Skocz do zawartości

Szybkie rozładowywanie baterii


ThreeDog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od ponad tygodnia bateria w moim Xiaomi Mi 9 rozładowywuje się w trybie natychmiastowym. Mamy godzinę 11, telefon odpięty od ładowarki o godzinie 6:30. Ze 100% bateria zjechała do 70 a ja nic z nim nie robię.

Kiedyś podłączałem telefon jedynie na noc a pod tygodnia muszę ładować go dwa razy dziennie bo bateria nie wytrzymuje w środku dnia.
Zainstalowałem Naptime, zainstalowałem BetterBatteryStats.

BetterBatteryStats pokazuje, że jeden Widget(w stylu At a Glance) pobierał dane w tle. Do tego włączone skanowanie Wi Fi - to już wyłączyłem. Wysyła telefon dane analityczne lokalizacji, to również spróbuję wyłączyć. Do tego Facebook pobiera aż 5%, ciągle coś włącza np ACTION_ALARM, ACTION_INEXACT_ALARM, ACTION_BACKUP_ALARM.

Co jeszcze mogę zrobić by bateria była jak wcześniej?

System to MIUI 11, najnowsza wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miui? ale który, Global, EEA, Xiaomi eu beta, Xiaomi eu stable?

Z moich obserwacji ostatni global ciągnie baterie bardziej niż EEA, beta iaomieu jest OK, tak samo jak stable.

 

Może zrób wipe i zacznij od nowa, i sprawdź czy problem się powtórzy, może też bateria być uszkodzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hard reset to ostateczność, miałem podobnie jak Ty. Bateria leciała w oczach, przez noc potrafiło zniknąć 20% baterii. P wyłączeniu skanowania wifi drenaż baterii spadł. Dodatkowy efekt przyniosło wyłączenie roamingu krajowego w ustawieniach. Ostatniej nocy zjadło mi tylko 6% przy włączonym wifi i synchronizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem system, w BetterBatteryStats wygląda jakby było mniej wakelock przez android ale i com.google.android.gms. Wyrzuciłem również aplikację Facebooka przez ADB(zjadała 5% a z FB korzystam mało i nie potrzebuję jego com.facebook.service). Zobaczymy co będzie dalej.

A co do przeinstalowania, to stało się to niedawno, wszystko było w porządku. Po którejś aktualizacji aplikacji Xiaomi tak się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2020 o 11:49, ThreeDog napisał:

Działa Ci tryb Pro w tej wersji?

Jak na razie dalej borykam się z problemem, bateria znika w oczach...

Ale jaja. Nie działa :) Za to bateria faktycznie z bodajże 6 mi leciała. Zrobiłem 7 i wipe i bez AOD przy normalnym wg mnie używaniu mam ponad 50% na koniec dnia. Z AOD leci dużo szybciej bo średnio o 15% w skali dnia. Bez AOD w weekend jestem w stanie 2 dni go przetrzymać. Zaraz spróbuję patent od @zoltan78 zastosować co do pro

 

 

edit: Dzięki @zoltan78 tryb pro zaczął działać. 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witek_77 @zoltan78 Aparat po zmianie języka i powrocie na PL działa ale po jej zamknięciu przestaje działać. Widać, że zmienili coś w trybie Pro gdyż ikona w lewym górnym rogu w kółku "i" pokazuje same chińskie znaki. Do tego dodali tryb Vlog w zakładce Wideo.

Wygląda wszystko na to, że ta wersja oprogramowania została wypuszczona za szybko bo nie działa aparat jak powinien. Tryb Pro przy słonecznej pogodzie to moja podstawa a teraz zostałem pozbawiony możliwości robienia zdjęć...

Pozostaje czekać na aktualizację.

Co do baterii - jest trochę lepiej, 13:35 a ja mam 50%. Przez całą noc nie zjadło nawet 2%.

 

EDIT: Pochwaliłem dzień przed zachodem słońca, spójrzcie na zużycie baterii. w AccuBattery pojemność baterii to 2500... Z dnia na dzień jest coraz gorzej a nie wiem czy gwarancja obejmuje wymianę baterii.

Screenshot_2020-02-25-09-31-17-468_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez ThreeDog
Załącznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...