Skocz do zawartości

Możliwy termin premiery w Europie i ceny


czujek22

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że dyskusja (głównie o cenie) nie ustaje :)

Też liczyłem na coś bliżej 2500 - 3000 zł ale cóż...
I fakt - Xiaomi mówiło że tanio nie będzie ale to lekka przesada.

3 tygodnie temu kupiłem więc Mi9t Pro a teraz może będzie okazja wejść w posiadanie Mi 10 Pro.
Fajny sprzęt, choć dla mnie ma kilka wad które mnie mocno drażnią.
Miałem okazję go chwilę poużywać i np.: zakrzywiony ekran to dla mnie wada, choć robi się to powoli normą.
Żałuję też braku Jack'a bo wszystkie słuchawki mam na kablu (nie lubię dokanałowych a mało robią pchełek bezprzewodowych).
Są wprawdzie adaptery ale nie wiem jak z jakością dźwięku...

A tak Was zapytam z ciekawości...
Gdybyście mieli do wyboru Mi 10 Pro lub Huawei P40 Pro (ta sama cena w sumie) - co byście wybrali?
Bo trochę nie wiem co robić...
W Xiaomi jestem już tyle lat że szkoda trochę zmieniać brand :) ale z drugiej strony jest okazja przetestować brak usług Google :D:D:D a jestem jego ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak usług Google pewnie da się zastąpić. Większym problemem (przynajmniej dla mnie) jest brak aplikacji bankowych (przynajmniej tych których używam osobiście). Można próbować je zainstalować ręcznie, ale zawsze jest ryzyko, że albo nie będą działać, albo będą z nimi problemy. Pisałem wiadomość do banku na kiedy planowane jest wprowadzenie aplikacji do AppGallery, a w odpowiedzi dostałem informacje, że na chwilę obecną planów nie ma. Dla mnie to zbyt duża niedogodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, szakal88 napisał:

Brak usług Google pewnie da się zastąpić. Większym problemem (przynajmniej dla mnie) jest brak aplikacji bankowych (przynajmniej tych których używam osobiście). Można próbować je zainstalować ręcznie, ale zawsze jest ryzyko, że albo nie będą działać, albo będą z nimi problemy. Pisałem wiadomość do banku na kiedy planowane jest wprowadzenie aplikacji do AppGallery, a w odpowiedzi dostałem informacje, że na chwilę obecną planów nie ma. Dla mnie to zbyt duża niedogodność.

A to tego nie wiedziałem...
Nie znam AppGallery, nie wiem jaki % aplikacji z Google Play jest w nim zawarta, ale jeśli są już takie braki to może być nieciekawie.

A nie da się np.: wyciągnąć z tel. z Androidem tejże aplikacji jako plik apk i użyć na tel Huawei?

Czyli chyba nie ma co kombinować i zostanę z Mi 10 Pro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mini21 napisał:

A nie da się np.: wyciągnąć z tel. z Androidem tejże aplikacji jako plik apk i użyć na tel Huawei?

Da się. Jest nawet aplikacja specjalna od tego. W necie jest napisane przez różnych ludzi ze działa taka aplikacja. Poszukaj sobie. Są poradniki nt. instalacji i ogarnięcia HMS. Ale to chyba nie o tym ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mini21 napisał:

A to tego nie wiedziałem...
Nie znam AppGallery, nie wiem jaki % aplikacji z Google Play jest w nim zawarta, ale jeśli są już takie braki to może być nieciekawie.

A nie da się np.: wyciągnąć z tel. z Androidem tejże aplikacji jako plik apk i użyć na tel Huawei?

Czyli chyba nie ma co kombinować i zostanę z Mi 10 Pro...

AppGallery da się zainstalować na każdym telefonie z androidem, zrobiłem tak bo sam się mocno nad Mate 30 Pro zastanawiałem. Właśnie stąd wiem, że moich aplikacji bankowych nie ma. Wyciągnąć apk i zainstalować się pewnie da, tylko może być tak, że aplikacja będzie potrzebowała certyfikowanego urządzenia do działania, a HMS certyfikowany nie będzie, przynajmniej na razie. Dlatego zamówiłem Mi10

Edytowane przez szakal88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o czym Wy gadacie, nie da się legalnie na Huawei korzystać z płatności bankowych i NFC. To że da się obejść to żaden argument, wgl podziwiam ludzi którzy to robią na chińskim urządzeniu i aplikacjach bez certyfikacji z jakiegoś apkmirror... 

Niestety ale Huawei obecnie nie jest konkurencją dla Xiaomi. Tutaj prędzej Realme nią będzie, bo można korzystać z certyfikacji Google.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, galakty napisał:

Ludzie o czym Wy gadacie, nie da się legalnie na Huawei korzystać z płatności bankowych i NFC. To że da się obejść to żaden argument, wgl podziwiam ludzi którzy to robią na chińskim urządzeniu i aplikacjach bez certyfikacji z jakiegoś apkmirror... 

Niestety ale Huawei obecnie nie jest konkurencją dla Xiaomi. Tutaj prędzej Realme nią będzie, bo można korzystać z certyfikacji Google.

No właśnie o tym cały czas piszę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o czym Wy gadacie, nie da się legalnie na Huawei korzystać z płatności bankowych i NFC. To że da się obejść to żaden argument, wgl podziwiam ludzi którzy to robią na chińskim urządzeniu i aplikacjach bez certyfikacji z jakiegoś apkmirror... 
Niestety ale Huawei obecnie nie jest konkurencją dla Xiaomi. Tutaj prędzej Realme nią będzie, bo można korzystać z certyfikacji Google.
I właśnie o to mi poniekąd chodziło.
Jak jest z legalnością - to już wiem.
Ja się już kiedyś przejechałem na jakiś stronce do pobierania aplikacji i nie chce się w to bawić.

Czyli chyba zostanie przy Mi 10 pro.
Myślę tylko czy mi tak drogi telefon potrzebny... bo noszenie 4.5k w kieszeni jakoś mnie przeraża

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...