakty, wiadomości, kalendarz. Na mi10 działa OK, jest klonowanie i Ok google. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli najbezpieczniej przed całą operacją wyłączyć wszelkie blokady.

2. Do botowania recovery przez fastboot muszę podpiąć fona do kompa (z czy, czy bez debugowania usb?) i załóżmy że się nowe twrp odpali. Ale w telefonie mamy tylko 1 usbc - czyli rozumiem, że jak twrp się "odpali" to odłączam fona od kompa, podłączam pena pod usbc i instaluję rom?

Widzisz: ja telefon potrzebuję do pracy. Dla mnie niezbędne są trzy rzeczy - klonowanie aplikacji, nagrywanie rozmów i płatności. Dlatego jestem użytkownikiem telefonów Xiaomi począwszy do mi5. Na początku nie było żadnych problemów, można było jechać na globalu. Potem zaczęły sie problemy z  płatnościami więc trzeba było przejść na xiaomi.eu, odblokować bootloadera i jechać na magisku. Ostatnio wpieprzyli aplikacje googlowe do romów globalnych i pozbawili telefonu nagrywania rozmów. Gdybym był jasnowidzem to zamiast Mi10Pro (zawsze kupowałem w wersji China ze względu na cenę bo dla mnie brak b20 nie był nigdy żadnym problemem) kupiłbym MI10 w wersji global i przeszedł na global indonezja. Ale kto wiedział? Takich jaj jak z mi10/pro jeszcze nigdy nie było. Chyba że w końcu ktoś stworzy tak jak to zwykle bywało "NORMALNE RECOVERY).

PS. Rozumiem że format data wyczyści mi fona do zera więc przed całą operacją muszę wszystko skopiować. Miałem nadzieję, że jak zwykle "aktualizacja do nowszej wersji romu" oszczędzi mi tego.

Edytowane przez AdrianJarocin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Wzór blokady telefonu jest wzorem do odszyfrowania partycji w recovery. Blokada jest potrzebna jeśli recovery jest zdolne odszyfrować partycję.

2 Bootujesz do recovery z poziomu ADB, tak jakbyś wgrywał recovery przez fastboot, tylko inna komenda. Debugowanie USB do takich operacji było zalecane chyba od Androida 4, jak nie wcześniej. Jak zbootujesz do recovery to odpinasz usb i podpinasz otg. 

Teraz jest lekko odwrotnie, Global są dość stabilne, klonowanie i płatności działają bez problemu. Chyba, że ktos płaci przez google pay to na odblokowanym BL sa problemy ale jak to w każdym telefonie z odblokowanym BL.

 

Ja na globalu do nagrywania rozmów zainstalowałem ACR i nagrywa bez problemu.  Co do aplikacji od google to winna temu jest UE, która narzuciła takie przepisy.

Na mi10pro tez możesz wgrać dom Indie, Indonezja itp. 

Format data formatuje partycję z danymi (tak jak format c,d dla Windowsa) jest najlepszą opcją by pozbyć szyfrowania z oficjalnych romów by móc wgrać custom.

 

Kopię najlepiej zrobić w chmurze xiaomi jak masz konto, bo potem samo wszystko ładnie przywraca (oprócz osobistych plików i dokumentów, muzyki itp) w zależności co tam ustawisz.

Możesz tez zrobić kopię w telefonie (ustawienia/o telefonie? /kopia i przywracanie) tam wybierasz sobie kopie na np. telefon i zaznaczasz co ma być zachowane w kopii. Po skończeniu backupu masz go w telefonie w katalogu MIUI. Przywracasz podobnie. A katalog MIUI skopiujesz sobie na kompa, do tego zdjęcia i dokumenty i coś tam jeszcze. 

 

PS Najprościej wgrać ostatnią lub przedostatnią wersję rozwojową (jak masz stabilną to wymagany jest format data), tam nie ma problemu z recovery, jest zawarty w paczce zip i samo się zainstaluje.  Nowe recovery będzie już na OTG. 

 

 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi10Pro nie ma romu Indonezji a rom Indie ma aplikacje Googla i nie ma nagrywania rozmów choć ma 2 SIM a indonezja nie.

Ps. Z tego co piszesz to może najlepszym dla mnie rozwiązaniem jak i tak muszę szczyścić fona byłoby:

1. Zainstalować ostatni rozwojowy xiaomi.eu na A10

2. Zaktualizować do ostatniego rozwojowego xiaomi. eu na A11 (wtedy jestem pewny że nowe TWRP mi się na pewno wgra z romem)

3. Przejść z rozwojowego xiaomi.eu na najnowsze stabilne xiaomi.eu instalując je w nowym twrp przez USB- OTG.???

4. Pytanie brzmi tylko czy po operacji nr 3 nowe TWRP znów nie " wyparuje"?

Jeżeli piszesz że ostatni xiaomi.eu stabilny nie jest stabilny to mam nadzieję że kolejny będzie - chyba w ciągu następnego miesiąca wypuszczą w końcu stabilny global czy Eea a nie betę.

A tak na marginesie to wiesz może coś na temat jakichkolwiek problemów z magiskiem na A11 (nie chodzi mi o MCDonalda tylko o google Pay i aplikacje bankowe), czy wszystko po staremu?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo pytań, ja się gubię i ty się zgubisz.

Jak masz ostatni stabilny xiomieu na A10, to bez format data możesz przejść jedynie na stabilny xiomieu A11 (chociaż kolejna wersja androida która jest aktualizacją starszej wersji nie będzie działać tak stabilnie jak czysta instalka). Ale powtarzam, Każda następna stabilna wersja chińskiego miui była coraz gorsza. Z ostatniej wersji ludzie powracali na przedostatnią lub jedną z pierwszych. 

ad3 nie możesz przejść z rozwojowego eu na stabilne bo wyżej pisałeś że masz stabilną wersje EU. 

ad4 tego nie wiem, nie wiem jak są kompilowane stabilne wersje, ale jak pisałem parę postów wyżej, ponoć ostatnia stabilna eu wywala wszelkie recovery. Jest szansa je ponownie zainstalować i to już pisałem wyżej.

Dla mnie global był zawsze stabilny. Ale ja jak zmieniam romy to instaluje na czysto.

 

Co do magisk, nie miałem z nim problemów na A11. Ja używam IKO i działa bez problemu. Co do google pay, to samo google dąży do tego by już sam odblokowany BL powodował problemy z używaniem ich aplikacji. 

Pamiętaj, że zarówno A11, magisk pod A11 to świeża sprawa, dopiero się rozwija, jeszcze troche czasu minie zanim wszystko razem dopracują. 

Na działające recovery pod nasze telefony tez musimy poczekać. 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad3. Mając na myśli "przejście" z rozwojowego na stabilny myślałem o zrobieniu w nowym twrp format data i zainstalowaniu stabilnego na czysty fon. Pisałeś przecież wcześniej że po wgraniu rozwojowego razem z nim wgrywa się nowe TWRP i nie ma takiej opcji żeby wyparowało a po wgraniu stabilnego wyparowuje.

Bardzo ci dziękuję za wszelkie wskazówki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...