Sign in to follow this  
bembenek

Amazfit BIP - brak bieżącej temperatury

Recommended Posts

Bieżąca temperatura często znika, min i max zawsze jest, też tak macie? Tarcza oczywiście ma tę funkcję, zresztą na innych tarczach jest tak samo, temp. często znika, potem się pojawia. Używam MiFit, ale z Gagdetbridge też tak było.

Jak aktualna temperatura zniknie z tarczy, to nie ma jej też w tym podglądzie pogody na kilka dni, jest tylko min i max. Słabe to jest, w poprzednich wersjach firmware też tak było.

• Like 1

W każdej wersji Mi fita tak jest niestety. Mnie też to strasznie wkurza. Podobno w tych płatnych apkach nie znika i korzystają z innego źródła. Niech wypowie się ktoś kto takowych używa żeby potwierdzić moje słowa bo nie jestem pewien

Mam kupione Notify&Fitnes, ale przestałem używać i wróciłem do Mi Fit, bo drenowało baterię w telefonie, oraz powiadomienia przychodziły z kilkussekundowym opóźnieniem. Nie pamiętam, czy zawsze pokazywało temperaturę, ale potem używałem Gadgetbridge, który bierze pogodę z apki Weather Notification i pewnie z innego źródła, niż Mi Fit (chyba Open Weather), temperatura też czasem była, czasem nie, jakby problem był w samym zegarku.

Może wrócę na chwilę do Notify&Fitness, a nuż poprawili trochę bugów, chociaż ten program to taka odpustowa amatorszczyzna, chaotycznie napakowana różnymi "ficzerami".

Coś poprawili w Mi Fit, albo tam, skąd Mi fit bierze pogodę, bo teraz temperatura jest, od paru dni nie zauważyłem, żeby znikała.

29 minut temu, bembenek napisał:

Mi fit bierze pogodę, bo teraz temperatura jest, od paru dni nie zauważyłem, żeby znikała.

na której wersji MiFita jesteś? który numer? sklepowa? modowana?

Sklepowa, 3.5.0 najnowsza. Nie obserwuję bez przerwy (mam też inne zajęcia), ale dawno nie zauważyłem, żeby temperatura zniknęła, a wcześniej to chyba bardziej jej nie było, niż była, bo co spojrzałem, to nie było.

Edited by bembenek

To nie zależy od wersji MiFita, tylko od źródła informacji, czyli serwerów z których MiFit pobiera dane pogodowe. Nie mamy wpływu na to skąd i jak często to robi. Jak nie dostanie aktualnych danych, to po prostu nie wyświetla bieżącej temperatury. 

Tak myślałem, w Gadgetbridge też często znikała ta temperatura, a Gadgetgridge bierze pogodę z Weather Notification, a to z kolei z Open Weather. Może Mi Fit też bierze stamtąd.

U mnie temperatura znika jeżeli zostaje zerwane połączenie bluetooth z zegarkiem, dzieje się pewnie tak dlatego, że zegarek w określonym odstępie czasu pobiera temperaturę z telefonu (MiFit a). Po ponownym połączeniu z telefonem po jakimś czasie temperatura pojawia się, lub jeżeli chcemy by pojawiła się odrazu należy włączyć MiFit. Oczywiście czasami pojawiają się też problemy z chińskimi serwerami pogody, lecz teraz bardzo rzadko, kiedyś częściej.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ja znalazłem sposób - ma ustawione w komórce włączanie bluetooth co godzinę na 10 minut - i w tym czasie Bip pobiera aktualną temperaturę:)

Jak zabrałem aplikacji mifit uprawnienia do gps to od tej pory nie pokazuje mi bieżącej temp. Lokalizacje w ustawieniach mam ustawioną na sztywno na swoje Miasto.

U mnie temperatura przestała znikać, jak wpisałem ręcznie nazwę miasta. Przy włączonej automatycznej lokalizacji temperatura mi też znikała.

Wystarczy ustawić w telefonie aby Mi fit mógł korzystać z lokalizacji w dowolnej chwili, wtedy będzie aktualna temperatura. Znika kiedy MiFit działa w tle a nie może pobrać lokalizacji bo nie używamy aktualnie aplikacji.

Zauważyłem że w zegarku mam temperaturę dzień i noc a nie mam bieżącej i dlatego też nie pokazuje na ekranie głównym. Jak to zmienić y temperatura tła wyświetlana na tarczy? 

Przede wszystkim musisz mieć tarczę, która pokazuje bieżącą temperaturę, a nie tylko min/max. W MiFit musisz mieć ustawioną lokalizację, ja mam na stałe wpisaną ręcznie i nie musi być włączonej lokalizacji w telefonie. Od jakiegoś czasu (po ostatniej czy ostatnich dwóch aktualizacjach), bieżąca temperatura jest przez większość czasu, wcześniej raz była, raz nie.

Chodzi mi o to ze jak w zegarku w opcjach pogody wyświetla mi tylko temperaturę dzień noc i podejrzewam że dlatego nie pokazuje temperatury bieżącej na tarczy. 

Próbowałem wpisać na stałe lokalizacje i wg GPS. Nie mam temperatury bieżącej. Tarcza obsługuje tylko temperaturę bieżącą. 

Jest na to jakiś sposób? 

@Jonasz88 dobrze rozumiem, że nie wyświetla ci się aktualna pogoda w zakładce "pogoda"? Nie ma czegoś takiego w zegarku jak "opcje poogdy" Jaką wersję mi fita masz? 

Jeśli w zakładce "pogoda" nie ma bieżącej temperatury, to na tarczy też nie będzie. A dlaczego tam nie ma, to jak nie wiem, kiedyś notorycznie u mnie nie było, po którejś aktualizacji Mi Fit poprawiło się i teraz jest chyba zawsze, przynajmniej jak patrzę (nie patrzę na zegarek przez cały czas, więc 100% pewności nie mam)

U mnie na bipie nie chciała się aktualizować aktualna temperatura na głownym ekranie i pomogło odparowanie zegarka w mifit, zrestartowanie do ustawien fabrycznych i ponowne sparowanie. Teraz smiga :)

Cześć 
Odświeżę problem troszeczkę i podam rozwiązanie.

Poszukajcie w google następującej wersji

Modified Mi Fit 4.0.17 - All in One

Nie będę linkował bo nie wiem czy wolno ale nie tylko pogoda działa ale i pokazuje kto dzwoni i wszystko w pl,

Mam nadzieję że pomogłem. 

Pozdrawiam