Polski serwis Xiaomi z iBuyGou.com

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Polski serwis Xiaomi z iBuyGou.com

Miło nam poinformować, że sklep iBuyGou zawarł z MIUIPolska porozumienie o współpracy w świadczeniu usług serwisu pogwarancyjnego dla telefonów Xiaomi. Serwis MiCenter znajduje się we Wrocławiu.

2013123010131546

Warunki serwisowania telefonów Xiaomi z ibuygou.com w Polsce:

 1. O serwisie w MiCenter decyduje ibuygou

Jeśli telefon Xiaomi wciąż posiada gwarancję może być serwisowany w Chinach ale o tym zawsze decyduje ibuygou.

 

Jak oddać telefon do serwisu?

Procedura naprawy telefonu Xiaomi z iBuyGou:

 1. Należy napisać maila na adres supportu ibuygou.com podając swoje dane i numer zamówienia (z historii) i opisać problem – najlepiej wysyłając zdjęcia lub film.
 2. Zgodzić się (lub wybrać) serwis w Polsce.
 3. W razie akceptacji klient otrzyma numer identyfikacyjny naprawy.
 4. Klient wypełnia formularz A przesłany przez sklep i nadaje paczkę wraz z formularzem na adres polskiego serwisu. Adres podaje sklep.
 5. Serwis przeprowadza naprawę i odsyła telefon.

 

Koszty

Wszelkie koszty ustala klient (użytkownik) w porozumieniu z iBuyGou.
Serwis MiCenter nie ustala cen części i kosztów napraw.

Serwis dla telefonów spoza ibuygou.com

Przeprowadzamy naprawy telefonów Xiaomi zakupionych poza ibuygou.
W takich sprawach należy uda się na MiCenter.pl i wypełnić formularz zgłoszenia.

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • Maciej Woski

  I tym mieliśmy się tak jarać i na to czekać (zamiast cotygodniowego update’u, którego nie ma ze względu na święto)?
  Wielkie mi mecyje… Serwis pogwarancyjny.

  • DrDee

   Jak spadnie ci np. Mi3 to go od razu wyrzucisz?

   • Mr Dee

    Każdy serwis ogarnie wymianę wyświetlacza. A części na spoko dostępne są u źródła. Szału nie ma. Na telekrowie też to obsługują – pytałem.

    • No nie ma szału ale … no w czym problem? Masz telefon z iBuyGou? Nie? To Ciebie to nie dotyczy.
     Masz taki telefon? Ok to wolisz go wysyłać do Chin jak walnie wyświetlacz czy do Polski?

     • Maciej Woski

      Ja mam się ogarnąć? Serio? A to ja pisałem na forum „w piątek będzie info, dam zamiast update bo wtedy więcej osób czyta pitu pitu bla bla bla”? No nie ja to pisałem, sowwy. Odbieram to tak jakbym miał się teraz tym info jarać, a ono ma dla mnie jeden jedyny wydźwięk „o, fajnie, otworzyli serwis w Polsce, ok”

     • Yy… jeju… więcej osób czyta stronę dziś bo szuka update tak?
      Po prostu informacja dotrze do większej ilości ludzi na raz tak?
      Nie napisałem, że ta wiadomość zwali Cię z nóg.
      Źle to odbierasz i tyle.

     • Maciej Woski

      Dobra tam, koniec tematu. Poczepiałem się, wystarczy.

      A z tym brakiem update przez święto to przegięli ;( Smuteczek.

     • cotenpanturobi

      Jak dla mnie to twoje czepialstwo to ŻAL.PL . Po pierwsze nie docieraja do ciebie zadne tlumaczenia. Acid nigdzie nie pisal ze masz sie tym jarac. To jest info dla osob ktore kupily tel przez Ibuygou, a jest ich tu sporo. Odplatny serwis pogwarancyjny na miejscu to fajna sprawa. Po drugie – ciekaw jestem czy ty jestes taki chetny do pracowania w swieta?? To ty przeginasz i zachowujesz sie jak jakis dzieciuch. Poza tym skoro ci tak zle z tym wszystkim to zmien telefon, jestem ciekaw czy znajdziesz jakis inny z takim supportem jak tu? Poza tym Acid gratuluje niebianskiej cierpliwosci i nie zazdroszcze ze musisz sie uzerac z takimi ludzmi.

     • yorg

      True. Chłopak miał trudny dzień :-)

     • Maciej Woski

      Hamuj bo piach panie „nie umiem czytać ze zrozumieniem” bo inaczej nie potrafię skomentować Twoich wypocin bo wypowiedzią tego bym nie nazwał.

      A czy ja twierdzę, że napisał gdziekolwiek, że mamy się jarać tym info? Nie. Ja to tak odebrałem, tę całą tajemnicę, zapowiedzi wrzucenia info w piątek i te inne pitu pitu. A to tylko zwykła wiadomość, fajnie, jest serwis pogwarancyjny, no ok, ale dupy to to nie urywa.

      Dlaczego wyjeżdżasz mi z pracowaniem w Święta? Czy ja napisałem, że oni są xyz (tu sobie wstaw wymyślne inwektywy) bo nie pracują? Napisałem tylko, że trochę smuteczek, że nie ma aktualizacji. Tym pytaniem o pracowanie w święta rzucasz mi w ryj jakbym przynajmniej wyzwał całe Xiaomi i żądał zamknięcia firmy. Ogarnij się…

      „Poza tym skoro ci tak zle z tym wszystkim to zmien telefon” nadal kłania się czytanie ze zrozumieniem mój drogi… Naprawdę aż takie problemy macie z czytaniem? To smutne trochę, dobra, bardzo smutne… Ja jakoś nie widzę w mojej wypowiedzi tego, co Ty nazwałeś „jeśli tak ci źle”. Stwierdziłem tylko, i robię to 1000 raz, że info dupy nie urywa, a stworzono wokół niego taką otoczkę jakby co najmniej mieli rozdawać Mi4 za free.

