Jump to content

yokeron

Użytkownicy
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by yokeron

 1. Po prawie tygodniu bycia na Miui 12.0.2 i użytkowaniu telefonu przeważnie tak samo, stwierdzam, że bateria 'jest gorsza' ok. 15% w stosunku do Miui 11 (nie patrzę na statystyki baterii w panelu ustawień tylko na realne odczucie). A wracając do kwestii ikon powiadomień, system dziwnie wyświetla ikonę od Inpostu. Wcześniej tak jak to już wcześniej wspominałem, było samo słoneczko. A teraz? Tak jakby negatyw i to zdecydowanie większy. Pytałem się Inpostu czy po ostatniej aktualizacji aplikacji zmienili coś ale nic takiego nie miało miejsca. Reszta ikon powiadomień jest tak jak na 11-tce, poza tą z Inpostu. Bleee...
 2. Nie wiem czemu ale nie mogę wyedytować poprzedniego posta a rozwiązanie problemu to: ustawienia/powiadomienia/panel powiadomień/ (przełączyć na Android)
 3. Ja również skorzystałem z wczorajszej aktualizacji. Ogólnie jestem zadowolony, wydaje się jakby wszystko szybciej i płynniej działało. Bateria też na razie spoko. Jedyne do czego nie mogę się przyzwyczaić i chciałbym aby było jak poprzednio na Miui11, to ikony powiadomień na górnym pasku obok zegara. Dotychczas np. jak miałem nagraną rozmowę to ikona była monochromatyczna, takie dwa kółeczka w kwadracie - teraz mam ikonę kolorową zieloną słuchawkę, wcześniej olx wyglądało minimalistycznie (tylko ten ich nowy o l x) a teraz pełna kolorowa ikona olx. To samo w przypadku sms czy wiadomości viber. Albo jak ściągałem coś dotychczas przez operę, była animowana ikona strzałki w dół, teraz jest ikona opery. Tak jakby ikony powiadomień są zminimalizowaną wersją dużych ikon. Eh...
 4. Ciężka sprawa Panowie. Galeria wyczyszczona, różne uprawnienia sprawdzone kilkukrotnie. Wersja galerii 2.2.15.1-global Tak, ten 'dotknij aby..' pojawia się tylko przy ustawieniu jakiejkolwiek tapety, nigdzie indziej. W ustawieniach, tuż nad Motywy, jest Tapeta. Wchodzę tam, pokazują się tapety z mojego telefonu oraz niżej tapety online (tak jakby te propozycje). Jak wejdę w moje jpgi to ustawia wtedy tapetę bez tego dodatkowego ekranu ale.. on właśnie jest jakby wcześniej. Wystarczy, że wyłącze neta to nie pojawia się napis 'dotknij aby' ani to dodatkowe okno tuż po ustawieniu tapety. Z tymi com.miui.miwallpaper com.android.wallpapercropper i com.android.wallpaperbackup też nic nie idzie zbytnio zrobić w sensie uprawnień, czyszczenia pamięci. Nic nie skutkuje. Jeszcze później spróbuję inne regiony stestować.
 5. Ok, dzięki za podpowiedzi. Zmieniłem przykładowo region na Szwajcarię ale nic nie pomogło. Poprzednio mając RN5, gdzie na miui 9 a potem bodajże 10, motywy były wyłączone dla PL, takie coś pojawiało mi się jedynie dla regionu USA, kiedy to przełączałem się aby właśnie coś sobie zmienić w motywach bo na codzień miałem region Polska bez dostępnych motywów i bez tej wyskakującej planszy. Sprawdzałem ustawienia galerii, ustawiałem tapetę przez moje pliki ale też nic... Znalazłem tą apkę 'codzienne tapety', usunąłem uprawnienia, odinstalowałem, reboot telefonu - dalej nic A jak można Motywom zabrać uprawnienia do neta, tudzież wifi? W uprawnieniach jest tylko kontakty, pamięć, telefon i dodatkowe mi pay, z czego żadnym nie można nic wyłączyć w sensie 'odmów' (jest tylko zezwól), szary niedostępny tekst.
