Skocz do zawartości

Projekt multilanguage od Xiaomi


Numb

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to kwestia kasy (na inny serwer) to proponuję wprowadzić mikropłatności i pobierać parę zł za download ROM-u MIUI PL. Uczciwie skalkulowana cena nie byłaby raczej wysoka (nie wiem, jaki jest tu efekt skali – nigdy nie czytałem tu info o tym ile konkretne ROM-y mają pobrań?) i w obecnej sytuacji nikt (rozsądny) by chyba za bardzo nie protestował...

 

pomysł nie jest zły, np. kod z smsa aby pobrać rom.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid

Wielu ludzi przenosi się ze swoimi wątkami z xiaomi.eu na XDA, bo powstają tam już działy poświęcone konkretnym słuchawkom Xiaomi, MI2 się doczekało na ten przykład.

Może tam spróbuj.

Nie. Nigdy xda. To że Mi2 czy Mi4 zostało dodane nie znaczy że nas lubią. Dyskutowalem z nimi o MIUI ale XDA nie toleruje producentów którzy nie szanują GPL.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kwestia kasy (na inny serwer) to proponuję wprowadzić mikropłatności i pobierać parę zł za download ROM-u MIUI PL. Uczciwie skalkulowana cena nie byłaby raczej wysoka (nie wiem, jaki jest tu efekt skali – nigdy nie czytałem tu info o tym ile konkretne ROM-y mają pobrań?) i w obecnej sytuacji nikt (rozsądny) by chyba za bardzo nie protestował...

Wiem ale zawsze moją intencją było dostarczanie Wam tłumaczenia za darmo. Aczkolwiek były i są dotacje. Tak pozostanie. Zresztą o ile mam prawa do tłumaczenia to już nie do romu MIUI i nie chcę wchodzić w taki biznes.

Spokojnie. Być może uda nam się dogadać z dostawcą telefonów Xiaomi w Europie. Bez nas on nie ma multilanga w telefonach które sprzedaje sklepom. Więc będzie mu zależało na nas.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że na forum przytoczonym przez DrDree panuje euforia w najlepsze tak jak by do tej pory nikt nie tłumaczył miui. Znowu wyszła na wierzch najgorsza cecha kosookich. Najlepiej coś za....ć i podpisać się pod tym własnym brandem.

Akurat to ze chinczycy cos sciagaja to nie nowosc. U nich nie ma uregulowanych praw autorskich, dlatego moga czuc sie bezkarnie. Nikt im nic nie moze zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę odgrzewanie starego kotleta, ale jak nie idzie rozwiązać problemu bezpośrednio z xiaomi to może dałoby się to załatwić przez ibuygou? W końcu sprzedają trochę ich telefonów i mogą kopnąć kilka osób, że dużo klientów się ich pyta kiedy będzie skończone tłumaczenie miui. Nie wiem jaka forma współpracy byłaby satysfakcjonująca, ale tu jest znacznie lepsza znajomość angielskiego, "ta sama" strefa czasowa, więc potencjał dla supportu rynku europejskiego jest całkiem spory. Tylko trzebaby to ładnie przedstawić ibuygou, żeby ich przekonać i żeby potem oni mieli argumenty, najlepiej finansowe dla xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yy możesz jaśniej? Bo nie rozumiem nic. Jakie skończone tłumaczenie? MIUI jest przetłumaczone.

 

Nie sprawdzałem stanu tłumaczenia na polski romu - nie ma nawet możliwości wybrania polskiego - dla użytkownika oznacza to tyle, że tłumaczenia nie ma/jest nieskończone.

Z tego co tu jest napisane (stan na wrzesień) to xiaomi robi własne tłumaczenie od nowa, które jest niekompletne i nie możecie się dogadać co do formy współpracy przy tłumaczeniu. Może wiele się od tego czasu zmieniło i cała sprawa jest nieaktualna - nie wiem, ale przyszedł nowy telefon i do wyboru dalej był chiński i angielski.

Zaproponowałem inne podejście do dogadania się z xiaomi i kilka potencjalnych argumentów: przez ibuygou (na zasadzie duży może więcej) i perspektywę poszerzania rynków zbytu.

Jak się pomysł przyda, to dobrze, jak nie, to też dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krotce wygląda to tak ze xiaomi ma Cię głęboko w poważaniu, tak?

Ale IBG nawiązało z Tb dość bliską współpracę?

Zrób na głównej stronie wyraźniejszy button dla dotacji...

Xiaomi ma w d... nie tylko mnie ale też wszystkie fansite. Ponoć jeden manager kiedyś powiedział, że nic nie znaczymy dla nich. 

