Rzeźnik

Użytkownicy
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Rzeźnik

 1. Telefon po pełnym naładowaniu w trybie nocnym (wyłączone dane, synchronizacje itp. - prawie jak oszczędny, tylko jaśniejszy ekran) po 1,5 godziny nieużywania miał już tylko 75% baterii. Wtedy położyłem się spać. Kilka godzin później przebudziłem się, chcę sprawdzić godzinę - telefon martwy. Chyba przeproszę się z Xcelerate, bo co mi po smartfonie, który bez ładowarki wytrzyma tylko kilka godzin?
 2. Mi bateria wariuje od kilku aktualizacji. Na noc mam wyłączone dane, oczywiście wifi i bt też, plus czyszczenie procesów, bateria 100. Po 8 h bezczynności potrafi mieć 85, a ostatnio nawet 65%. Na wykresie łagodny spadek, potem ostry obsuw o dychę albo i więcej i później znów łagodnie. W codziennym użytkowaniu: co chwila ładowanie pulpitu, gdy wychodzę z aplikacji, wyłączanie się (znikanie) klawiatury Xperia podczas pisania. Strasznie to upierdliwe.
 3. Ech, od ostatniej aktualizacji ciągle mam "ładowanie pulpitu". Cokolwiek użyję - Opera, FB, Messenger, Gmail - wracam na pulpit i muszę czekać 2-3 s, aż się załaduje. Co jest?
 4. Czy w XC 10a naprawili już błędy typu brak blokady ekranu podczas rozmowy?
 5. Ale zaraz, bo jeśli pytasz o 7 w ogóle, to jest bardzo dobry. Zjazdy baterii są takie same, jak miałem przy 6, więc tu nic się nie zmieniło - wciąż coś jest niedopracowane. Poprawiła się natomiast użyteczność, tzw. UX. Czasem tylko zdarza się, że mam "ładowanie pulpitu", czego w 6 nie doświadczałem. Jeden błąd w 7, o którym jest mowa przy każdej aktualizacji, może dla niektórych być istotną wadą: wykonanie kopii zapasowej MIUI usuwa wszystkie konta z telefonu oprócz Xiaomi i Google - trzeba je potem przywrócić z kopii. Absurdalne i wciąż nie naprawione.
 6. Jadę na nim od piątku. Jest OK, chociaż dość szybko zżera baterię. Na Xcelerate niby wytrzymuje nieco dłużej, ale też mam takie dziwne przypadki, że w nocy ze 100% zjeżdża do 80-paru przy wyłączonym 3G i szybkim ubijaniu aplikcacji. Nie wiem, z czego się to bierze: na wykresach zużycie idzie delikatnie, potem nagły spadek, dalej znów delikatnie. I nie wiadomo, co to... To absurdalne, żeby w ciągu 8 h uciekało 20% baterii na stan czuwania - bez danych, synchronizacji itp. A, nie polecam XC w wersji 9a, bo nie blokuje ekranu podczas rozmowy i dzieją się różne dziwne rzeczy. Mi zwykle wyłącza mikrofon.
 7. Przecież jest apka Internet, czyli domyślna przeglądarka w MIUI Polska.
 8. Oprócz zżerania baterii w trybie przyspieszonym (często mam tak, że w nocy, przy wyłączonym 3G itp. w telefonie następuje nagły wzrost zużycia i rano ze 100 proc. jest w najlepszym wypadku 80-85%) mam wyjątkowo upierdliwy FC dla pulpitu czyli MiHome. Otwieram coś, Operę czy fejsa, zamykam, a tu "ładowanie pulpitu". No w mordę, co to ma być? V7 jest bardzo wygodne, ale chyba nie na 1 GB RAM w 1S. W dodatku nie mogę teraz namierzyć tego miejsca, gdzie można zablokować ubijanie danego procesu/aplikacji...
 9. Tak jak przeklinałem wcześniejsze wersje V6, tak od zeszłotygodniowej aktualizacji (5.6.5) jestem zadowolony. Trzeba tylko pilnować baterii, bo zżera, np. dzisiaj przez noc ze 100% przy wyłączonym 3G zjechało do 77% - WTF? A jak krzyknie, że 9%, to włączaj tryb oszczędny i biegusiem szukaj kontaktu, bo inaczej w ciągu kilku minut padnie. Z innej beczki: instalowaliście dzisiejszą aktualizację? Nie ma strachu?