 6. Upewniłem się, nic w ulubionych, reklamy w miui wyłączone. Nawet wyłączyłem motywy usuwając autoryzację... Nic nie pomogło. Jedynie wyłączenie wifi nie pokazuje tego wyskakującego okna z propozycjami. Reebot telefonu oczywiście był. A czy przy ustawianiu tapety, pod przyciskiem 'zastosuj' macie też taki napis? Ewentualnie czy ktoś wie który region nie posiada motywów? Tak jak było dotychczas z Polską?
 7. Wyłączyłem autoryzację dla msa i miuidaemon ale nic to nie pomogło. Również zainstalowanie AdGuarda wraz z ustawieniem dns (wybrałem ten od adguarda) nic nie zmieniło
 8. Czy ktoś wie jak usunąć te niechciane propozycje tapet po ustawieniu tapety? (Mam wyłączone 'propozycje' w motywach). Mój post w tej sprawie jest na poprzedniej stronie. Cytowałem go rano ale został usunięty, czemu?
 9. Sugerowałem zawilgocenie portu ponieważ miałem kiedyś objawy w RN4... zresztą sam poczytaj https://miuipolska.pl/forum/topic/29145-redmi-note-4-problem-z-portem-usb-%C5%82adowaniem/. Koniec końców, udowodniono mi zalanie telefonu (port usb miał kontakt z cieczą). Moduł wymieniłem na własną rękę w zewnętrznym serwisie gsm. Telefon nie był zalany, brak kontaktu z deszczem, cieczą itp. no ale samo od siebie też się to nie stało heh. Do tej pory nie umiem tego wytłumaczyć.
 10. Ustawiam sobie tapetę przez galerię (ustaw tapetę/zastosuj) i po jej ustawieniu wyskakuje mi taki oto ekran. Czy ktoś może wie jak zmienić to ustrojstwo aby się nie wyświetlało? W aplikacji Motywy mam wyłączone Propozycje. Region Polska. Coś mi się zdaje, że pojawiło się to ponownie wraz z przywróceniem motywów dla Polski.
 11. Może wilgoć/ciecz dostała się wnętrza przez np. port usb?
 12. Po wczorajszej aktualizacji do 11.0.4.0 na razie wszystko wydaje się być w miarę w porządku. Dioda powiadomień przy połączeniach i SMS działa poprawnie (choć przy Viberze jeszcze nie do końca). Bateria też jakoś dramatycznie nie spadała w ciągu dniu w stosunku do 11.0.3.0. Fakt, że proces System Android jest na pierwszym miejscu z ok. 18-19% zużycia baterii ale w nocy, przy wyłączonym WiFi i bez GSM (czyli tak jak przeważnie mam + ewentualny budzik) bateria spadła 2%.
 13. Ale czy ta możliwość ta jest przez ustawienia/aplikacje/zarządzaj aplikacjami czy to masz gdzieś w menu po włączeniu samej aplikacji? I rozumiem, że po wybraniu koloru na tak jak piszesz biały, dioda powiadomień pulsuje normalnie kolorem czerwonym?
 14. Odważyłem się i również zaktualizowałem do 11.0.4.0 i hurrraaa działa dioda powiadomień Przy połączeniach i SMS faktycznie teraz świeci tak mocno jak przy ładowaniu i wyglądo to poprawnie ale... przy Viberze świeci dalej tak słabo jak było wcześniej. Sprawdziłem ustawienia, uprawnienia i wydaje się, że wszystko jest ok. Jeszcze spróbuję całkowicie go usunąć i ponownie zainstalować. Edit: niestety nic to nie dało marciniozo czy możesz mi wyjaśnić gdzie dokładnie ustawiłeś kolor biały diody bo ja w ustawieniach jakiejkolwiek apki nie widzę takiej opcji (nie mam WhatsAppa ale pytam w kierunku Vibera)? Przecież nie ma możliwości wyboru kolorów w systemie (pomijam fakt, że hardware'owo świecić będzie tylko na czerwono).
