Orjon

Wersje MIUI - jak to w końcu z nimi jest?

Recommended Posts

Postanowiliśmy wraz z @Acid i @don_kamillo poruszyć temat oznaczeń wersji MIUI - China, Global, EU itd. Sporo ludzi, mimo tego, że Xiaomi, no, powiedzmy, już mocno rozwinęło się w naszym kraju, nadal czasem myli te oznaczenia. Nie bardzo wiedziałem, gdzie ten wątek stworzyć - w Poradnikach nie ma to za wiele sensu, bo byłby sam odnośnik do artykułu, więc myślę że tu jest właściwe miejsce :) jeśli coś ominąłem, choć raczej wątpię, to śmiało piszcie - dodam i poprawię :)

https://miuipolska.pl/aktualizacje-wedlug-xiaomi/

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taką zagwozdkę. Aktualnie mam wersję systemu xiaomi.eu 9.9.3 (MiuiPolska). Natomiast systemowy aktualizator chce mi ściągnąć i zainstalować wersję 9.9.27. Wiem, że to wyższe Miui 11, jednak mam wątpliwości z instalacją wersji niższej na wyższą. Czy tak powinno być i czy instalując nie uceglę sobie przypadkiem słuchawki? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Carburator napisał:

jednak mam wątpliwości z instalacją wersji niższej na wyższą

Ja niższej na wyzszą? Wersja 9.9.3 jest niżej od 9.9.27... Gdybyś wszedł w link wyżej, to nawet byś nie musiał pisać tego posta i się głowić...

Cytat

China Developer posiada specyficzną numerację, która nie jest związana z oznaczeniem MIUI. W chwili obecnej, najnowszym systemem jest MIUI 10. Najnowszy China Dev ma jednak oznaczenie np. 9.2.28. Numer wersji to data wydania: 2019.2.28.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treść linku wbrew pozorom czytałem. Generalnie, przeciętny użytkownik telefonu korzysta zwylke z OTA do aktualizowania systemu w telefonie. Jeżeli coś nowego się w niej pojawia, to logicznym jest, że posiada wyższą wartość numeracji (oznaczenia), niż do tej pory używane. OTA nie wyświetla pełnej nazwy ściąganej aktualizacji a jedynie jej pierwszą część. Jeżeli widzę, że mój system w tej chwili posiada oznaczenie 9.9.3 a chce ściągnąć i zaktualizować do 9.9.27, to budzi to moje zdziwienie. Może jestem jakiś tępy, ale dla mnie 9.9.3 to wartość wyższa od 9.9.27. Nie miałbym wątpliwości, gdyby oznaczenie mialo wartość 9.9.03, gdyż sama trójka po kropce traktowana jest jak 30.

Stąd też moje wątpliwości i pytanie. 

Edited by Carburator

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Carburator napisał:

Treść linku wbrew pozorom czytałem

Kliknij go, otwórz stronę, jest tam dokładnie wyjaśnione co oznacza każda cyfra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wyżej. 9.9.3 = 3 września 2019. 9.9.26 = 26 września 2019 itd. Nie wiem jak będzie od 2020, ale to nie mój problem, tylko Xiaomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now