Skocz do zawartości

Czas pracy na baterii Mi 9T Pro


marcinj6

Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie też niespełna 8h SOT to max. Także podziwiać kolegów z takimi osiągami. Z tym, że dane i wifi non stop włączone, nic nie oszczędzam. Jasność ustawiona na około połowę. MIUI Global 11.0.4.0. Kilkadziesiąt minut rozmów dziennie, trochę SMS-ów, Whtatsapp, Internet cały czas.

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na noc wyłączam neta. W dzień najwięcej używam sieci komórkowej, Wi-Fi mniej ale też.

 

Uzupełniając wcześniejsze posty, to Chrome używam jako przeglądarkę. Rozmowy telefoniczne to min 1h dziennie. Dodatkowo kilka fotek w ciągu dnia, kilka maili i pewnie znowu o czymś zapomniałem

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i duzo messengera uzywam, ale jasnosc zawsze ponizej sugerowanej bo nie lubie jak ekran wali po oczach...mimo ze nie mieszkam w piwnicy;))

tak wyglada sot odkad odlaczylem od ladowarki....

nie wiem czy cos jest nie tak, czy co... kupiujac fona zalezalo mi na procku i baterii ale to chyba byl blad:(

Screenshot_2020-03-16-17-52-40-093_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2020-03-16-17-52-42-566_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No 12h to już jest świetny wynik! Ja teraz testuje custom kernel oraz zamroziłem wiele apek xiaomi. Trochę pozmieniałem w ustawieniach a jeszcze jak trzeba będzie usunę zbędne pierdoły systemowe xiaomi. A teraz wygląda to tak.b4b5e6c8959656e306b29d7ca74ed90e.jpg

 

Edit: udało się sprawić żeby idle drain był w końcu mały i bateria przez noc stała prawie w miejscu.

 

 

ebdd5c3ba4b7e2979edf5122d196fbf8.jpg

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bry.

Chciałem zapytać czy miewacie dziwne problemy z "uciekającą baterią"?

Od kilku dni zauważyłem że szybko spada mi poziom naładowania i nie wiem czemu.

2.5 godziny temu odłączyłem tel od ładowarki.
Naładowany w 100% a już spadł do 93%
SOT to jedyne 30 minit.

Wcześniej było dużo lepiej, SOT dochodził do niemal 10h.

08ccc807676c006307a11b670abf8752.jpg5160ec2be7cc823b3d11890d99aa51e7.jpg532c9dee2db713dc8695c4ca30c01c0d.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od pewnego czasu zauważłem w statystykach zużycia, że najwięcej baterii żre mi "sygnał sieci" i jest to blisko 50%. Jak wejdę w szczegóły użycia jest tylko "czas braku sygnału 2%".

Pierwszy raz widzę tę informację, zawsze najwięcej mi zżerał ekran, obecnie jest jako drugi z 35%. SOT pokazuje mi na niecałe 6h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Xiaomi Mi 9T Pro
Dzisiaj kupiony oficjalna polska dystrybucja, naładowany do pełna. Pościągałem kilkanaście niezbędnych apek a oprócz tego grzebałem w ustawieniach itp. Czy to zużycie sklepu google nie jest przypadkiem podejrzanie zbyt wysokie ?

PS. Teraz doszedłem do wniosku, że gdy zsumuje sobie mAH zużyte przez rózne procesy to za Chiny Ludowe nie wychodzi mi 4000 mAH które ma telefon tylko więcej, dziwne.

comment_1588977273Seq1iep4W6wCIvsgP6Bxtj.jpg

comment_1588977254Qt6PosQCJO7piTcYkWwyhl.jpg

Edytowane przez Boniekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria musi się ułożyć, potrzeba że 3-5 ładowań. I dopiero wtedy można będzie coś o użyciu podumać. Inna sprawa że jak fon nowy i nie wyłączyłeś automatycznych aktualizacji no to sklep google jest mocno aktywny.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie wiem, czy mój SOT jest w stanie dobić do 4h. Jedna karta sim, WiFI/LTE. Skrajnie duże zużycie prądu przez Chrome bądź sklep googla. Kiedyś było lepiej - ale wtedy nie patrzyłem na statystyki. Staram się przypomnieć sobie, kiedy się tak pogorszyło i zastanawiam się, czy nie po update do miui 11 i androida 10. Cały czas mowa o sofcie GLOBAL EEA. Robiłem już factory reset, wgrywałem ponownie najnowsze paczki. Zastanawiam się, czy nie zrobić downgrade'u - o ile jest możliwy bez wielkich kombinacji.

 

2.thumb.jpg.a69a7bfd9d35b0e75addb9d84fee4d76.jpg1.thumb.jpg.3d32fc701c903a443941bcde9ca3385f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie ograniczać żadnych apek oraz usług a zwłaszcza google. Ja zacząłem wprowadzać restrykcje i ograniczenia dla aplikacji i usług i bateria chwilę działała dobrze a potem uciekała w oczach. Teraz zrobiłem full clean i reinstal romu bez przywracania kopii tylko instalowałem na nowo i mam wszystko włączone żadnych ograniczeń i bateria trzyma świetnie. Jak ekran wyłączony to bateria stoi w miejscu. Czym bardziej się ogranicza google tym bardziej rośnie drenaż.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to. To jest zakłamane że aż głowa boli. Mi pokazywało cuda że bateria ma 2000mAh.. miui 12 na razie jest beta więc posiada jeszcze sporo błędów i jeszcze minie dużo czasu zanim dojdzie do poziomu 11. Lepiej zostać na 11 na razie i się nie denerwować no chyba że lubisz się wkurzać.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.05.2020 o 09:16, morgahaad napisał:

 

A propos powrotu do poprzedniej wersji MIUI, to chyba nie jest to zbyt skomplikowane z apką downmi. Instrukcja brzmi banalnie.

Mam 9T i podobne spostrzeżenia po aktualizacji do MIUI11 do pracy na baterii jak Ty.

Też się wstrzymuję z downgrade'm do wyjścia MIUI12 w wersji global, ale jeśli nie będzie lepiej to wracam do 10-tki. Paczkę z 10-tką już sobie ściągnąłem.

Lista czynności, jakie wykonałem w celu powrotu SOT sprzed 11-tki, jest długa:

Wyłączyłem automatyczne kopie zapasowe,
Wyłączyłem Użycie i Diagnostykę w Google,
Wyłączyłem automatyczne aktualizacje systemu w opcjach programistycznych,
Wyłączyłem optymalizację MIUI w opcjach programistycznych,
Wyłączyłem wszystko w śledzeniu systemu w opcjach programistycznych.

Jest ciut lepiej, ale to dalej nie to, co było.

Pytanie, czy ktoś z Was korzystał z downmi?

Edytowane przez kemp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini21: ja mam podobne doświadczenia po przejściu z 10-tki na 11-tkę, więc rozumiem Twój ból (nie jest większy niż mój ;) ).

Liczyłem na to, że 12-tka mój problem rozwiąże, ale widzę, że nie ma co się łudzić, tylko trzeba rozważyć downgrade.

 

Wygląda to tak, że wszystko jest pięknie do aktualizacji :(

Edytowane przez kemp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak mówisz.
U mnie chyba górę wzięła ciekawość.
Miałem się zapisywać do bety na globalu a nie chce mi się teraz bawić, szczególnie że (z ogromnym żalem i bólem serca oraz obawą że będę tego żałował) sprzedaje Mi 9t Pro.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...