      Zatem, jednoznacznie stwierdzam, że Twoje rzygowiny, które na mnie wylałeś to ŻAL.PL

      I zapraszam do podstawówki w celu przerobienia zagadnienia „czytanie ze zrozumieniem”

      EOT

     • Nie sądzę by te kilka moich postów na forum będących jedynie odpowiedzią na pytania użytkowników oznaczały tajemnicę poziomu „wiemy kto zabił JFK”. Z tym MI4 za free to przesadzasz.

      Pisałem na forum tylko zdawkowo by nie rozpisywać się i by wszystko było raz podane tutaj w piątek, a nie w paru miejscach, zdawkowo na forum. To jest przyczyna tego wszystkiego.

      Pomyliłeś się myśląc, że rozdamy MI4 za darmo. Takich cudów nie ma. Moim zdaniem cała ta dyskusja jest bez sensu bo wynika z Twojej pomyłki a prawda jest taka jak napisałem.

      To informacja dla tych którzy mają telefony z ibuygou.com i tyle. Jeśli nie masz tego telefonu lub nie planujesz kupić w ww sklepie to ta informacja nie ma dla Ciebie znaczenia.

     • Maciej Woski

      Z tym rozdawaniem to był tylko wyolbrzymiony przykład. Nie czepiaj się ;)
      I masz rację, źle odebrałem zagadnienie, do tego się przyznaję. Niemniej nie trzeba się też mnie czepiać o to bo to były tylko MOJE ODCZUCIA do których mam prawo, tak? Tak.
      No i tyle.
      Koniec tematu bo wałujemy jakieś pierdoły.
      Pozdrawiam

     • Maciej Woski

      A właśnie! Ktoś na Waszym FB napisał, że gdyby do tego doszedł handel akcesoriami to brałby w ciemno. Zgadzam się. Gdyby doszły do tego akcesoria to serio jarałbym się, jak koń na paszę :)

     • yorg

      Potwierdzam, zaglądam tu właśnie w piątki i soboty :-)

   • Maciej Woski

    NIe no, super, hiper, fajnie, serio ale nie sądzę by to było takie WOW żeby robić z tego wielką tajemnicę i zapowiedzi ;) Cóż, po prostu info nie jara mnie, jak niby miało (bo takie cuda wianki wokół tego info odprawialiście jakby miało mnie to jarać niczym konia na paszę) :)

  • LOL Ogarnij się… gdzie na forum było napisane, że mieliście się jarać czy coś? Nie pisz bzdur.
   Po prostu jest serwis ibuygou i tyle. Został napisany w piątek tutaj zamiast update. Ale nic nie było napisane, że to ma przyćmić update. Może lądowanie na Marsie też mieliśmy przebić?

 • jordan87

  Jeśli ceny będą takie jak w Bułgarii to dobra informacja :)

 • Rafal Olszewski

  Ciekawe ile kosztuje wymiana płyty w Mi2S.

 • jozek

  Jest coraz lepiej z xioami w Polsce.
  Tak trzymać.
  Pozdrawiam
  Użytkownik Redmi note pro.

 • Tysek

  Świetna wiadomość :) póki co mój mi3 nadal czeka w magazynie na koniec święta, ale ryżemu niedługo stuknie roczek

 • XD

  Xddddd

 • dwasiedem

  Świetna wiadomość, akurat guzik power w moim mi2s zaczyna szwankować, jakoś luźny się zrobił i już bałem się, że nigdzie go nie naprawie.

  • Najlepiej zawsze zapytać mnie na podanym powyżej mailu albo pisać do ibuygou.
   W tym przypadku nie wiem czy jest sens cokolwiek naprawiać. W Mi2 przyciski są w klapce, która można normalnie kupić nową. Jeśli chodzi o sam przycisk wewnętrzny – ten do płyty głównej to… chyba nie ma sensu, bo to jest wymiana całej płyty.

   • jordan87

    Jest sens wymieniać sam switch na płycie o ile koszt wymiany płyty jest duży :)

   • dwasiedem

    O kurczę, to mnie teraz dobiłeś, klapka jest ok, to ewidentnie przycisk jest uszkodzony (po zdjęciu obudowy ta gumka na przycisku jest luźna). Czyli jednak xiaomi ma wady konstrukcyjne, wiadomo, że tego przycisku używa się często. A już miałem brać redmi dla kolegi :-(

    • Nie ma wad konstrukcyjnych. Po prostu albo luźny jest sam pstryczek na płytce płyty głównej albo tylko gumka jest wyrobiona. Ja po 2 latach używania MI2 nie mam tego. To także mogła być wina zbyt mocnego wciskania power. Ponadto nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka. O ile MI2 ma 3 pstryczki przycisków na płycie to już MI3 i Redmi ma je na tasiemce zakładanej z boku telefonu (i na to gumki). Czyli nie ma pstryczków. MI3 i Redmi mają płyty główne malutkie wielkości połowy telefonu (w MI3 jeszcze mniej). W MI2 płyta główna jest długości telefonu.

    • Filo301

     Spokojnie da się wymienić sam switch bez wymiany płyty głównej.

