Skocz do zawartości

ładuje się tylko ładowarką ipod


NickWilde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim mi 9T który ma 2 miesiące od zakupu, z dnia na dzien przestał się łączyć z komputerem oraz po podłączeniu ładowarki pokazuje że się ładuje, przez chwile pobierze 1,5A a potem prąd spada do 0,09A i się nie ładuje. testowałem na różnych ładowarkach i przewodach lecz co dziwne ładuje się tylko z starej ładowarki ipoda i w tedy normalnie ładuje się 5v 1,5A.

co to może być? ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas miałem w porcie wtyczkę magnetyczną więc nie miało się jak coś dostać, zalany też nie był. Dodam ze jak podłącze oryginalna ładowarkę gdy telefon jest wyłączony i go włączę to ładuje lecz bez quick charge, po odłączeniu przewodu i podłączeniu ponownie znowu dzieje się jak wcześniej, ładuje kilka sekund i przestaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pierwsze co zrobilem to sprawdziłem na kilku różnych przewodach dobrej jakości już nie magnetycznych. Też myślałem że wina kabla ale jednak nie. Może jakaś aktualizacja wyszła która coś zrąbała z ładowaniem? Ale w tedy telefon powinien sie komunikować z komputerem :V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to uszkodzenie sprzętowe gniazda, albo portu. Chyba jedyne co można zrobić żeby wykluczyć soft, to reset do fabrycznych i jak nadal będzie źle to raczej usterka fizyczna. Nie było chyba jakichś masowych zgłoszeń takiego problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fizyczne uszkodzenie to dlaczego ładuje się normalnie ładowarką z ipoda???

Oraz to że przez parenaście sekund z normalnej ładowarki również się ładuje poczym przestaje pobierać prąd lecz piorunek na baterii nie znika..

Tak samo gdy wyłączę telefon to się ładuje, następnie go włączę i jest wszystko ok pozatym ze nie ma quick charge i dopóki nie odłączę ładowarki i podłączę spowrotem to jest ok

Edytowane przez NickWilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Zrobiłem kilka testów z ładowaniem telefonu i wyniki są następujące:

-oryginalna ładowarka i oryginalny kabel - działa szybkie ładowanie,

-oryginalna ładowarka i inny kabel wspierający QC3 - działa szybkie ładowanie,

-oryginalna ładowarka i zwykły kabel bez QC3, 1,5A - nie działa ładowanie, przy podłączeniu jest dźwięk wpięcia telefonu,

-inna ładowarka bez QC3 i każdy kabel z w/w - działa ładowanie odpowiednio do mocy ładowarki (max 1,5),

-ładowarka samochodowa wspierająca QC3 działa z każdym kablem z w/w.

Można przypuszczać, że kolega NickWilde ma problem z kablem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bikier napisał:

Witam ! Zrobiłem kilka testów z ładowaniem telefonu i wyniki są następujące:

-oryginalna ładowarka i oryginalny kabel - działa szybkie ładowanie,

-oryginalna ładowarka i inny kabel wspierający QC3 - działa szybkie ładowanie,

-oryginalna ładowarka i zwykły kabel bez QC3, 1,5A - nie działa ładowanie, przy podłączeniu jest dźwięk wpięcia telefonu,

-inna ładowarka bez QC3 i każdy kabel z w/w - działa ładowanie odpowiednio do mocy ładowarki (max 1,5),

-ładowarka samochodowa wspierająca QC3 działa z każdym kablem z w/w.

Można przypuszczać, że kolega NickWilde ma problem z kablem.

Testowałem ładowanie na 4 przewodach, na każdym zachowanie jest identyczne, posiadam oryginalną ładowarkę, ładowarkę qc3.0 z chin oraz powerbanka xiaomi który też posiada qc3.0 i na wszystkich ładowarkach telefon ładuje się 15-20sekund poczym przestaje pobierać prąd. Wspomnę że komunikacja z komputerem też przestała działać. Finalnie telefon ładuje się tylko na starej ładowarce od ipoda :///

Próbowałem reset do ustawień fabrycznych lecz to też nic nie dało.

mam podejrzenia że padła płytka ładowania czy coś w ten deseń i pracuje w trybie "awaryjnym" czy coś takiego i gdy ładowarka od ipoda podaje jej 5,4V to telefon się ładuje a gdy podpinam normalne ładowarki 5-5,1V to poprostu ładowanie się zaczyna a potem przetwornica rozłącza bo napięcie jest zbyt niskie? Taka moja teoria, co o niej myślicie?

 

Edytowane przez NickWilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NickWilde Telefon to wersja global? System modyfikowany? Jak nie robiłeś/sprzedawca nie robił żadnych modyfikacji to raczej problem sprzętowy. Sprawdź czy gniazdo nie jest zabrudzone. Najlepiej to oddaj na gwarancję/rękojmię jak możesz.

Edytowane przez mariusz.ur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę że oddam na gwarancję bo telefon jest z play'a nic nie było modyfikowane, myślałem po prostu że to może jakaś aktualizacja zepsuła ładowanie i komunikację ale wychodzi na to że coś się po prostu uszkodziło, oddam na gwarancję i niech oni się martwią.

Wszystkim którzy próbowali pomóc wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem zawilgocenie portu ponieważ miałem kiedyś objawy w RN4... zresztą sam poczytaj https://miuipolska.pl/forum/topic/29145-redmi-note-4-problem-z-portem-usb-%C5%82adowaniem/. Koniec końców, udowodniono mi zalanie telefonu (port usb miał kontakt z cieczą). Moduł wymieniłem na własną rękę w zewnętrznym serwisie gsm. Telefon nie był zalany, brak kontaktu z deszczem, cieczą itp. no ale samo od siebie też się to nie stało heh. Do tej pory nie umiem tego wytłumaczyć.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, yokeron napisał:

Sugerowałem zawilgocenie portu ponieważ miałem kiedyś objawy w RN4... zresztą sam poczytaj https://miuipolska.pl/forum/topic/29145-redmi-note-4-problem-z-portem-usb-%C5%82adowaniem/. Koniec końców, udowodniono mi zalanie telefonu (port usb miał kontakt z cieczą). Moduł wymieniłem na własną rękę w zewnętrznym serwisie gsm. Telefon nie był zalany, brak kontaktu z deszczem, cieczą itp. no ale samo od siebie też się to nie stało heh. Do tej pory nie umiem tego wytłumaczyć.

 

Faktycznie dziwna sytuacja, zobaczymy co mi powiedzą na gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...