Jump to content

Radzu

Użytkownicy
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI6

Radzu's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Termux zadziałał z props, coś tam po przełączałem ale chyba nie to co powinienem bo dalej nie działa. Zawsze czyszczę przez "Wyczyść wszystkie dane" dla wszystkich aplikacji google oraz tych aplikacji z którymi mam problem. Pomimo że robię "Wyczyść wszystkie dane" to karty z gpay nie znikają i nie musze ich dodawać. Po włączeniu gpay nad dodana kartą zaczyna się zmieniać ikonka by zakończyć się przekreślonym znakiem NFC i tekstem Nieskonfigurowane. Nie pomaga też opcja "Przywróć działanie NFC" w opcjach sieci. Jeśli chodzi o ukrycie roota to zastanawiam się czy może chodzić o wykrywanie Magiska przez aplikacje, próbowałem go ukryć pod inną nazwą ale wyskakuje mi niepowodzenie, wiem że ma w tym celu być włączone "Debugowanie USB" ale nic nie pomaga. Po tej procedurze też wyłączyłem Debugowanie USB bo z tego co pamiętam ta opcja też coś blokuje. Kurde, zachciało mi się nowego androida :/
 2. Wywaliłem dziś wszystkie moduły, załadowałem ten SafetyNet Fix, wyczyściłem wszystkie dane z wszystkich usług googla, zrobiłem reset i SafetyNet przeszedł ale nadal nie działają płatności zbliżeniowe. Domyślam się że chodzi o te opcje z props, zainstaluję inny terminal i zobaczę. Wywalenie modułów nie pomogło na nie działające ukrywanie roota, LG Thinq się do tego przywalił i nie mam możliwości sterownia temperaturę z telefonu a była to całkiem fajna opcja (oczywiście czyściłem dane aplikacji).
 3. Wiem że temat był poruszany już wielokrotnie ale żadna z porad mi nie pomogła albo tematy zostały pozamykane (nie rozumiem idei zamykania tematów które się non stop powtarzają). Mam MI10 z polskiej dystrybucji z MIUI 12.5 by xiaomi.eu 21.1.13. Mam zainstalowanego najnowszego Magiska (21.4 z managerem 8.0.7) aplikacje które się czepiały o roota pozaznaczałem w hide i mimo to aplikacje wywalają ten sam komunikat. Mam wrażenie że funkcja hide w ogóle nie działa. Mi Home - wywala komunikat ale działa LG Thinq - wykrywa root i się wyłącza Jeszcze jakaś aplikacja wywalała komunikat ale nie umiem jej znaleźć, aplikacji bankowych na razie nie instalowałem. SafetyNet miałem tak jak by ogarnięty modułami do magiska (nie pamiętam jakie bo testowałem kilka metod i zostało z tego mnóstwo modułów), testy przechodziły ale nie dało się płacić zbliżeniowo. Dziś zobaczyłem jak zwykle przedwcześnie zamknięty temat na temat SafetyNet'a i spróbowałem wywalić wszystkie moduły i zainstalować tylko ten SafetyNet Fix 1.0.2 I w sumie ostatecznie wylądowałem w tym samym momencie, SafetyNet przechodzi, gpay niby działa ale przy karcie wyskakuje że "Nieskonfigurowane" i płatności nie działają. Podejrzewam że chodzi o ten cały props (zainstalowany moduł MagiskHide Props Config) który nigdzie nie jest rozsądnie opisany, niestety jak przez terminal wklepię su i potem props to wyskakuje coś takiego i się cały odświeża i nie przyjmuje komend. Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać ? Już jestem wnerwiony na zakup tego Mi10 bo 2 miesiące siedzę na 2 telefonach bo nie umiem się w pełni przesiąść.
 4. Ok, mój wzrok i umysł zupełnie zignorował zdanie dotyczące blokady, podświadomie uznałem to jako jakiś nagłówek i zacząłem przechodzić poradnik od pierwszego punktu. Mam wrażenie że informacja o blokadzie powinna być w punkcie 2 gdyż odblokowanie bootloadera kasuje system i jak rozumiem w tym miejscu został on bez blokady, a mi nie chciało się konfigurować systemu żeby zaraz go skasować. U mnie w punkcie 10 nie włączał się TWRP na telefonie, trzeba było go uruchomić ręcznie (vol up + power). Ostatecznie wgrałem przez TWRP globala, skonfigurowałem blokadę i potem już według instrukcji poszło.
 5. Radzu

  MIUI 9.6.5

  Dla mnie to najgorsza aktualizacja od jakiegoś czasu. Tel MI6 Bateria znika w oczach a sam telefon się grzeje (46% zużycia pokazuje jako Android System). Przestał działać czytnik jako przycisk home (czy sam czytnik działa to nie wiem bo nie korzystam). Przestało wybudzanie podwójnym tapnięciem, wyłączałem i włączałem już tą funkcję i dalej nie działa.
×
×
 • Create New...