 • nosports

  dobra wiadomośc, własnie wybiliście ostatni argument z rąk moim znajomym posiadaczom samsungów i tym podobnych plastików

  • nosports

   własnie doczytałem ze niema mi4, szkoda ale może dojdzie z czasem:)

   • Maciej Woski

    No nie do końca jest to argument wybity dlatego, że tego Samsunga nie musisz wysyłać do Chin na naprawę gwarancyjną. Serwis Ibuygou będzie realizował/realizuje tylko naprawy pogwarancyjne.
    Niemniej biorę takie Xiaomi z dobrodziejstwem inwentarza :P

    • nosports

     Podejrzewam ze szybciej wyjdzie wysyłka do chin i z powrotem, niz serwis samsunga na miejscu poczytaj jakie mają opinie, i jak na siłe wciskają kit ze uszkodzenie z winy użytkownika, albo że telefon był zalany i wpisują go zaraz na czarną liste w swojej bazie, znajomy co mu sie s4 samoczynnie wyłączał czekał 2 miesiące.Pozatym rok minie szybko a pózniej tylko krótka gadka z Lily czy Kira i wysyłka do Wrocka, mi tam pasuje:)

   • Nie ma MI4 bo chyba nawet Xiaomi nie zaczęło dostarczać części zamiennych do swoich serwisów. Jakakolwiek naprawa w przypadku tego modelu odbywa się w Chinach u producenta.

   • Rafał

    to chyba logiczne, że nie ma mi4, skoro te telefony są jeszcze na gwarancji i dopiero w 2015 roku, jak się pierwsze gwarancje będą kończyć, będzie można je w Polsce serwisować, a do tego czasu tylko w Chinach.

    • Fyme

     Nie wiem czy takie logiczne. Jak rozbijesz np ekran to nici z naprawy gwarancyjnej i wtedy można by to zrobić na miejscu a tak to tylko Chiny.

 • yanski

  Jeżeli serwis jest po gwarancyjny i właściciel musi płacić za naprawę to dlaczego tylko telefony zakupione na ibuygou.com mogą być serwisowane a np. te z aliexpres nie?

  • snajper

   Tak jak pisałem, to jest ruch mający na celu zwiększenie pozycji najdroższego sklepu w jakim można dostać oryginalne xiaomi. Jak mają dostęp do części to nie byłoby żadnym problem serwisować bez kontaktu z ibuygou oraz serwisować telefony z Ali. Poczytaj na forum wypowiedzi na temat ibuygou to zobaczysz co mam na myśli.
   Czy naprawdę lepiej kupić oryginalny RR1S za 600 zł w ibuygou niż za 480 zł u goldwaya? Również oryginalny bo kupowałem już u nich dwie sztuki i obie nówki oryginalne i nie używane. Zresztą nie tylko ja.

   • „Jak mają dostęp do części…”

    I tu jest Twój błąd myślowy i całego tego komentarza. Zastanów się dlaczego.

  • No można się dogadać ale wiesz, że musisz sam kupić części?
   Przecież ci nie wmontuję części którą posiadam od ibuygou.

 • snajper

  Telefon musi mieć ukończoną roczną gwarancję? Non sens. Rozbijam ekran, mam gwarancję i nie mogę wysłać do Wrocławia, mimo że naprawa nie podlega gwarancji i tak czy siak muszę płacić. Spodziewałem się czegoś przełomowego dla Xiaomi w Polsce, a teraz wygląda to na zwykły zabieg mający na celu zdyskredytować inne sklepy sprzedające oryginalne telefony Xiaomi w dużo niższych cenach.
  Bo śmiać mi się chciało jak na forum ktoś pytał gdzie kupić RR1S, a odpowiedzi były tylko w stylu „tylko ibuygou, tam masz bez VAT”, a tymczasem u goldwaya RR1S z VAT wychodzi mniej niż na ibuygou bez VAT.
  Nie twierdzę, ze to źle, ze mamy pierwszy serwis xiaomi w Polsce. Twierdzę jednak, ze to przerost firmy nad treścią i ruch ten ma na celu wcale nie dobro klientów, bynajmniej na pewno nie wszystkich, ale chodzi o hajs dla ibuygou.

  • DrDee

   Jest to po prostu możliwość naprawy oryginalnymi częściami. Gadasz bzdury, jak zbijesz ekran to gwarancja tego nie obejmuje, więc płacisz i wysyłasz do Wrocławia, proste…

  • Tak jak pisałem trzeba zawsze pisać do nich.
   Jeśli gwarancja nie obejmie wyświetlacza to się go wymieni tu, odpłatnie.

  • Tysek

   Nie rozumiem twojego oburzenia, sklep dba o swoje interesy i tyle. Nikt nie każe ci tam kupować, nie banują na forum jeśli kupiłeś telefon w innym miejscu. Z punktu widzenia sklepu jest to działanie dwojakie, z jednej strony zachęcenie klienta, „masz serwis w swoim kraju” a druga „po roku gwarancji nadal zajmiemy się twoim telefonem” czyli przywiązanie klienta i zachęcenie do zakupów w przyszłości, co na nasyconym rynku nie jest bez znaczenia

 • Sibul

  Krok w przód…Jaka jest cena np. wymiany wyświetlacza w MI2S ?

  • Spaceboy

   Podbijam, mam takie plamy jakby od tłuszczu na ekranie(chyba były od samego początku, ale nie zauważyłem), widziane tylko w mocnym świetle, więc nie przeszkadza aż tak, no ale… :)

   • Zamiast podbijać przeczytajcie post…
    Ja kosztów wymiany nie ustalam i nie znam.
    Mam 5 ekranów obecnie na wymianę także kto pierwszy ten lepszy :)

    • Sibul

     Jestem zainteresowany jakie warunki ?

