Skocz do zawartości

Ochrona ekranu - co wybrać, czego używacie?


mini21

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o zagięcia ekranu to wyciągasz powietrza na boki, jak się podnosi to trzeba co jakiś czas dogniatać, potem trzyma jak wściekłe.

 Podnosiłem paznokciem i łapałem brzegi palcami. Jest to sztywna folia więc wymaga czasu i poświęcenia, nie układa się od razu jak hydrożel.

Tak się klei bez bąbelków 

https://www.youtube.com/watch?v=WPOsARXJIiw

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na Mi9TPro taką folię jak w tej aukcji na Ali. Były dwie. Od roku mam przyklejoną jedną i trzyma że hej. Nic nigdzie nie odchodzi. Żadnych bąbli czy odklejeń na krawędziach nie ma. Jest dobrze dopasowana i wszystkie czujniki pracują elegancko łącznie z paluchem. Poza tym tanio.

https://pl.aliexpress.com/item/33044452644.html?spm=2114.13010708.0.0.3a995c0fmYUnFj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kończąc z mojej strony temat konkretnie tego produktu (inna folia tego może być inaczej docięta): 

polymer nano, hybrydowe szkło, flexible glass, jakby to nie nazwał, po porostu grubsza folia:

https://allegro.pl/oferta/ochrona-na-caly-ekran-do-xiaomi-mi-10-9687026608

do etui z oryginalnego zestawu jest ciut za duża, za szeroka i za długa :(

Niestety etui z którejś strony będzie podważało folię. U mnie jest to z lewej na dole, pasek o szerokości ~5mm i na długości ~6cm jest nieprzyklejony, odchodzi. To samo na górze ale tam jest kawałeczek ~1mm w górnym rogu odchodzi.

Żeby nie było niejasności, prawą stronę mam przyklejoną idealnie szpara pomiędzy folią, a ekranem jest ledwo widoczna. Na dole tak samo. Więc folia musiałaby być naprawdę węższa i krótsza.

Bez etui, po doklejeniu faktycznie się trzyma. Palec na początku ślizgał się bardzo dobrze, nawet byłem zdziwiony. Po kilku dniach już jest wyraźniej bardziej tępy poślizg.

Wg nie przykleja się ją bardzo ciężko. Może ja dostałem egz. bez listków jak filmiku z aukcji:

http://ae-cn.alicdn.com/e3XI13oBY9HoCzDWAJy/Q3Xj1BZn7WnfF7IpNoG__ld.mp4

W linku do YT od kolegi @Bartos też nie ma listków, ale zapewniam was, że folia w palcach się uginała co utrudnia dokładne ułożenie na ekranie. Moja była lekko wygięta w falkę wzdłuż, co spowodowało, że po przyłożeniu środek mocno się przysysał/przyklejał do ekranu. Przyklejałem szkła i różne folie ale tą wg mnie przykleja się bardzo ciężko.

Mam jeszcze 1 egz. więc za jakiś czas spróbuję ponownie powalczyć, może ta folia była trefna, tzn bez listków i wygięta za mocno na środku.

Wniosek:

do etui z zestawu - nie polecam.

bez etui, ew z innym z lekko mniejszymi rantami - może być ok, ale ciężka w zakładaniu.

trzeba poszukać czegoś innego.

Zapomniałem napisać:

czytnik działa bardzo dobrze,

faktycznie na wygaszonym ekranie widać pionowe pasy

Edytowane przez rob_ert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartos

jakby to ..., szału nie ma, ale u mnie jest gorzej bo etui podważa z jednej strony. Widzę na górnej fotce, że Ty masz raczej płytsze.

@brawo

Ty masz szkło, przynajmniej tak jest w opisie. Pewnie jest klejone na całej powierzchni i dlatego dobrze trzyma. Muszę poszukać czegoś takiego na aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jednak szkło to jest szkło, wczoraj przyklejałem synowi na Huawei P20 Pro. Ale to jest zaleta płaskiego ekranu.

Wieczorem wypróbuję:

https://allegro.pl/oferta/hydrogel-folia-na-ekran-xiaomi-mi-10-mi-10-pro-10215575584?

ew jeżeli będzie nieciekawe to może 2gi raz podejdę do wynalazku polecanego przez kolegę @Bar.Tek, mam ją cały czas na ekranie, faktycznie się nie niszczy, nie rysuje się jak oryginalna folia, ale jest lekko za duża do oryginalnego etui i u mnie z lewej strony odchodzi:

https://allegro.pl/oferta/ochrona-na-caly-ekran-do-xiaomi-mi-10-9687026608?