 15. marciniozo a czy mógłbyś podzielić się (ale to już pewnie jutro) swoimi odczuciami dotyczącymi baterii? Byłbym Ci wdzięczny
 16. No to wyśmienicie. Wielkie dzięki za info!
 17. marciniozo a czy możesz w związku z tym sprawdzić u siebie w wolnej chwili czy coś się zmieniło z diodą powiadomień, w sensie czy zaczęła bardziej poprawnie działać?
 18. Pojawił mi się dzisiaj OTA MIUI V11.0.4.0.QFJEUXM Stabilna 2.2G i sam nie wiem czy aktualizować czy zostać dalej przy 11.0.3.0. Głównie chodzi o ten proces System Android i baterię...
 19. marciniozo problem zgłosiłem do samego xiaomi przez fukcję 'Usługi i opinie/problemy" więc jeśli masz podobną sytuację to wyślij im również zgłoszenie. Być może kiedyś to naprawią bo wydaje mi się, że właśnie soft jest głównym winowajcą.
 20. Ok, a mogę jeszcze zapytać (ponieważ jesteś na razie jedyną osobą która zainteresowała się moim problemem), jak u Ciebie pracuje ta dioda... no bo tak, w panelu pisze: "zaświeć diodę w czasie ładowania (Włącz pulsowanie diody powiadomień podczas ładowania)" - u mnie nie pulsuje tylko świeci ciągłym światłem; "Migająca dioda (Pulsuj diodą powiadomień, gdy otrzymano nowe powiadomienie)" - u mnie pulsuje bardzo słabym światłem. Bo napisałeś "Świeci normalnie, jak podczas ładowania" i właśnie chciałbym się utwierdzić, czy u mnie ta dioda pracuje poprawnie biorąc w/w opisy w panelu. Dzięki!
 21. mrosi tytuł edytowałem. Antyhaker ok dzięki Antyhaker a Ty masz 11.0.3 ? Przy powiadomieniach dioda świeci Ci się również słabiej i inaczej niż podczas ładowania? U mnie wygląda to tak (u góry powiadomienie od Viber, ciężko też uchwycić bo ona pulsuje; niżej podczas ładowania):
 22. A masz włączony ekran blokady czy pominięty (opcje programistyczne)? Rozumiem, że u Ciebie jest tak: dzwoni telefon, nieodbierasz (nie możesz), ekran chwilę świeci (z ekranem blokady to kilka sek; pominięty świeci tyle ile wskazane jest w uśpieniu ekranu) potem gaśnie i dioda na module wysuwanego aparatu zaczyna pulsować, tak? Tak samo przy smsie? Przychodzi wiadomość, potem ekran gaśnie i zaczyna się świecić dioda? Testowałem dzisiaj apkę Always On Edge, i zauważyłem taką zależność, jest połączenie przychodzące, ekran zapala się pokazując kto dzwoni, potem nieodbierane, ekran po kilku chwilach gaśnie - nie ma diody led od apki. To samo Viber, jest wiadomość - ekran potem gaśnie i nie ma diody led (lub edge jak kto wybiera). Kwestia SMS, przychodzi wiadomość - ekran się nie wybudza (jest czarny), słyszę tylko dźwięk wiadomości przychodzącej i dioda led od AOE się świeci.
 23. Immortel dzięki. Pytam bo u mnie również jeszcze nie ma 11.0.4.0 drogą OTA a obecnie wszystko jest możliwe i nie chciałbym być rozczarowany po ewentualnej aktualizacji.
 24. Czy w Global 11.0.4.0 z Androidem 10, nadal jest dialer od xiaomi (chodzi o nagrywanie rozmów) czy zmieniony jest na googlowski?
×
×
 • Create New...