Jump to content

Xiaomi Mi4 Vs Meizu Mx4

MrSeeba
 Share

Recommended Posts

Witam,

Posiadam obecnie Xiaomi MI3, jednak w najbliższym czasie planuję go wymienić na inny model. Pierwsza myśl to oczywiście jego następca, gdyż MI3 byłem oczarowany od samego początku, jednak zastanawiam się czy to ma sens - dopłata +/- 400zł za... no właśnie, niewiele więcej.Dodam w tym miejscu, że wszelaki sprzęt szybko mnie nudzi, więc patrzenie na to samo w nowym telefonie może męczyć, z drugiej strony MIUI uważam za rewelacyjne.

Przechodząc co rywala spod znaku Meizu - podoba mi się jego ekran (większy), "inna" nakładka oraz aparat, natomiast boję się tego Mediateka w nim siedzącego. Niby w benchmarkach osiąga bdb wyniki, ale to tylko suche statystyki/cyferki. Czy w porównaniu do Qualcomm'a bardzo dostaje po tyłku choćby w grach?

Tu należy przejść do mych wymagań i oczekiwań:

- Ekran w przedziale 5-5,5'

- Dobry aparat foto

- Wydajność w grach

- Mile widziane radio/dobry odtwarzacz

Który z nich będzie lepszym wyborem? Kontynuacja przygody z Xiaomi, czy posmakowanie Meizu? A może coś innego w podobnej kwocie znajdę co przebije tą dwójkę?

Miał ktoś oba te telefony w ręku, co możecie na ich temat napisać? Który sprawił lepsze wrażenie?

Edited by MrSeeba

Boober ma MX4 to moze sie wypowie. 

Z tego co mi mowil to ekran i aparat bardzo dobry. Wydajnosc bez najmniejszych zarzutow.

A z mojej strony moge powiedziec ze super lezy w dloni za sprawa wypuklej obudowy (jak HTC One, Moto X) i prezentuje sie naprawde bardzo bardzo fajnie ale to rzecz gustu oczywiscie

Ja miałem doczynienia z Mi4 jak i MX4 i poleciłbym drugi. Dlaczego ? MIUI każdy może mieć a Flyme OS już nie :), gesty oraz rozwiązania pomagające obsługe telefony przekonują mnie do Meizu, jakość dźwięku oraz aparat również. Mi4 ma lepszą baterię i sprawia wrażenie droższego przy czym jak dla mnie lepiej wygląda :) Jak chcesz na moim kanale masz recenzję MX4 :)

Mam aktualnie MX4 a miałem mi3 i mi4, więc może się wypowiem.

Wydajność. Tu jest bardzo zbliżony poziom, system chodzi na obu urządzeniach bardzo płynnie. Wydajnośc w grach - nie zauważyłem różnicy, ale gram mało. Remis.

Jakość wykonania. Bardzo podobna, Meizu lżejszy bo ramka aluminiowa, lecz pokrywa baterii potrafi czasem wydać jakiś odgłos przy ściśnięciu. Xiaomi z kolei bardziej "zbite". Remis.

Wyświetlacz: wielkość wyświetlacza i stosunek tejże do wielkości urządzenia na korzyść Meizu. Wyświetlacz w Meizu również delikatnie lepszej jakości (kontrast, kąty, jasność), ale bardzo minimalnie. Mi4 ma bardzo dobry wyświetlacz. Delikatna na tym polu przewaga Mx4.

System: no cóż, nie będę tu odkrywał ameryki, jesteśmy na tym forum z powodu MIUI raczej :). System bardzo dobry. Z kolei Flyme jest równie rozwojowy i posiada gesty w kernelu - coś, czego w Mi4 nie ma i nie będzie niestety. Nie mozna wskazać wyraźnego zwycięzcy, bo w każdym systemie jest coś, czego brakuje u konkurenta (gesty, vs personalizacja quick setings np.). Remis.

Dźwięk - wyraźna przewaga Meizu, jeśli bierzemy pod uwagę słuchawki, delikatna jeśli wbudowany głośnik. Plus dla Meizu.

Aparat. Lepszy w Meizu, aczkolwiek w słabszym oświetleniu trzeba podejść kilka razy do ujęcia, Mi4 jednak ma bardzo podobne kłopoty, z kolei posiada na przykład tryb RAW. Delikatny plus dla Meizu ze względu na matrycę, jest po prostu lepsza.

Wsparcie dev. W obu przypadkach nie ma na tę chwilę customów, ale wydaje mi się, że nikt ich jednak nie potrzebuje. Oba urządzenia posiadają tygodniowe aktualizacje wersji rozwojowych Flyme/MIUI. Remis.

Bateria. W moim przypadku dłuższy czas działania osiągałem na Mi4. Około 25-30% dłuższy, więc znacznie. Prądu starcza na półtora dnia maks w Meizu, ale ja używam urządzenia bardzo intensywnie. Max 5 godzin SOT to słaby stosunkowo wynik. Plus dla Xiaomi. 

Z tych dwóch akurat urządzeń poleciłbym jednak Meizu. Jeśli brać pod uwagę wielkość urządzenia oraz jego cenę i serwis w europie, to jednak Xiaomi. Mam nadzieję, że jakoś pomogłem. 

Ja miałem doczynienia z Mi4 jak i MX4 i poleciłbym drugi. Dlaczego ? MIUI każdy może mieć a Flyme OS już nie :), gesty oraz rozwiązania pomagające obsługe telefony przekonują mnie do Meizu, jakość dźwięku oraz aparat również. Mi4 ma lepszą baterię i sprawia wrażenie droższego przy czym jak dla mnie lepiej wygląda :) Jak chcesz na moim kanale masz recenzję MX4 :)

A to jest kwestia gustu, dla mnie Halo button (fosforyzujący) to mistrzostwo, poza tym urządzenie jest fajnie zaprojektowane.