Zapytałem wprost przez maila Wunę (Nanana) z forum i nie dostałem odpowiedzi. Tak samo znowu akcja była z tym, że dali nagrody wszystkim tłumaczom z crowdin. Czujecie? Tych dwóch tłumaczy polskiego repo dostało mibanda i miroutera za to, że w sumie zrobili... 600 stringów ;p Tyle co jedna apka. Kiedy ja mam wszystko przetłumaczone prawie w 100% ;)

Nie chodzi mi o nagrody tylko zapytałem czemu tak skoro dają ludziom gratisy a języka PL długo jeszcze nie będzie w global.

To gość (szef tego projektu multilang) zaproponował mi z uśmiechem udział i nadzór nad polskim repo na crowdin. 

Oczywiście nie dostałem odpowiedzi na żadne z moich pytań.

 

Nie wiem może przyjmę to, przetłumacze to repo łącząc swoje i będzie 100% to będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo konkurs dotyczył osób z największa ilością przetłumaczonych stringów. I tak jeśli język indonezyjski dla przykladu tłumaczyło 20 osób z czego dwie po 1000 stringów to oni mają nagrodę. ... Ale w polskim repo są... dwie osoby ;p randomowe. To siłą rzeczy wygrali, co z tego że 600 stringów to jak jedna moja apka. Ważne, że mieli w swoim repo najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy dołączysz to już sprawa Twojego honoru. Chyba nic byś nie musiał robić bo masz już wszystko przetłumaczone...ale z kolei im wisi czy będziesz czy nie. Wychodzi na to ze trzeba zacieśniać stosunki z ibuygou i różnymi innymi podobnymi...tam szukać zysków które jak najbardziej się należą każdemu kto dołożył coś do Miuipolska, a już na pewno Tobie Acid.

Masz gdzieś licznik ilości pobranych Romów? Bo to nam da przybliżona ilość zakupionych telefonów przez Polaków, może dzięki temu uzyskasz jakąś kartę przetargowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe dawaj !! lepiej na stronie głównej dużymi literkami napisać że serwis i wszelkie naprawy wykonuje Acid -i tam serwisować fony, przynajmiej bezpośrednio gość co z tego będzie miał !!

Ps Acid a Ty masz jakieś życie prywatne poza xiaomi???

Wiesz, to niedużo zmieni bo serwis we Wrocławiu robi tylko naprawy pogwarancyjne i tylko telefony z ibuygou :P a czemu niby nie dawać dotacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps Acid a Ty masz jakieś życie prywatne poza xiaomi???

Nie mam chociaż wieczorami lubię pograć w Destiny ostatnio. Jednak w dni robocze mam swoją normalną pracę i to dwuzmianową więc doliczając do tego czas spędzony na serwisie i codzienne tłumaczenia nowości od MIUI by wyrobić się na piątek sprawia, że nic mi nie zostaje. 

 

Jednak to co robię nie długo zaowocuje czymś więcej. 

 

 

Żałosne... A ile około czasu zajmuje przetłumaczenie 600 stringów?

Zależy. Te 600 stringów to tak porównuję do jednej apki w MIUI. Ale to mało. Taki Settings czy Phone to ponad 1500 stringów.

600 można czasem w jeden dzień jak się sprężyć ale ja na tyle znam angielski, że bez przestoju tłumaczę sobie. 

Ale na spokojnie można w parę dni.

 

To czy dołączysz to już sprawa Twojego honoru. Chyba nic byś nie musiał robić bo masz już wszystko przetłumaczone...ale z kolei im wisi czy będziesz czy nie. Wychodzi na to ze trzeba zacieśniać stosunki z ibuygou i różnymi innymi podobnymi...tam szukać zysków które jak najbardziej się należą każdemu kto dołożył coś do Miuipolska, a już na pewno Tobie Acid.

Masz gdzieś licznik ilości pobranych Romów? Bo to nam da przybliżona ilość zakupionych telefonów przez Polaków, może dzięki temu uzyskasz jakąś kartę przetargowa..

Nie mam. Ale nie widzę sensu robienia z tego cokolwiek. Jeśli masz na myśli crowdin czy xiaomi jako tako to nic się nie da im powiedzieć.

 

Wiesz, to niedużo zmieni bo serwis we Wrocławiu robi tylko naprawy pogwarancyjne i tylko telefony z ibuygou :P a czemu niby nie dawać dotacji?

Przecież robię też telefony spoza ibuygou. Nie dawno pisałem o tym na stronie i mój post o serwisie na miuipolska też zawiera nowe informacje: http://miuipolska.pl/polski-serwis-xiaomi-z-ibuygou-com/

Aczkolwiek nie rozgłaszam na chwilę obecną tego faktu tak szumnie. Z paru powodów ale mniejsza o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...