--

przykleiłem właśnie hydrożel (to taka folia):

https://allegro.pl/oferta/hydrogel-folia-na-ekran-xiaomi-mi-10-mi-10-pro-10215575584?

przyłożyłem przed naklejeniem i szczerze sądziłem, że będzie za duże, szczególnie na długość wydawało mi się, że wchodzi na ramkę, i że nie dam rady przykleić. A tu udało się, spasowali normalnie co do milimetra.

Przyklejać trzeba wg mnie bez etui na tel.

Przykleja się bardzo łatwo, bo jest jest pasek klejący na środku i można bardzo łatwo ustawić. Bez problemu za pierwszym razem weszło idealnie, a można odklejać jeżeli komuś się nie uda.

Potem odklejamy dolną, krótszą folię, wypychamy pęcherze. Następnie górną dłuższą i też wypichamy pęcherze. Mocno dociskamy na zaokrąglonych brzegach. Ściągamy delikatnie górną folię i zalecają żeby nie wsadzać do etui przez pond 20min, tak też zrobiłem. Byłem pewny, że po włożeniu do etui będzie zonk, i był ale mały kawałeczek w rogu mi podważyło, docisnąłem i po problemie, nie ma śladu.

Dla przypomnienia mam oryginalne etui z zestawu.

Cały efekt po przyklejeniu - nie miałem nigdy tylu bąbli. W dolnej części pomimo dokładnego wyczyszczenia są, w górnej brak. Może tak mi się trafiło. Zobaczymy czy zniknął ;)

Hydrożel to taka dosyć miękka folia. Czuć to wyraźnie. Palec dosyć dobrze się ślizga, ale nie ma porównania do szkła.

Ponoszę trochę, zobaczę czy nie odłazi, jak się rysuje. Wydaje mi się, że ten polymer jest grubszy i mocniejszy, no i muszę powiedzieć, że się nie rysował. Zobaczymy jak ten hydorgel.

PS.

może ktoś znalazł jakieś dobre i pasujące szkło do Mi 10 Pro?

--

Bąble zniknęły, została mała kreska w miejscu połączenia węższego paska z szerszym. Nie razi mocno, ledwo ją widać.

Rozmiar jest naprawdę dopasowany tip top, ma maxa, nie do wiary, że udało mi się to wpasować. Nawet dodam, że łatwo się przykleja.

Szkło to to nie jest, obsługa palcem też bardziej tępa.

Ale jak na razie polecam.

Nakleję jeszcze na tel. żony może lepiej wyjdzie - chodzi o tą kreskę.

Edytowane przez rob_ert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przetestowałem już kilka szkieł i folii i nadal szukam takiej jak była przyklejona fabrycznie. Niestety fabryczna się zużyła no i wtedy się zaczęło... ;D Na początek kupiłem jakieś szkło no name UV z aliexpress. Porażka źle przykleiłem albo tego kleju za mało było, zresztą przeszkadzało w użytkowaniu za grube na zagięciach. Wyrzuciłem. OK następne kupiłem Mocolo UV Glass i kolejna porażka kleju niby było w sam raz, nawet dobrze ustawiłem, przykładam UV i jak klej złapał to ze wszystkich stron zaczął wyciekać ten jeszcze nie utwardzony i mało brakowało bym sobie skleił głośnik, trochę podciekło w okolicę tacki sim... szkoda gadać nigdy więcej szkła UV. Stwierdziłem że po kilku latach wrócę do folii. Na pierwszy ogień polecane gdzieś Polski Banan. Kupiłem folię ochronną BananEdge i ładnie przycięta, łatwo się naklejało, żadnych bąbli no wyszło bardzo dobrze... dopóki nie uruchomiłem telefonu. Wyglądało to trochę tak jakby słońce odbijało się od śniegu takie załamywanie światła, refleksy no dyskwalifikacja. Nie wiedziałem że folia może tak zepsuć obraz. Kolejna próba to 3mk ARC SE i w sumie mogę ją polecić dobrze się przykleja, dobre dopasowanie, kolory OK. Minusem dla mnie jest to że jest trochę gruba i miękka pod palcem ale poza tym myślę że godna polecenia. Ostatnia folia którą nakleiłem kilka dni temu to folia z ali z tego linku  i w zasadzie to jest to samo co ta ARC od 3mk z tym że trochę cieńsza i jak do tej pory najlepsza jaką miałem na tym telefonie oprócz fabrycznej. Co ciekawe też najtańsza ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agresywneklapki

niestety ciężko znaleźć dobre szkło do zakrzywionego ekranu tak żeby jeszcze grało z etui, tzn. żeby etui nie podważało.

Twoja folia z aliexpress wygląda na podobną lub taką samą jaką ostatnio przykleiłem:

https://allegro.pl/oferta/hydrogel-folia-na-ekran-xiaomi-mi-10-mi-10-pro-10215575584?

wady i zalety opisałem wyżej. Przy braku szkła, polecam.

 

@rejstracje

to wygląda na podobne to tej folii, którą miałem, polymer nano, hybrydowe szkło, flexible glass, jakby to nie nazwał, po porostu grubsza folia:

https://allegro.pl/oferta/ochrona-na-caly-ekran-do-xiaomi-mi-10-9687026608

kolega @Bar.Tek i ja opisaliśmy wyżej wady i zalety. Kolega polecał, ja nie bardzo, z uwagi na za duży rozmiar. Etui podważało i folia odchodziła. Jeżeli nosisz tel. bez etui to pewnie będzie ok. Ew z Twojego linku jest ciut mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam https://t.allegro.pl/oferta/bizon-glass-do-xiaomi-mi-10-szklo-hartowane-e3d-9960091816?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications-buyercart&snapshot=MjAyMS0wMy0yMVQxMjoyOTozNi4yODFaO2J1eWVyO2YwMjMwMTU4MWQwMWIwZTAzODc1ZDJmMjZjZTUwODIyNzMwMjQ5YjM1MWU3MmU2ODExMzQyMzFlYTlhMzVlYTc%3D&tr_n=offer-link&tr_id=19e864e0-8a41-11eb-b06c-1bf001df9db4&tr_d=allegro.pl&tr_c=offer&tr_s=sa60SUrTi nawet się trzyma. Cały czas jest śliskie więc powłoką nadal jest. Ale nie polecam bo dopasowanie to mordęga. Jest na krótkie to raz, pół mm. przesuniesz i nie klei na bokach, robią się pęcherzyki. Trzeba idealnie dopasować odklejające parę razy bo po prostu krawędzie się nie przykleją. W paczce jest 2 szkła jedno zepsułem odklejające i dopasowując. Drugie udało się za 3 razem. Odklejanie wymaga ostrożności bo klej na szkle potrafi się od niego odkleić i będą bąbelki nie do dociśnięcia.  To drugie szkło nie łapało mi na zagięciu ekranu był duży bąbel ale nie wiem jak po tygodniu znikł. Szkło się odcisnęło i na razie jest OK. 

No ale za małe o ok 2mm. 

 

 

Edytowane przez Bar.Tek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bar.Tek

cicho siedzisz i nic nie mówisz, a to może być idealne dla etui.

Czy jest za małe przy obu wymiarach (X,Y)?

Jeżeli ~2mm total to by dało po ~1mm z każdego boku i może w końcu coś co będzie grało z etui.

To jest takie normalne szkło hartowane, bo w opisie jest 7H?

Czy używasz z jakimś etui?

Pytam bo chyba wcześniej nie miałeś, a w opisie aukcji:

*Nie zalecamy łączenia tego szkła z pokrowcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne szkło hartowane z klejem na całej powierzchni. 

Co do etui, sam producent pisze, że nie zaleca stosowania etui przy szkle.

Ja mam takie etui których krawędź nie zachodzi wyżej niż linia szkła są to te slim 1mm grubości i Nillkin Nature silikonowy który też nie zachodzi na szkło.

Wyższe etui odklei go. Jest za krótkie na wysokość, po zaokrąglonych bokach zostanie niecały milimetr szczeliny od  ramki telefonu

Problem w tym, że jeśli ściśniesz boki to klej puści i będą bąble. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2021 o 22:52, Bar.Tek napisał:

To jest normalne szkło hartowane z klejem na całej powierzchni. 