     Też mam te plamy teraz są bardziej wyraźne :(

     • Warunki?
      Przeczytać w końcu te parę akapitów powyżej…

     • Sibul

      Nie chodzi mi o naprawę gwarancyjną tylko o sam ekran na wymianę…
      Nie widzę więcej informacji…?

 • Mam jedną wątpliwość. To nie jest serwis Xsiaomi a wyłącznie ibuygo. Moim zdaniem. Nie do pomyślenia jest, że Xiaomi odwraca się od klientów którzy zakupili fona poza ibuygo. Ruch marketingowy ibuygo godny pożałowania.

  • Dokładnie, godny pożałowania – nie powinni nic robić, a ludzie z ich telefonami powinni pałować się z Chinami. Taka jest wola Polskiego konsumenta. Lepiej żeby nie było nic bo jakikolwiek przejaw innowacyjności czy rozwoju jest w Polsce mieszany z błotem. W końcu Polak powinien dostać telefon jak najtaniej się da, zapakowany w prezencik, jak najlepiej zrobiony i by nie trzeba było płacić za serwis (bo po co?), skoro wydał taką grubą kasę.

   Tu masz telefon do Xiaomi: 400-100-5678
   Powiedz im, że Polska wyraża głębokie niezadowolenie z faktu, że ich telefony trzeba serwisować w Chinach. Bez znaczenia, że nie można ich w Polsce kupić, bo w sumie takich rzeczy nie musisz wiedzieć.

   Natomiast na live chat napisz ibuygou, że są be bo powinni działać charytatywnie i serwisować wszystko co się da, w końcu „janusz biznesu” chce kupić tanio na ali a naprawić w serwisie ibuygou.

   • Nie będziesz mi mówił, że mam dzwonić czy pisać. Twój post kipi jadem. Twój post. Mój przedstawia mój punkt widzenia. Ale jak masz prowizję z ibuygo, nie oznacza to, że możesz krytykować wszystkich, którzy fony Xiaomi zakupili poza tym punktem. Jedyne, co słusznie zauważasz „takich rzeczy nie muszę wiedzieć „. Słusznie. Bo nigdy nie wybieram produktu o najwyższej cenie spośród tych samych tańszych. A ” pałowanie ” zostawię już Tobie. Ja z chińczykami mam b. dobre relacje również biznesowe od wielu lat. Swojego redrica1s nie kupiłem na ali. Ale Twoje prawo- kłam dalej. Jak ci to humor poprawi… Chciałbym oryginalny tlefon Xiaomi kupić nawet w RPA a móc serwisować w razie potrzeby również w Polsce. To takie trudne do pojęcia ? Może termin ” gwarancja międzynarodowa ” przybliży Ci temat.
    Ale jak za dużo acidu w filozofie acid, to właśnie widać.

    • Wybacz, po prostu tak czasem odpowiadam osobom piszącym elaboraty a w praktyce nie mający pojęcia o czym piszą. To co napisałeś jest nieprawdą.
     „Gwarancja międzynarodowa”? Co ma mi ten termin przybliżyć i jakie jest zastosowanie tego hasła dla Xiaomi? Właśnie przez mój ironiczny post chciałem Ci powiedzieć, że mylisz się kompletnie w tym co piszesz.

     • Ja się mogę mylić zawsze, kiedy piszesz,że się mylę. Nie myli się jednak choćby Toshiba która oferuje taką gwarancję. Wiem o czym piszę, chyba, że ani ja ani Toshiba nic nie wiemy. Ja na chińskie monitory medyczne daję gwarancję chińską, polską i angielską. Ale skoro nie wiem o czym piszę, temat uważam za zamknięty.

     • Bardzo dobrze, że dajesz tylko znowu: co chcesz przez to powiedzieć i jaki to ma związek z Xiaomi albo z tym postem? Kto ma dać tę gwarancję na np. MI4?Ja? Ty? iBuyGou? Xiaomi? Powiedz bo nie wiem po prostu co miałeś na myśli w tej kwestii. Ty sprowadzasz to sobie dajesz co chcesz bo zapewniasz serwis czy swoje kanały w kontaktach z Chinami. Tylko jaki to ma związek ze mną?

      Twoim podstawowym błędem w całym tym myśleniu jest założenie, że Xiaomi kupisz sobie w Europie i tu masz prawo do serwisu. A to nieprawda i to cały czas tłumaczę. Toshibę kupisz w byle Saturnie. Ale my to rozprawiamy o Xiaomi, które można kupić tylko w Chinach, Singapurze, Indiach, Malezji i na Filipinach, i Tajwan może.

      A to, że masz możliwość nabycia telefonu na Ali czy iBuyGou to już inna kwestia. Dopiero tu jest podobnie z Twoimi monitorami. Kupuję sprzęt na ibuygou i to on udziela mi gwarancji. I właśnie tego dotyczy cały ten post i wyjaśnia też czemu nie mogę serwisować ci telefonu z Aliexpress.

 • Marek

  Po co te całe spinki? Mają podejście takie i tyle. Prawa rynku. Może inni mają taniej ale mi akurat jest bardzo na rękę takie wsparcie w Polsce. Komuś nie pasuje to niech wysyła do Chin. Acida się czepiacie zapominając ile na początku poświęcał czasu Nieodpłatnie żebyśmy mieli polski soft. Fakt, że teraz dostaje z tego tytułu telefony czy jak może nawet jakoś na serwisie zarobić to nie mam z tym problemu. Niestety mamy taka mentalność. Uprzedzając hejterów, nie jestem kolegą Acida. Nie raz miałem z nim jakąś „wymianę poglądów” (można sprawdzić w postach) ale nie ma sensu bicie piany tylko dla zasady.

  • Marek, ja po prostu nie wiem dlaczego Acid nie zdecyduje się na otwarty serwis Xiaomi. Nie jest czymś złym, że ktoś otrzymuje jakieś gratyfikacje. Absolutnie nie. Ale to nie upoważnia do plucia jadem na mnie, bo kupiłem fona nie na jedynie słusznym portalu. Po prostu uważam, że serwis powinien być dostępny dla wszystkich oryginalnych fonów Xiaomi. I to jest przecież nie instytucja charytatywna. Serwis musi zarabiać. A ja nie będę wysyłał ( odpukać ) fona do Chin mając polski serwis. Kupiłeś Fiata we Włoszech, to jedż na serwis do Włoch ? To się ” kupy ” nie trzyma.

   • Marek

    Wiesz mi się wydaje, że wymusza to umowa z Ibuygou. Przykładowo oni gwarantują dobrą cenę na części oraz zaplecze techniczne ale wymagają wyłączności żeby nie wspierać konkurencji. Do tego dochodzą jeszcze pośrednie umowy ibuygou z Xiaomi. On może i by sam chciał ale nie wiem na ile ma wiedzy technicznej. Druga rzecz, że musiał by mieć już swój samodzielny serwis (znaczy bez wsparcia) i z każdym osobno się dogadywać. Pewnie w przyszłości tak będzie ale początki są trudne a w ibuygou ma znajomości (z tego co kiedyś pisał) więc jest to najbezpieczniejsze wyjście i od razu ma wsparcie dużego gracza.

    • Chciałem Acida o to zapytać, ale po tym jak mnie jadem opluł to już nic nie chcę :)))

     • Marek

      Rozumiem :-) chyba trochę zbyt impulsywnie zareagował. Pewnie poczuł się urażony za nie docenienie działań albo tak to odebrał – tak to odebrałem.

 • Odpowiadając na kilka kwestii poruszonych niżej:

  Powyższe usługi serwisowe dla telefonów z ibuygou, a autoryzowany serwis Xiaomi to dwie różne rzeczy. Nie ma możliwości założyć serwisu Xiaomi bo czegoś takiego poza Chinami i krajami Azji wschodzniej być nie może. Xiaomi nie pozwoli na założenie serwisu w regionie gdzie nie prowadzi sprzedaży i nie będzie jeszcze przez rok. Zresztą jest to przecież oczywiste.

  Jak nie autoryzowany to może własny od tak w garażu? Też nie.
  Wymaga to sprowadzenia części i wyłożenia na to kasy. Pomijając kasę to właśnie z częściami jest kłopot. iBuyGou robi to swoimi drogami to bo duży sklep i z kasą, mający bezpośrednie wejścia do Xiaomi. Wy kupujący Xiaomi (nie ważne czy ibuy czy ali) musicie być świadomi, że te telefony nie są sprzedawane w Europie. Nie macie żadnych praw do gwarancji czy czegokolwiek bezpośrednio u producenta. Gwarancja międzynarodowa? Prawa zwrotu? Nie ma czegoś takiego. Dopiero jak kupicie na Ali u handlarza to jemu telefon zwracacie a on działa z Xiaomi odnośnie gwarancji. To samo ibuygou.

  Druga sprawda. Tak jak poniżej Marek napisał. Jest umowa z ibuygou.com.
  Dzięki czemu macie np. kupony zniżkowe (o czym nikt nie wspomniał), gwarancję oryginalności (gdzie w ali nie macie), szybkie dostawy, 99% braku VAT, live support itp. Ale wtedy oni chcą pewnej wyłączności tak? To nie jest nic nadzwyczajnego. I teraz serwis.
  Wskażcie mi sklep (choć jeden!) u którego macie to samo co tu wyliczyłem.

  Po trzecie: nie naprawimy telefonów spoza ibuygou bo nie jesteśmy serwisem Xiaomi autoryzowanym. Do tego trzeba czegoś więcej i już bezpośrednich działań z Xiaomi. Niestety między Europą a Xiaomi jest wielki Chiński mur, który szczelnie blokuje większość inicjatyw.

  Na pocieszenie dodam, że pod koniec października mam spotkanie z CEO ibuygou w Pradze więc może coś więcej pogadamy o rozwoju sklepu i wsparcia w Europie. Już o tym zresztą rozmawialiśmy.

  • I co wyszło z tego spotkania? :)

   • A fajnie. Liu Jin Bao to bardzo miły chińczyk – choć nie umie pić piwa ;)
    W końcu Praga… :)

    Ogólnie zacieśni się nasza współpraca. Serwis w Bułgarii zostanie zamknięty i telefony pójdą do nas do Polski i do Czech. Także będzie wiecej roboty.

    Z innych info to też próba sprowadzenia statkiem MiTV 2 i szukanie magazynów w Europie.

    • 1. Super, że jest rozwój. Pogratulować :)
     2.MiTV?!
     Za ile około może być u nas?

 • waldek72

  po prostu ludzie zrozumieli że otwierasz serwis xiaomi a nie serwis ibuygou. teraz jakieś pretensje.

 • Michał

  Ja pierdziele, Nie mogę uwierzyć w to co czytam w komentarzach. Otwarto jakiś serwis. Jeśli ktoś chce to może skorzystać a jak ktoś nie chce to nikt nikogo do tego nie zmusza. Jeśli Wam nie pasuje to nie czytajcie, nie piszcie, nie korzystajcie z żadnego serwisu, który tu zaprezentowano – nikt Was do tego nie zmusza aby się z tego cieszyć ani płakać.
  Skąd tyle JADU I NIENAWIŚCI???? Ludzie skąd wy jesteście??? Te komentarze właśnie obrazują cały obraz społeczeństwa polskiego……i właśnie dlatego chcę stąd wyjechać i zawsze jak jestem za granicą to wstydzę się, że jestem Polakiem – wstyd mi za to bydło co jest wiecznie niezadowolone, chamskie, aroganckie, opryskliwe, bo pewnie jak myśli, że sobie kupi telefon za tysiąc czy dwa tysiące to już pana boga złapał za nogi.
  Ech………
  Załamać się można.
  To niesamowite, że ten gość acid musi się tak tłumaczyć z tej całej inicjatywy i bronić się przed rzucanym gównem w jego stronę……a przecież nikomu krzywdy nie robi, tym, że oferuje jakies usługi.

  • t.bone

   A jedź Pan i nie wracaj :)

  • klient

   zamknij się cenzorze

 • Michał

  Mam pytanie o wspomniane kupony zniżkowe do ibuygou.com. Można wiecej szczegółów o tym? Skąd je można mieć, na co przysługują itd. ?

  • Napisz maila na adres [email protected] i podając swój nick z forum a otrzymasz kod na zniżkę 5$ przy zakupach powyżej 200$.

   • Michał

    Napisałem wczoraj (wtorek) maila na podany adres

   • Arek P

    To jeszcze aktualne? Bo w tym tygodniu może zamówię mi4 64gb…

 • t.bone

  Dla mnie jest to bardzo dobra wiadomość. Obecnie telefon mam w naprawie w Bułgarii:
  – wszystkie info nt napraw muszę uzyskiwać przez ibuygou, w przypadku napraw w Polsce (mam nadzieję), kontakt będzie ułatwiony,
  – koszty naprawy zmniejszą się o kilkadziesiąt zł.
  Duży plus i brawo dla kolegi Acid za inicjatywę! Pozdr

 • Dom

  Super sprawa :) Gratulacje pomysłu i coraz bliższej współpracy z ibuygou. Szkoda, że wiele osób zamiast cieszyć się z tego powodu potrafi tylko narzekać i zazdrościć, ale dalej wierzę, że wynika to w tym przypadku głównie z niewiedzy na temat oficjalnej dystrybucji przez xiaomi.

 • marcin

  Dobra wiadomość. Fajnie ze chociaż część napraw będzie można wykonać u nas. Trzymam kciuki za dalszy rozwój. :)

 • Michał

  Czy są jakieś słuchy kiedy pojawi się Mi4 w wersji z obsługą europejskiego LTE ?

 • Sibul

  Popieram, każdy postęp Acid- fajnie jak pasja się rozwija.

  Widziałem, że firmy na allegro proponują zakup u nich telefonu i serwis na terenie Polski 12 miesięcy… ciekawe :)

  Może tu trzeba wesprzeć rodzimych sprzedawców, którzy wezmą na siebie serwis ?

  Miejmy nadzieje, że Xiaomi poprawi jakość telefonów na 3 kupione w 2 szt. plamy na wyświetlaczu ..

  • sabo0

   Witam , kilka dni temu pojawiła mi się pomaranczowa plamka na wyświetlaczy .Telefon kupiłem kilka miesięcy temu na ibuygou .Mam pytanie czy ktoś reklamował telefon wlaśnie po przez tego pośrednika ? Proszę o pomoc .

 • Krzysztof S.

  Świetna inicjatywa. Teraz można się zdecydować na xiaomi bez większych obaw o serwis.

 • Mirek

  Jestem jeszcze przed zakupem Mi3 lub Mi4 i nurtuje mnie potencjalny w przyszłości koszt wymiany baterii BM31 w Mi3 ? Wiem o tych sprawach decyduje ostatecznie ibuygou, ale moje pytanie bardziej dotyczy waszych doświadczeń z serwisem … najzwyczajniej wolałbym wiedzieć jeżeli bateria i jej wymiana będzie w przyszłości kosztem liczonym w setkach PLN.

  • To sprawdź ile bateria kosztuje. Bo to użytkownik sam kupuje i dostarcza cześć na wymianę.

 • drodro2

  a gdzie kupie przedni głośnik do red rice 1s ? bo po pół roku używania zaczął trzeszczeć podczas rozmowy

 • Marco Dąbrowski

  Witam.
  Trochę się już pogubiłem z tymi częściami. Tylko do tel spoza ibuygou trzeba kupować samemu?
  Jeśli dobrze rozumiem i do naprawy tel z ibuygou części dostarcza sklep to czy można wiedzieć ile miej więcej będzie kosztować wymiana baterii i wyświetlacza w MI3 WCDMA? Wiem że podobne pytanie już padło i nie rozumiem dlaczego nie ma jasnej odpowiedzi. O ile już były na serwisie podobne przypadki to chyba można z doświadczenia podać przybliżoną cenę. Swoją drogą powinien być jakiś cennik (wiadomo każdy przypadek jest inny, no ale chociaż z sugerowanymi cenami), ze strachem wysyła się telefon kiedy nie wiemy czy wymiana właśnie np wyświetlacz+bateria nie przekroczy jakiś 60% ceny nowego tel. ale to tylko moja sugestia do rozpatrzenia ;) Tak czy inaczej najważniejsze pytanie to czy MI3 po zalaniu i dość „ekstremalnych” próbach suszenia warto odsyłać czy zrobić sobie z niego jakiś duży breloczek i rozglądać się za MI4/1+1?
  Pozdrawiam :)

 • Pawel

  Acid wymieniacie dotyk w mi4?