 10. IMHO ta aktualizacja jest na razie najlepszą wersją V6. W połowie tygodnia już z utęskieniem oczekiwałem aktualizacji, bo w 5.5.29 nagle zaczęło regularnie wywalać mi apki i usługi (FC Gapps, Sklepu Play, WhatsApp itp. itd.), klawiatura Xperia co chwila się zacinała, telefon potwornie się grzał, a bateria przy użytkowaniu netu (fejs, messenger, opera) uciekała w nicość w ciągu pół godziny do maks godziny). Być może częściowo winny był zRAM ustawiony na Zaawansowany, bo tak próbowałem obejść wycieki RAM-u w 5.5.15. W nocy zainstalowałem 5.6.4 i na razie jest świetnie, choć bateria wciąż szybciej znika niż w v5. zRAM przestawiłem na Umiarkowany, apki nie łapią czkawki, grzanie sporadyczne. Wciąż jednak zdarza się, że system nie wykryje karty WCDMA albo krzyknie o konieczności Wi-Fi do pobierania załączników w GMailu (a w Pobieraniu mam brak limitu danych). Zobaczę za parę dni, oby nie zmieniło się na gorsze. Póki co, jest bueno.
 11. I stał się cud! W nocy z soboty na niedzielę zaktualizowałem do 5.5.29 (zrobiłem tylko Wipe Cache) i nie mogę wyjść z zadziwienia. Wycieki RAM-u zniknęły, wszystkie felery z wydajnością i FC jak ręką odjął. System chodzi płynnie, cały czas powyżej 100 MB (średnio 120-150 MB) wolnej pamięci, fejs + messenger + inne apki chodzą bez zarzutu. Miodzio! Jedyne problemy, o których była już mowa także przy poprzednich aktualizacjach: 1) kody USSD raz działają, raz nie (session time out w oczekiwaniu na odpowiedź) 2) czasem nie aktywuje się karta WCDMA (w moim przypadku Aero2) i trzeba szybko wyłączać transmisję danych z karty GSM, 3) bateria od 10% błyskawicznie zjeżdża do zera, gdy wciąż używa się netu, 4) są potężne rozbieżności między wskaźnikiem ładowania przy wyłączonym telefonie i po jego włączeniu (np. 47%, a po włączeniu - 22%) Generalnie - cud-miód.
 12. Dobry! Wreszcie, po niemal 2 tygodniach oczekiwania na zatwierdzenie konta, mogę wylać swoje żale na V6. :/ Zaktualizowałem swój Redmi 1S zaraz po pojawieniu się 5.5.15. Użyłem Fastboota z opcją czyszczenia bez storage. Potem wgrałem MIUIPolska. Efekt? Masakra. Dane użytkownika pozostały, ale system nie do użycia. Co chwila FC, niektóre apki (GMail) po usunięciu nie chciały się nawet pobrać z Google Play. Zrobiłem Wipe Cache w MiRecovery. Pomogło tylko minimalnie, więc zrobiłem jeszcze Wipe User data i zainstalowałem aktualizację do 5.5.22. Wszystko pięknie chodziło do momentu, gdy zacząłem używać fejsa i messengera - system co chwila zamarzał, bo wolna pamięć spadała nawet do 40-50 MB. Oczywiście wyłączyłem animacje, zRAM ustawiłem na zaawansowane, ale wciąż jest to samo: czasami od razu, czasami po paru minutach system zwalnia do zera, proponuje FC albo sam to robię. Przez te zwiechy bateria potrafi się rozładować w godzinę. Z ładowania raz dziennie zrobiło się 2-3x, a telefon pada akurat wtedy, gdy jest potrzebny i nie ma w pobliżu kontaktu. Jednym słowem: system śliczny, ale nie dla 1S. Nie polecam. Jeśli po piątkowej aktualizacji nic się nie zmieni - a nie sądzę, by tak się stało - wracam do V5.50. Zastanawiam się tylko, czy aktualizować zwykłym trybem, czy jeszcze raz Fastboot, ale tym razem z pełnym czyszczeniem.