Jump to content

Dziwne zachowanie redmi. Blokowanie samoczynne itd.


Recommended Posts

Witam. Od wczoraj, po 2 latach coś dziwnego zaczyna się dziać z Redmi3Pro. Otóż po odblokowaniu jest ok. Gdy zsunę górne menu i np klikam dane mobilne ikona nie zapala się, ale net się włącza, ekran robi się czarny i włącza się blokada (ekran z ekranem blokady). Wchodzę na gmaila- biały ekran i wychodzi do pulpitu. Wszystkie aplikacje tak robią. Nie da się niczego usunąć np z galerii ani odinstalować aplikacji. Ciągle (od kilku dni) synchronizuje się CredentialContentProvider, ale gdy klikam tę synchronizację to blokuje klawiaturę. Zniknęły połączenia, kontakty, aplikacja sms się wyłącza. Co to może być? Wyłączenie telefonu pomaga na minutę, po czym wraca do tego samego. MIUI Global 9.6 Stabilna 9.6.2.0 LAIMIFD  Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, lukaszcba1989 napisał:

Fabryczne nie pomogły. Hard reset nie działa. Pisze Wipe failed.

Zostaje unlock BL i MiFlash, a jak on nie pójdzie to uszkodzenie prawdopodobnie jest w hardzie i czeka Cię serwis lub wymiana fona.

Link to post
Share on other sites

Klawisze głośności górny i power? Szukam po forum Romy, ale znalazłem tylko jakieś cm i Line... A gdzieś są stockowe? Dodam, że botloadera nie odblokuję, bo smsa nie da się odebrać, bo wywala do pulpitu. Jeszcze ciekawostka. W trybie samolotowym jak już uda się w niego wejść po resecie to nawet normalnie fon działa. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Próbuję zainstalować na nowo system, ale coś nie wychodzi. Ściągnąłem recovery rom stąd https://en.miui.com/thread-3661984-1-1.html. Włączyłem program Miflash na kompie, włączyłem vol+ i power-> tryb download-> czarny ekran-> podpiąłem do kompa-> mi flash widzi telefon jako COM20-> Klikam flash i komunikat "Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu". Brak pomysłów. MOże złego roma mam? Bootloader chyba zablokowany, bo nie mogę smsa otrzymać ze względu na wywalanie do pulpitu. Pomocy

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, lukaszcba1989 napisał:

Z Redmi 3S będzie ok do 3 Pro? Innych nie widzę.  http://en.miui.com/download-303.html

Nie będzie ok, to inny telefon i rom. Ostatni rom dla Redmi 3 (pro) to stable 9.6.2, ale trudno znaleźć wersję fastboot, a taka potrzebna do MiFlasha. Tu są linki, ale ten do romu fastboot nie działa http://en.miui.com/thread-3661984-1-1.html

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...