Jest PL wersja oryginalnego systemu MX4 czy ENG i w ilu % ENG ?

Jest PL i ENG. W 100%. Jak kupisz w ibuygou, dostajesz wersję m461 - China Unicom, w której jest ENG, jednak po upgrade przez aplikację powinien pojawić się również PL, przynajmniej ja tak miałem. Oczywiście tak samo jak w przypadku App store w miui, większość w nim treści jest po chińsku, tak samo w themes. Natomiast system jest zlokalizowany jak najbardziej. 

• Like 1

Dzisiaj był presale'owy pricedrop na Antelife i 500 pierwszych zamówień dostanie MX PRO było za $429 ($150 off).

Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale kod kuponu to: MEIZUMX4P

Cena zjeżdża do 385 EUR, ale to jest preorder. Wysyłka 3 lutego. Do tego VAT i przesyłka. Razem 380. Dobra cena nawet. IBG razem 404.

Hello ,

Mi4 mam od tygodnia ale przed kupnem miałem podobny dylemat właśnie pomiędzy tymi sami telefonami.

Do mi4 przekonał mnie:

Wyświetlacz, mx4 imho za duzy

Bateria, dłużej trzyma

Serwis xiaomi we Wrocławia

Wystarczająco szybki

Jakość wykonania

Mx4 ma jednak przewagę w

Aparacie, nieznaczna

Ekran bez ramkowy

Jest nieznacznie szybszy, przy tej klasie urządzeń raczej gołym okiem nie dostrzezemy roznicy.

Dużą przewaga jest LTE. W mi4 tylko w bialym

Oba urządzenia są mega podobne jeśli chodzi o parametry i klasę. Wiec proponuje Kieruj się za tem odczuciami wizualnymi :-)

Edited by riDERQS

Odniosę się do tego, co napisałeś ;)

Również porównywałem w sieci te urządzenia i zamówiłem ostatecznie Mi4 LTE.

Wyświetlacz i jego wielkość jest kwestią gustu, piszę tutaj o barwach, kontraście itp.

Baterie w obydwu modelach są dobre, większość testów obciążających baterię pokazywała podobne rezultaty, dobre rezultaty.

Serwis nawet w przypadku wysyłki do IBG nie jest trudny, więc to jest szczegółem.

Aparat ? Właśnie nie wiem dlaczego w Mi4 jest gorszy, może po prostu tego z MX4 jeszcze nie było, nie mam pojęcia i tak tylko piszę, zaś różnice są nieznaczne.

LTE, tutaj jak napisałeś są wersje Mi4 z i bez tego.

No i sedno, a mianowicie procesor.

Na wszystkich porównaniach w sieci MX4 zdobywa więcej punktów, ale w praktyce to się nie sprawdza.

Widziałem masę filmów z ładowaniem trudnych gier i gdy MX mieli jeszcze ładowanie gry, to na Mi4 jesteśmy już daleko w trasie :D

Design, to jest akurat kwestią gustu i ja z uwagi na ogólny wygląd i wielkość jestem za Mi4, a też zastanawiałem się długo ;)

• 3 months later...

@boober

Możesz powiedzieć jak z perspektywy czasu wygląda Twój mx4? Bardzo się zniszczył? Używasz etui/folii na ekran?

Mam jeszcze parę pytań:

Jak jest ze spolszczeniem? Czytałem że w ustawieniach teksty potrafią się nie mieścić.

Jak ocenisz pracę GPS (szybkość łapania fixa / stabilność połączenia)?

Czy aparat ma jakieś problemy z łapaniem ostrości (czytałem że ma głównie w trybie filmowania)?

Jak ocenisz ogólne działanie flyme? Nie wywala się?

Aktualizacja:

jeszcze w temacie mx4 vs mi4 warto dodać że ten drugi posiada zdecydowanie szybszą pamięć wewnętrzną.

Edited by Soren

A panowie, z ciekawości, o ktoś wspominał, że Flyme OS jest tylko na Mejziaki.

Przecież są porty, ot choćby na Nexusa...

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/development/official-flyme-nexus5-kk-4-4-flyme-3-8r-t2875908

czy Xperię Z.

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/rom-flyme-os-4-1-1r-sony-l36h-kitkat-4-t3022401

Owszem są porty ale spore kastraty.

@boober

Możesz powiedzieć jak z perspektywy czasu wygląda Twój mx4? Bardzo się zniszczył? Używasz etui/folii na ekran?

Mam jeszcze parę pytań:

Jak jest ze spolszczeniem? Czytałem że w ustawieniach teksty potrafią się nie mieścić.

Jak ocenisz pracę GPS (szybkość łapania fixa / stabilność połączenia)?

Czy aparat ma jakieś problemy z łapaniem ostrości (czytałem że ma głównie w trybie filmowania)?

Jak ocenisz ogólne działanie flyme? Nie wywala się?

Aktualizacja:

jeszcze w temacie mx4 vs mi4 warto dodać że ten drugi posiada zdecydowanie szybszą pamięć wewnętrzną.

Używam glexi Glass oraz bumera i kilka innych pokrowcow dodatkowo klapka z imitacja drewna. Ramka może lekko się rysować po za tym wszystko okay. W najnowszysz aktualizacjach nadal są lekkie Bugi z tłumaczeniem lecz tekst się wszędzie mieści. GPS zero problemów i jest zdecydowanie lepiej niż w Lg G2. Z łapanie ostrości fakt są czasami problemy lecz z bliskiej odległości przy zdjęciach, przy filmowaniu nie ma problemu.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...