Jump to content

Pocophone F1 - opinie użytkowników

tomasznowak

Recommended Posts

Pocophone F1 jako sprzęt do grania dla 10 latka to moim zdaniem bardzo dobry wybór. Jak nie uda Ci się go kupić w dobrych pieniądzach, to możesz jeszcze pomyśleć nad Redmi Note 8 Pro.

Myślałem, również o rn8 ale jakoś ten procek do mnie nie przemawia. Jakieś mam zboczenie. Od zawsze używam xiaomi ze snapami i jakoś tak wolał bym snapdragona. Poszukam jeszcze poco f1, jeśli znajdę w uczciwych pieniądzach to się zdecyduje. Jeśli nie poszukam przy RN7.

A zapytam jeszcze czy RN7 Pro jest dostępny w Polsce czy opłaca się go szukać. Bo czytam, że był przeznaczony tylko na rynek azjatycki i są problemu z softem do tego modelu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Wiem. Wiem, że ma bardzo dobre parametry i recenzje. Ale jak już wcześniej pisałem mam taką "wewnętrzna blokadę" szczerze mówiąc najbardziej pasował mi poco f1 od względem parametrów ale cena jest dla mnie za duża jak na nowy telefon dla 10-latka. Dlatego jeszcze szukam używki jeśli nic dobrego nie znajdę będzie RN7. Chyba, że ktoś odrzuci mecze jakiś przykład do max 900 zł.

Do 900 zł to jak nic pasuje RN8 Pro :) Ostatnio często bywały po 899 zł w sklepie Euro RTV AGD lub Ole Ole. Sam nie lubię Mediateka, ale w przypadku tego modelu jest naprawdę dobrze. Dwaj koledzy z pracy mają ten telefon z mojej rekomendacji i są mega zadowoleni. Sam się też nim trochę bawiłem i muszę powiedzieć, że działa naprawdę dobrze. Jeśli chodzi o Poco F1, to moja 12 letnia córka używała go przez rok i była bardzo zadowolona. Ja też raczej nie miałem do niego zastrzeżeń, no może poza lekkim wyciekiem światła na dole ekranu, ale to znany problem niektórych egzemplarzy Poco F1. Generalnie ekran w tym telefonie nie był i nie jest jego mocną stroną. IPS w RN8 Pro na pewno jest lepszy. Jeśli chodzi o wydajność jest petarda, bateria trzyma dobrze. Jakbyś kupował w okolicach grudnia 2019 no to mój poszedł za 900 zł, był idealnym stanie, zupełnie jak nowy dopiero co wyciągnięty z pudełka - https://archiwum.allegro.pl/oferta/jak-nowy-xiaomi-pocophone-f1-6-64-gb-blue-miui-11-i8480183579.html

Dla 10 latka nie kupowałbym nic droższego niż RN7. Nie mówię, że nie będzie dbał itp., ale wiadomo jak z dziećmi. Zresztą dla dziecka nie ma znaczenia czy gra na telefonie za 800 czy za 1,5k. Ważne żeby chodziło.

Też mam uprzedzenie do Mediateka bo mam Redmi6. Wiem, wiem, nie ma co porównywać, ale osobiście więcej tego procesora nie kupię. Zresztą żaden z nowych telefonów Xiaomi do mnie nie trafia ze względu na wielkość... 

Edited by Szaju

Mój 4latek używa mojego starego MiMax Pro, ale to by oglądać bajki, i malować. 

Moja 10latka używa mojego starego MiMax3 i nie chce nic mniejszego :), gry muzyka, itp. 

Tylko pytanie czy każde dziecko chce tak duże telefony?

Dzięki wszystkim za rady. Szczerze mówiąc myślałem, że wszyscy będą zachwalać poco f1. A tu niespodzianka. Jutro jadę oglądać poco w wersji 128gb za 900 zł. Jeśli mi nie podejdzie wybiorę faktycznie albo RN7 albo zastanowie się jeszcze nad rn8 pro.

Dzięki wszystkim za rady. Szczerze mówiąc myślałem, że wszyscy będą zachwalać poco f1. A tu niespodzianka. Jutro jadę oglądać poco w wersji 128gb za 900 zł. Jeśli mi nie podejdzie wybiorę faktycznie albo RN7 albo zastanowie się jeszcze nad rn8 pro.

Ja napiszę tylko tak, mam poko od ponad roku, i na razie nie zamieniłbym na żaden inny telefon. Akurat trafiłem na dobry egzemplarz bez poświaty na ekranie. Do 10-letniego dziecka ten telefon to może jest trochę na wyrost....

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

• 4 weeks later...

Witam, przed aktualizacją oprogramowania do naszego pocophone F1 używałem niestandardowej aplikacji do robienia zdjęć ( aparat google ) i tam była opcja robienia zdjęć sferycznych, po aktualizacji aparat google mi nie działa. Czy znacie jakąś apkę aparatu który by można było do naszego smartfona zainstalować i była by opcja robienia zdjęć sferycznych ?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka