Skocz do zawartości

[BIP] tarcza z sekundami zjada 10% baterii na dobę


bembenek

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, bembenek napisał:

Macie na to jakiś patent, żeby nie wciągało baterii, ale żeby mieć dostęp do sekundnika? Może o czymś nie wiem... 

Bodajże TomUrbanowicz coś o tym wspomknął, że jak sekundy są to ekran/system jest cały czas w działaniu/aktywności no i ciągnie prąda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bembenek Co w tym dziwnego? Przy zwykłej tarczy z minutami ekran odświeża się co minute a tak musi co sekundę czyli pracuje na "wysokich obrotach" praktycznie cały czas. Żeby to efektowniej wyglądało oblicz ile razy w ciągu doby ma to miejsce. W sumie zrobię to za ciebie :)

Tarcza z minutami odświeża się minimum 1440 razy w ciągu doby

Z sekundami ma to miejsce 86400 razy. Jest różnica prawda? Do tego dochodzi wybudzenie podczas powiadomień

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem, ale nie spodziewałem się aż takiej różnicy. Gdyby to było zrobione jakoś inteligentnie, odświeżanie tylko dwóch malutkich prostokącików (jeśli zrobisz malutkie cyfry sekund), a nie całego ekranu (o ile sprzęt na to pozwala), to nie powinno mieć dużego wpływu na baterię. Zegarek bez sekundnika dla mnie jest trochę kulawy, a jeśli mam go co parę dni ładować, to ten "amazing fit" traci swoją największą (a może jedyną) zaletę, czyli długi czas pracy na jednym ładowaniu i już nie jest taki "amazing". Bo co on ma więcej, powiadomienia kulawe, pomiary snu kulawe, krokomierz kulawy, wygląd odpustowy, wykonanie tandetne, cena odleciana w kosmos, jak na taką niedoróbkę. Zegarki elektroniczne Casio już 30 lat temu miały sekundnik i malutka bateria zegarkowa trzymała rok albo dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bembenek napisał:

Zegarek bez sekundnika dla mnie jest trochę kulawy, a jeśli mam go co parę dni ładować, to ten "amazing fit" traci swoją największą (a może jedyną) zaletę, czyli długi czas pracy na jednym ładowaniu i już nie jest taki "amazing". Bo co on ma więcej, powiadomienia kulawe, pomiary snu kulawe, krokomierz kulawy, wygląd odpustowy, wykonanie tandetne, cena odleciana w kosmos, jak na taką niedoróbkę.

Po pierwsze to nie AMAZING FIT tylko AMAZFIT. Po drugie to najtańszy smart zegarek od Huami więc chyba nie spodziewałeś się działania jak w zegarkach za ponad 1000PLN? Po trzecie porównanie do Casio jest co najmniej śmieszne. Jak w ogóle można porównać zwykły elektroniczny zegarek który tylko i wyłącznie odlicza czas z ekranem jak w kalkulatorze do kombajnu który ma ze 100 innych funkcji. Po czwarte jeśli bateria trzyma ci około 10 dni to i tak wspaniały wynik jak na inteligentny zegarek. Większość nie wytrzymuje więcej niż 3 dni.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 9.10.2018 o 10:13, bembenek napisał:

Ja to wszystko wiem, ale nie spodziewałem się aż takiej różnicy. Gdyby to było zrobione jakoś inteligentnie, odświeżanie tylko dwóch malutkich prostokącików (jeśli zrobisz malutkie cyfry sekund), a nie całego ekranu (o ile sprzęt na to pozwala), to nie powinno mieć dużego wpływu na baterię. Zegarek bez sekundnika dla mnie jest trochę kulawy, a jeśli mam go co parę dni ładować, to ten "amazing fit" traci swoją największą (a może jedyną) zaletę, czyli długi czas pracy na jednym ładowaniu i już nie jest taki "amazing". Bo co on ma więcej, powiadomienia kulawe, pomiary snu kulawe, krokomierz kulawy, wygląd odpustowy, wykonanie tandetne, cena odleciana w kosmos, jak na taką niedoróbkę. Zegarki elektroniczne Casio już 30 lat temu miały sekundnik i malutka bateria zegarkowa trzymała rok albo dwa :)

W innym temacie wkleiłem tarcze, która przy odblokowanym ekranie ma wszystkie dane a na zablokowanym tylko godzinę. Jeśli interesuje cię w taki sposób zrobienie tarczy to mogę dopisać linijkę sekund i ją ukrywać przy blokowaniu. Sekund nie używasz ciągle, więc kiedy będziesz potrzebował po prostu naciśniesz guzik i się pojawią.

Daj znać czy taki wariant Ci pasuje i wrzuć swój plik tarczy BIN który używasz, bo jednak każdy ma inny gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, lipa i strata czasu. Ukrywanie sekund nie działa, tzn. działa tylko przez jedną sekundę, jak się uaktywni "lock", następna sekunda już jest wyświetlana. Widocznie sekundy zawsze nadpisują obrazek w tle.

 

Ktoś tu kiedyś pisał, że jak tarcza ma sekundy, to się cała odświeża co 1 sekundę, to jest nieprawda, odświeżają się tylko sekundy. Można to sprawdzić, patrząc np. na ilość kroków, albo puls, widać, że aktualizacja jest co jakiś czas (może raz na minutę), albo po naciśnięciu przycisku, chociaż sekundnik chodzi cały czas.

Edytowane przez bembenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...