Skocz do zawartości

K20 PRO - Custom ROM-y/GSI - dyskusja ogólna


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Informacje

Custom ROM-y nie są tak popularne jak kiedyś, nie widzę sensu tworzenia dla każdego oddzielnego tematu - no chyba, że dany ROM będzie popularny.  

Lista Custom ROM'ów

Lista ROM'ów GSI (Project Treble)

  •  

Uwaga!

Jeśli piszesz post, pamiętaj by napisać o jakim oprogramowaniu mówisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwile temu zainstalowalem, + magisk + MagiskHide Props Config v4.0.3 + 4 sposob z tego linku. ( Nie wiem czy jest wymagany) Do tego gapsy z opengaps w wersji pico.

Narazie wszystko dziala, aplikacja ipko dziala normalnie, jutro przetestuje czy wszystko dziala z NFC.

Jak ktos ma pytania to zapraszam.

 

[edit] Bugi /problemy ktore znalazlem

drugi raz mialem juz sytuacje ze przycisk power nie podswietla ekranu. telefon normalnie chodzi ale bez wlaczonego ekranu. Nie pomaga nic poza restartem.

Brakuje rowniez funkcji aktywnego oblokowania ekranu palcem, w sensie ze nie trzeba naciskac guzika power. Tutaj tej funkcji brak.

 

edit2

Skopane jest cos z fingerprintem, to on powoduje ten zgaszony ekran. Jak sie wylaczy to wszystko dziala...

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się Pixel Experience: https://forum.xda-developers.com/k20-pro/development/rom-pixel-experience-t3950504 oraz Resurrection Remix: https://forum.xda-developers.com/k20-pro/development/rom-resurrection-remix-7-0-t3950515.

Tutaj jeszcze status GSI (Generic System Image, gdybyś ktoś nie wiedział to takie coś można instalować od czasu pojawienia się Projektu Treble): https://github.com/phhusson/treble_experimentations/wiki/Xiaomi-Redmi-K20-Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zenderable zmienił(a) tytuł na K20 Pro - Custom ROM-y/GSI
  • 5 miesięcy temu...

A ja zainstalowałem Evolution X 4.0 z tego linku: https://forum.xda-developers.com/k20-pro/development/rom-evolution-x-3-3-t4002669

Jeśli ktoś chce poczuć jakby działał czysty system od Google, to jak najbardziej polecam. 

Poziom zabezpieczeń L1, Netflix, Google Play, płatności zbliżeniowe działają. Bateria działa o 20-30% lepiej niż na stabilnym 11.0.4.0.

Jak komuś znudził się MIUI, to warto się tym tomem zainteresować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wszystkie romy na nasz model sa dostepne  na kanale  telegram  "Redmi k20 update"     a mody na kanale  k20 pro/mi9t pro mods


A mógłbyś podać konkretny link do kanału k20 pro/mi9t pro mods, bo jakoś nie mogę go znaleźć, dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie Romu Evolution X 4.1 a mianowicie instaluje się go tak samo jak rom od xiaomi.eu czyli pobieramy plik ZIP, format data i instalacja z poziomu TWRP czy może robi się to inaczej ?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

image.thumb.png.be1aad661e588485453b7dcf983192dd.png

@dave091Tutaj masz dokładną instalację. Ale w skrócie to musisz zrobić full wipe, a nie tylko format data przed instalacją. Do tego po zrobieniu formata musisz zainstalować zipa z miui11 vendor/firmware, czyli z tej stronki wybierasz sobie swój wariant i instalujesz to w TWRP. Dopiero po tym możesz przystąpić do flashowania romu.  Ja jeszcze po tym zainstalowałem kernel stąd, bo miałem problemy z podłączeniem telefonu do PC.

Edytowane przez Lipson47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.02.2020 o 22:15, Lipson47 napisał:
  Odkryj ukrytą treść

image.thumb.png.be1aad661e588485453b7dcf983192dd.png

musisz zainstalować zipa z miui11 vendor/firmware, czyli z tej stronki wybierasz sobie swój wariant i instalujesz to w TWRP. 

Który wariant vendor jest dla xiaomi.eu weekly? Bo za cholerę nie wiem który wybrać, a mam dość miui :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem najnowsze Evolution. Wszystko działa. Ale nie wszystko jak bym chciał. Ustawiłem ciemny motyw, który nie wymusza na wszystkich aplikacjach ciemnego. Część aplikacji świecie na biało :( albo ja nie umiem tego zmienić. Pomijam ułomności dialera google, m.in. najbardziej brakuje mi wyświetlania nazwy firmy kontaktu dzwoniącego, jeśli jest ona w danych kontaktu- miui to potrafi. Brak kolorowych ikon powiadomień na aod. Security level L3. To tak na szybko co od razu rzuciło mj się w oczy.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@gabor2 Też mam L3 i prawdopodobnie już na zawsze bo co bym nie robił to pozostaje L3. Gdzieś czytałem, że to już jest nie do przywrócenia. Miałem też kiedyś LG i też mi wskoczyło L3 na amen i nawet jeździłem do serwisu z pytaniem czy można jakoś wgrać te klucze albo coś. Odpowiadali, że jest to niemożliwe :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, mam problem z nfc otóż mam poprawne safetynet w magisk na zielono ukryłem Googlepay w magisku. Karty mogę podpiąć gpay działa ogólnie ale już nie pozwala skonfigurować płatności zbliżeniowych piszą, że mam rota albo jakieś inne modyfikacje i nie przechodzi. Próbowałem przechodzić przez różne poradniki i dochodzę do wniosku, że jest to problem customromu Havoc-Os więc jeśli ktoś się zastanawia a chce nfc to nie polecam na globalu działało. Pozdrawiam jeśli ktoś ma jakieś sugestie jeszcze żeby to obejść to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20200415-211952.thumb.jpg.f31a06b4fe4ba5ea13e653b6f5630d64.jpgScreenshot_20200415-211516.thumb.jpg.f4b1bb804414f0f47418f55ee38734c9.jpg

Niestety tak. Już nie mam pomysłów. Kartę podpinam ale każe mi skonfigurować płatności zbizeniowe wprowadzam kod karty i mam taki komunikat. Jak w załączniku. Pewnie wrzucę miuipolska choć za bardzo mi się nie chce. Skonfigurowałem wszystko pod siebie a na koniec taki babol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ukryłeś Magisk w ustawieniacha to musisz mieć tak jak na zrzucie.

Zainstaluj moduł sqlite. Romy na twój telefon są na poziomie tych dla mi8 sprzed kilku miesięcy. Musisz zwracać uwagę na vendor I firmware. Wtedy często korzystałem z tego modułu aby gpay działało.

Screenshot_20200415-201819_Manager_______.png

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Vendor to taka partycja HAL,coś jak UEFI kompa.Tam jest wszystko sterowniki,pliki ważne do boot systemy jak i Samego systemu obraz recovery(Factore jak robisz)to właśnie z tego obrazu się Recoveruje...Dlatego chyba lepiej Mediatecki omijac,a kupić wersję że Snapem trochę droższą,lub niższy model,ale że Snapem.Sam się do Xiaomi poważnie przystawiam na następcę obecnego mojego....Ale no właśnie są taki szkopuły, które trzeba zrozumieć

Wysłane z mojego Y8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego powodu jest duży problem z CoustomRom-ami Redmi 8T chyba MiuiPolska,anulowało wsparcie z tego powodu(brak możliwości utworzenia działającego rom).A wiem,że może nie odrazu po kupnie,ale nadejdzie taki moment,że będę musiał rootować(choćby reklamy AdAway zainstalować).Wiem jest AdGard,ale działa przez VPN,wolno i licencja droga(choć jest Bardzo Ok!Przebudowuje strony co zablokował reklamy i nie ma "dziur" po nich,no ale Cenna..).
Dla ciekawostki ja na Doogee Y8 (żadnego romu nie udało mi się uruchomić,Dwa tylko do Logo i tak mógłby się bujać puki bateria się nie wyczerpie)
Nie wiem może trzeba właśnie w Vendor coś przedytować,ale nigdzie nie ma jakiegoś info,a szukałem sporo....

Wysłane z mojego Y8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
I z tego powodu jest duży problem z CoustomRom-ami Redmi 8T chyba MiuiPolska,anulowało wsparcie z tego powodu(brak możliwości utworzenia działającego rom).A wiem,że może nie odrazu po kupnie,ale nadejdzie taki moment,że będę musiał rootować(choćby reklamy AdAway zainstalować).Wiem jest AdGard,ale działa przez VPN,wolno i licencja droga(choć jest Bardzo Ok!Przebudowuje strony co zablokował reklamy i nie ma "dziur" po nich,no ale Cenna..).
Dla ciekawostki ja na Doogee Y8 (żadnego romu nie udało mi się uruchomić,Dwa tylko do Logo i tak mógłby się bujać puki bateria się nie wyczerpie)
Nie wiem może trzeba właśnie w Vendor coś przedytować,ale nigdzie nie ma jakiegoś info,a szukałem sporo....

Wysłane z mojego Y8 przy użyciu Tapatalka


Nie musisz kupować żadnej licencji. Wystarczy używać prywatnego DNS Adguarda. Działa bardzo skutecznie i nie zauważyłem żadnych większych spowolnień.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Aktualnie mam MIUI 21.3.24/25. Mam ustawiony odcisk palca. Chciałbym potestować customy. Zrobiłem backup wszystkich partycji w TWRP. Czy teraz wystarczy ze np. zainstaluje Evolution X zgodnie z instrukcją. Pobawię się nim. I jeśli okaże się ze chce wrócić to wystarczy przywrócić backup w TWRP? Nie będzie żadnych problemów z powrotem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...