Jump to content

Recommended Posts

Witam serdecznie,

zrobiłem aktualizacje OTA do wersji 10.2.1 Global i bateria mi znika w oczach, wcześniej na Miui 9 trzymała elegancko. Czy u Was też tak się dzieje? Nic w tle nie widać niepokojącego. Czy przywrócenie ustawień fabrycznych wystarczy? Czy lepiej wgrać wszystko mi flashem?

• Replies 511
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ale problem w tym,że on lata w 4k całkiem przyzwoicie,tu czy tu zgubi klatkę,ale dramatu nie ma. Akurat w moim przypadku,4k jest zupełnie zbędne,po prostu testuję,bardziej by się przydało fhd 60

A to nie można stać i coś filmować? Nie trzeba kręcić video i iść czy biec Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Nie bardzo wiem do czego zmierzasz, ale Note 5 przeżył już jedną zmianę bazy, a jak to ładnie określiłeś "Za bardzo się im udał ten model" - więc nie jest tak źle, nie?

Posted Images

Witam

Ja też zauważyłem szybszy spadek baterii na wersji 10.2.1.0 :/

Na poprzedniej wersji bylo duzo lepiej. A nie pamietam dokladnie tej wersji bo najchętniej bym powrócił do niej

Pamietam tyle ze po zakupie telefonu zrobilem aktualizacje do wersji miui 10 a koncem zeszłego roku wyszla jakas łatka z poprawkami wlasnie 10.2.1.0 i ona wszystko skopała

Mimo wyłączenia pakietu internetowego kolo zasięgu sieci cały czas wyświetla sie H. Wcześniej tego nie bylo

W opcjach baterii mam dodatkowy pobór "sygnal sieci" wczesniej mialem tylko ekran, telefon w gotowosci i wifi

Screenshot_2019-02-02-18-20-45-911_com.miui.securitycenter.png

Edited by Barto28

Witam ponownie,

mógłby się ktoś pochwalić SOT-em na 10.2.1.0 Global?

@Antyhaker

1. Czy mogę bez problemu wrócić do Miui 9.6.4.0 Global przez recovery? Nie ucegle telefonu? Według tego poradnika: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/
2. Bootloader musi być odblokowany?
3. Czy jak już wrócę do 9.6.4.0 i przetestuję baterię to mogę znów przejść na Miui 10.2.1.0 Global przez Miflash-a według tego?

Witam ponownie,

mógłby się ktoś pochwalić SOT-em na 10.2.1.0 Global?

[mention=10517]Antyhaker[/mention]

1. Czy mogę bez problemu wrócić do Miui 9.6.4.0 Global przez recovery? Nie ucegle telefonu? Według tego poradnika: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

2. Bootloader musi być odblokowany?

3. Czy jak już wrócę do 9.6.4.0 i przetestuję baterię to mogę znów przejść na Miui 10.2.1.0 Global przez Miflash-a według tego?

Ja nie siedzę na globalu to Ci nie powiem. Jeśli wrzucasz oficjalne oprogramowanie od Xiaomi to nie musisz mieć odblokowanego BL, z tym, że wersja ARB jest ważna. Zakładam, że masz 4, a nie orientuję się kompletnie jak jest z wersją podaną przez Ciebie (tą starszą, bo nowa oczywiście 4).

Innymi słowy, w górę możesz iść dowolnie, a dół trzeba uważać.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...

Cześć nie zakładam nowego wątku bo to bez sensu mam pytanie czy do przejscia z chińskiego romu miui 9,5,19,0 na globala wymagane jest odblokowanie bootloadera? Wątpliwości mam bo właśnie na jednym z portali twierdzą ze nie jest to konieczne i można śmiało wgrać globala przez miflash-a.

Jak masz zablokowany bootloader i wersję china to zakładam że masz chińską wersję telefonu.

A jeśli masz chińską wersję telefonu to Global działa na niej tylko z odblokowanym bootloaderem. Musisz go odblokować i wgrać przez MiFlash, uważając przy tym, żeby nie zablokować bootloadera - wtedy będzie cegła.

• 3 weeks later...

Jak u Was telefon "hula" na najnowszym sofcie bez odblokowanego BL ?

Coraz bardziej myślę nad odblokowaniem BL i postawieniem całego systemu na czysto. W tej chwili żeby przejść w tryb poziomy YT potrzeba kilku dobrych sekund i na ten czas zacina się w ogóle ekran. Telefon ogólnie się przycina, nie mówię już o tym, że aparat działa jakby chciał a nie mógł. 

W note 4 do samego końca nie miałem takich problemów. Chociaż tam akurat miałem odblokowany BL, roota i trochę oczyszczony system. Tutaj mam uczucie jakby Xiaomi specjalnie chciało, żebym się zainteresował nowym modelem.

Dnia 20.03.2019 o 22:45, GoldSnickers napisał:

Jak u Was telefon "hula" na najnowszym sofcie bez odblokowanego BL ?

Coraz bardziej myślę nad odblokowaniem BL i postawieniem całego systemu na czysto. W tej chwili żeby przejść w tryb poziomy YT potrzeba kilku dobrych sekund i na ten czas zacina się w ogóle ekran. Telefon ogólnie się przycina, nie mówię już o tym, że aparat działa jakby chciał a nie mógł. 

W note 4 do samego końca nie miałem takich problemów. Chociaż tam akurat miałem odblokowany BL, roota i trochę oczyszczony system. Tutaj mam uczucie jakby Xiaomi specjalnie chciało, żebym się zainteresował nowym modelem.

Miałem odblokowany i teraz mam zablokowany, bo znudziły mi się zabawy - bez różnicy w działaniu.

Taka ciekawostka - instalując ROM z wycieku elegancko wchodzi. Jak tylko zrobię format data to całość się rypie i znów ten błąd. Podejrzewam więc, że działa tym co aktualizują z ostatniej bety xiaomi.eu na tą najnowszą, z globala nie przejdzie. Wgram ostatnią betę przez fastboot, wrzucę ostatni 8.1 xiaomi.eu i potem 9.0 - zobaczymy :)

EDIT. Jeśli kogoś to interesuje, to faktycznie. Przechodząc bezpośrednio z Global Beta na xiaomi.eu 8.3.25 uraczeni zostaniemy komunikatem o szyfrowaniu. Xiaomi.eu 8.1 na 9.0 - bez problemu.

EDIT2. Cyfrowa równowaga to Wasz dodatek, czy Xiaomi pokusiło się o jego dodanie? >>> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.wellbeing&hl=en_US&rdid=com.google.android.apps.wellbeing Dzięki niemu pojawiła się opcja Odcienie Szarości - jeśli chodzi o wyświetlanie treści.

Edited by Antyhaker
29 minut temu, Orjon napisał:

Co do cyfrowej równowagi nie mam właśnie pojęcia.

Orientujesz się może, czy "sceny" od MIUI i "adaptacyjna bateria" od Google to w zasadzie to samo, czy działają inaczej?

EDIT. Przydałaby się możliwość edytowania skrótów w tym Game Turbo, bo akurat FB mi zbędny, a chętnie przygarnąłbym Messengera :) Generalnie ROM bardzo udany.

Edited by Antyhaker
15 minut temu, Orjon napisał:

Nie sprawdzałem tego jakoś szczególnie, więc ciężko mi powiedzieć. Zakładam że skoro to dwie oddzielne funkcje to działają jednak ciut inaczej.

To Xiaomi, ja bym niczego nie zakładał :P

• Like 1