Jump to content

Amazfit BIP - brak bieżącej temperatury


bembenek
 Share

Recommended Posts

Bieżąca temperatura często znika, min i max zawsze jest, też tak macie? Tarcza oczywiście ma tę funkcję, zresztą na innych tarczach jest tak samo, temp. często znika, potem się pojawia. Używam MiFit, ale z Gagdetbridge też tak było.

Jak aktualna temperatura zniknie z tarczy, to nie ma jej też w tym podglądzie pogody na kilka dni, jest tylko min i max. Słabe to jest, w poprzednich wersjach firmware też tak było.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W każdej wersji Mi fita tak jest niestety. Mnie też to strasznie wkurza. Podobno w tych płatnych apkach nie znika i korzystają z innego źródła. Niech wypowie się ktoś kto takowych używa żeby potwierdzić moje słowa bo nie jestem pewien

Link to comment
Share on other sites

Mam kupione Notify&Fitnes, ale przestałem używać i wróciłem do Mi Fit, bo drenowało baterię w telefonie, oraz powiadomienia przychodziły z kilkussekundowym opóźnieniem. Nie pamiętam, czy zawsze pokazywało temperaturę, ale potem używałem Gadgetbridge, który bierze pogodę z apki Weather Notification i pewnie z innego źródła, niż Mi Fit (chyba Open Weather), temperatura też czasem była, czasem nie, jakby problem był w samym zegarku.

Może wrócę na chwilę do Notify&Fitness, a nuż poprawili trochę bugów, chociaż ten program to taka odpustowa amatorszczyzna, chaotycznie napakowana różnymi "ficzerami".

Link to comment
Share on other sites

Sklepowa, 3.5.0 najnowsza. Nie obserwuję bez przerwy (mam też inne zajęcia), ale dawno nie zauważyłem, żeby temperatura zniknęła, a wcześniej to chyba bardziej jej nie było, niż była, bo co spojrzałem, to nie było.

Edited by bembenek
Link to comment
Share on other sites

To nie zależy od wersji MiFita, tylko od źródła informacji, czyli serwerów z których MiFit pobiera dane pogodowe. Nie mamy wpływu na to skąd i jak często to robi. Jak nie dostanie aktualnych danych, to po prostu nie wyświetla bieżącej temperatury. 

Link to comment
Share on other sites

U mnie temperatura znika jeżeli zostaje zerwane połączenie bluetooth z zegarkiem, dzieje się pewnie tak dlatego, że zegarek w określonym odstępie czasu pobiera temperaturę z telefonu (MiFit a). Po ponownym połączeniu z telefonem po jakimś czasie temperatura pojawia się, lub jeżeli chcemy by pojawiła się odrazu należy włączyć MiFit. Oczywiście czasami pojawiają się też problemy z chińskimi serwerami pogody, lecz teraz bardzo rzadko, kiedyś częściej.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Przede wszystkim musisz mieć tarczę, która pokazuje bieżącą temperaturę, a nie tylko min/max. W MiFit musisz mieć ustawioną lokalizację, ja mam na stałe wpisaną ręcznie i nie musi być włączonej lokalizacji w telefonie. Od jakiegoś czasu (po ostatniej czy ostatnich dwóch aktualizacjach), bieżąca temperatura jest przez większość czasu, wcześniej raz była, raz nie.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o to ze jak w zegarku w opcjach pogody wyświetla mi tylko temperaturę dzień noc i podejrzewam że dlatego nie pokazuje temperatury bieżącej na tarczy. 

Próbowałem wpisać na stałe lokalizacje i wg GPS. Nie mam temperatury bieżącej. Tarcza obsługuje tylko temperaturę bieżącą. 

Jest na to jakiś sposób? 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli w zakładce "pogoda" nie ma bieżącej temperatury, to na tarczy też nie będzie. A dlaczego tam nie ma, to jak nie wiem, kiedyś notorycznie u mnie nie było, po którejś aktualizacji Mi Fit poprawiło się i teraz jest chyba zawsze, przynajmniej jak patrzę (nie patrzę na zegarek przez cały czas, więc 100% pewności nie mam)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Cześć 
Odświeżę problem troszeczkę i podam rozwiązanie.

Poszukajcie w google następującej wersji

Modified Mi Fit 4.0.17 - All in One

Nie będę linkował bo nie wiem czy wolno ale nie tylko pogoda działa ale i pokazuje kto dzwoni i wszystko w pl,

Mam nadzieję że pomogłem. 

Pozdrawiam 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...