  • Tak. W sensie cały ekran.

   • Pawel

    jaki jest kod do menu serwisowego?

    • W sensie diagnostyka?
     *#*#MIUI#*#*

 • Adriana Dymek

  Chciala bym zmienic menu na polskie

  • iwrit

   Zainstaluj MIUI PL, to podstawa.

  • Adriana Dymek

   No tak ale jak mialam tel w takim serwisie tez sobie nie poradzili

 • Diament

  Mam problem , Xiaomi MI3 nie czyta mi karty SIM do dziś było wszystko oki a od jakiegoś czasu ne czyta karty SIM, nie pomaga zmiana oprogramowania , formaty itp .
  Chce wysłać telefon na serwis . Musze wysyłać do Chin jeśli był zakupiony w styczniu tego roku ?

  • Do wymiany jest slot sim. Akurat juz zajmujemy się tym i można wysłać na naprawę.

 • Piotr Ogrodziński

  Kupiłem telefon 4 tygodnie temu z Chin z Ali. Wczoraj wyłączył się sam. Zresetowałem go, po czym włączał się bardzo długo( z 7 minut), więc zresetowałem go jeszcze raz. Od tej pory zero, nic nie reaguje. Zainstalowałem MIPCSuit oraz MiFlash,ale komputer go nie widzi. Telefon nie uruchamia się w opcji fast boot. Jedyne co to jak podłączam go do komputera to Dioda się zaświeca na chwilę. Chciałbym oddać go do serwisu ile bym kosztowała naprawa w serwisie u Acid-a?

  • Zależy jaki to telefon bo oczywiście o tym najważniejszym nie napisałeś :-.

   • Piotr Ogrodziński

    Przepraszam. Chodzi o mi4 lte.

    • Niestety na Mi4 nie ma jakiejś cudownej metody jeśli fastboot nie wchodzi. Kiepsko kupiłeś. No ale ewentualnie mogę zobaczyć co da się zrobić.

 • Ola

  Kupiłam parę miesięcy temu xiaomi mi3 w chinach, parę dni temu zaciął się , więc go chciałam go zresetować. Wyłączył się, pojawiło się logo MI a następnie się wyłączył.Od tego czasu za każdym razem jak próbowałam włączyć,pojawiało się logo MI i znów czarny ekran. Nie uruchamia się w opcji fastboot, Poza ty przycisk głośnosci się popsuł. Ile kosztowałaby taka naprawa (jeśli jest możliwa)?

  • Na pewno fastboot nie wchodzi? Z wyłączonego telefonu przycisk power + głośność w dół.
   Jeśli faktycznie to raczej nie ma ratunku prócz pewnego tricku na zwarcie punktów testowych w slocie SIM. Napisz zgłoszenie na micenter.pl a możliwe, że się tym zajmę.

   • Ola

    za pierwszym razem jak próbowałam zaciął sie na logo fastboot a teraz już w ogóle nie reaguje . na nic. czy popsuty przycisk głośności może mieć na to wpływ?

    • Jeśli jest na stałe wciśnięty to teoretycznie ale wciąż powinien działać Power.

 • Gongo

  Parę miesięcy temu kupiłem xiaomi mi3 na ibuygou, a dokładniej pod koniec marca b.r. Kilka dni temu zauważyłem pękniecie w lewym dolnym rogu ekranu. Nieprzejmowałem się tym zbytnio, bo początkowo nie wpłyneło to na pracę telegonu, a sama linia pęknięcia nie rzucała się w oczy. Jednak wczoraj (3-4 dni od zauważenia pęknięcia) przestały działać mi przyciski nawigacyjen (home, cofnij…). Nie minął rok od zakupienia telefonu więc gwarancja go jeszcze obejmuje. Jak wygląda reklamacja i naprawa w tym przypadku?

  • Ekran pęknięty = nie ma gwarancji. Płatna wymiana na nowy.

   • Gongo

    Kurcze szkoda, że akurat przestały mi działać te przyciski funkcyjne, bo reszta (dotyk) działa bez zarzutu. Ile kosztowałaby wymiana wyświetlacza?

    • Napisz zgłoszenie na micenter.pl a dostaniesz wycenę.

 • Robert Zieliński

  Witam. Kupiłem prawie rok temu Xiaomi Redmi Note lte. Telefon dotarł z Singapuru. Mam gwarancję na niego. Ale nie wiem co i jak. Telefon czasem wyłącza się. Zdarza się też, że powraca do wpisania Pinu karty sim. Dodatkowo wyświetlacz zaczął się wypalać.

  • Jak kupowałeś w Singapurze to jak chcesz realizować gwarancję będąc z telefonem w Polsce? To tak nie działa. Musisz wysłać telefon do sklepu gdzie go kupiłeś i na podstawie rachunku oddać do gwarancji. Na problemy z wyłączaniem to raczej pomoże MiFlash albo aktualizacja do nowszych wersji MIUI – założę, się że nie wiesz że możesz aktualizować system o rom miuipolska.

   Natomisat ekran mogę wymienić – w Redmi Note to norma, że padają ekrany po jakimś czasie.
   Oczywiście… serwis mam płatny.

   • Robert Zieliński

    Kupowałem na allegro telefon .. lecz pisząc maile do allegrowicza od którego kupiłem piszę jak do ściany .. zero odzewu od prawie roku .. mam kartę gwarancyjna ale co z tego jak wszystko jest po chińsku . Aktualizowałem do najnowszego miui . Nie wiem czy to przez Softa ale w poprzednim tez się tak działo ..