Co do etui, sam producent pisze, że nie zaleca stosowania etui przy szkle.

Ja mam takie etui których krawędź nie zachodzi wyżej niż linia szkła są to te slim 1mm grubości i Nillkin Nature silikonowy który też nie zachodzi na szkło.

Wyższe etui odklei go. Jest za krótkie na wysokość, po zaokrąglonych bokach zostanie niecały milimetr szczeliny od  ramki telefonu

Problem w tym, że jeśli ściśniesz boki to klej puści i będą bąble. 

Ok, kupiłem i czekam na przesyłkę.
Prześlę opinię jutro jak dostanę do ręki.

Kupiłem też polecony na reddicie YIYONG 3D zakrzywione szkło hartowane Screen Protector dla Xiaomi Mi 10 11 10S 10T Pro Mi10T Mi10 Mi11 Ultra Mi uwaga 10 Note10 Lite|Phone Screen Protectors| - AliExpress
Ale niestety szkło jest za małe z każdej storny o kilka mm, więc czarna obwódka nachodzi na część użytkową ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aliexpress ze szkieł to tylko do mi9 mieli idealne bez otworów na aparat. Teraz to nawet tej folii z allegro co polecałem nie mogę kupić na ali. Zdjęcia ją przedstawiają, a przychodzi co innego.

Póki co mam to szkło i się trzyma więc zostawiam. Przeboleje że jest za krótkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Bizon założony. Kupiony na allegro za 50 cebulionów ofc ze smartem ;)

W paczuszce jest 2x szkło, szkiełko na aparat, ale to chyba standard w 2021, ściereczki 2x mokra i 1x sucha oraz 3 naklejki pozycjonujące i jedna do zbierania kurzu. Ogólnie ładnie zapakowane, lepiej niż szkła z Ali.

Zakładanie szkła do Mi 10 raczej jest łatwe, ja zawsze zaczynam od dołu, pozycjonuje tak aby było równo z dolną krawędzią i przykładam, nie dociskając aby sprawdzić czy równo leży, bądź czy nie siedzi za nisko. Jako że jest tutaj zakrzywione szkło, to układając od dołu jest łatwiej nakierować szkło na właściwy tor. Klej na całej powierzchni robi robotę, ofc zostały małe bąbelki, ale powinny zniknąć za dzień bądź dwa.

Co do pozycji szkła na telefonie:
Rogi Bizona są mocniej zaokrąglone, więc w niewielkim stopniu wchodzą na ekran, ale jest to marginalny problem. Reszta krawędzi siedzi dobrze, i nie zasłania ekranu. W etui siedzi idealnie. Aktualnie mam to MOFI (które jest wystarczające i w miarę dobrze się trzyma na powierzchniach. Zakrywa też aparat co jest plusem) i ono nie dotyka szkła w ogóle, więc nie mam obaw że coś się złego stanie.

TL;TR.
- łatwo się zakłada,
- nie psuje czytnika bądź gestów,
- pasuje do mojego etui

Dzięki za uwagę, zdjęć nie mam bo nie mam czym zrobić.

EDIT
Po jednym dniu używania muszę stwierdzić, że gest wysuwania otwartych aplikacji, bądź powrotu do ekranu głównego nie działa jak należy. Jest to dziwne, bo ramka szkła na pewno nie zasłania ekranu u dołu, więc nie wiem czym jest to spowodowane. Możliwe że funkcja jest tak napisana.

Edytowane przez Kertukos
Perfekcjonizm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam. Kupiłem sobie właśnie Mi 10. Widzę że szkło które mam na nim jest z ramką, klejone dookoła i minimalnie ucina ekran.

Ma ktoś z was te szkła utwardzane UV? Nie mają ramek a są klejone.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka


Masz napisane wyżej ,jakie szkła i na co trzeba zwrócić uwagę jak założysz

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Wyżej jest o szkle z Bizona.
Ja wolę folie. Kupiłem z tej właśnie firmy i póki co pozytywnie oceniam.
Aplikacja łatwa, efekt natychmiastowy (zero bąbli).
Jednym mankamentem było podważanie rogów przez clearcase od Spigena.
Musiałem założyć oryginalne, które bardziej zachodzi na rogi smartfona przez co niejako obejmuje krawędzie folii nie podważając jej.
Plusem folii jest samo regeneracja drobnych rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...