Jump to content

Root Mipada

tomcio83
 Share

Recommended Posts

Witam jeśli ktoś ma pojęcie jak zrobić root MiPada proszę o informację lub jakiś tutorial był bym wdzięczny, kiedyś znalazłem na innym forum Miui cały opis krok po kroku jednak nie udało mi się tego dokonać. A w ogóle czemu został usunięty root z Mi Pada, bo wiem że kiedyś był na wcześniejszych wersjach Miui?

Witam jeśli ktoś ma pojęcie jak zrobić root MiPada proszę o informację lub jakiś tutorial był bym wdzięczny, kiedyś znalazłem na innym forum Miui cały opis krok po kroku jednak nie udało mi się tego dokonać. A w ogóle czemu został usunięty root z Mi Pada, bo wiem że kiedyś był na wcześniejszych wersjach Miui?

Bo w pewnych okolicznościach mógł doprowadzić do uwalenia tableta. Nie chciałbyś tego prawda?

Sugeruję wstrzymać się z rootem na około ponieważ nie długo MiPad ma dostać Security Center więc powinien być root.

Wysłane z MI4

Jedyny root do v6 na mipada to root wgrywany przez mirecovery, a od kiedy mipad dostał updater to używamy obu systemów i z racji, że roota możemy wgrać tylko na system 1 to jest to loteria, polecam zostawić temat i poczekać chwilę jak radzi Acid.

• 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Cześć wszystkich forumowiczów.

Może i jestem nowy ale chciałbym poinformować tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że jest możliwość zrootowania naszego miPada ( oczywiście mowa o wersji 5.6.11). Wystarczy pobrać TEN plik, wrzucić go do głównego folderu ( root, czytaj pamięć urządzenia), wyłączyć tablet i uruchomić mi-recovery, zrobić dla pewności wipe cache i zainstalować plik update.zip, uruchomić tablet, wejść w supersu i zaktualizować binary i już. 

pozdrawiam i mam nadzieję, że choć jednej osobie to coś pomoże ;)

Cześć wszystkich forumowiczów.

Może i jestem nowy ale chciałbym poinformować tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że jest możliwość zrootowania naszego miPada ( oczywiście mowa o wersji 5.6.11). Wystarczy pobrać TEN plik, wrzucić go do głównego folderu ( root, czytaj pamięć urządzenia), wyłączyć tablet i uruchomić mi-recovery, zrobić dla pewności wipe cache i zainstalować plik update.zip, uruchomić tablet, wejść w supersu i zaktualizować binary i już. 

pozdrawiam i mam nadzieję, że choć jednej osobie to coś pomoże ;)

Fajnie, kiedyś bym się b. ucieszył, ale dziś, po wielu miesiącach używania miPada bez roota jakoś kurcze nie widzę powodu, aby go instalować.

Zresztą taką paczkę można wgrać tylko na system1, a co drugi tydzień rom idzie na system2. Czyli wybiórczo by działał, tydzień tak, tydzień nie.

E tam, na to jest akurat bardzo prosty sposób - wystarczy co tydzień instalować kolejną aktualizację 2x pod rząd.

• 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

Witam,

jak skutecznie i bezpiecznie zrootowac MiPada? Albo inaczej - jak instalowac i korzystac z aplikacji na karcie SD zamiast z pamieci wbudowanej? Gdzies wyczytalem ze mozna przenosic i instalowac apki na karte, a potem z nich korzystac tylko trzeba zrobic root urzadzenia.

• 4 months later...
Dnia 25.03.2016o15:38, latet napisał:

Zainstalowałem przez Recovery ten root:

https://download.chainfire.eu/921/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.65-20151226141550.zip?retrieve_file=1

ale nie działa - nic się nie zmieniło, nie ma SU, apki nie "widzą" roota.

Aktywny mam System1.

Odszczekuję powyższe. Ten root działa. Zrobiłem głupi błąd - po sflashowaniu tej paczki, przy wychodzeniu z Recovery, było pytanie typu 'prawdopodobnie utracono dostep do root-a, czy naprawić"? Dałem YES, a powinno się dać NO.

Edited by latet

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...