    • Jak się kupuje na allegro telefon to niestety tak jest. Dałeś się nabrać bo w praktyce nie masz szans zrealizować gwarancji. Bo jak? Wyślesz telefon gdzie? Na podstawie czego?

     • Robert Zieliński

      Liczyłem na to , że firma Xiaomi po prostu naprawia telefonu , które uległy uszkodzeniu z ich winy .. Bo wypalony ekran to nie moja zasługa .

     • A gdzie masz dowód, że to ich telefon?

     • Robert Zieliński

      Numer IMEI? i dodatkowo jest naklejka MI . na pudełku

     • Czy masz rachunek za telefon dowodzący, że kupiłeś z oficjalnej sprzedaży. Jak kupujesz w Polsce telewizor Samsunga to wysyłasz go na naprawę pod drzwi serwisu w Korei (bo przecież producent taki telewizor robi) czy do Saturna w galerii z paragonem w ręku?

     • Robert Zieliński

      Kupując niektóre sprzęty nawet w sklepie, należy wysłać je do serwisu producenta. Więc dlatego chciałem się zorientować czy Xiaomi też tak ma

     • I na jakiej podstawie chcesz to zrobić? Jesteś właścicielem tego telefonu i masz na to rachunek?

 • DonMillson

  Witam, mam pytanie, czy muszę wysyłać do Chin Xiaomi Redmi Note LTE jeżeli, nie z mojej winy wylał się ekran delikatnie oraz, słabo działa bateria i czasami nie chce się ładować ?…

 • Pablo

  RedMi Note 2 PRIME, wyłączył się i nie odpala ani w fastboot, ani w recovery mode. Jak się go bez baterii podłączy do kompa to pojawia się i znika jakiś port szeregowy. Jak się z zamontowaną baterią podłączy pod ładowanie to czasami zapali sie czerwona dioda. Jakieś szanse na odceglenie?

  • Jeśli jest na gwarancji to lepiej to wykorzystać. Jeśli nie wchodzi fastboot to ostateczną możliwością uratowania telefonu jest zwarcie punktów testowych na płycie głównej co wiąże się z zerwaniem plomby gwarancyjnej.

   • Pablo

    No niestety sprzedawca ograniczył się do sprzedaży przez Allegro, teraz nie daje znaku życia, więc założyłem spór na Allegro. Ale jak znam życie to Allegro do niczego sprzedawcy nie zmusi, taka polityka…

 • garibaldi

  Czy serwis obejmuje naprawy gwarancyjne telefonów kupionych w chinach?

  • Oczywiście, że nie. Jak można realizować gwarancję producenta jeśli go nie ma i nigdy już będzie w danym kraju?

   • xnay

    A dlaczego nigdy nie będzie w Polsce oficjalnie Xiaomi?

    • NO okazuje się, że jednak po 7 miesiącach od tego komenta to się zmieniło. Może nie aż tak oficjalnie jak by można było się spodziewać ale jest.

     • xnay

      Dokładnie – nic tylko się cieszyć, bo zawsze lepiej dla nas klientów mieć szerszą ofertę na rynku produktów, które są bez problemu wspierane w kraju.

   • Worm Nimda

    To będzie czy nie będzie? :)
    Wy będziecie realizowali naprawy gwarancyjne z ABCdata?

    • Nie. Serwis w Piasecznie.

 • antykat

  Czy części używane do naprawy we Wrocławiu są oryginalne czy są to jakieś zamienniki?

  • Częsci używane przez Xiaomi w swoich serwisach.

 • Marcin

  Mam pytanko, dostałem odpowiedź od ibuygou z propozycją wymiany telefonu (nie minęło jeszcze 7 dni) lub naprawy w Polsce. Co do wymiany boję się o czas wysyłki i odesłania. Jeżeli wybiorę opcję naprawy w Polsce (antena sieci komórkowej szwankuje – słaby zasięg lub brak) ibouygou pokrywa koszt naprawy?

 • Robert Zieliński

  Gdzie mogę dostać płytę główna do Redmi Note lte ?

 • Damian

  A ja mam takie pytanko, wybiegając w przyszłość, czy wiecie jakie dokumenty trzeba posiadać? Czy powinienem otrzymać jakąś kartę gwarancyjną czy coś w tym stylu?
  z góry dzięki za odpowiedź :)

  • nr zamówienia (order number)

 • Kone

  Kazano mi odesłać telefon do serwisu ibuygou w Chinach bo w Polsce nie są w stanie naprawić usterki. Mam pytanie związane z wysyłką tego telefonu, bo w instrukcji odesłania zażyczyli sobie zadeklarować wartość paczki na 20usd. W związku z tym mam kilka pytań. Czy faktycznie deklarować wartość czy nie? Jeśli mam deklarować to powinienem wypełniać jakieś deklaracje celne? Jeśli zadeklaruję wartość i wypełnie deklaracje na 20usd i wpiszę np. „faulty mobile device” to czy urząd nie przyczepi się do tego…
  Co powinienem zrobić aby ustrzec się ew. niedostarczenia paczki w chinach ze względu na brak dokumentów lub zatrzymania paczki już po stronie Chińskiej.

  Przyznam że wybrałem ibuygou żeby mieć spokojny serwis, a niestety spotkała mnie niemiła niespodzianka. Fajnie jakby czy to na forum miui czy w jakimś miejscu znalazła się instrukcja jak postępować w takich sytuacjach.

  • Chodzi o wysłanie pocztą paczki za ok 60 zł i na blankiecie, który się wypełnia wpisać ten faulty mobile device i obok wartość. Jest ona po to by nie było liczonego cła w CHinach.