Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Procesora szczególnie nie obciąża, baterie bardziej.

Czytam o zram od ok 1h i wniosek jeden, zram obciąża procesor co idzie z parą z większym zużyciem baterii ponieważ musi skompresować i dekompresować dane czyli coś za coś, postanowiłem wyłączyć zram i potestować do jutra wieczór, jeśli zauważe spadek wydajności to go ponownie włączę.

I LoVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że mniej ramu jest dostępne ale co do przeładowań to ani razu nie miałem :)390f537d9ab8e0a13a7d7a11564c9f55.jpg w takiej sytuacji już się zaczyna dławić bez zram, myślisz że ustawienie zram na zaawansowany skróci znacznie czas pracy na baterii? Czy lepiej jednak zostawić jak xiaomi czyli umiarkowany.Szczerze wracam do włączenia zram :) ciężko bez tego zaczyna być.

I LoVe

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co zrobić by przychodziły powiadomienia z taptalka ? ☺

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Dodaj tapatalk do autostartu w panelu sterowania.

Witam.

Znowu błąd. W pogodzie w celu wyświetlenia szczegółowej prognozy pogody przekierowuje na stronę w języku Chińskim.

Nie wiem jak to przestawić. Może ktoś pomóc?

Jak z początku zaczyna się link zmień zh/pl na pl/pl , możesz to zrobić jak ci się strona w jakieś przeglądarce dopiero otworzy.

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z początku zaczyna się link zmień zh/pl na pl/pl , możesz to zrobić jak ci się strona w jakieś przeglądarce dopiero otworzy.

 

Dzięki za odpowiedź, ale tak za każdym razem trzeba zmieniać. W poprzednich dwóch czy trzech wersjach było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj tapatalk do autostartu w panelu sterowania.

Jak z początku zaczyna się link zmień zh/pl na pl/pl , możesz to zrobić jak ci się strona w jakieś przeglądarce dopiero otworzy.

Nic to nie daje. Jakieś inne pomysły?

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale tak za każdym razem trzeba zmieniać. W poprzednich dwóch czy trzech wersjach było OK.

A teraz coś zmienili i nie wiem gdzie zrobić fix. Po drugie to nie bug tylko feature. Normalnie ta pogoda ładuje cały chiński link. A ja zmieniam tam ścieżkę. A że się nie udaje to trudno.

Wysłane z MI Note Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu.

Przyczyna? Takie mody trzeba pilnować bo wystarczy drobna zmiana w kodzie przez miui i już patch się wywala.

A wywalenie całej kompilacji z powodu takiej drobnostki do byle redmi to ostatnie co chciałbym zobaczyć.

 

Po drugie. Bez sens. Nie potrzeba nikomu tego power menu. Do recovery można wejść na 3 sposoby co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest najlepszy. Bez porównania do cm i innych modów

Mam już od jakiegoś czasu problem ze sklepem. Pobiera mi kilkadziesiąt procent i staje,potem się odwiesza i ściąga do końca. Co to? Odrazu mówię że to nie wina systemu na cm miałem to samo.

To już jest kwestia gustu,wszystko ma swoje plusy i minusy a miui  jeszcze niedawno było prawie nieużywalne. A ze sklepem nigdy nie miałem problemów ani na cm11 ani na cm12 ani też na miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO ta aktualizacja jest na razie najlepszą wersją V6. W połowie tygodnia już z utęskieniem oczekiwałem aktualizacji, bo w 5.5.29 nagle zaczęło regularnie wywalać mi apki i usługi (FC Gapps, Sklepu Play, WhatsApp itp. itd.), klawiatura Xperia co chwila się zacinała, telefon potwornie się grzał, a bateria przy użytkowaniu netu (fejs, messenger, opera) uciekała w nicość w ciągu pół godziny do maks godziny). Być może częściowo winny był zRAM ustawiony na Zaawansowany, bo tak próbowałem obejść wycieki RAM-u w 5.5.15.

 

W nocy zainstalowałem 5.6.4 i na razie jest świetnie, choć bateria wciąż szybciej znika niż w v5. zRAM przestawiłem na Umiarkowany, apki nie łapią czkawki, grzanie sporadyczne. Wciąż jednak zdarza się, że system nie wykryje karty WCDMA albo krzyknie o konieczności Wi-Fi do pobierania załączników w GMailu (a w Pobieraniu mam brak limitu danych).

 

Zobaczę za parę dni, oby nie zmieniło się na gorsze. Póki co, jest bueno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banalna pytanie,

1)jak zmienić żeby godzina była po prawej stronie? Wiget jest po prawej i na pasku pokazuje ją po prawej;)
2)I jeszcze korzystam z odblokowania telefonu opaską. I wiedzę że nie działa ta ochrona przed odblokowaniem w kieszeni, dawniej przy zasłoniętym czujniku od razu się to aktywowało

3) o i dymki z messengera padły ale to może choroba dziecięca 

 

Ogólne wrażenie to nawet fajnie się sprawuje i bateria pod obciążeniem szybko znika 

Edytowane przez rm_125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest najlepszy. Bez porównania do cm i innych modów

Mam już od jakiegoś czasu problem ze sklepem. Pobiera mi kilkadziesiąt procent i staje,potem się odwiesza i ściąga do końca. Co to? Odrazu mówię że to nie wina systemu na cm miałem to samo.

To nie jest wina V6 masz rację bo na mojej Z1 też się tak dzieje i to często ostatnio a mam lollipop zainstalowany na niej

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez iMSQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...