Jump to content

franz

Użytkownicy
 • Posts

  21
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 1S

Recent Profile Visitors

387 profile views

franz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Spróbuj po prostu miflashem wgrać fastboot rom (bez rozkręcania). Powinno zaskoczyć.
 2. 5.6.18 niestety nie do używania, gubi po kilku minutach gps. Sprawdzone na 2 różnych apkach. Do tego przed chwilą zrobił się samoczynny restart telefonu. Chyba najlepsza do tej pory wersja to 5.6.4 i wracam do niej. Update: Po zrobieniu pełnego wipe'a wydaje się być wszystko OK. Jak na razie jestem zadowolony z 5.6.18
 3. Na razie wszystko jest z nim OK. Dla mnie najgorszy był ten z poprzedniego tygodnia.
 4. Najpierw wgraj przez miflash v6 global fastboot, dopiero potem polską wersję już normalnie przez mirecovery albo aktualizacje.
 5. Dziwną sytuację miałem dziś na 5.5.29. Zablokował się czujnik światła, telefon dość mocno się nagrzał w górnej części tyłu obudowy i w kilkanaście minut stracił ponad 10% baterii.
 6. Po dwóch dniach od włączenia tej optymalizacji wydajności, telefon dużo dłużej działa na baterii. Wcześniej przez noc spadało przynajmniej 10% z wyłączoną wymianą danych, a teraz 2-3%. W ciągu dnia też jest dużo lepiej po 1 dniu i 20 godzinach od naładowania mam 40% - wcześniej ten poziom osiągałem po jednym dniu. Do tego dochodzi kilkadziesiąt MB więcej wolnego ramu. Zobaczymy jak będzie dalej.
 7. W ustawieniach jest coś takiego jak wydajność systemu i tam "Optymalizuj wydajność systemu (wyłącz animacje i mniejsz zużycie pamięci)". Ktoś się orientuje jakie animacje to wyłącza? Włączyłem tę opcję i jest sporo więcej wolnego ramu, ale w telefonie dalej wszystko jest animowane.
 8. Albo spróbuj jeszcze jakąś inną wersję romu ściągnąć
 9. Zainstaluj najpierw V6 fastboot global, a dopiero potem ostatni polski
 10. Spróbuj tak: na urządzeniu PPM "aktualizuj sterownik" -> "przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika" -> "pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń..." -> "z dysku" Telefon podłącz bez baterii.
 11. Na razie jedyny fail na najnowszym miui 6 to dzisiejszy restart telefonu po pierwszym sygnale, gdy ktoś do mnie dzwonił.
 12. Ja instalowałem na 8.1 x64 i ładnie szło. W menadżerze urządzeń jest widoczne urządzenie bez wykrzykników?
 13. Żeby zaktualizować v5 do v6 najpierw zainstaluj fastboota v6 5.4.10_4.4_global przez miflash, dopiero później v6 polskiego. Inaczej będziesz miał cały czas błąd przy próbie aktualizacji - przynajmniej u mnie tak było. Przydałoby się takie info w poradniku instalacji, bo widać że wiele telefonów się sypie.
 14. Problem jest taki, że w poradniku do misflash (http://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/) jest link do ROM'ów, ale nie ma tam romu dla redmi 1s, za to jest Mi 1s i łatwo ściągnąć nie ten co trzeba, jak ja to zrobiłem i widzę że nie tylko ja. Ściągnij rom stąd, uruchom windows bez wymuszania podpisywanych sterowników i instaluj jeszcze raz. Działa na Win 7 i Win 8 - sam przez to przeszedłem.
×
×
 • Create New...