Skocz do zawartości

naprawa gwarancyjna/ producenta


rpone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Mam problem z moim pocophonem. Chcę oddać go na naprawę gwarancyjną do producenta.

Dlaczego do producenta? Telefon kupiłem w Polsce, na fakturę VAT 23%. Sprzedający rozpłynął się w powietrzu i nie ma z nim kontaktu. Zero odzewu.

Oficjalny serwis gwarancyjny odmówił przyjęcia telefonu- nie jest z polskiej dystrybucji.

Stąd moje pytanie czy ktoś korzystał z gwarancji producenta?

Jakieś rady, wskazówki czy nawet adres do wysyłki?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

a teraz jak szybko i sensownie sprawdzić dystrybucje?

Na opakowaniu nic nie znalazłem.

A co do zakupu na allegro... firma, NIP się zgadzał, blisko 2400 pozytywnych komentarzy, 3 negatywy. 

Wysyłka do Chin? na chwilę obecną nie widzę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rpone napisał:

Wysyłka do Chin? na chwilę obecną nie widzę tego

No, tam jest producent i tylko tam byś ew. mógł zgłosić.

12 minut temu, rpone napisał:

a teraz jak szybko i sensownie sprawdzić dystrybucje?

https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei Mniej więcej dowiesz się z jakiej dystro może być telefon, ale zazwyczaj zakup z allegro = sprzedaż chińska, ew Hong Kong, Tajwan.

16 minut temu, rpone napisał:

się zgadzał, blisko 2400 pozytywnych komentarzy, 3 negatywy. 

Jaka nazwa sklepu? Może sklep istnieje pod inną nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Nezumi napisał:

https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei Mniej więcej dowiesz się z jakiej dystro może być telefon, ale zazwyczaj zakup z allegro = sprzedaż chińska, ew Hong Kong, Tajwan.

w temacie telefonów jestem laikiem. " Congratulations! You can be assured the phone you have purchased is the official international version. "

Widzę że jest wersja międzynarodowa, a dystrybucja?

 

32 minuty temu, Nezumi napisał:

Jaka nazwa sklepu? Może sklep istnieje pod inną nazwą.

mogę podać tu link? czy lepiej na pw?

Edytowane przez rpone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rpone napisał:

w temacie telefonów jestem laikiem. " Congratulations! You can be assured the phone you have purchased is the official international version. "

Widzę że jest wersja międzynarodowa, a dystrybucja?

mogę podać tu link? czy lepiej na pw? 

Podaj normalnie link do sklepu lub podaj nazwę, bez znaczenia.  Jest szansa, że telefon jest z dystro np czeskiej, niestety, ale bez dowodu zakupu z danej dystrybucji raczej z żadną dystro i tak nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 2.04.2019 o 17:14, rpone napisał:

Cały czas próbuję się do niego dodzwonić i nic.

Sprawę próbowałem załatwić przez allegro. Wysłali mu dwa upomnienia , no i wczoraj zablokowali mu konto do czasu wyjaśnienia sprawy.

Odczekam parę dni i idę do rzecznika.

 

I jak z gwarancją, udało ci się coś załatwić?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Sytuacja wygląda następująco:

- brak kontaktu telefonicznego, mailowego

- allegro zablokowało sprzedawcy konto; poleciło kontakt z rzecznikiem praw konsumenta a następnie wejść na ścieżkę cywilno-prawną

- rzecznik praw konsumenta, odesłał mnie z kwitkiem, ponieważ telefon zakupiony na firmę. Nie zmienia to faktu, że sprzedający powinien udzielić mi gwarancji. Polecił mi wysłanie listu poleconego z prośbą o kontakt i udzielenie informacji na temat gwarancji. Na chwilę obecną brak zwrotu listu ani zwrotki odebraniu listu. Pewnie na dniach będzie. Kolejne kroki które zostają to zgłosić na policję i założenie sprawy sądowej

- nie ustaliłem z jakiej dystrybucji pochodzi telefon. Może ktoś pomoże?

- Xiaomi Polska, nawet nie odpisała.

- pisałem do głównej siedziby jakby to nie nazwać, gdzie odpisali w ciągu 24h że nie mogą pomóc. Problem zgłaszać w miejscu gdzie kupiłem.

Podsumowując, sprawa w toku. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jedną jeszcze możliwość. Napisać do CCS Online i podać im IMEI i niech sprawdzą skąd jest telefon i czy podlega ogólnej gwarancji z dystrybucji PL/EU. 
Jeśli powiedzą "nie" - to możesz sobie darować ewentualną gwarancję tego telefonu. Sprzedawca zniknął (norma na allegro) i w zasadzie nie masz szans by cokolwiek wyegzekwować. 
Jak nie masz ogólnej gwarancji Xiaomi to gwarancję na podstawie dowodu zakupu daje sprzedawca; sprzedawcy nie ma to nie ma gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...