Sign in to follow this  
Qard84

Mi MIX3 5G

Recommended Posts

Zakupiłem mi mix3 5g czy ta wersja również otrzyma android 10 i miui11 czy nie ma co na to liczyć???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie wygląda na to, że Xiaomi wypięło się na ten model. Ostatnie aktualizacje są ze stycznia, a chińskie i dla Vodafone bodajże z października.

Nie wiadomo kompletnie nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest porażka. Telefon wypuszczony na rynek w tamtym kosztujący niemałe pieniądze nie otrzymuje nawet najmniejszych aktualizacji.
Pewnie każdy o tym wie, ale uważam, że tutaj trzeba to umieścić, powstała petycja, w której domagamy się aktualizacji tego flagowca.

https://www.change.org/p/xiaomi-corporation-upgrade-mi-mix-3-5g-flagship-to-miui-11

Mamy prawie 1000 podpisów. Podobna sytuacja była z Mi A3 - petycja poskutkowała.

Uważam, że takie traktowanie zeszłorocznych flagowców jest co najmniej krzywdzące. Moja mama od 2 lat używa Redmi 4X, który działa na MIUI 11 (co prawda na Androidzie 7, ale to wynika ze specyfikacji). Telefon ten miał premierę w I kwartale 2017 - znacznie starszy i tańszy. Xiaomi nawet nie potrafi się wysilić na jakiekolwiek oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Mi MIXa 3 5G mam od tygodnia. Twierdzę, że to jest świetny sprzęt, jeden z najlepszych w tej cenie. Nawet nie przypuszczałbym, że tak go xiaomi potraktuje, takie zachowania zdarzają się bardzo rzadko (o ile w ogóle się zdarzają). Niektórzy tłumaczą to niskimi wynikami sprzedaży tego modelu. W jaki sposób takie powody mają być istotne dla użytkowników? Telefon kosztuje tyle samo ile inne modele lepiej sprzedające się. Niektórzy dając 2300 zł za telefon oczekują jakiegoś wsparcia. Nie zdziwiłbym się gdyby to był jakiś model bardzo budżetowy, chociaż i tak często się zdarza, że i one są lepiej wspierane.
Zachęcam wszystkich do podpisania tej petycji. Razem może uda nam się coś zdziałać.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, horbax napisał:

Podobna sytuacja była z Mi A3 - petycja poskutkowała.

Nie, to nie była kwestia petycji. Xiaomi testowało aktualizacje do 10-tki jeszcze przed petycją (co wiem przede wszystkim z OTA), ogólnie po prostu snap 665 jest problematyczną platformą - niezależnie od firmy...

Niemal na pewno Andka 10 nie dostaniecie. Ostatnia beta z 10-tką dla tego modelu była w marcu. Z Androidem 9 - zobaczymy...

Edited by Orjon
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś kupił Mixa 5G z nadzieją na aktualizacje, to sorry ale jest sam sobie winien. To był test modelu, a nie masówka, wiadomym było że xiaomi tego wspierać nie będzie bo po co, jak to 10 osób na krzyż kupiło. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this